Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość to ja tak myśle
ja nie rozjasniałabym, użyłabym pensety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No cześć dziewczynki 🌼 Jestem załamana polskim występem na Mundialu, ale irracjonalnie wierzę, że jeszcze sie uda :-) Wracając do tematu :-) tak sobie pomyślałam, że mogłbyśmy zrobic ranking najlepiszych golarek i kremów do golenia dla kobiet. Ja zacznę :-) Otóż jak dotąd stawiam na Gillette, maszynke do golenia Gillette Venus i żel do golenia Gillette Satin Care łagodzący. Minusem golarki Gillette Venus są drogie wymienne ostrza, dlatego czasem kupuje jednorazowe Gillette Blue II Excel dla kobiet. Golarki o ruchomych ostrzach sprawdzają sie najlepiej. Teraz czekam na wasze opinie, musimy sobie ułatwiać i tak trudną sytuację. metoda \"no nie moge\" na gładkie nogi jest bardzo dobra, ja polecam do peelingu nóg mydło z otrębami, świetnie się sprawdza. Pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie tez mnie tez
załamała reprezentacja :-( 😭 złamali mi ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :-) listę rankingową powiększam, dziewczynom z hirsutyzmem polecam jeszcze takie produkty: 🌼 z maści wiadomo maść z vitamina A alantan plus nagietkowa 🌼wosk w plastrach Strep do twarzy Joanna 🌼 fluid dla zatuszowania tego i owego :-) Max Factror Lasting Performance niech każda coś dorzuci, jakieś kosmetyki warte uwagi Dzis kibicuje Holendrom :-) Pozdrowienia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez lubie wiatraki
:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, hej :-) No tak, piękne słoneczko, ale dzis sie nie opalę praca, praca i jednym okiem ogladnie meczyków :-D no nie mogę, czekoladowej opalenizny życzę, ciało rzeczywiście wygląda pięknie :-) pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!!!!!!! dziś złapałam trochę słońca, od razu skóra lepiej wygląda. Dziś wielkie emocje!!! Polska-Niemcy, wciąz wierzę, że sie uda!!! Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halo halo! Któraś z Was pisała kiedyś, że rozjaśnia włoski np. na brzuchu takim zwykłym rozjaśniaczem do włosów np. Joanna. Ok, ale powiedzcie prosze czy rozrabiacie od razu całość i później to przechowujecie czy też może przygotywujecie preparat tylko z części tych dziwnych substancji? Nie ma przecież możliwości abym nałożyła na siebie wszystko na raz a wyrzucać szkoda. Pozdrawiam Was gorąco, choć dla mnie to już trochę ZA gorąco ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mam pytanie:) czy to prawda ze po usuwaniu wloskow z brody peseta one rosna szybciej i sa mocniejsze? wyczytalam ze tak jest i sie zastanawiam czemu? czy ktos ma zdanie na ten temat. przeciez woskiem tez sie je wyrywa to gdzie tkwi haczyk? dzieki z gory za odpowiedzi pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm, czy ja wiem, czy są silniejsze?? Wyrywam od lat, wydaje mi sie, ze niektóre wręcz zrobiły sie słabsze. Nie wiem, jak u innych. Kiedyś słyszałam, ze włosy robią sie silniejsze i odrastają szybciej ze względu na podrażnianie mieszka włosowego, zamisat słabnąć, robi sie bardziej produktywny, skóra jest mocniejsza i bardziej ukrwiona. Ale nie wiem, jak to jest naprawde......... Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata_23
Cześć dziewczyny :) Trafiłam na to forum niedawno, chociaż problem mam od urodzenia. Moja mama kiedyś żartowała, że gdy sie urodziłam wyglądałam jak mała małpka. Stwierdzam że tak mi zostało ( tyle że małpka urosła ;) i ma dziś 30 lat). Mam nadzieję że wybaczycie mi ten żart, bo pomimo przykrych doświadczeń związanych z moim wyglądem i kompleksów głębokich jak Rów Mariański staram się podchodzić do tego problemu z rezerwą. ("Staram się" jest tu słowem kluczowym). Mój hirsutyzm ma charakter idiopatyczny, więc żadne leki nie pomogą mi się go pozbyć, tym bardziej, że mój organizm jest bardzo wrażliwy na wszelkie leki hormonalne i łatwo ulega rozregulowaniu. Miotają mną różne emocje , mam żal do Boga że mnie tym doświadczył, żal do świata, że jest tak głupi i małostkowy i zamiast doceniać w nas to co ważne odrzuca nas z powodu wyglądu. A przecież mądrzy ludzie powiadają, że nie szata zdobi człowieka. Czytam o waszych obawach przed "ujawnieniem" się swoim partnerom i rodzi się we mnie bunt. Ja chrzanię taką miłość, która nie przetrwa próby kilku włosów na twarzy. Pewnie, że to jest bolesne doświadczenie kiedy facet odchodzi z takiego powodu, i okazuje się że nasze zaangażowanie w związek było jak "rzucanie pereł przed wieprze" ale związki rozpadają się z różnych powodów i trzeba to przeżyć. Może lepiej wyłożyć kawę na ławę jak najwcześniej, żeby uniknąć głębszego rozczarowania po latach? A przede wszystkim postarać się o zbudowanie silnego poczucia własnej wartości. Bo wydaje mi się, że problem tkwi właśnie w tym, że nasze poczucie wartości jest uzależnione od ocen innych ludzi i każda krytyczna uwaga to poczucie może zachwiać albo całkiem zburzyć. Sztuka polega na tym żeby nasz szacunek dla nas samych nie był zbudowany na opiniach „psiapsiułek” ale był w nas. A o to musi każda z nas zawalczyć sama, czasem może z pomocą psychologa, żeby zwalczyć kompleksy zakorzenione w nas przez lata pośrednio lub bezpośrednio przez innych ludzi tworzących kult ciała. O sobie mogę powiedzieć że mój wygląd nie przeszkadzałby mi gdyby nie świadomość, że razi on innych. Zdecydowałam się na laserową depilację niektórych części ciała, bo nie mogłam już znieść wyrazu twarzy ludzi patrzących na mnie z bezgranicznym zdziwieniem lub politowaniem. ( Golenie nóg traktuję jako rzecz powszechnie stosowaną i to mnie nie drażni). Póki co kupuję różne specyfiki, które mają mi zapewnić aksamitną skórę i ulegam presji tych wszystkich małostkowych ludzi, którzy uważają, że jestem gorsza przez to, że natura stworzyła mnie inną niż większość. A podobno piękno świata wynika z jego różnorodności. A może by tak mały bunt ? Bądźmy sobą i niech nas zobaczą takimi jakie jesteśmy. ( Oczywiście nie mówię tu o zaniedbaniu leczenia hormonalnego jeśli jest konieczne.) Do dezdemony: na podstawie swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że tak. Tyle że mnie natura obdarzyła takim owłosieniem, które na każdą próbę pozbycia sie go reaguje nasilonym wzrostem. Kiedy wyrwę jeden włosek to odrasta on grubszy a wraz z nim kilka sąsiednich. Właśnie na brodzie miałam taką sytuację, że to co było najpierw meszkiem zmieniło się w grube kłaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatko dziekuje. Co prawda nie pociesza mnie ten fakt ale teraz to juz chyba i tak musztarda po obiedzie :( ech a skoro juz pisze to moze znacie jakis krem do depilacji TWARZY. boje sie eksperymentowac z takim zwyklym bo jeszcze sie podraznien nabawie a tego do szczescia mi raczej nie brakuje... jeszcze raz dzieki Buziaki Karola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość terla
Witam Czytałam Wasze posty od wczoraj (stron trochę się nazbierało;) i może będę monotematyczna, ale też wiem, co czujecie. Moja sprawa jest o tyle dziwna, że będąć mała postanowiłam ogolić włosy na brzuchu, teraz mam z tym kolosalny problem, nie wiem co dalej, nie ma dnia, żebym o tym nie myślała. Dla kogoś z zewnątzr problem wydaje się banałem, ale my dobrze wiemy ile nerwów to kosztuje. Byłam dziś u lekarza, który 'na sam rzut oka' stwierdził, ze podobno mam powiekszona tarczyce i powinnam to przebadac, co ciekawe 2 msc temu miałam robione badania na tarczyce i lekarz ogolny orzekl, ze wszystko w normie. Zauwazam u siebie delikatne jasne włoski na brodzie, czy to może być spowodowane chorobą (ewentualną) tarczycy? Dziewczyny i co z tym brzuchem nieszczęsnym, czy jeśli zacznę brać tabletki antykoncepcyjne to ich wzrost może uelc zatrzymaniu? ps. Wesoła Małgosiu- wielkie pokłony za Twoją postawę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też Małgosia
Wesoła Małgosiu pisałaś że uzywasz kremu depilującego Nair. Jest bardzo dobry, ale zuzywam go bardzo mało i resztę wyrzucam. Nie wiesz czy mozna przechowywac otwarta saszetke i wykorzystać go po kilkunastu dniach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onatowie
dziewczyny jeśli macie włosy na szyi i brodzie to idzcie na depilację laserowa. nie jest to zabieg najtanszy,ale też nie dla milionerów. trzeba go kilka razy powtorzyc,ale nie trzeba od razu..więc do następnego zabiegu można odlożyć pieniądze.szkoda męczyć się bezskutecznie.Ja jak pojde do pracy to pierwsze co zrobię to zacznę odkładać na depilację laserową. kilka stówek miesięcznie..ale lepsze to niż niezle ciuchy...szkoda,że nie mam teraz tyle kasy żeby odłozyc;( bo od razu bym to zrobiła ..najlepiej pozbyc sie tego gdzie sie da. Po 3-5 razy laserem wlosy przestają odrastac,a roznice,ze jest ich mniej i są slabsze widac już po pierwszym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też gosia
czesc dziewczyny, dopiero dzisiaj znalazłam waszą stronke, dotyczącą tej okropnej choroby. Nie wiem, nie jestem pewna czy ta choroba dotyczy także i mnie.Ale wydaje mi się,ze tak. Chociaz byłam u lekarza- ginekologa i powiedział,ze to nie jest nadmierne owłosienie,ze każdy człowiek ma włoski na ciele. Ja mam ich bardzo dużo, tylko,ze są jasne. Najbardziej przeszkadzają mi na klatce piersiowej :( dziewczyny ja na na całych piersiach mam włoski!!!!! :(jest ich multum ale są one dosć krótkie i jaśniutkie ale widać je pod światło :(((( ale kiedy przejade sobie ręką po piersi to je czuć, ten meszek, włoski :( Wstydze sie zakładać bluzki z dekoltem bo te włoski są widoczne krótkie i jasne, ale widać je pod światło:( Na brzuchu też mam włoski i tez są raczej jasne, kilka jest ciemniejszych ale to chyba dlatego,ze je depilowalam pare razy. Z nogami nie mam problemu, musze je depilowac bo golarką jak ogole to gładkie są tylko jeden dzien. Natomiast okolice bikini to woskiem bo golarką mam straszne podraznienia. Na twarzy mam meszek wiec nim sie nie przejmuje i ręce też mam troche owłosione bo goliłam jak bylam młodsza,ale nie są ciemne.Z okresem nie mam problemów, wszytsko dobrze i regularnie sie odbywa, Myślicie,ze mam tę samą chorobę co Wy?Pozdrawiam Was, 3majcie się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiu ja moze nie jestem ekspertem ale wydaje mi sie ze dopoki nie pojdziesz do lekarza to sie nie dowiesz czy jestes chora. z tego co napisalas to raczej nie moze masz po prostu wiecej włoskow niz bys chciala. mi tez nigdy lekarz nie powiedzial jest pani chora na hirsutyzm i w sumie to oficjalnie nie jestem. ja bym dla pewnosci tylko sprawdzila hormony a jak jest wszystko ok to zostawila to w spokoju. buzka karola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość terla
aaaaa! jakie to deprymujące, powinnam się uczyć na egzaminy a tymczasem wciąż o tym myślę! pomocy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też gosia
dziękuje Karola:) czekam tez na wypowiedzi innych dziewczyn, chcialabym dowiedziec sie co myslą na ten temat inne forumowiczki. Mam zamiar odwiedzic innego ginekologa i prosic o skierowanie na badania. A powiedzcie mi którego lekarza poprosic o skierowanie do endokrynologa, ogólnego czy ginekologa własnie?Pozdrawiam Was wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja prosiłam ogólnego. moim zdaniem od razu idz do endokrynologa on moze przynajmniej pośle Cie na badania :) karola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bella-dona
Czesc dziewczyny ,to znowu ja... pozdrawiam wszystkie nowe osoby na forum...tak....lato i nasze problemy sa bardziej widoczne,wkurza mnie to golenie i podraznienia a czym wiecej skubie brode tym szybciej odrastaja -moglabym z penseta siedziec caly czas przed lustrem....zaczynam powazniw myslec o laserze ale chyba po wakacjach bo teraz ciezko by unikac slonca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze pamietacie dziewczyny w ktorym dniu cyklu powinno sie zrobic badania na testosteron i androstendion. juz miesiac sama z siebie nie biore zadnych lekow i chcialabym tak dla siebie to sprawdzic. mi po glowie chodzi 8 do 10 dnia ale moze ktoras wie lepiej:) zapominalska ze mnie z gory dzieki za odpowiedzi karola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie walczące z włosami :-D Wreszcie więcej słońca, ale też więcej ciala na wierzchu :-D Wiecie, ostatnio bardzo sie psychiczne podbudowalam, kochane, w istocie tak jest, że włos to nie koniec świata, można go zgolic, wyrwać, zasamrowac fliudem, przynajmniej doraźnie. Można coś z tym robić i nie wyróżniać się, a co mają zrobic te osoby, które są poparzone w widocznych miejscach (ostatnio widziałam młoda dziewczynę z poparzoną buzią), nie mówiąć już o niewidomych, czy innych dotkiętych nieodwracalną chorobą. My możeby niwelowac skutki, mamy szanse i nadzieje na to, że włosy kiedyś znikną. To jest budujące. Miłość natomiast przewycięża wszystko-banał, wiem :-)- ale tak jest, więc taki mankament jak włosy tez da sie przeskoczyć, w końcu nie tylko wygląd jest istota związku. To pisze przede wszystkim do dziewczyn, które boją się otworzyć na miłość. Dziele się z wami moimi pozytywnymi myslami, mam nadzieję, ze was zaraźę :-) 🌼 ❤️ 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anii
Brdzo dobrze piszesz wesoła_małgosia :). popieram w 100% :). Czy ty używasz wody utlenionej do rozjaśniania włosów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też Malgosia - hmm, ja kremów depilacyjnych używam bardzo rzadko, kiedyś bardzo dawno temu faktycznie użyłam Nair, taki w saszetce, coś mi tam zostało i chyba zapakowała ją do worka na następny raz :-D dezdemono hmm, badania mialam bardzo dawno, nie pmiętam juz kiedy i co, więc wzywam dziewczyny po badaniach, niech przypomną dezdemonie kiedy robimy badania :-) Bella-dona tak, laser to najlepsze rozwiaznie, ja tez myśle, ze po wakacjach przystąpie do ostateczniego starcia :-D no nie mogę kochana, na te krostki przede wszystkim poecam maśc z viaminą A, alantan plus-maść lub nagietkowa pozdawiam wlochatki, trzymajcie się, bierzcie energię ze słoneczka i uszy do góry!!!!! 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×