Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość do wesola-malgosia
Dzieki Malgosiu za super wyczerpujaca odpowiedz, ale powiedz mi czy ty tym aparacikiem wlosy potraktujesz tylko na twarzy, czy rowniez zamierzasz w innych czesciach ciala go uzyc (nogi, pachy)? Badz z nami w kontakcie i podziel sie wiadomosciami, czy to dobre urzadenie i czy warto go kupic. Mam nadzieje, ze nie tylko mnie to interesuje, ale duze grono dziewczyn. Poza tym wspieram cie w twoich postanowieniach na lato. Ja nic szczegolnego nie planuje, pragne tylko pozbyc sie tych wstretnych wlosow, bo do tej pory jeszcze tego nie zrobilam, a jak jest ladna pogoda to niestety ale musze ciagle chodzic w spodniach, bo jak sie pokazac z "buszem" wsrod ludzi. Czasami sobie troche nogi przyciemniam kremem samoopalajacym, zeby nie bylo az tak widac paskudnych czerwonych kropek, jakie mi pozostaly po depilatorze elektrycznym. No, niestety spodnice tez mam czasem ochote zalozyc. Pozdrawiam - Ula.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z przyjemnościa się pochwalę efektami, tak zmierzam stosować nie tylko na twarz, testuje na tych kilku włosach na brzuchu na razie, potem zobaczymy co dalej. Ja też mam kłopoty z podrażnieniami na nogach, po depilacji smaruje nogi maścią z witaminą A, zawsze łagodzi, naomiast jak jest bardzo źle, a musze pokzać nogi :-) to też tuszuje lekko smarując fliudem łydki. Pozdrawiam 🌼 Gosia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margeuritte
czytalam o Was i chcialam zapytac po czym poznac ze ma sie ta chorobe? ma ciemnie wslozy nna rekach i nogach rece dosc wlochate ale to dlatego ze jestem szatynka, meszek na twarzy tez ale taki w miare jasny i wasik ktory usuwam. Na ciele tez mam wlosy ale jasne. Kiedy poznac ze cos jesy nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do margeuritte 🌼 moim zdaniem wszytko z Tobą ok, jako sztynka masz torchę więcej włosów, ale nogi i ręcej to normalne miejsca dla kobiety. Problem zaczyna się pojawiac kiedy włosy zaczynają roznąc w miejscach typowo męskich typu broda, generalnie twarz, czasem brzuch, piersi, pośladki, nawet plecy, w okolicach bikini i nie jest to tylko meszek jak piszesz, tylko nromalne ciemne owłosienie, regularnie odrastajace, czasem ze wzmożoną intensywnością, jest to twarde i ciemne owłosienie. Wtedy można powiedzieć, ze coś jest nie tak. Czyli generalnie owłosienie typu męskiego w miejscach na ciele rownież typowych dla mężczyzn. Mocne owłosienie na nogąch i rękach też temu zazwyczaj towarzyszy. Pozdrawiam, myśle, że Ty nie musisz się tym martwic :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malennnka
Witam Was dziewczyny bardzo serdecznie w ten cieplutki i przyjemny dzionek. Jak sie pewnie domyslacie rowniez zaliczam sie do waszego grona:) Usmiechlam sie, choc tak szczerze w ogole mi nie jest do smeichu z tego powodu. Ogolnie radze sobie jakos z tymi wszystkimi wlsokami, choc najwiecej problemow sprawiaja mi wloski na lydkach oraz linia bikini. Tam wloski sa naprawde grube i ciemne, co powoduje naprawde wielkie problemy z depilacja. Nie pomyslcie, ze na innych czesciach nie mam. Na reszcie ciala rowniez sie pojawaiaja, jednak daje z nimi jakos rade, gdyz nie sa az tak grube. A wiec wracajac do tematu mam z nimi mase problemow z usuwaniem. Jak sie wydepiluje to spokoj jest na pewien czas. Tylko oczywiscie nie moze byc za pieknie- problem wrastania sie wloskow niestety mnie nie ominal:( Niestety pozostalo mi kilka przebarwien po nieudolnej depilacji i w zwiazku z tym kieruje do was pytanie: czy macie jakies pomysly jak je usunac??!! Moze ktorejs udalo sie z nimi wygrac walke??:) Bylabym wdzieczna za wszelkie odpowiedzi. A tak poza tym chcialabym powiedziec, ze jest to naprawde fajny temat i dziekuje autorce za zalozenie go. Obiecuje, ze od dzisiaj bede do was zagladac. Razem na pewno razniej.Damy sobie wszytskie razem rade. Najwaznijesze to sie nie poddawac!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eliiii
hej dziewczyny! mam ten sam problem ale co tam juz sie przyzwyczaiłam , pierwszy raz usunełam wąsik u kosmetyczki woskiem auuuuuuuu, to było ze 4 lata temu a teraz pęsetka i juz, miałam straszne kompleksy z powodu tego owłosienia ale cóż każdy ma jakiś defekt a my możemy go poprostu wyrwać nie każdy ma taką możliwość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bella-dona
Dzieki Malgosiu za te wiadomosci ,fajnie ,ze masz juz aparacik ,ja sie przymierzam ciekawe czy bedzie mniej odrastac czy wolniej ,czas pokaze,powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luna22
Czy to mozliwe aby janse wloski ( miejsce wąsika) mogly zmieniac barwe na ciemne? U mnei sie tak stalo :( a napewno nowe nie wyrosly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wsola malgosiu
czy ten aparat z quelle to forever satin, czy easy free, bo oba sa w ofercie, a nie wiem na ktory sie zdecydowac, dziekuje z gory za odpowiedz i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesola malgosiu
przepraszam za pomylke w nicku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bella-dona
Luna 22>>>>>>moze nabraly"mocy" z powodu zmian hormonalnych albo golenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej :-) odpowiadam na nowe pytania :-) otóż ja kupiłam Forever Satin za 125 zl, niszcze włosiary systematycznie, zobczymy co bedzie :-D do malennnka na przebarwienia o ile wiem są jakieś kremy w aptekach, nie znam się za bardzo na tym, raz taki krem kupowałam, ale nie pamiętam nazwy, to było dawno, porponuję, zebyś zapytała w aptece, moze zaproponują Ci jakieś zioła 🌼 Pozdrawiam towarzyszki niedoli, buziaki 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bella-dona
Ja tez Was goraco pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeniesienie
08:57 kasablanca bardzo prosze o pomoc.biore pół tabletki flutamidu.mam problemy z hirsutyzmem.czy któraś z wam brała ten lek na taki problem jakie są efekty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meszkowata buźka
ja nie mam niewiadomo jak nadmiernego owłosienia. ale od jakiegos czasu zauwazyłam ze pojawiły mi sie na brodzie-takie jasne sterczące. w okolicach wąsika, nad górna warga mam dużo, długich włosków(raczej jasnych). nawet na nosie mam taki meszek głupi i wkurza mnie to bo nie widzę żeby moje koleżanki miały owłosiony nos. policzki nie mam bardzo owłosione, ale na pewno nie mało, poza tym stercza mi gdzieniegdzie takie pojedyńcze. marzenie być całkiem gładziutka. całe szczęście że to moje owłosienie jest jasne, Ale czy możo ono ściemnieć po jakimś czasie?? (mam 17 lat) czy zalecacie stosowanie specjalnych kosmetycznych plastrów do depilacji twarzy? - czy są jakieś skutki uboczne? cos obiło mi się o uszy, że owłosienie jest czasami związane z tradzikem?? czy to prawda?? bo ja mam tradzik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bella-dona
Jak masz jasne to staraj sie nie golic czy wyrywac bo wtedy sie wzmocnia beda grubsze i ciemniejsze ,jesli masz zaburzenia hormonalne to moga sie pojawic nowe, ale nie koniecznie.Mi w Twoim wieku sie pojawily i byly jasne i pojedyncze ale potem nabraly mocy dzieki goleniu i wyrywaniu ,no i po porodach .Tradzik czesto idzie w parze z hirsutyzmem,od usuwania wlosow skora sie podraznia i powstaja krosty.Powinnas isc do gnekologa i ustalic poziom hormonow -czy one sa powodem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupupup
:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frywolitka
Witam wszystkie użytkowniczki tego forum. Również zmagam się z tą chorobą. Mój przypadek jest o tyle wyjątkowy, że poziom wszystkich hormonów we krwi jest prawidłowy, badania niczego nie wykazują. Dzieciństwo skutecznie ukróciły mi wizyty u endykronologów, teraz leczę się u ginekologa dla młodzieży. Jest mi bardzo ciężko. Mam niespełna 14 lat, blisko 180cm wzrostu, ważę ok. 65 kg. Podejrzewano u mnie zespół policystycznych jajników, jednak podejrzenia szybko stały się nietrafne. Mam naprawdę wyrażne owłosienie nad górną wargą, część policzków i brodę pokrywają włosy. Czuję się strasznie, nie potrafię się śmiać, czuję się inna, nie potrafię patrzeć ludziom w oczy i rozmawiać z nimi otwarcie. Czuję się gorsza, nie mam takaich samych szans jak moje rówieśniczki. Nie mogę patrzeć na różowe lalki Barbie, które "pishom" różowe blogi i sprawiają, że nikt prawdopopdobnie nie potraktuje mojego postu poważnie, uznając to za fanberię wieku dojrzewania. A ja? A ja czuję się stara, nieatrakcyjna, dziwna, brzydka.. Te panie, które również zmagają się z hirsutyzmem od najmłodszych lat proszę o odpowiedź.. Mam nadzieję, że przyłączenie się do takiego forum choć trochę mi pomoże. Mi już nie chodzi nawet o sposoby na to przeklęte owłosienie, ale jedno dobre słowo od kogoś, kto mnie zrozumie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frywolitka
Witam wszystkie użytkowniczki tego forum. Również zmagam się z tą chorobą. Mój przypadek jest o tyle wyjątkowy, że poziom wszystkich hormonów we krwi jest prawidłowy, badania niczego nie wykazują. Dzieciństwo skutecznie ukróciły mi wizyty u endykronologów, teraz leczę się u ginekologa dla młodzieży. Jest mi bardzo ciężko. Mam niespełna 14 lat, blisko 180cm wzrostu, ważę ok. 65 kg. Podejrzewano u mnie zespół policystycznych jajników, jednak podejrzenia szybko stały się nietrafne. Mam naprawdę wyrażne owłosienie nad górną wargą, część policzków i brodę pokrywają ciemne włosy. Czuję się strasznie, nie potrafię się śmiać, czuję się inna, nie potrafię patrzeć ludziom w oczy i rozmawiać z nimi otwarcie. Czuję się gorsza, nie mam takaich samych szans jak moje rówieśniczki. Nie mogę patrzeć na różowe lalki Barbie, które "pishom" różowe blogi i sprawiają, że nikt prawdopopdobnie nie potraktuje mojego postu poważnie, uznając to za fanberię wieku dojrzewania. A ja? A ja czuję się stara, nieatrakcyjna, dziwna, brzydka.. Te panie, które również zmagają się z hirsutyzmem od najmłodszych lat proszę o odpowiedź.. Mam nadzieję, że przyłączenie się do takiego forum choć trochę mi pomoże. Mi już nie chodzi nawet o sposoby na to przeklęte owłosienie, ale jedno dobre słowo od kogoś, kto mnie zrozumie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bella-dona
Czesc Frywolitko! Masz racje z tym oparciem na forum ,jest tu wiele babeczek i mlodych dziewczyn z tym problemem ,nie jestes sama a my potrafimy Cie zrozumiec.J a mam tak jak ty od nastolatki i tez bez ustalonej przyczyny z tym ,ze ja mam juz prawie 40 lat i sie z tym oswoilam i wyrywam zapalczywie te klaki.Mam natomiast corke 12-letnia i nie chcialabym zeby odziedziczyla te przyopadlosc po mnie!Modle sie o to!Wyobrazam sobie jak sie czujesz bo pamietam siebie z tamtego okresu ale dobre towarzystwo fajnych przyjaciol -akceptujacych moja przypadlosc pozwalala mi cieszyc sie zyciem ,tak akceptacja i troche dystansu do siebie wiele ulatwia.... Znam przypadek ,ze hormony sie ustabilizowaly po okresie dojrzewania i latwiej bylo ustalic jednak przyczyne ,wiec badz dobrej mysli bo masz szanse na to ze to sie unormuje,moze z czasem okaze sie ,ze to jednak hormony szaleja i latwiej bedzie leczyc bo jesli to hormony winne to leki pomoga gorzej gdy przyczyny nieznane.Unikaj golenia maszynka bo to najlepsza droga do pogorszenia czyli wzmocnienia owlosienia. Glowa do gory dziewczyno !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bella-dona
Wiem ,ze latwo sie tak mowi ....zawsze mnie smieszyly dziewczyny ,ktore utyskiwaly nad zlamanym paznokciem czy innym drobiazgiem >>>>co one wiedza o prawdziwych "dramatach" ale zawsze sobie mowilam i mowie ,ze moglo mnie spotkac jeszcze cos gorszego np.choroba a tak przynajmniej moge sie tego jakos pozbywac i zyc jak inni .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kika 25
cześć dziewczynki :) piszę na tym topiku bo mam podobny problem do was. Mam potwornie owłosione nogi, pośladki, mam włoski na twarzy, ale z tymi jakoś sobie radzę. Na nogach od zawsze goliłam i teraz mam tak dużo, tak twarde i mocne że nawet sobie niewyobrażacie (a może?) Ostatni zaczęły się problemy ze skórą, jak tylko włoski troszkę odrosną, a odrastają w zawrotnym tempie, skóra zaczyna mnie poprostu okropnie swędzieć przez co mam już zmasakrowane nogi, mój narzeczony śmieje się i mówi że mam nogi jak dziesięciolatka która spadła z drzewa ;) ostatnio postanowiłam że koniec z goleniem, trudno będzie bolało ale warto. Kupiłam plastry do depilacji i.... niestety okazało się że na mnie to nieskutkuje, krem tez do niczego, myślę o depilatorze ale jak kiedyś pożyczyłam od koleżanki to ogolenie kawałka zajęło mi kilka godzin więc tez niewiem czy warto. Myślę tez o depilacji u kosmetyczki tylko tez nie wiem czy podziała, poradzcie mi coz proszę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frywolitka
Dziękuję Ci, Bella-dono, za odpowiedź. Wiesz... To jest naprawdę straszne, kiedy ktoś na szkolnym korytarzu nie waha się, by przy wszystkich uraczyć mnie uwagą, że wąs mi się sypnął, a koleżanki na widok chłopaka, który uśmiecha się do mnie, pisze do mnie listy(wstydzimy się rozmawiać naprawdę - szczeniackie, wiem), często zjawia się koło mojej klasy, uśmiechają się ironicznie jakby chciały powiedzieć: "świetnie się dobrali: włochatka i rozczochraniec". Noszę długie włosy, żeby zasłonić baki i włoski na policzkach, a kiedy dochodzi do rozmowy, macham łapkami dokoła twarzy, jak idiotka staram się zasłonić usta i nos na którym, nota bene, też jest czarna krótka szczecinka:/ Najgorszy jest strach przed ludźmi, męka psychiczna. Boję się ruszać włosków na twarzy, bo nie wiem co może dziać się po ich mechanicznym usuwaniu. Wiadomo, wrastanie, zapalenia i inne paskudztwa. Trzymam się jakoś dzięki dwóm przyjaciółkom nie-hirsutkom i właśnie dzięki 'rozczochrańcowi', wiem że od nich nie usłyszę czegoś takiego jak wąsatka czy Bóg raczy wiedzieć co. Ale prawda jest jedna - ludzie potrafią być bezlitośni i bezmyślni, nieczuli.. Jeszcze raz dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aina57
hej dziewczyny! mam oczywiście taki sam problem jaki wy... Wszytsko zaczęło się od nieregularnych miesiączek. Lekarza zapisał mi bromergon i luteine, faktycznie pomogły, ale zauważyłąm u siebie włosy na twarzy, brzuchu itd. Myślicie ze to moze być od tych lekarstw? Jak odstawie to wszytsko wróci do normy? Testosteron jest w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bella-dona
Wczoraj bylam u ginekologa po dosc dluuuuuugiej przerwie tak kontrolnie i popytalam sie o ten hirsutyzm -moze jakies nowinki?Pani dr powiedziala mi ze w moim przypadku kiedy hormony sa w normie to zaden lek nie pomoze i kazdy lekarz ktory mi zaproponuje takie leczenie po prostu klamie i robi zludne nadzieje a ona ma dosc ,bo przychodza do niej pacjentki od takich lekarzy i ona otwiera im oczy.Sa to jakies "mutanty genetyczne"(to juz moja teoria) i tylko mechaniczne srodki moga cos zdzialac ....smutne ale prawdziwe! Jakby jakis krem czy masc pomagala to nie byloby tylu "zarosnietych" dziewczyn-nie wierze w takie cos!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nixxx
Witam, mam ten sam problem, po odstawieniu diany owłosienie nasililo sie, pozniej brałam cilest, po roku musiałam odstawić. 3 miesiąc nie biorę pigułek lecz widze ze problem się nasila glownie na twarzy. Mam pytanie do Bella-dony. Mam lekko podwyższony testosteron czy myślisz ze Yasmin moglaby mi odrobine pomóc. Dzieki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 20 latka
Witam Was! Dziewczyny, a czy te wasze wlosy to są takie twarde jak np. na nogach?? Bo ja mam wloski doslownie na calym ciele, na brzuchu pare razy depilowalam depilatorem i teraz są takie ciemniejsze troszeczke,ale prawie nie widac tylko,ze jest ich strasznie duzo takich jasnych i są takie o dl. nawet niektóre do 5 mm, bylam u ginekologa to powiedzial mi ze to nie jest nadmierne owlosienie ani tym bardziej hirsutyzm i nie dal mi skierowania na badania hormonów bo powiedzial,ze to niepotrzebne...!Ale ja mam ich tak strasznie duzo na klatce piersiowej też :/tylko ze nie są ciemne i mocne,ale są...teraz jestem w trakcie depilacji laserowej brzucha, tzw. bialej lini bo tam byly wloski ciemne i dosc mocne,a reszta jest za jasna na laser, pozostałych wloskow nie ruszam juz nie depiluje... czasem sobie mysle,ze to przez to ze depilowalam te wloski jak byl to tylko meszek i teraz dlatego są dluzsze od meszku.. Wy myslicie,ze to choroba??Powiedzcie co o tym sądzicie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×