Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość też Gosia
Dziewczyny bede miala badania hormonów:))))) Wy piszecie,ze macie kilka włosków na piersiach a moje piersi są całe we włoskach:( wczesniej to byl taki meszek, ale ja je zgoliłam i teraz są ciut dłuższe tak z 3-6mm mają wszytskie na caaaaaalych piersiach i wiecie co jeszcze zauwalzylam, ze przy samej szyi tak na dekolcie mi rosną też dłuższe włoski :( one wszytskie są jasniutkie wiec faktycznie ich nie widać, ale czuć w dotyku i jak sie bardziej przyjrzec to je widać, przez to często wpadam w dolek i nie wiem co robic bo nie chcialabym ich golić bo urosną mocne i ciemne:( brzuchem to sie wcale nie przejmuje bo mam jasne takie normalne, ale te piersi:( Zobacze jeszcze jak wyjdą mi badania :)3majcie się dziewczyny cieplutko, pozdrawiam wszytskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bella-dona
Tez Gosia>>>>>>>ja tez mam multum wokol brodawek i maja po 1,5 cm dlugosci sa dosc cienkie i miekkie ale ciemne -to efekt golenia kiedys gdy byly trzy na krzyz,wyrywam tylko te przy dekolcie...moj maz mnie akceptuje bo taka mnie poznal i "nie zauwaza"mojego problemu ,mnie tylko wkurzaja czasem spojrzenia ludzi.... Gosia ma racje>>>wlasnie takie refleksje jak Twoje pozwalaja mi czerpac radosc z zycia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy krokosz działa
kurcze dziewczyny, jest nas z tym problemem tak wiele, że powinno się zdawać że włosy nawet w nadmiarze są rzeczą ludzką i naturalną. A my wciąż czujemy się jak jakieś Bogu winne dziwadła. TAk nie powinno być...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez gosia
do Bella- dona -> a Ty masz moze tak na samym dekolcie?Bo ja mam na szyi, ale to taki meszek tylko wiec norma, ale na tych kosciach przy szyi pojawia sie duzo wlosków bardzo jasniutkich, ale one są dłuższe od zwyklego meszku, caly dekolt taki też mam w jasniutkich, tak mają po 3mm, a inne dziewczyny jak mają to dosłownie takie krótkie ze ich prawie nie widać :( ale te wloski na piersiach, jaka ja głupia bylam ze je zgolilam tak to bylby sobie meszek:((((( wiesz Bella dona moje też są niektore ciemne troszke,ale też miękkie raczej. A powiedzcie mi jeszcze dziewczyny czy Wy macie całe brzuchy we wloskach czy tylko taki paseczek od pępka w góre albo w dłó, bo mój brzuch to cały w takich niedługich i jasnych włoskach. Ale mam dołka dzisiaj, chyba sobie popłacze troche to mi przejdzie, 3majcie się! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bella-dona
Mam tez cale nogi-rozroslo sie od golenia bo kiedys na udach bylo troszke ale sobie polepszylam i teraz maszynka do goklenia lece po calosci ,pojedynczo na dekolcie-po bokach ale wyrywam sporadycznie i wolno rosna -sa malo widoczne ,na brodzie ipod broda ,troche na szyi w kilku miejscach i baszki -twarz skubie penseta ,baczki kamufluja se we wlosach-troche przycinam] rece sa tez obfite -tyle ze sa jasne i ich nie ruszam ,sciezka nad pepkiem tez - depiluje tylko na plaze.Troche tego duzo ,prawda? a hormony w normie.... Mam to dziadostwo od wiekow wiec juz przywyklam ,tylko trace mnostwo czasu na pozbywanie sie klakow a do tego zwalczanie króst i podraznien skory i teraz w upaly pot sie leje a to sprzyja takim podraznieniom po goleniu.Zbieram sie na laser ale po wakacjach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też gosia
No widzisz bella- dona, a ja mam caly dekolt w tych okropnych jasnych cienkich wloskach i to nie jest meszek!!!!! tylko wloski 3 mm, ciesz się ze tak nie masz i z brzuchem też Ci fajnie bo moj to jest cały we włoskach jak juz pisalam wcześniej, tylko jak narazie nie mam problemów z wloskami na twarzy, jest tam normlny meszek, moze ze 3 wloski na brodzie są ciut dłuzsze ale jasne wiec ich nie ruszam,a na rekach tez mam ich mnóstwo ale to dlatego,ze kiedys golilam cały czas,ale o dziwo wyrosły calkiem jasne i miękkie i cienkie:) teeraz juz ich nie ruszam, ale ja sie załamuje z powodu tych wlosków na dekolcie i piersiach:((( ciągle aby mi sie plakać chce, jak widze dziewczyny w koszulkach na ramiaczkach z dekoltami a ja tak wstydze sie ubrać bo bedzie widać dekolt i włoski na piersiach:( co do wloskow na piersiach to moge mieć pretensje do samej siebie bo je golilam, ale na dekolcie czego one urosły?!:(((Czemu nie mam tak króciutkich jak inne dziewczyny? Ja nie wiem jak to dalej bedzie, musze zbadać sie czym predzej i sprawdzic te hormony:( do pogadania niebawem, buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do \"tez gosia\" gosiu napisz mi prosz bo widze ze jestes \"na swiezo\" w ktorym dniu cyklu lekarz mowil ci aby badac hormony generalnie interesuje mnie testosteron i androstendion, ale mozesz podac wszystkie :) z gory Ci dziekuje karola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulla
Wiecie co dziewczyny, ja już nie wiem co mam zrobić.Żyć mi się odechciało.Na prawdę chyba mam depresję i nie mam z kim o tym porozmawiać.Już nie mam siły do tych włochów na brzuchu.Chyba nikt na świecie oprócz goryli nie ma takich włosów na brzuchu.Bez kitu, mam takie włosy na brzuchu jak facet.Nie jest to tylko taka ścieżka od pępka w dół,tylko dosłownie całe podbrzusze w ciemnych i długich na 1,5 cm włochach.to jest straszne.ja nie wiem juz jak mam żyć.;((((((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też gosia
Paula ja Ci napisze być moze jutro jakie to są badania i kiedy się robi bo ja mam to łatwione przez prywatnego lekarza i odbiore skierowanie i dam Ci znać. Dziewczyny a jak sie mierzy jaki ma sie stopien owłosienia to jak mam jasne wloski gdzies tam to też sie zalicza? Tak jak te moje na piersiach? Jest ich multum,ale jasniutkich to co one sie zaliczają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też gosia
oj przepraszam pomyliłam nick :) to było do Ciebie Karola:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do starania_pl mi wyszło 14-17.dalam przedzial bo ja nie wiem czy to sie liczy tylko te ciemne i widoczne i twardr czy np tez jasniejsze ale dluzsze. takze dalam przedzial na wszelki wypadek. karola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bella-dona
Tez Gosiu>>>>>>>>.trudno licytowac co lepsze klaki na dekolcie czy na twarzy ...dla kazdej z nas niezaleznie od miejsca sa one zmora i utrapieniem nie wiem czy nie wolalabym miec ich na dekolcie bardziej niz na brodzie i szyi.... w koncu mam ich multum na piersiach i tu mi najmniej przeszkadzaja bo to miejsce zasloniete....ale to moje zdanie... nie wierze ,ze chcialabys z dekoltu "przeniesc " je na twarz!Tak czy siak mamy ich dosc ale swiat jest zbyt piekny by az tak sie przejmowac ,jak nabierzesz do tego dystansu to bedzie Ci latwiej!Pozdrawiam>>.kocham lato!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też gosia
Bella- dona moze masz i racje, ale ja przez te wlosy kompletnie sie zalamuje i nie znoszę się:( Strasznie przeraza mnie widok mojego dekoltu, z reszta calego ciala, cale jest w tych okropnych wloskach:(((((chyba nie ma takiego miejsca na moim ciele gdzie nie byloby wloska:( mam dosyc tego wszytskiego:(nawet na tych kościach prz szyi rosną mi jasniutkie male wloski:(ja juz nie wiem co ze sobą zrobić:(. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bella-dona
Ja niemal co dzien odkrywam jakis nowy wlos i niestety jest on ciemny i dlugi -ostatnio przypylo mi kilka miedzy piersiami -skad to sie bierze? mam wrazenie ,ze skubiac wloski z brody jak jakis wyrwany upadnie gdzies np.na dekolt to od razu tam rosnie wlos-to tak jak z chwastami!Mozesz rwac a one i tak wyrastaja i mnoza sie jak plaga! Wiem,ze trudno to zaakceptowac -co dzien rano patrze w lustro na brode i szyje a tam "ciemna poswiata" i az chce sie wyc....ale zaraz przestaje myslec..i jest ok,to dlatego ,ze zyje z tym od wiekow (mam prawie 40 lat i problem od 16-tego roku zycia) i doswiadczylam w zyciu zarowno wielkiego szczescia jak i nieszczesc...wiec umiem docenic to co daje mi los a czego mi oszczedzil....chocby powaznej choroby czy kalectwa...to mi pozwala bagatelizowac problem ....wszystkim tego zycze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rukola
Hej dziewczyny :) znalazłam dzisiaj ten topik - cieszę się z tego bardzo bo zobaczyłam że NIE JESTEM SAMA, nie jestem odszczepieńcem wśród tłumu gładkich kobiet. w skali Ferrimana-Gallweya uzyskałam 27 punktów, włosy mam na twarzy (codziennie rano 1,5 godziny poświęcam na usuwanie ich pęsetką), dekolcie i piersiach (bujniejsze niż niejeden facet ;)) nogi, uda, okolice bikini, pośladki, ostatnio zauwżyłam również na plecach. Przez tą codzienną depilację funduje sobie na początku każdego dnia niezłą dawkę negatywnych myśli, czasami później nie chce mi się ruszać z domu. Ale ostatnio coś się zmieniło, im więcej się spełniam na polu zawodowym i tórczym mniej mnie obchodzi co ludzie powiedzą (to się chyba nazywa początek pewności siebie ;)) Może nawet zdecyduje się na wyjazd poza dom (od 10 lat nie wyjeżdżałam dłużej niż na jeden dzień, chyba czas to zmienić i znów zobaczyć morze. Jeszcze chciałabym powalczyć ze sobą o miłość - może kiedyś dojdę do tego że będę mogła sobie powiedzieć - zasługujesz na miłość i na bliski związek - mam 26 lat, do tej pory starannie uciekałam przed bliskością. mam pytanie - na którejś stronie tego topiku dziewczyna wspomniała o specyfiku KALO - Hair Inhibitor ze strony http://www.nisim.com.pl/?do=produkty&kategoria=42 podobno jej pomaga, opis produktu wygląda dla mnie jak spełnienie snu - lecz cena lekko odstrasza - może któraś z was go używała? pozdrawiam was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak sobie
radzisz bella-dona z ukrywaniem tych włosków na twarzy? ja tez mam tak jak ty, lato to dla mnie koszmar!!! robię codziennie staranny makijaż a ciemne plamy po goleniu na brodzie są widoczne, co robić? u mnie woski, depilatory nie biorą tego świństwa, musze golić!!! jestem w rozpaczy, jak sobie radzisz Ty i inne!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bella-dona
Co robie aby tuszowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czemu Wy się tak
przejmuecie? Często widzę dziewczyny z czarnym owlosieniem na rękach, lekkim ''zarostem'' itp. Mnie to nie rusza, i nie widzę w tym nic śmiesznego. Podejrzewam, ze wiele osób tak jak ja nie zwraca na to uwagi...Takie dziewczyny spaceruja z facetami z koleżankami, pracują.. Żyją normalnie. Wy chyba przez to forum takie przewrażliwione jesteście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rukola - do dziwiącej się
różnica między "zarostem" a zarostem u kobiety jest bardzo duża, zresztą nie to jest ważne - wątpię by forum negatywnie wpłyneło na samopoczucie dziewczyn tak by zaczeły sobie coś wmawiać - raczej wywołało na wierzch niepokoje tych co może nie mają książkowego problemu z hirsutyzmem ale źle radzą sobie z narzuconym kanonem urody jaki obecnie obowiązuje. do pytającej się - ja nie golę, wyrywam pensetką, zabiera to więcej czasu ale dzięki temu nie mam takiego "cienia" zarostu... z kolei kropeczki odrastających włosów wyciskam jak syfki - o dziwo się tak daje, wychodzi wtedy zalążek włoska. Co prawda skóra jest podrażniona ale coś za coś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bella-dona
o kurcze cos urwalo moj wpis pisalam> Jak sobie radze z tymi wlochami >>>>wyrywam na twarzy peseta o nogi gole maszynka ,tuszuje pudrem...tylko tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziwne
A ja sama nie wiem co o tym myslec... mam dopiero 14 lat a juz wstydze sie zalozyc stroju kapielowego bo mi na brzuchu odstaja ciemmniejsze wloski. Mama mowi ze to normalne, ale dla mnie normalnym nie jest to, że mam czarne wlosy na sutkach. I golic nie mam zamiaru, bo potem zaczelyby sie problemy. Zobacze za kilka lat, albo jestem przewrazliwiona albo cos ze mna źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NO TO ŁADDDDDDDDDNNNIE
pisano tu o preparacie saly hansen-drogie odpusciąła pisano o joannie do pasemek- Tanie -9 zł- skorzystałam miało to rozsjasniac wlosy-wiec uwierzylam i ......... Ok.rozjasnilo, tylko ze (własnie wydawalo mi sie ze po tym czym mialam mniej wlosow) to sie potwierdzilo,albo wyrosły jeszcze inne i to CZARNE!!! jak to mozliwe,jestem załamana. !!! to mialo rozjasniac a nie usuwac albo powodowac ze rozna nowe ciemniejsze wlosy PROSZE O POMOC, bo po tym moja sytuacja zamiast sie poprawic bardzo sie pogorszyla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ************
czesc dziewczyny!! nie wiem jak to ubrac w słowa ale chce wam napisac abyscie sie tak tym nie przejmowały! oj Boże, jak to banalnie brzmi... szczerze, to ja zaczełam sie przejmowac dopiero po przeczytaniu tego topiku ( narazie jestem na 10 stronie, i chyba raczej nie bede tego czytac do konca ) mam czarne kłaczaty na nogach odkąd pamiętam, uda porosnietymi długimi, ale jasnymi włosami, mam troche czarnych z tyłu ud, rece takie tez dosc mocno, od pępka w dół pas startowy. łono to no coment....jestem po prostu bujnie owłosiona..i dla mnie to po prostu probkem natury estetycznej... moje siostry smiały sie z moich włosów na nogach, a ja razem z nimi.!!! mysle sobie ze mam po prostu troche cięzej niz inni..nogi musze golic co 48h, tzn musiałabym pewnie czesciej, ale olewam to ze widac ze mam czarne kropki najwyzej nie załoze sukienki (uwielbiam nosic kiecki ) włosy łonowe gole całkiem, bo mnie denerwują, jak je mam... brzuch pensetą, ale to nie jest 15 włosów, tylko istny pas startowy..:)) wokól sutków tez pensetą... patrząc na siebie, i czytając to co piszecie wydaje mi sie ze mam jakos tak gorzej z tymi włochami....a nawet przez mysl by mi nie przeszło aby sie zastanawiac, co bedzie jak zemdleje i mnie zabiora do karetki i zobaczą moje kłaczary... wydaje mi sie ze za bardzo sie tym przejmujecie!!!!! bo wole miec włosy na ciele niz inne wady w wyglądzie( jesli miałabym wybór, oczywiscie ) np otyłosc ( nie mylic z krągłymi kobietami, które przeciez są piekne.)..Chociazby dlatego ze jak chce to włochów sie pozbede w danym momencie.... jak mówie mojemu facetowi ze chyba jestem jakas za bardzo owłosiona , to sie patrzy spod byka i mówi ze znów sobie cos wymysliłam... oczywiscie depiluje sie przed spotkaniem z nim, ale nie zeby jakos super bardzo...czasem w ogóle sie nie depiluje, ale wtedy staram sie nie pokazywac w pełnym ekwipunku...bo to dla mnie po prostu estetyka, brzydko wygląda.... zrobiłam sobie testosteron : 3,03 (norma do 2,6 ) . PRL, TSH, zelazo i cała morfologia w normie...okresy raczej regularne, dwa razy spozniał mi sie ok 10 dni, a tak to git... brałabym Diane, ale boje sie ze mi rozwali hormony i potem bede miała wysyp siersci.. dla mnie to nie jest choroba, moje przyjaciólki wiedza ze mam włosy w wilelu miejscach, no a ja wiem o ich problemach..:):):).. tyle chciałam napisac, wiem ze troche bez ładu i składu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ************
chciałam jeszcze napisac ze baaardzo wiele kobiet,,,chyba wszystkie które znam mają włosy w okól sutków, tzn nie busz ale kilka, baardzo wielu kobietom włosy lonowe dorastają do kolic odbytu, niektórym tez troche zaczynaja porastac uda od okolic łonowych., bardzo wielu rosnie cienki pasek w dól brzucha...i to nie sa potwierdzenia tylko od ciemnych brunetek, ale tez od baaardzo jasnych blondynek.. wystarczy szczerze , luzno porozmawiac na ten temat z kolezankami, przeciez same dobrze wiecie jak kobiety mogą skutecznie maskowac swoje owłosienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez gosia
do dziewczyny w poprzednim poście :) wiesz co chyba musze przyznać Ci rację:) ja na przyklad mam bzika na punkcie tych wlosków, a dokladnie chodzi mi o tych na dekolcie... jak sie przypatrzylam innym dziewczynom to tez takie same mają, nawet z jedna kolezanką, ktora jest blondynką, a ja brunetką o tym rozmawialm bo ona ma i tez jasne, tak jak ja i ona nie widzi w tym zadnego problemu, nawet nie mysli o tym ze to moze byc jakaś choroba. Ja najgorzej mam na tych moicg piersiach bo jak byl meszek to go zgolilam i teraz są wszystkie długości ok.3-4 mmale jasniutkie, nie mam takich pojedynczych dłuzszych i ciemnych wlosków wokół sutek,a jesli chodzi o laser to ide na 4 zabieg na brzuch i to chyba bedzie ostatni w moim przypadku! Ale dziewczyny polecam Wam laser diodowy, naprawde dziala! A jeszcze mam pytanko do Was- czy rozjaśniacz do wlósków na ciele Sally Hansen jest dobry? Nie rosną inne wloski od tego??? Odpowiedzcie, z góry dziękuje. 3majcie sie cieplutko i milego weekendu zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ej dziewczyny
bo ja chyba czegos nie rozumiem...:O to dla was problemem sa jasne wloski na ciele czy chodzi o ciemne?? bo ja przyklad mam problem z ciemnymi wloskami ale tylko wokol sutkow, a oprocz tego caaaala jestem pokryta jasnymi wloskami,ale to chyba normalne??:O czy nie?? bo teraz to juz sama nie wiem:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ej dziewczyny
na dodatek nie wiem jak zrobic ten test bo jak wczesniej mowilam jestem cala pokryta bialymi wloskami a nie wiem czy chodzi tak o taki typ owlosnia czy o ciemne wlosy:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×