Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

dzieki, lulu. Mnie tez zawsze dziwi, czemu ja nie widze takich dziewczyn na ulicy jak my. Nie wiem, jak jest z realizacja zagranicznych recept w Niemczech. Wiem, ze niemieckie recety mozna wykupic w Polsce, to moze dziala i na odwrot. Nie wiem jednak, czy polski lekarz moze Ci przepisac w Polsce lek, ktorego nie ma w polskim rejestrze lekow? :-o Mieszkasz daleko od granicy pl-niem? Jedyne, co mi przychodzi do glowy, to zebym Ci zalatwila recepte, kiedy bede nastepnym razem u ginekologa. Nie gwarantuje jednak sukcesu - nie wiem, czy lekarz na to pojdzie. Lek nei jest refinansowany (trzeba zaplacic 100%) sumy, wiec nie powinno byc problemow. Nie wiem, kiedy bede tez nastepnym razem u lekarza. Recepta jest wazna tylko kilka tygodni. Apteki jednak nie maja lekuo na stanie - trzeba zamawaiac (jest na nastepny dzien). Musialabys wiec sie udac do Niemiec na dwa dni lub na dwa dni z rzedu. A moze masz jakis znajomych w RFN, ktorzy mogliby to dla Ciebie zalatwic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulu77
Loris,bardzo mi przykro z powodu twoich problemów, a może warto się przebadać na te hormony głównie te androgeny testosteron, dheas, andriosteron, testosteron wolny, ja miałam jeszce tsh na tarczycę, i hormony tarczycy, bo podejrzewali problemy z tarczyca. Wiedziałabys od czego ten problem sie bierze. Ja jestem zła bo już tak mnie przebadali różne rzeczy znaleźli ale nic co mogłoby powodować histuryzm. Nawet w rodzinie nie mam takiego przypadku. Wiem że wysoki poziom prolaktyny powoduje też histuryzm i poronienia. Ja miałam inne problemy w ciąży, mój organizm nie dawł rady, przeżyłam paraliż, mialam niewydolnośc nerek, niewydolnośc wątroby, jakieś koszmarne uczulenia, białkomocz itd. lekarze stwierdzili że organizm się bronił przed ciaza. Byłam bardzo watłą osoba jak zaszłam w ciażę, ale kiedy rodziłm przytyłam 18 kg jak potem sie okazało to była sama woda z powodu tej niewydolności nerek głównie. A potem na dokładke miałam okropną anemie i niestety z powodu tego paralizu nie karmiłam synka. BRRRR ... jak sobie to wszystko przypomnę. Ale kocham mojego synusia najbardziej na świecie. I ty pewno swojego też, mój czasem sie przytula jescze, ale tez widze jak rosnie i ma taki swój swiat. Staram sie z nim duzo rozmawiać żeby tego kontaktu nie stracic gdy będzie starszy. Też jest bardzo przywiązany do domu, to chyba taka cech jedynaków. Życzę ci córeczki i żeby wszystko było dobrze, jednak trudno podjąc decyzję.Każdy boi sie, że jakieś niepowodzenie może sie powtórzyć i to jest naturalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulu77
international dzięki. ide do tego lekarza za tydzień to zapytam, mam nadzieję ze będzie wiedział. Bardzo Ci dziękuję. Niestety nie mam nikogo znajomego w Niemczech, ale zrobię wszystko zeby dostać tę maść. Nie chcę robic Ci kłopotu spróbuje najpierw sama jęśli sobie nieporadzę to się przypomnę. Dziękuję Ci jeszce raz.Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Lulu to faktycznie miałaś ciężko w ciąży i nie wiadomo jak byłoby w następnej ciąży.Zawsze mówię sobie, że jak będzie u mnie gorzej to może zmuszę się by pójść do lekarza.Ja ogólnie jestem wrogo nastawiona do lekarzy, ponieważ mam z nimi same niemiłe doświadczenia.W ogóle uważam, że oni leczą tak, żeby nie wyleczyć, lecz zaleczyć.A to nic nie daje.Po za tym czytam, jak wiele dziewczyn, choćby przed chwilą International ma za sobą tyle badań i co? I nic. Wszystko u niej w porządku a problem jest.I kilka dziewczyn też tak ma.Będzie mnie lekarz faszerował hormonami i po co? Prziecież i tak one nic nie pomogą.Będąc w ciąży za pierwszym i drugim razem faszerowali mnie hormonami a i tak poroniłam.Nie wierzę, że hormony mogą tutaj pomóc.Przynajmniej w moim przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropka141
jestem tu nowa mam lat 21. Mam pełno kompleksów i rosnie mi broda i moze jest to smieszne moi koledzy sobie z tego żartuja ale jakiby widzieli jaki sajgon mam na brzuchu nie bylo by tak śmieszne. na plecach mam tez włosy ale moj facet wyrywa mi te najdłuzsze bo nie są w sumie włosy u mnei na plecach nie są czarne. Z natury jestem blondynką ale łydki i okolice bikini(czytaj całe uda) mam porośniete czarnymi kłakami. bogu dziekować ze moj stan sie nie pogarsza. moze fizycznie sie nie pogarsza ale psychicznie na pewno . potrafie usiaść w przebierali w sklepie i płakać.... w zasadzie zakupy mnie unięszczęsliwaja gdzie nie wiejde tam same fajne laski które mogą sobie pozwolić na bluzke na ramiaczach .. moge chodzic w upały w dugich spodniach ale bluzke na ramiączkach bym sobie założyła ....takie moje małe marzenie.......... ale tez nie moge mam zarosnięte ramoiona i włosy miedzy pierisiami które tez gole ale jednak odrosty widacnie chce mysleć co to by sie stało gdyby ktos zauwazył ze nawet tam sie gole;/ w dodatku pisze jak niedorozwój ale nie chce mi sie pisąc poprawnie wybaczcie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulu77
Loris,ten lekarz do którego teraz poszłam to zaprzeczenie tych wszystkich do których chodziłam wcześniej, czasem nawet bez jakich kolwiek wyników badań na samo spojrzenie na moja brode dawali mi hormony, tak było np z tą nieszczęsną diane, po którj jak większośc czułam się paskudnie. Znalazłam wczoraj swoje pierwsze wyniki badań z czasów jak to się zaczęło i były prawie w normie, potem były w normie i dziś też są no tz. jeszcze nie mam tego wolnego testosteronu i 17 ohp(badanie pod kątem nadnerczy). Zainteresowały mnie genetyczne badania international, bo ja nigdy takich nie miałam pytali mnie o rodzinę, ale moje siostry mama, ciotki, wszyscy są jak "pupcie niemowlaka", nawet tata do którego jestem podobna nie jest jakoś nadzwyczaj obdarzony włosami. Wracając do tego lekarza, za nic nie da hormonów jeśli nie będzie to miało uzasadnienia w wynikach moich badań. Mam nadzieję że zgodzi się na te maśc vaniqa. Też nie jestem zwolenniczką chemii i lekarstw za wszelką cenę zwłaszcza jeżeli nie pomogą na pewno skoro hormony są wporządku. Ja nie biore teraz nic zadnych tabletek antykoncepcyjnych , nic, okres mam bardzo regularny wręcz książkowy. No i też nic nie rozumiem dlaczego te włosy są i rosną tak szybko. Lekarz stwierdził że nie można ich podciągnąc pod hasło"taka pani uroda" za dużo ich, ale stawia też hipotezę, że może sama je tak "napędziłam" przez tyle lat wyrywania. Może jak byłam taka młodziutka to miałam jakieś zaburzenia hormonalne, potem one się wyregulowały a włosy już zostały, poprostu to takie gdybanie. Ale tak mi z tym ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pewno można trafić na dobrego lekarza z powołania. Fajnie, ze Tobie sie to udało.Wiem, jak Ci jest ciężko, każdej z nas jest. Czasem są takie dni, że świeci słońce w sercu i duszy a czasem tylko ponurość, smutek i beznadzieja. Ale mamy dla kogo żyć i to najważniejsze.Czasem wydaje mi się a raczej jestem pewna, że jest bardzo dużo przypadków chorób, które jeszcze bardziej oszpecają człowieka.Ile ludzi jest, których całe ciało praktycznie pokryte jest ranami?I to też są choroby nieuleczalne.A mu choć na chwilę możemy mieć w miarę gładkie i w miarę ładne ciało.Jedne z nas maja dłużej, drugie krócej ale są takie chwile.Niektórzy nie mają takich chwil w ogóle.Oczywiście nie wiadomo, czy nie spotka nas coś jeszcze gorszego, ale miejmy nadzieje, że nie i cieszmy się każdym słonecznym dniem, każdym choćby najmniejszym komplementem.Życie jest zbyt krótkie i zbyt szybko przemija, żeby włoski mogły rujnować nam życie. Po prostu nie dajmy się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulu77
Loris, dzięki za przypomnienie o pozytynym myśleniu(czasem zapominam). To prawda że są ludzie którzy mają dużo gorzej i też muszą się z tym pogodzić. Ja jednak będe dalej walczyć ze swoja przypadłością. Ciekawi mnie jaki efekt osiągnie international stosując ten krem skoro ona tez nie ma zadnych zaburzen hormonalnych jak ja. Loris czy ty próbowałaś laseru( nie wiem jak to sie poprawnie odmienia)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lulu nie próbowałam lasera. Czytałam opinie wielu dziewczyn nie zadowolonych, min.Ide na tory.Ja też walczę ze swoimi włoskami i dopóki wystarczy mi sił i zdrowia to walczyć będę. Idę na tory myslę, że każda z nas od czasu do czasu doświadcza takich uczuć jakie masz Ty względem innych kobiet.Taka już kobieca natura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kittyyy
Dziewczyny chciałabym wam polecić tonik który ostatnio sobie zamówiłam w sklepie Pollena Aroma przy okazji kupowania żelu z myriceliną. Jest to tonik z Ti z zieloną herbatą. Bardzo dobrze goją się po nim jakiekolwiek podrażnienia po depilacji i właściwie nie robią sie żadne stany zapalne, a jeśli już takowe powstaną to szybko się goją. Nie jest to w żadnym razie środek zwalczający owłosienie, ale bardzo dobrze łagodzi skutki depilacji w delikatnych miejscach. Zauwarzyłam nawet że bardzo rozjaśnił mi powstałe blizny po podrażnieniach z czym nie mogłam sobie poradzić niczym innym, nawet kremami do tego przeznaczonymi. Takie są moje spostrzeżenia co do tego toniku, więc postanowiłam się nimi z wami podzielić.Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z czasem zaczynam sie nastawiac do lekarzy jak loris... Hormony mialam miec niby w porzadku, to skad ta hustawka w ostatnich dniach? Moj facet mial nadzieje, ze to ciaza ale gdzie tam - po pierwsze sie zabezpieczalismy a po drugie testy (i tak je zrobilam, mimo zabezpieczen) wyszly negatywnie. No i skutek jest taki, ze nie dosc, ze mi organizm niedomaga to jeszcze zmagamy sie obydwoje z rozczarowaniem, ze to jednak nie dzidzius (mimo bezsensownosci tej nadziei, jednak sie troche nakrecilismy :-o ). I ja mam miec niby hormony w porzadku??????? Moze to po prostu medycyna nie zna jeszcze tej odmiany patologii, ktora nas trapi. Zamiast mowic, ze jestesmy zdrowe powinni nam mowic, ze medycyna nie zna na dzien dzisiejszy odpowiedzi. Ale jestem dzis ZLA. Sorry, musialam to z siebie wyrzucic :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obiecalam napisac o testach genetycznych pod katem hirsutyzmu. Otoz w tych testach nie chodzi o to, czy odziedziczylsmy to paskurztwo (sadzac po moim wlochatym ojcu, to mysle, ze ja moglam to jednak odziedziczyc :-o ) ale o to, czy w naszych genach nie dokonala sie mutacja powodujaca niekontrolowany wzrost niepozadanego owlosienia. Mowiac jezykiem medycznym: mutacja w genie 21-hydroxylasie (nie pyajcie o szczegoly, tlumacze po prostu z niemieckiego) wywoluje androgenitalny syndrom AGS, wystepujacy wsrod ludnosci np. w Niemczech z czestotliwoscia 1:12 000. Moze to paskudzwtowo spowodowac obojnactwo, virilisacje, problemy ze wzrostem, PCO, problemy z plodnoscia i/czy po prostu hirsutyzm. Ja tego cholerstwa na szczescie nie mam. Istnieja jednak inne, znacznie rzadsze mutacje, takie jak na przyklad CYP17, CYP11B, HSD3 a pod tym kontem mnie nie zbadano. Wskazowki do tego typu zaburzen wykazuje biochemiczne badanie hormonow testem ACTH. Nie wiem, czy to dla Was zrozumiale i pomocne. Dostalam to listownie od laboratorium, wiec chcialam sie tym z Wami podzielic. Tlustym drugiem napisano, ze nie zanleziono defektu genu CYP21. Przynajmniej na tyle mojej ulgi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulu77
Hej international, wiem o co chodzi ja wlaśnie czekam na ten wynik 17-ohp. To jest mutacja tego genu CYP 21 i ta mutacja powoduje niedobór enzymu 21-hydroksylazy. Wtedy organizm jak nie ma tego enzymu nie przetwarza koltyzoru i aldosteronu.Wtedy przysadka wydziela dużo hormonu o nazwie ACTH, żeby nadnercza wytwarzały więcej tego kortyzolu bo go brakuje i tym samym pobudza całe nadnercza do pracy. No i te nadnercza wydzielają wszystkich hormonów bardzo dużo bo są pobudzane przez to ACTH. Wtedy w organiźmie gromadzi się dużo 17-ohp i steroidów nadnerczowychMin.androgenów) przemiana tych androgenów jest zaburzona przez ten brak 21-hydroksylazy i ich duża ilość, a to ACTH jeszcze dokłada bo cały czas wydziela sie go więcej i więcej. Efekt nadmiar DHEAS,andriostenion,testosteron. Ta choroba nazywa się wrodzony przerost nadnerczy. A on jest klasyczny i nieklasyczny.Klasyczny występuje u małych dzieci i bardzo często jest śmiertelny. Nieklasyczny taki może wystepować np. u którejś z nas objawia się później tj mniej więcej w wieku dojrzewania lub trochę później:objawy przedwczesne dojrzewanie, u kobiet objawy androgenizacji histuryzm,łojotok łysienie, zaburzenia miesiaczkowania. Bada się wtedy to ACTH, ale ono ma żywotność tylko kilku minut więc robi się to w specyjalnych laboratoriach, bo tak badanie nie ma sensu. Jest jeszcze niedobór enzymu 11(beta)-hydroksylazy i wtedy też sa objawy podobne. Ja mam to ACTH niskie a i tak dał mi lekarz na ten 17ohp.Przepraszam że sie tak wymodrzam, ale chciałam to tak na zdrowy rozum. Zdawałam mature z biologii i mam 3 lata studiów na tym kierunku, więc łatwiej mi to troche przychodzi. Choroba nieleczona prowadzi w późniejszym czasie do bezpłodności, guzów nadnerczy, daje objawy jak w zespole policystycznych jajników itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulu77
przeprasza nie wymondrzam a wymądrzam. kropka 141 tylko nie gól tych włosków lepiej wyrywaj pojedynczo jak zaczniesz golić to pobudzisz do wzrostu nawet te malutkie, które narazie pewno są do zniesienia. Wiem z doświadczenia póxniej robi sie już tylko coraz gorzej jak się goli. Najgorzej jak trzeba gdzies szybko wyjsć do ludzi i nie ma czasu na wyrywanie no to ja tak robiłam po prostu goliłam rano o 6 nie ma czasem czasu na wyrywanie, wiec trzas i już, trochę pudru. Tak było do czasu, dziś jest dużo trudniej bo przez golenie tak tego narośnie. Mnie los oszczędził rece, dekolt i plecy, a z resztą trzeba się zmagać. Sa sposoby żeby to zamaskować nie tak może super skutecznie, ale można jakoś tam wyglądać- czasem nie ma na to czasu i też musi być. Trzymaj się, tylko próbuj nie golić tych włosów szczególnie na plecach i dekolcie wyrywaj lej wodą utlenioną, tylko nie gól.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gienowefa
witajcie...ja tez mam ogromny problem z owlosieniem:( Mam go doslownie wszedzie;( Na brzuchu, plecacxh, posladkach, rekach, dekoldzie..........nie mam sil juz abyz tym walczyc, nie ma chlopaka, wstydze sie tego, robilam badanie na testosteron ktory jest w normie. Nie wiem co robic bo ginekolog mi powiedzial,z e taka moja uroda i pozostaje mi tylko golenie i ze on nie widzi u mnie tkaiego problemu........................JA gole uda lydki, piersi dekold, rece, no wszystkoo i nie nadazam, boje sie z kims zwiazac,z reszta mnei i tka nikt nie chce bo jestem niezbyt atrakcyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropka141
ja tez zrobiłam sie zazdrośnicą :| Wchodze na naszą-klase i co chwile komentuje laski, które pokazuja swoje zdjecia z wakacji porozbieranie i zadowolone gdzieś na plaży. Mnie perspektywa wyjazdu w miejsce gdzie miałabym sie rozebrać po prostu przeraża .Zawsze sobie wyobrażam że gdzies jade ze znajomymi a oni nie mogą mnie wyciągnąć z łazienki i co gorsza musiałabym użyć depilatora i hałas by był przez pół dnia ...pewnie by stwierdzili ze jestem nienormalna . kurcze tak mi sie przypomniało ze poznałam kiedyś faceta który na klacie nie miał włosów i nie to zeby golił . Powiem szczerze ze przeraziłam się bo powinno być na odwrót :/ i chyba dobrze ze juz go nie widuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropka141
ja nigdy nie uchodziłam za atrakcyjną i w zasadzie nie spodziewałam sie ze znajdzie się ktoś, kto w taki słodki sposób będzie mnie okłamywał "oj kotku wcale nic nie widać".skąd sie tacy faceci biorą kurcze ja nawet nei wiem jakie to jest uczucie dotknąć swojego brzuch i nei poczuć tych odrastających włosków. jestem kurduplem wiec tym bardziej mam wrażenie ze wyglądam jak bobek z muminków :P ale zazdrośnicą bywam zwłaszcza jak wchodze na n-k :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropka - to pasuje do opisu deformacji genu, o ktorym czytalam. Jako dziecko najpierw szybko roslas a potem nagle przestalas? Jesli tak, to moze Ty jestes ta 1:12 000. Tylko tak poza tym to nie wiem, co dalej z taka informacja moglabys zrobic :-o Moze jednak jakos Ci to pomoze w leczeniu h. Moze zreszta niepotrzebnie to pisze, bo Ty juz sama o tym dawno wiedzialas ;-) Mojego h. nie da sie nijak zdiagnozowac :-o - hektolitry krwi oddalam w laboratorium na prozno ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gienowefa
no a co mzoe mi dolegac skoro testosteron mam w normie....ja odkad pamietam bylam owlosiona. w 6 klaie podstawowki mialam obrosniete nogi czarnymi wlosami. Wstydzilam sie rozbierac przed rownesnikami na WF-ie. Niedawno po tym ogolilam w koncu nogi. Do tej pory sie zmagam z tym owlosieniem. Lekarz ginekolog twierdzi , ze ejst dorbze ale ja uwazam inaczej bo dotykam same wlosy . jedynym nieowlosionym miejscem na ciele sa doly stop i dloni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gienowefa
no a co mzoe mi dolegac skoro testosteron mam w normie....ja odkad pamietam bylam owlosiona. w 6 klaie podstawowki mialam obrosniete nogi czarnymi wlosami. Wstydzilam sie rozbierac przed rownesnikami na WF-ie. Niedawno po tym ogolilam w koncu nogi. Do tej pory sie zmagam z tym owlosieniem. Lekarz ginekolog twierdzi , ze ejst dorbze ale ja uwazam inaczej bo dotykam same wlosy . jedynym nieowlosionym miejscem na ciele sa doly stop i dloni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vibia
Dziewczyny, nie przejmujcie się nadmiernym owłosieniem. Wierzcie mi, są większe problemy. Wiem, co mówię, ponieważ nadmierne owłosienie towarzyszyło mi od czasu kiedy zaczęłam dojrzewać. Niestety od 3-ech lat dokucza mi koszmarne wypadanie włosów, zrobiłam mnóstwo badań (androgeny, USG w kierunku PCO, tomografię nadnerczy i wiele innych badań, odwiedziłam wielu specjalistów dermatologów, endokrynologów, ginekologów - wyniki idealne, brak diagnozy, a ze stosowanych przeze mnie metod nic nie pomaga - próbowałam wszystkiego). Dlatego też piszę, nie przejmujcie się owłosieniem i cieszcie się, że macie tylko taki problem. W dzisiejszych czasach nadmierne owlosienie można skutecznie zwalczać. Ja jestem po 3 zabiegach depilacji laserowej (uda zrobione 4 lata temu, bikini kilka miesięcy temu). Bardzo widoczne efekty w moim przypadku były po 2 zabiegach - im mocniejsze i ciemniejsze włosy tym lepszy efekt. Miesiąc temu zdecydowałam się na łydki i na pewno za miesiąc pójdę na 2-gi zabieg. Wiem, że laserowe usuwanie nadmiernego owłosienia nie należy do tanich metod, ale na pewno do skutecznych. Jeżeli przeszkodą jest są dla Was finanse to zrezygnujcie z zakupu kosmetyków, ciuchów - przecież usuwanie włosów można rozpocząć od miejsc, które sprawiają najwięcej kłopotów, nie musi się od razu usuwać wszystkich włosów. U mnie pierwsze były uda, ze względu na największą i najmniej wygodną powierzchnię do golenia. Później bikini ze względu na podrażnienia po maszynce, łydki na końcu - maszynką goli się je bardzo szybko i dokładnie. Jeszcze raz napiszę - TO NIE PROBLEM, nie załamujcie się. Życzę powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej viba u ciebie działa ten laser? Kurcze ja znalazłam wczoraj w Krakowie gabinet Medicor, Dermed i Estetica. Czytając komentarze chyba najlepszy jest Medicor. Już mi na niczym nie zależy, tylko jak wstyd przezwyciężyć. Nie wiem co oni sobie o mnie pomyślą, bo tam nogi, biki to bardziej normalne niż twarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vibia
Efekty są bardzo fajne. Depilację ud robilam w Der-Medzie, natomiast bikini w Medicorze u Pani Edyty. Ona jest współwłascicielką 2-go gabinetu, a w 1-wszym kiedyś pracowała. Z tego co wiem to ma spore doświadczenie w depilacji, co jest ważne. Wprawdzie po ostatnim zabiegu porobiły mi się spore strupki ale skóra ładnie się już goi i mimo to jestem przekonana, że warto. A co do wstydu to niech Ci to do głowy nie przychodzi. Postaram się jeszcze tutaj zaglądnąć i mam nadzieję, że Ci troszkę pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny. Wpadl mi w oko wasz topik na glownej stronie i postanowilam zagladnac, bo mnie tez dotyczy problem wloskow. Chcialabym by problem dotyczyl tylko nog :o ale ja mam wloski wszedzie chyba. Chyba tylko jak napisala gienowefa wolne od wlosow sa stopy i dlonie od wewnetrznych stron. Ja nawet palce mam owlosione :( Do tego jestem brunetka. Co do depilacji - wosk odpada, depilator odopada - robia mi sie straszne stany zapalne. Krosta na kroscie. Wiec nogi gole, twarz traktuje kremem do depilacji, grube ida pinceta. Brzuch czasem gole. Mysle, ze w tym roku zrobie sobie laser. Ale czy wloski nie odrosna? Wiem, ze zabiegi trzeba powtarzac. Znam przyczyne - mam pcos. Testosteron przed ciaza nie byl wysoki, wynosil 86 (norma do 80), spironol pomogl go zbic do 50. Udalo mi sie nie bez problemow zajsc w ciaze i urodzic dziecko. W 9 miesiecy po porodzie moje testo wynioslo 256 ! Jeszcze nie bylam u mojego endo skad ten wynik. Dal mi yasmin, ciekawe czy cos to da :o Po spironolu widzialam poprawe cery i wloski byly ciensze i nie odrastaly tak szybko. Dzis mam kepki grubych wlosow na twarzy 😠 Dokad nie bylam mama najwiekszym problemem byla plodnosc, dzis najbardziej przeszkadza mi hirutyzm, bo czuje ze wymyka mi sie to spod kontroli. Pinceta musi isc w ruch codziennie :o Myslicie, ze laser mi pomoze? Zakladam, ze juz zawsze bede brala jakies leki na obnizenie testo. Z reszta bez hormonow ciezko o @. Pozdrawiam serdecznie i kazdej z was zycze powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gienowefa
ja tez to co grube wyrywam pinceta ale ilez monza...a na laser mnie nie stac w ogole. zreszta po co on mi teraz skoro jestem juz po 30. Najlpesze lata za mna, zmarnowane oczywiscie. Ja juz mam z tego powodu strasznego dola............powiedz cie mi czy oprocz testosteronu robi se jakies badania? testosteron w normie no i oczywiscie nie mam pcos czy jak to sie tam nazywa....... A z rugiej strony i tak w moim rpzypadku aserowe zabiegi bylyby bez sensu ponewaz ja mam wlosy na caly ciele i musialabym zrobic od razu sie cala bo glupio by wygladaly odciete miejsca bezwlosowy a zaraz potem zaczynajace sie kosodrzewia;( Mam przez tą samonosc depreche, zyc mi sie nie che...chcialabym byc szczesliwa. Brzydka, biedna, owlosiona z nerwica lękowa:(( Zyc nie umeirac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gienowefa
ja tez to co grube wyrywam pinceta ale ilez monza...a na laser mnie nie stac w ogole. zreszta po co on mi teraz skoro jestem juz po 30. Najlpesze lata za mna, zmarnowane oczywiscie. Ja juz mam z tego powodu strasznego dola............powiedz cie mi czy oprocz testosteronu robi se jakies badania? testosteron w normie no i oczywiscie nie mam pcos czy jak to sie tam nazywa....... A z rugiej strony i tak w moim rpzypadku aserowe zabiegi bylyby bez sensu ponewaz ja mam wlosy na caly ciele i musialabym zrobic od razu sie cala bo glupio by wygladaly odciete miejsca bezwlosowy a zaraz potem zaczynajace sie kosodrzewia;( Mam przez tą samonosc depreche, zyc mi sie nie che...chcialabym byc szczesliwa. Brzydka, biedna, owlosiona z nerwica lękowa:(( Zyc nie umeirac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Vibia ! Dzwoniłam właśnie do Medicoru mam termin na 16.04. Bardzo się boję ale mam nadzieję że warto. Zmuszam się bo nie zniosę już kolejnego lata i wiosny w \"ukryciu\". Zaraz jadę jeszce po wyniki ostateczne moich hormonów. Jeśli możesz napisz czy na tą konsultację lekarską są potrzebne jakieś wyniki badań hormonalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stała cicha bywalczyni
Viba możesz napisać jak laserem masz robioną depilację? Chodzi mi konkretnie o rodzaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulajurdeczka
BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDZ..JAK DOKŁADNIE WYGLĄDA hirsutyzm? CZY SĄ TO WŁOSY CIENKIE,GRUBE JAK POD PACHAMI? CZY NEI MA ZNACZENIA? JA MAM BARDZO OWŁOSIONE CIAŁO PRAKTYCZNIE CAŁEEEE LECZ SĄ TO WŁOSY CIENKIE I CZARNE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienowefa ja kończę 32 lata z a parę miesięcy, ale słoneczko moje akurat tak nie myśle i ty też nie myśl, ze jestesmy za stare żeby ładnie wyglądać i pożyć choć na chwilę bez tych koszmarnych wosów. Ja to się już tyle lat męcze, ale będe z tym walczyć choćby do końca życia tak nienawidzę tego cholerstwa. Też mi smutno, bo też duzo przez to straciłam, człowiek sie zamyka nie odzywa czasem(bo lepiej sie ukryć uciec odwócić byle by tego nikt nie zauważył, nie patrzył na to), a wtedy inni myślą ze jesteś ważna, niemiła, dzikuska i takie tam - dobrze wiem. Ja nigdzie nie chodzę, nie jeżdże do rodziny, ogólnie nigdzie się nie udzielam nawet w komitecie u dziecka nie chciałam być, bo to wiąże się z kontaktami z ludźmi. To takie wredne choróbsko, czy jak to nazwać,że wszystko zabiera i robi z człowieka dziwaka. Ja nie mogę o sobie powiedzieć ze jestem ponurakiem, ale faktem jest że przez to chowam sie przez ludźmi. I nie podoba mi się to i będe wszystko robić nadal żeby się tego pozbyć. Odmówie sobie wszystkiego i pójdę na ten laser i zdobęde ten krem vaniqa(obdzwoniłam wszystkie hurtownie farmaceutyczne w krakowie w jednej dali mni nadzieję mam zadzwonić jutro). Potraktuje te cholery(włosy) z grubej rury, tak je przypiekę tym laserem tak im nawalę tej vaniqy że mnie popamietają!!!!!!! gienowefa będzie dobrze!!!!!! chyba nam wszystkim tu zdazają się takie dni załamania. ja kiedy tu pierwszy raz napisałam, miałam taki dzień. jestem szczęśliwa że tu trafiłam, bo wiem że jest nas tyle każda ma jakieś doświadczenia ztymi włosami, mozna tu znaleśc nadzieję, pocieszenie i wiedzę przede wszystkim, nawet porównać się można. z tego co czytałam wchodzą tu i piszą też rózni idioci, aż szkoda mówić gdzieś tam w środku czytałam o bałwanie, który bał się że złe geny przejdą z jego dziewczyny na ich dzieci i dlatego chce z nią zerwać no horror to co on wypisywał. trzymaj się gienowefa, będzie dobrze, musi być!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×