Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

zapomnialam_nicku_swego nie wiem jaka jest twoja sytuacja zawodowa, ale kiedy czlowiek musi non stop sobie czegos odmawiac, to faktycznie nie jest to fajne, malo powiedziane nawet. Ja powiem o sobie tylko tyle-wiem co to znaczy bezrobocie, ale tez wiem, ze jak czlowiek sie ruszy i pozmienia troche rzeczy w swoim zyciu (ja wyjechalam na bardzo dlugi czas zagranice) to duzo mozna zmienic. Kasa jest niestety super wazna. Na totolotka nie ma co liczyc ;-) Mozna liczyc tylko na siebie. No i troche szczescia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie tez myslalam o kredycie ale jak pomysle o odsetkach to wole jednak odkladac kase i zbierac niz wziac kredyt, nie wiem jak tam wy ale ja jetsem sekretarka wiec dla mnie te wlosy to masakra, dziennie po kilkanascie osob przychodzi di biura z kazdym rozmawia sie twarza w twarz i dla mnie to jest wlasnie krepujace;( ... ale w czwartek pojde prywatnie do endo.. i zobacze co mi powie znajac zycie wysle na badania, mam nadzieje ze nie bede musiala chodzic do kilku lekarzy tylko 1 z tym sobie poradzi, mam nadzieje ze tylko badania krwi bedzie potrzebna bo ja sie badan boje wiec nie wyobrazam sobie innych badan robic, szczegolnei bolesnych czy cos. a co do piersi, hm , powiem tak przetluszczanie sie wlosow, blyszczaca twarz, owlosienie, male piersi, nadpotlisco+ mnie sie wydaje ze to wszystko wina hormonow. !! cos jest nie tak ze mna w srodku i takie sa tego skutki;( az sie boje bo jak jestem na cos choro to chyba sie potne wrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawno nie pisałam.Hormony mi się chyba rozszalały.Chyba się poddam i zacznę się golić. Te wrastające włosy na twarzy,jest ich coraz więcej. Doprowadzanie się do porządku zajmuje mi tyle czasu i ciągle muszę goić rany.Skóra pod brodą robi się twarda i łuszczy się. Mam bardzo ciemne te włoski i boję się, że będę wyglądała całkiem jak facet po takim goleniu. I tak mam ciemniejsze przebarwienia na twarzy.Nie wiem co robić? Co o tym myślicie? Czy któraś z Was też przechodziła to takimi etapami? Pierw wystarczyła pensetka, potem depilator a teraz chyba już czas na golenie.I tak golę już nogi.To nie jest fajne .Włosy są twarde i szorstkie i trzeba je często golić.Nogi i tak nie wyglądają fascynująco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hisutyzm mój
Ja należę do tej grupy której laser pomógł częściowo żeby było ok chyba bym musiała go stosować jak inni wosk - nieustannie co dwa miesiące. U mnie jest tak że najlepiej bikini, najgorzej na brodawkach i kolanach (praktycznie zero efektów 3 miesiące po 7-8 razach) nogi około 60 %. Wg pani od lasera to wynik moich hormonów są w normie ale wysokie (jedynie dheas bardzo podwyższony 480 przy normie 408). Co gorsza mi się włosy w innych częsciach wzmocniły po tych zabiegach albo to jest zbieg okoloczności i zaczęły rosnąć na brodzie :( i takie długie meszkowe na twarzy oraz gąszcz na brzuchu i na wewnętrznej stronie ud zaczęłam też nagle łysieć na głowie. Podobno taka depilacja jest skuteczna tylko w połączeniu z dożywotnim braniem hormonów (tabletki anty) ale podejrzewam że to działa tylko na osoby z jajnikowym pochodzeniem androgenów ja mam nadnerczowe więc koło się zamyka bo nadnerczowych nie można brać cały czas :( chyba bez konsewencji zdrowotnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciało często reaguje chorobą na długotrwałe lekceważenie jego ważnych funkcji życiowych. Należy do nich między innymi wierność naszej prawdziwej historii. Dlatego też książka ta zajmuje się przede wszystkim konfliktem między tym, co czujemy i wiemy, co pamięta nasze ciało, a tym, co czuć chcemy, aby zadośćuczynić normom moralnym, które przyswoiliśmy sobie we wczesnym dzieciństwie. Okazuje się, że między innymi także jedna z powszechnie uznanych norm, mianowicie nakaz bezwzględnego kochania i szanowania naszych rodziców, bardzo często nie pozwala nam na uświadomienie sobie prawdziwych emocji, a za ten kompromis nasze ciało płaci chorobą. Alice Miller - Bunt ciała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa daj spkój
ja mam hirsutyzm pochodzenia jajnikowego, wyrównałam hormony, cały czas biore piguły i co, miałam mnóstwo zabiegów laserowych w 3 gabinetach żeby nie było,że laser był jakiś nie tego i efekty sa wcale nie oszałamiające a na dłuższą mete mierne, też bym musiała mieć robiony przez całe życie co 3 msce by było dobrze, studnia bez dna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:(( nie dolujcie mnie ze laser nie pomaga bo to jest jedyna moja nadzieje ze moje zycie odmieni sie pod tego momentu:( a mialas wlosy czarne czy jasna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hirsutyzm mój
Najgorsze są brodawki sutkowe bo niby mieszek zniszczony a włos dokładnie z tego samego po 3 miesiącach prężnie odrasta :( a stosuje juz bardzo wysokie promieniowania 50 J. A wogóle dziewczyny to z hirsutyzmem to jest tak że się z wiekiem zaostrza? Bo ja mam wrażenie że tak jest w moim przypadku :(. 13 lat meszek tylko pod nosem i kilka włosów na brodawkach potem spokój 17-21 lat tabletki antykoncepcyjne nie wpływają na zmiejszenie/spowolnienie włosów, nie wpływają na zmiejszenie problemów z cerą 24 lat pierwsze włosy na brzuchu pojedyncze i na udach wewnetrznych 27 lat pełno włosów na brodawkach 30-32 pełno włosów na brodawkach brzuchu udach wewnętrznych łysienie głowy i pierwsze włoski na brodzie :((((((((((((((((((((((((((((((( czy grozi mi zarost na twarzy w następnych latach ??? Jestem załamana. Czy ktoś tu stosuje takie androgeny jak finasteryd lyb flutamid lub spirolakton przez dłuższy czas i np nie ma przez to problemów z wątrobą i czy poprawił się przez to ten problem? Nie wiem co ja mam ju z robić.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hirsutyzm mój
lovelaska ja mam ciemne na ciele takie w sumie brązowe (ani blond ani czarne jak smoła) nie do końca szczeciniaste ale długie i u mnie jak są szczeciniaste to laser zamienia ja na chudsze tylko a te chude raczej już nic nie rusza a one rosną długie 2 cm :(. Jestem rozczarowana bo tyle pieniędzy wydałam i efekt nie jest zadawalający. Efekt to w sumie co najwyżej rozrzedzenie. Robiłam w różnych gabinetach też i prawie maxymalnymi energiami aż mnie skóra piekła. Ale może w twoim wypadku będzie to sukces u mnie nie jest. Nawet myślalam żeby kupic sobie laser to urządzenie i do końca życia stosować ale 80000 to nigdy mnie nie będzie stać. I ja też radzę że jak ktoś ma włosy typu meszek to niech ich nie laseruje bo laser ich nie widzi a po goleniu robią się grube. Ja zrobilam ten błąd na kolanach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam tak ze wlosami zaroslam w 1 czasie nie tak ze najpierw buzia pozniej sutki pozniej brzuch pozniej plecy na dole .. tylko od zawsze mam je wszedzie, tam gdzie nie gole, a nie gole ich tlyko na plecach na gole i na pupie sa cienkie, a tam gdzie gole nogi rece pachy, brzuch brodawki to sa czarne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Golenie włosków to najgorsze rozwiązanie moim zdaniem.Kiedyś goliłam włoski pod pachami i na nogach, odrastały bardzo szybko i bardzo mocne.Obecnie depiluje depilatorem i nie tylko odrastają znacznie słabsze ale tez znacznie wolniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa daj spkój
ja do depilacji laserowej jestem idealna, bo mam jasna skóre i ciemne czarne włochy, byłam w kilku dobrych gabinetach, w 4 nawet a nie 3 , piszę jak jest, najlepszy efekt na bikini, uda prawie żadnej porawu na dłuższą mete nadal to gówno odrasta i kłuje, wydałam tyle kasy,że wakacje co rou na majorce plus dobre auto bym za to miała, a efekty takie sobie, jeśli chodzi o okolice piersi i brodawek to po 8 zabiegach sie poddałam,wole to już wyrywać, nie rezygnuj z lasera, bo nie twierdzę,że nie pomógł,ale to nie jest tak że rozwiąże problem całkowicie ,na zawsze, , ogólnie to najgorzej jest z moja psychiką, nawet gdybym miała gładziusieńkie ciało, to w glowie nadal bym była zakompleksioną dziewuchą z hirsutyzmem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja wzmocnilam je przez golenie i co 2 dni musze golic masakra, chodz nie zawsze mi sie chce, mam depilator ale niestety bardzo mnie boli i nie dam rady go uzywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja taz tak bym miala ze jakbym byla gladka jak jedwab nawet to i tak dla mnie w psychice by bylo ze nie jestem gladka i tak byms ie pewnie nie odwazyla wyjsc w stroju na plaze, nie wiem tylko dlaczego jedni chwala a inny odradzaja, do poki sie nie sprobuje to sie nie bedzie wiedziec ale nie chce tez wydac kilka tys a pozniej okaze sie ze jestem w tej grupie ktorej laser nie pomogl, h w czwartek ide do gin endo,, i moze pytam jej co sadzi o laserze dla mnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakby ktoras miala ochote pogadac o tym to odezwijcie sie do mnie na gg bo tutaj zanim sie napisze odczyta odpisze to troche mija czasu;) nr moj to 20663390

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hirsutyzm mój
A ja sobie obecnie nic z nimi nie robię: chodzę ubrana cała a że już raczej nię będę mieć chłopaka przez ten problem to po co mam coś robić? Golarka wzmacnia, depilator to mi wrastają i szybko odrastają bo po trzech dniach już mam szczecinkę, laser to mi się wzmacniają gdzie inndziej i już mnie nie stać. Usuwam tylko z twarzy a najgorsza to ta broda bo mam taki cm bezbarwny meszek i kilka czarnych i nie wiem co ja mam z tym zrobić z taką puchatą twarzą wąsiki to mały pikuś przy tej okropnej brodzie ona mnie załamała. Wąsiki są chude i odrastają po tygodniu ale ta broda to niektóre włosy są szczeciniaste :(. Może bioxet mi pomoże? Ktoś stosuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewnie od loxonu ci ciemnieją
Najlepszym wynalazkiem byłby laserodepilator diodowy jak light sheer do indywidualnego użytku ale te wszystkie w internecie są jakimiś oszukaństwami i nie działają. wtedy byłaby i głodkość i dożywotnie używanie. A taki w salonie to w moim przypadku rozwiązuje problem ale tylko na 2-3 miesiące, a nie na całe życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monikaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
nie mam tego problemu co wy , ale czy tego owłosienie nie da się usuwać całkowicie np depilatorem? mam na nogach takie jasne włoski i je depilatorem wyrywam tak samo jak pod pachami i w okolicach bikini. pomęczyłyscie się z jeden dzień w potem na 4 tyg spokój ,a z twarzy to przecież pęsety można uzyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa daj spokój
bez komentarza :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hirsutyzm mój
Wszystko kwestia hormonów i indywidualnych predyspozycji mi odrastają na udach po 3 dniach szczeciniaste te z wewnętrznej strony i mam tam same wrosty. Na twarzy usuwam pięcetą co tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hirsutyzm mój
Mi się wydaję że w przypadku hirsutyzmu to nie jest to nigdy kwestia 4 tygodni jak w reklamach :(. Ja mam w zalezności od miejsca 3 dni do 1 tydzień. A w tv widziałam że niektórym kobietom nawet po 3 godzinach odrastają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapomniałam _nicku_swego
nie dobijajcie mnei z tymi 4 tygodniami boże gdyby tak było to spokojnie na wakacje mogałbym pojechać. Jak jeszcze uzywałam depilatora i to z dobrych pare lat ( a reklamy twierdzą że 4 tygodnie gładkości i włoski rzadsze i jest ich mniej-depresji można dostać) to nigdy czegos takiego nei zaobserowowałam - ja juz po tygodniu byłam obrosnieta mocno, bywały okresy ze uzywałam co 2 dni bo zaczał sie taki problem ze włosy nie odrastały równomiernie - a w sumie zauwazyłam, że niektóre włoski owszem były cieńsze w-ale te akurat wrastały mi pod skóre rosły długo długo i trzeba było igła wydziobać teraz po depilatorze mam przykre pamiątki w postaci blizn , depilatora nie uzywam juz długo treraz musze wyleczyć blizny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj dawno tu nie zagladalam... A widze,ze sie dzieje...Jak psychika w ta piekna pogode??? Ja jak co roku chodze w depresji,bo cieplo,i trzeba sie rozbierac. Przeciez nie bede chodzic w bluzkach z dlugim rekawem...A ostatnio po goleniu nog tak mi wrosl jeden wlosek,ze normalnie mialam takiego syfa na nodze,a wlos pod spodem mial z 1,5 cm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a daj spokoj dol jest bo cieplo slonce swieci a tu nie mozna sie wyrozbierac ciala opalic bo wszedzie wlosy ja juz sywiadam spychicznie, czekam na czwartek jak na zbawienie do ide do endokrynologa i mam nadzieje ze mi da jakies pixy czy cos i polepszy sie to troche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja nie znam cie bo od paru dni tu jestem mozesz powiedziec o swoim problemie? albo odezwij sie na gg 20663390

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×