Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość nie znam się na tym, nie mam
aż takiego problemu... ale z ciekawości zajrzałam na ten wątek i jednego nie rozumiem - skoro macie takie problemy, to dlaczego się golicie maszynką? Przecież jeszcze bardziej wtedy pogarszacie sprawę. Można przecież użyć wosku albo pasty cukrowej, są też specjalne woski do twarzy. Wiadomo, że nie jest to przyjemny zabieg, ale on w przeciwieństwie do maszynek osłabia włosy, które rosną słabsze. Miałam dość mocno owłosione nogi od kostek do kolan i od początku zaczęłam stosować depilację woskiem. Teraz po paru latach włoski są cienkie i jest ich znacznie mniej, a depilacja praktycznie jest już nieodczuwalna, tak więc polecam... Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lovelasko89 Nie zniechęcaj sie do depilatora!Wiadomo,że na początku to boli jak cholera,też dla mnie to nie należało do przyjemnych czynności depilowanie nóg,ale zacisłam żeby i jechałam,jak to się mowi"z tym koksem".Ja nogi depiluje już od kilku ładnych lat,znacznie mniej boli,na około tydzień czasu mam fajne gładkie nóżki,a wrośnięte włoski wydziobuje igłą i wyciągam pęsetką.Wole jechac depilatorem niż codziennie lub co dwa dni golić maszynką,a jest oszczędniej bo wiadomo,trzeba kupić żel i maszynki są jednorazowego użytku. Czy któraś z Was odpowie na moje wcześniejsze pytanko. pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rocznik 86
co wam powiem to wam powiem ale wam opowiem już chyba wosku na twarz nie będę robić bo po wosku mam więcej wiec chyba pozostanę przy codziennym skubaniu (tak codziennym) pincetą i tyle :) a i na brzuchu też nie ma co szaleć bo zauważyłam że w miarę usuwania mam coraz więcej i wiem że ciepło i w ogóle ale coraz więcej widzę na ulicach osób z tym samym problemem (nie zredukowane wąsy i broda) że myślę że muszę się uspokoić z tym goleniem może na wakacje zaprzyjaźnię się z elektryczną (sadomaso) ale szczerze to mam zamiar spędzić lato w spodniach ooo takich lnianych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rocznik 86
Asiu ja jestem z mazowieckiego jestem ciekawa czy osoby które czasami mijam na ulicy czy w sklepach też tu zaglądają :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rocznik 86 Dzięki za odp:)Ja tak samo podobnie jak Ty,gdy jestem na ulicach w większym miescie,bo ogólnie to pochodze z małego miasteczka,widze mlode dziewczyny i kobiety borykające się z problemem nadmiernego owłosienia:(Jest ich naprawde dużo:( Uważam,ze m.in w mojej miejscowości jest takie zacofanie,że ludzie nie maja pojęcia i nie wiedzą co to jest i że wogóle istnieje taka choroba jak hirsutyzm,a troche wiedzy by im się przydalo i niezaszkodziło!!! Ja jestem z lubuskiego,jakoś narazie nie mialam okazji zawitać w mazowieckim,więc chyba raczej nie minęłyśmy się na ulicy;););)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cher
czy któraś z was próbowała regularnej depilacji u kosmetyczki? Słyszałam że zabiegi u nich są dużo bardziej skuteczne niż jak sie samemu robi. czy któraś z was tego próbowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mind
no właśnie też jestem ciekawa zabiegu w salonie kosmetycznym. ja zapisałam się na citydeal.pl i tam akurat dzisiaj jest oferta dla wawy że 38 zł zamiast 160 na depilacje woskiem nóg, pach i rąk. w sumie tanio ale jeszcze nigdy nie zamawiałam tych kuponow, chciaż sądze że to nie jest ściema. mi zawsze siostra przeprowadza zabieg ale tylko w lato, bo w zimie sobie odpuszczam, za bardzo boli. depilatorem to nic nie moge ogolić. macie jakieś sposoby aby tak bardzo nie bolało? moze jakoś zamrozić skóre czy coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Any19
Hej kobietki, moze wy mi doradzicie co moge zrobic z mechowata broda, jasną ale długą i widoczną bardzo :( nie chce golic bo stanie sie gruba i czarna. Zastanawiam sie nad przycinaniem nożycami, ale boje sie że tez i tak stanie sie taka twarda i czarna :( co byście radziły? Bo z nią mam największy kłopot:( reszte ciała ukrywam pod odzieżą więc jakoś daje rade, a twarzy nie przyjrzyje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Any19
Aśka, też jestem z lubuskiego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mechowata broda
ja też taką mam i od wyrywania mi się pogorszyło nalepiej chyba ją nakremować i przylizać albo wyrywać może i smarować bioxetem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Any19
hmm..skubać sie boję bo napewno mi się po tym pogorszy. Co do kremowania to zbyt długa jest a co sadzicie o przycinaniu? Bo chodzi mi o to byle przylegała mi a nie stała tak że z kilku metrów nawet ją widać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Any19
I mówcie Bioxet? Właśnie już dawniej przymierzałam sie do kupna:) Ale czy na mechowatej sie sprawdzi? Chyba już bardziej niż na twardej i czarnej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Any19
ja to wogole mam całą buzie w mechu, ale na brodzie jest najgorzej :( :( Wiecie co? Nawet w nosie mam i na nosie ! poliki i baki :( nic tylko ryczec. A nie ruszam tego, bo nie chce pogarszać chociaż wiem, ze sam się z czasem pewnie pogorszy to wtedy zaczne interweniować :( niby nie mam Bóg wie jakiej burzy w hormonach, bo tylko testosteron mam zawyżony a kłaków jest wiecej niż u przeciętnego chłopaka ktory jest w moim wieku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm.. to skoro masz podwyzszony testosteron to idz do lekarza on wypisze ci jakies leki, ja id epo okresie wlansie na badania i zobacze jaki mi wyniki wyjda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mechowata broda
any19 : koniecznie idz do endokrynologa powinnaś zbadac sobie hormony nie tylko testosteron bo "mech" zawdzieczasz głownie androstendionowi (zbadaj go) oraz DHEAS, FSH, LH, (3 dzień cyklu) i 17-OH progsteron (6 lub 7 dzień cyklu) takie problemy często zawdzieczamy takim chorobom jak zespół policystycznych jajników, wrodzony przerost nadnerczy, zespół cushinga i z upływem czasu mogą się pogłebiać. Mi też zaczął rosnąć taki mech nie tylko na brodzie ale i na brzuchu :( + kilka czarnych twardych i w dodatku zaczęłam łysieć a to wszystko przez te hormony. Podejrzawam że wkrótce będę musiała rozpocząć leczenie. A gdzieś na innym forum czutałam że takiej dziewczynie nie wyrywała a tylko smarowała bioxetem i jej znikł ten mech. Nie wiem na ile to prawdopodobne ale coś takiego wyczytałam na innym forum z hirsutyzmem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Any19
dziewczynki, robiłam hormonalne i prolaktynkę mam ok, LH, FSH, Estradiol wszystko w porządku. Tylko TESTOSTERON mam wysoki i dostałam Diane35 :( Nie wiem czy to dobrze czy źle, że je jem bo podobno po odstawieniu jest niby gorzej :-o no ale zobaczmy. Zadnych ubocznych nie mam narazie, a zjadłam juz 1 blister. Eh...nie wiem co z tego wyniknie nie wiem :( Kłaki mam wszędzie chyba. A najgorzej dołuje mnie buzia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Any19
mój gin powiedziała że po Diane35 mi włosy nie znikną, ale nie powinny wzrastać nowe...wiec zobaczymy :-P Powiedziała też, że jak 6 mies. bede je brać to potem znowu bad. hormonalne i się zobaczy czy ten testosteron sie obniżył jak tak to nie wiem co dalej, bo tego mi już nie powiedziała :-P co do tej brody mechowatej to wg. mnie jest jakieś prawdopodobieństwo w tym że moze po długim stosowaniu tego Bioxetu mech zniknie. To moja taka mała nadzieje ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Any19 Dzięki za odp:)A powiedz mi prosze,gdzie i u jakiej tej pani gin byłaś?pozdrawiam🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość broda mechowata
http://www.hirsutyzm.fora.pl/leczenie,4/bioxet,863-90.html tutaj dziewczyna pisze że jej się poprawiło ważne badania to też androstendion DHEAS i 17-OH-progesteron bo wskazuje czy ten testosteron to z nadnerczy. A ja nie lubię tych tabletek diane-35 dużo osób się po nich żle czuje lepsze są jasmin i też antyandrogenne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Any19
Asia, ja w Żarach chodzę do dr. Doroty Piwowarskiej w Eskulapie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Any19
Broda mechowata, narazie nic nie mam do Diane35 :) A te Yasminy i Yazy to są słabsze od Diane35 no a na moje włosy to trzeba coś mocnego :-P hehe.. Pisze tak troche z humorem, bo i tak wiecznie mam doła, wiec trzeba sie rozchmurzyć;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Any19
No i chyba sie skusze na ten Bioxet :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość broda mechowata
JA N IE LUBIE TYCH TABLETEK I JUŻ POZATYM ONE SĄ WYCOFYWANE Z NIEKTÓRYCH KRAJÓW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lola12
Witajcie , czytam ostatnio różne fora o owłosieniach ponieważ pojawiło mi się na nogach cienkie jasne i jest ich pełno,biore OD 3 tyg .tabletki odchudzające chudne ale niestety pojawiło mi się owłosienie na nogach i meszek na pupie.Miałam włoski,ale bardzo mało wogóle nie widoczne a te nadodatek sterczą i nie wiem co mam robić nie chcę golić.Chciałam odstawić tabletki ale czy one znikną? Czy jak będę brała dalej będą pojawiać się nowe? ;-( nie wiem !?Czytaliście o oleju z krokosza? Prawdopodobnie przy dłuższym stosowaniu włosy zanikają chyba te nie golone a golone odrastają w powolnym tempie.Właśnie zamierzam to kupic.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Any19
Broda mechowata, a brałas je? :) jak tak, to napisz jak było po odstawieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eh ja sie boje ze jak je bede brala to bedzie ok ale ze jak je odstawie to mi sie nasili albo pogorszy sytuacja:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lola12
Witajcie , czytam ostatnio różne fora o owłosieniach ponieważ pojawiło mi się na nogach cienkie jasne i jest ich pełno,biore OD 3 tyg .tabletki odchudzające chudne ale niestety pojawiło mi się owłosienie na nogach i meszek na pupie.Miałam włoski,ale bardzo mało wogóle nie widoczne a te nadodatek sterczą i nie wiem co mam robić nie chcę golić.Chciałam odstawić tabletki ale czy one znikną? Czy jak będę brała dalej będą pojawiać się nowe? ;-( nie wiem !?Czytaliście o oleju z krokosza? Prawdopodobnie przy dłuższym stosowaniu włosy zanikają chyba te nie golone a golone odrastają w powolnym tempie.Właśnie zamierzam to kupic.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Any19
Lovelaska właśnie też sie tego boje, ale moja gin. mówi że dłużej niż 6 mies. nie będę ich brać tzn. jeżeli obniży mi się ten testosteron. Ale zastanawiam sie nad konsultacją z endokrologiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×