Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość całkiem nowa
Ponawiam pytanie:) Witam Drogie Panie Od jakiegoś czasu zaczęły mi się pojawiać ciemne włoski na brodzie. Choruję na tarczycę i jedna z koleżanek z forum napisała, że przy źle pracującej tarczycy, szwankuje też prolaktyna. Czy, u którejś z was problem z włoskami była winą prolaktyny? Testosteron wolny mam w normie, a raczej w dolnej granicy normy. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do całkiem nowa ja również choruję na tarczyce, co prawda nie mam jeszcze stwierdzonej niedoczynności bo moje wyniki to TSH - 2,85 a fT4 - 0,90 ale podobno się zaczyna i do tego moja tarczyca zmniejsza swoje rozmiary, w opisie USG mam napisane, że obraz wskazuje na cechy choroby autoimmunoogicznej tarczycy, jednak wyniki anty-TPO i anty-TG mam w normie. Pozostałe hormony tj. TST, PRL, DHEA-SO4, 17-OH progesteron oraz SHBG, insulinę i glukozę róznież mam w normie, jedynie androstendion lekko podwyższony bo 3,37 przy normie do 3,37. 3 lekarzy endokrynologów u których byłam jednoznacznie stwierdziło, że po wynikach można stwierdzić, że przyczyną mojego nadmiernego owłosienia jest nadwrażliwość mieszków włosowych na normalne stężenie androgenów we krwi ale może to przez tą tarczycę, sama już nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem czy też mam ten
problem, ale na brodzie i szyi mam ciemne włosy- średnio co dwa dni wyrywam je pęsetą. Poza tym ciemne i gęste włosy na nogach, rękach, okolicach bikini. Najbardziej drażnią mnie kudły na rękach, bo mam dosłownie na całych i to ciemne jak u faceta ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilka 34
nie wiem czy też mam ten no niestety wyglada na to ze masz ten problem normalnie dziewczyny kobiety nie maja owlosienia na twarzy przeciez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Seria: Dowcipy o zoo.
Hirustki zatrudniono w zoo przy małpach. Po kilku miesiącach dyrektor zoo jak zwykle wieczorem robił obchód i przy klatkach z małpami włożył okulary. Zobaczył wtedy, że hirsutki są w klatkach, hustają się na lianach i wsuwają banany. Wtedy nie wytrzymał i wrzasnął: co wy tu dziś wyprawiacie! Gdzie się podziały małpy. Spokojnie panie dyrektorze - odpowiedziała jedna z hirsutek huśtając się na lianie - małpy są dziś na naszych stanowiskach, a my tutaj, postanowiłyśmy się dzisiaj zamienić rolami, tak umówiłyśmy się z małpami i pan nas zdekonspirował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waruna
dowip :| malo smaczny... od tygodnia smaruje sie a raczej balsamuje badz plywam w balsamie z telocapilem ehh ciekawe jak dlugo tak pociagne. heh zastanawiam sie czy jest mozliwosc przedawkowania;d chociaz bym sie cieszyla jesli takim skutkiem by byla calkowita utrata owlosienia ehh marzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość całkiem nowa
do Weronika_84 Mój lekarz endokrynolog wie, że mam te dodatkowe włoski, kazał zbadać testosteron wolny, ale wyszedł całkowicie w dolnej granicy normy. Jednak na forum dla chorych na tarczyce dziewczyna napisała, że przy tarczycy szwankuje progesteron, jednak Pani endo w ogóle nie wspomniała, że winne za te włoski może być coś innego niż owy testosteron wolny. Nie wspomniała, że może to być również andostendion. Powiedziała, że pojedyncze włoski na brodzie ma bardzo wiele kobiet i nie jest to żadna anomalia. Dodała również, że owłosienie w linii od pępka w dół jest w naszej strefie klimatycznej zjawiskiem częstym, że mamy to zapisane w genach. Zresztą włoski na brzuchu wcale mnie aż tak nie martwią, wiele moich szkolnych koleżanek, czy to z liceum czy gimnazjum miały takie włoski i żadna nie robiła z tego żadnej tragedii. W dodatku jestem szatynką i powiedziała, że u szatynek te włoski są bardziej widoczne. Pozdrawiam PS. Gdy czytam to co napisałaś to zaczynam myśleć, że Pani doktor mnie zbyła zleciła jedno badanie żeby się pozbyć problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana93
Całkiem nowa, hirsutyzm może być spowodowanym nadmiarem wielu innych hormonów niż sam testosteron- np. w.w. androstendion, DHEA-S, prolaktyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość całkiem nowa
Witam Mogłabym się jeszcze od was dowiedzieć o inne objawy jakie mogą towarzyszyć hirsowi, a będące jednocześnie objawami innych, poważniejszych schorzeń? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może ja mam hipertrychoze, bo kurde włosy pokrywajace cala twarz w 100% jeden przy drugim... syje rece cycki dekolt brzuch tylek wszysyko jeden przy drugim... wole to niz miałabym byź na wózku albo niż miec góza mozgu. Jednak to tez nie jest powod do radosci, bo nieuleczalna choroba, ktora tak szpeci to nic fajnego. W dodatku to samo zrobilo się mojemu dziecku...i jakos nie umiem za to dziekować:( szkoda, ze medycyna jest tak do tyłu w tej sprawie. Jedyne co robię każdego dnia to modlę się o cud.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misteriosa, a sprawdzalas DHT i glikokortykoidy? hipertrychoza jest raczej spotykana w basenie M. Srodziemnego.. I Ty masz wszystkie hormony w normie jak robisz badania? A corce tez robilas badania i ma wszystko ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, a jak leczyc odwrotny stosunek stezen fsh i lh? antykami? czy to powazne zaburzenie? zawsze wystepuje przy pcos? co mowia Wasi ginekolodzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Constance ale jaki odwrotny stosunek bo nie rozumie? Masz LH do FSH 2 :1 lub 3:1? Bo jak tak to leki antykoncepcyjne to obniżają wraz z testosteronem, to znaczy obniżają LH bo FSH w PCOS jest na normalnym poziomie. Ja tak mam, mnie leki przez półtora roku obniżyły LH z poziomu 17, 12 do 5 i mam teraz LH :FSH 1:1. LH mam 5 z czymś a FSH 4 też z czymś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do linka, to ja biorę preparat z drospirenonem Lesinelle. TYlko nie biorę metformaxu bo nie jestem otyła. Waże obecnie 53 kilo, przy 160 i waga mi chyba spada, tak czuje. Metformax stosuje sie u otyłych osób które mają hiperinsulinizm znaczy nadwyżkę insuliny po obciążeniu przy normalnym poziomie cukru. Metformax obniża insulinę i zarazem też testosteron. Jest to lek na cukrzycę typu 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania, w marcu robilam badania w 3. dniu cyklu i mam LH 13,8 (norma 1,9-12,5) i FSH 7,2 (norma 2,5-10,2). I co, po odstawieniu pigulki wszystko wraca do stanu pierwotnego?? :-/ a co Ty bierzesz? Ja kiedys, bardzo dawno temu bralam diane (przez wiele lat z dlugimi przerwami i max przez 10 mies chyba) i 3 lata temu yasminelle 6 opakowan. Potem mialam resekcje jajnikow i pigulki juz nie byly mi potrzebne, bo okres wrocil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilia 34
nie wiem czemu niektorzy ludzie maja szczescie w zyciu a niektorzy ciagle zle, juz nie jestem z moim chlopakiem, rozstalismy sie , moze byc gorzej? juz mnie nawet hirs nie obchodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilko! nieeee... :-( posluchaj.. moze nie wszystko stracone.. Przejdzie mu i sie pogodzicie, zobaczysz. Ale chyba nie poszlo o hirsa? Ja wierze, ze bedziecie znowu razem! Chcial zlapac troche oddechu w samotnosci, poczekaj cierpliwie.. On CIe kocha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Constance, masz niestety PCOS, Lh wysokie, co do FSH to powyżej 7 to sporo, bo od 9 to jest już wyczerpująca się rezerwa jajnikowa. Mnie FSH nigdy nie przekroczyło 6, zawsze mam 5 coś lub 4. Ale wiem , że to spowodowane jest resekcją. Nie robi się już teraz tego zabiegu, zbyt inwazyjny, robi się laparoskopię. Ja brałam Yasmin kiedyś, pomagało mi. To Lesinelle co je teraz zaczełam brać, 2 miesiąc zaczynam to jest tanszy odpowiednik Yasminnell właśnie. Ten sam ma skład tyle, że robi inna firma. Ja przez półtora roku brałam qlaira, 5 fazowe tabletki i one mi super wyregulowały hormony bo w nich jest naturalny estrogen. Niestety ale przy PCOS trzeba brać tabletki do menopauzy. Trzeba blokować jajniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja badania też robiłam w marcu, po odstawieniu pigułek i bardzo dobrze mi wyszły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Constance nic nie wiem na temat Narayi. Ja mam przepisane Lesinnele, mój lekarz twierdzi, że jest lepiej oczyszczony drospirenon. Co do laparo to fajnie, a powiedz mi, napisałaś że miesiączki wróciły i owulacje również?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciezko mi stwierdzic :-) nie jestem systematyczna w pomiarach.. i na razie nie mysle o dzidziusiu... ale mam wszystkie rodzaje sluzu :-D to napewno!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Constance mam dla dziecka skierowanie do poradni, ale terminy sa na za rok dosłownie. Także poszukam dobrego endokrynologa dla dzieci prywatnie. Wypadło mi 20 włosów z ręki:) Gorzej, że z głowy też mi zaczęły wypadać jak odstawilam antyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilka 34
nie to nie przez hirsa, i to nie on mnie zostawil, to ja zostawilam bo mnie wkurzyl i nie moglismy sie dogadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość całkiem nowa
Ponawiam bo to dla mnie ważne. Witam Mogłabym się jeszcze od was dowiedzieć o inne objawy jakie mogą towarzyszyć hirsowi, a będące jednocześnie objawami innych, poważniejszych schorzeń? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
calkiem nowa, a moze powiedz jakie masz Ty objawy i cos wspolnie poradzimy? :-) To raczej hirs towarzyszy jajnikom policystycznym, a nie odwrotnie. Jest to skutek rozchwianych hormonow. A o co Ci konkretnie chodzi? Podejrzewasz pcos u siebie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×