Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Tak on jest na recepte. I bardzo drogi, a chol** wie czy pomoze. Ja już mam dość. Co podejde do lustra to na brodzie nowy kłak. Używam BIOXETU od początku czerwca i jakoś nie widzee poprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadaje pytanie
Pani endokrynolog powiedziała, że jest skuteczny i efekt długo się utrzymuje, pod warunkiem, że hormony są ok. Podobno też polecany jest na wszystkich konferencjach endokrynologicznych.Na ulotce pisze też, że włosy mogą ale nie muszą wrócić do stanu poprzedniego, więc liczę, że u mnie nie wrócą. W końcu nie mam żadnych zmian hormonalnych, tylko moje mieszki włosowe są bardziej wrażliwe na androgeny:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam was dosyć WŁOSISKA
BIOXETU to wielka ściema przynajmniej na moim przykładzie . Hirsutyzmu ja nie mam .Jestem porośnięta w dużym stopniu jasnymi włosami praktycznie na całym ciele.Nogi i pośladki są ciemne. BIOXETU zużyłam 2 opakowania stosowałam go na twarz.Włoski wyrywałam z brody pozostałe nie ruszałam .Twarz smarowałam cała .Efekt włosy odrastały ale bardzo miękkie,delikatne .Od roku już go nie kupowałam .Przez ten czas moja twarz zarosła całkowicie jasnymi długi włosami.Nieraz mam wrażenie że to przez ten krem nasiliło się owłosienie. Zresztą możliwe że nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilia 34
jesli chodzi o bioxet czytalam gdzies na forum ze podobno jak sie go odstawi to nie spowoduje ze wloskow bedzie wiecej ,ale kto wie moze na niektorych tak dziala, na mnie on dziala ok zuzylam juz sporo opakowan , efekty sa choc trzeba byc cierpliwym, tylko ja usuwam wlsoki przed aplikacja tak jak zaleca producent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana93
Constance, miałaś rację, nasza służba zdrowia to jeden wielki bajzel. Kurcze, wszystko było ustalone, te całe badania, miałam jutro być w szpitalu... Dzwonię do mojej endokrynolog, a ona mi mówi, że źle mi w szpitalu powiedzieli, badania mają być wykonane w późniejszych dniach cyklu. 10 dni poczekam, nie dłużej...;p Aż cholera człowieka bierze na to wszystko:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aśkaaaa
Mam piętnaście lat i już dawno zauważyłam ,że mam trochę więcej włosów niż inne kobiety z początku to mi nie przeszkadzało , ale z wiekiem zaczęłam się zastanawiać co to może być . Pierwszy raz dowiedziałam się o hirsutyźmie z programu rozmowy w toku , nie będę kłamała przeraziłam się . Odkryłam ,że mam włosy w dolnej części pleców , na pupie , brzuchu i dekolcie z tym ,że są one jasne i raczej nie zbyt mocne . Od kilku nocy prawie nie śpię cały czas o tym myślę , czy one mogą zmienić się w takie ciemne włosy , czy to jest hirsutyzm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana93
Kurcze, pomyliłam się, mój wcześniejszy post był kierowany do Misteriosy. Misteriosa, co to są za grupy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aska-ja mam hirsutyzm(chyba) od ok 13-14 lat.teraz mam 33.tez mam jasno szary mech na całym ciele.troche ciemniejszy w niektórych miejscach ale nie ciemnieje z wiekeim.jak porosłam pare lat temu tak jest.moze jeszcze sie nasili ale najgozej nie jest.meczy mnie na twarzy bo baczki sa ciemne.chce to usuwac laserem.nie mam zmian hormonalnych.miesiaczki ok badania wszytskie ok a porosnieta jestem.w rodzinie nikt tego u mnie nie ma :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie po weekendzie, nie zalamujcie mnie bioxetem... Stosuje od 11 dni.. Na twarz.. Licze na efekty. Jedna rzecz mnie zastanawia: o ile producent vaniqi mowi prawde w oczy - po odstawieniu kremu wlosy wracaja do stanu pierwotnego, to producent bioxetu zapewnia, ze efekt jego kremu jest trwaly i wlosy pozostana cienkie i przerzedzone... Oj, oby tylko nie odrosly jak kolezance powyzej... P.S. A moze to nie byla wina bioxetu, ze tak zarosla? Mam nadzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Załamna no cos w stylu stowarzyszen, tylko inny status mają. Poprostu grupy ludzi z tym samym problemem, ktore sie spotykaja i wspierają i szukają wspólnych rozwiazań problemu. Ja wasik wyrywam od wielu lat, bo jakoś od liceum. I zawsze odrastał taki sam, a nawet rzadszy, a od kiedy zaczelam zarastac cala to wąs wyrwany woskiem po 2 dniach znow jest i nie ma cienkich koncuweczek, tylko takie proste jak ucienty nożyczkami, a wim, że zostal wyrwany z cebulą, bo niektore włoski wyrywa pensetą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
troche czarnego humoru... laser nie pomoże, vaniqa nie pomoże, bioxet nie pomoze, androcur tez nie... polejmy się masowo kwasem solnym, żeby wypalic mieszki włosowe...(czarny żart) to może, ktos w koncu zobaczy nasze cierpienie i ten ogromny problem i zaczną pracowac nad czymś skutcznym a lekarze skończa nas ignorować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana93
Chciałabym należeć do takiej grupy:) Jakby ktoś coś słyszał o takowych w Krakowie, to proszę dać znać:) Misteriosa, chyba masz rację, może w końcu byłybyśmy traktowane jak osoby chore, a nie przewrażliwione...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilka 34
powiem wam ze tez mnie dol dopadl ostatnio w zwiazku z tym naszym hirsem, jak siedze w domu to mysle i mysle i zalamka, dzis poszlam do pracy wiec mi troche lepiej ale ogolnie jakos marnie na calosci, chcialabym wyjsc z domu tak poprostu bez makijazu itd :( ehh do constance77 nie martw sie mnie bioxet pomaga naprawde jest duza roznica miedzy tym co bylo a jest, czytalam ze nie wszystkim pomaga a niektorym bardzo , uzywaj systematycznie i miejmy nadzieje ze cos to da i tobie. ogolnie to faktycznie porazka tyle dziewczyn na to choruje a zadnego konkretnego leku ciekawe kiedy cos wymysla :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilka 34
do constance07 *

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki emilko.. :-) czasami tak patrze w lustro i wydaje mi sie ze pewnie za wczesnie sie "podniecalam".. Ale sa dni ze wydaje sie ze zaczyna dzialac.. A Ty jak dlugo go uzywasz? chyba wczesniej bylas malo systematyczna, z tego co pamietam.. prawda? no coz, poczekam te 3 miesiace.. A wlasciwie nakupilam tego tyle to sie bede smarowac nawet 12 miesiecy! :-D glowa do gory! jutro bedzie lepiej... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to juz chyba nie bede sie tym za bardzo stresowac... wszyscy sa tacy zarosnieci, albo swiezo wydepilowani, wiec kazdy ma ten problem praktycznie! i bedzie jeszcze gorzej: zanieczyszczenie srodowiska i zatrute jedzenie! oto co nas zmienia w mutanty!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli masz już dosyć zatrważających zaniedbań i nieprawidłowości w służbie zdrowia, to sprawdź dla własnego dobra, jak ogromną rolę w ratowaniu Twojego życia i zdrowia może mieć SWOBODNY I SZYBKI dostęp do PROFESJONALNEJ I SKUTECZNEJ procedury leczenia CHORY >>> ZDROWY. Obejmującej kompleksową opiekę medyczną przez cały cykl leczenia. Od podstawowych konsultacji lekarskich do zabiegów chirurgii jednego dnia czy rehabilitację. Wszystko to z dostępem przez telefon, w 850 najlepszych placówkach medycznych w całym kraju. Opieka Medyczna SIGNUM -24h Infolinia Medyczna - 7 dni w tygodniu - 365 dni w roku 850 placówek w całej Polsce pakiety opieki medycznej 3 lekarzy pierwszego kontaktu 26 lekarzy specjalistów konsultacje profesorskie 22 zakresy 230 rodzajów badań laboratoryjnych 25 zakresów badań diagnostycznych medycyna pracy 24h pomoc ambulatoryjna 24h wizyty domowe usługi pielęgniarskie profilaktyczny przegląd stanu zdrowia roczny bilans stanu zdrowia testy alergiczne prowadzenie ciąży szczepienia ochronne profilaktyka stomatologiczna 9 zakresów zabiegów rehabilitacyjnych 24h transport medyczny 61 zakresów chirurgii jednego dnia. Jeśli chcesz poznać szczegóły skontaktuj się ze mną Michał Bil, michalbil.signum@gmail.com lub wejdź na http://opieka-medyczna-signum.pl/ http://www.oferta.omsignum.pl/michalbil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilia 34
ja zaczelam uzywac w pazdzierniku 2010 ale zaniedbalam bo mialam tyle pracy ze wracalam do domu i padalam nie bylam w stanie systematycznie smarowac a teraz od jakiegos czasu systematycznie 2 x dziennie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vaniqa to też pic na wodę. Nie dość że kosztuje 400 zł na receptę, tubka mała, działa tylko jak się stosuje, po już nie działa, czyli trzeba by całe życie się tym maziać, w dodatku to jeszcze możliwy trądzik. To ja przy mojej podrażnionej brodzie wole iśc na laser, za tą kwotę mam półtora zabiegu, pózniej będe mieć spokój na jakiś czas a i skóra mi odpocznie od codziennego katowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilka 34
dziewczyny ja rozumiem wasze rozgoryczenie itd ale nie negujcie tego co innym pomaga , to ze wam cos nie pomoglo lub myslicie ze nie pomoze to nie powod by pisac ze wszystko jest do dupy, sama mam doly z powodu hirsa ale nie zamierzam dobijac tym innych wokol, mnie bioxet pomaga komus nie, innej osobie vaniga pomaga innej nie , tak bywa, to tak jak np z kremem na zmarszczki na jedna kobitke podziala na druga nie, nie odbierajmy sobie nawzajem nadziei i radosci nawet z malutkiego sukcesu w walce z wlosiskami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawe o pco.. patrz punkt 22 http://www.iner.pl/?x=1&s=111 a co sadzicie o spironolu?? pomaga na hirsa?? moze tez miec ponoc odwrotny skutek - czytalam na wikipedii.. jezeli chodzi o d-chiro-inozytol.. fajnie, ze mozna go juz kupic w Polsce.. sprowadzaja go z USA http://vital-wm.com/shop/suplementy/33-discover-nutrition-chiro-d-chiro-inositol-300-mg-60-kaps.html przepraszam, ze odbiegam z lekka od tematu, ale chyba wiele z Was cierpi tez na pco, jak ja, i stad ten hirs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana93
Na innym forum czytałam, że spironol niektórym pomaga, innym przeciwnie. Właśnie jednym z skutków ubocznych jest nadmierne owłosienie. Opinie o spironolu: http://forum.gazeta.pl/forum/w,11944,43270614,44023576,Re_Co_moze_nasilic_hirsutyzm_.html :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Droga Emilio, przecież sama dziewczynom odradzałaś laser, a teraz mówisz że trzeba dawać nadzieję. Owszem trzeba. Co do vaniqi napisałam prawdę, w ulotce leku napisane jest że działa wyłącznie wtedy gdy lek się stosuje, po sytuacja wraca do punktu wyjścia. Opakowanie leku jest małe, cena bardzo wysoka, 400 zł naprawdę i dodatkowo na receptę. Zabieg laserem na twarz np. brody kosztuje 200 -300 zł, kilka i efekt może się utrzymać parę miesięcy. A przy vaniqe nie. No i hormony, Emilio jeśli masz zdrowe hormony, nie masz PCOS, WPN, to bioxet, vaniqa może Ci pomóc bo masz hirsutyzm idiopatyczny. W innym przypadku z tymi chorobami trzeba równolegle brać leki plus preparat albo zabiegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadaje pytanie
Do Ania7718, nie wiem jak na Twojej ulotce ale na mojej pisze, że stan poprzedni może wrócić po 2 m-c od odstawienia. I pisze "może" więc dla mnie to nadzieja, że nie wróci. Nie mam zaburzeń hormonalnych, więc żyję nadzieją. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość całkiem nowa
Witam Drogie Panie Od jakiegoś czasu zaczęły mi się pojawiać ciemne włoski na brodzie. Choruję na tarczycę i jedna z koleżanek z forum napisała, że przy źle pracującej tarczycy, szwankuje też prolaktyna. Czy, u którejś z was problem z włoskami była winą prolaktyny? Testosteron wolny mam w normie, a raczej w dolnej granicy normy. Pozdrawiam i dziekuję za odpowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilka 34
Ania nie odradzalam lasera nikomu, napisalam co moj chlopak-lekarz powiedzial mi na temat lasera i co na forum pisaly dziewczyny po zabiegach laserowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj oj oj.. dziewczeta moje kochane.. :-) ;-) tak od siebie powiem, ze jedna i druga ma troszke racji w tych zarzutach.. Ale mysle, ze kierowalyscie sie dobrymi intencjami by przestrzegac inne przed wydaniem kupy kasy na cos co moze nie pomoc. Prawda? :-) Ale moze i pomoze.. O tym kazda z nas musi sie przekonac na wlasnej skorze, metoda prob i bledow.. Jednak w naszym przypadku rowniez NADZIEJA podtrzymuje nas na duchu.. No ale po to jest to forum, dla porad i przestrog. Trzeba umiejetnie interpretowac posty innych. A tak podsumowujac... Ja tam sie ciesze, ze mam rece i nogi i za to dziekuje Tym na gorze.. :-) Jestesmy piekne! :-) Milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilka 34
tez dziekuje bogu za to co mam i moge, wole miec hirsa niz np jezdzic na wozku zdrowie najwazniejsze a inni maja gorzej niz my i to o wiele cieszmy sie tym co mamy i doceniajmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×