Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Emilia - trzba usunąc czarne wloski, czy meszek tez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nowa tutaj hirsutka
czesć dziewczny jestem tutaj nowa, niedawno dowiedziałam się że mam PCO, mój lekarz przepisał mi leki na prostatę, jednak nie widać po nich żadnej poprawy, obawiam się nawet że nastąpiło pogorszenie włosy tak jak i wy, mam wszędzie, do tego straszliwe podrażnienia, roppne pryszcze, czerwone kropki, od dekoldu po stopy jestem załamana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość constance77
hmm.. leki na... prostate????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość constance77
do Emilki ten plyn telocapil, to tez go zamawiasz i przysylaja kurierem? ile czekasz na krem i na plyn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilia 34
tak trzeba usunac wszystkie wloski przeciez pisalam czarne meszek itd :) WSZYSTKIE ! co do czekania no roznie jak zamawialyscie cos przez net to wiecie jak to jest ale najczesciej ok 4-5 dni od czasu wplaty przysylaja kurierem wczesniej wkleialam strony o bioxecie czy telocapilu to tam sie wszystkiego dowiecie pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny,pytanie z mojej strony do Was kieruje.Otóż czy torbiele na piersiach mają jakiś związek,powiazanie z hirsutyzmem???Jeżeli wiecie coś na ten temat to piszcie,bede Wam wdzięczna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morela133
czy ktorejs z Was zapisal lekarz Yasmin ? mi pozostawiono wybor diane albo yasmin...wybralam yasmin nie wiem czy dobrze zrobilam?? dodam ze walcze z lysieniem ...boje sie ze problem moze sie nasilic gdyz yasmin zawiera gestageny a na stronie ktora podaje nizej jest napisane ze maja dzialanie androgenowe... http://abclysienie.pl/antykoncepcja-a-lysienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja biorę cyprest, nowszą
wersję diane (kto to jeszcze przepisuje) i faktycznie hirsutyzm się zahamował, ale nie po to je akurat biorę. Potem przejdę znów na plastry. U mnie po odstawieniu plastrów na pół roku, nie włosy były problemem, a cera, ta mi najgorzej reaguje na brak estrogenu i to nie trądzikiem, a czymś gorszym. Włosy ogólnie te co rosły rosną dalej, ale nowe się nie pojawiają. Nie puchnę, ani nic z tych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilka 34
przepisuja przepisuja diane jak najbardziej :) dziewczyny nie rozumiem czemu sie szpikujecie tymi tabletami na hirsa one nie pomoga na pewno ewentualnie na troche zahamuja proces a jak odstawicie wszystko wroci do normy, gdyby tabletki antykoncepcyjne/inne hormonalne leczyly hirsa to nie byloby tego forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sluchajcie dzis znow wypadały mi włosy z piersi i dwa z brody. Dotknelam je palcami i wypadły. Czy to może od tego ze odstawilam te anty czy moze to juz byly stare wlosy i wyleciały zeby na ich miejsce cos nowego wyroslo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niepolak
Przeciez kobiety owlosione sa przepiekne :) Owszem, nie jestem polakiem, bo wy polacy jestescie ofiarami pranie mozgu robione przez mass media.. NATURALNOSC JEST OK! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilka 34
czasem moga wypadac wlos ma okreslony czas zycia po pewnym czasie obumiera i moze wypasc dokladnie tak jak wlosy na glowie tez mi czasem skads sam wyleci jeden czy wiecej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość constance77
Emilko, czytalas wypowiedz tego Niepolaka? :-) a noz widelec to Twoj facet? :-) w kazdym razie z jego slow wynika ze nasz hirsutyzm wcale panow tak bardzo nie odstrasza.. :-) wow! Niepolaku, dziekujemy za mile slowa. A skad jestes? .-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilka 34
nie to nie moj facet :D jeszcze z nim nie rozmawialam poza tym on zdania po polsku sklecic nie umie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość constance77
Ach, myslalam, ze mieszkacie w Polsce... ;-) wiesz, zabieram sie do kupienia bioxetu... ciekawe tylko czy to prawda ze daje trwale rezultaty... Znalazlam inna apteke, aptekaolmed.pl, ale dzisiaj nie otwiera mi sie ich strona.. tam mieli jeszcze tansze te kremy.. ale w sumie roznica niewielka, to zakupie w tej Twojej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilia 34
ta moja apteka jest ok naprawde zawsze na czas dodaja tez probki kremow jestem zadowolona:)nie nie mieszkamy w Polsce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilia 34
tak w Toskanii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilia 34
no pieknie tu ale zycie na emigracji tez ma swoje minusy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja po ponad 10 latach w Niemczech stwierdzam, ze to nie zycie na emigracji ma minusy ale... kazdy kraj ma minusy - czy wlasny czy obcy, zawsze sie znajdzie cos, co drazni :-p Z prolaktyna odebralyscie mi nadzieje ale ja draze dalej sprawe swoich hormonow. Otoz przed dwoma laty mialam testosteron ciut PONIZEJ normy (jeszcze 8 lat temu tuz ponizej sredniej normy) a teraz (przy badaniu kontrolnym) wyszlo, ze mi sie jeszcze obnizyl i jest wogole ponizej-ponizej normy. No i co o tym myslec? Obniza sie z roku na rok, niknie w oczach... Przypomne (jako stara acz nieregularna forumowiczka), ze mam hirs idiopatyczny. Tak malo testosteronu a jeszcze pobudza mieszki wlosowe? I to przede wszystkim na twarzy i do tego stopnia, ze nic ale to nic tej zarazy nie bierze :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovelaska 89
international gdzie mieszkasz dokladnie w niemczech bo mam kolege ktory mieszka w Stuttgardzie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość etam93
witam. mam takie jedno bardzo ważne pytanie, czy warto iść w ogóle do lekarza? zawsze byłam bardziej owłosiona od innych ale moja rodzina nie widziala w tym problemu i ja też jakoś zawsze sobie z tym radziłam. tzn nogi, uda i pachy gole maszynkami, plecy i brzuch woskiem, dekolt i biust depilatorem i tyle. nie chodziłam do lekarza bo sama nie mogłam. teraz zaczeły pojawiac mi się włosy na twarzy, skończyłam 18lat to juz moge sama się tym zając i iść do lekrza, ale czy warto? czasami miałam załamke i wchodziłam na to forum, czytałam ale nikt jeszcze sie z tego nie wyleczył, więc czy warto w ogóle iść robić te wszystkie badania czy lepiej nie brać zadnych leków? jak oglądam tv i program np wstydliwe choroby i są tam kobiety z hirsu to oni od razu wysyłają je na laser (a naprawde znają się na rzeczy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczęta jak to zachamować
od 3 miesięcy zaobserowowałam silne nasilenie problemu. Mianowice twarz... i szyja:( boje sie ze bedei coraz gorzej i co jaj mam robić. Prosze odpowiedzcie co moze być przyczyną ze przez tak króki czas zaczelo to narastać? JAK TO ZAHAMOWAC? BŁAGAM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilka 34
hmmm jak my bysmy wiedzialy jak to zahamowac to myslisz ze byloby to forum ? :) nie zahamujesz zacznij myslec jak to usuwac bo sposobow jest wiele i jak z tym zyc niestety taka prawda ! dziewczyny jestem troche w szoku, jakos wczesniej nie gapilam sie na kobietki czy maja wlosy tu czy tam , ale od jakiegos czasu zaczelam i troszku sie zszokowalam, bo bardzo duzo kobiet ma ten problem patrze w autobusie lub sklepie nawet w pracy i naliczylam wiele osob z ta przypadloscia, niektore widac nie umieja tego absolutnie zamaskowac, wczoraj widzialam dziewczyne ktora nie byla umalowana i cala brode policzki itd miala w odrastajacych wloskach pelno czarnych kropek , druga np miala cale rece twarz i dekolt w dlugim mchu bo meszkeim to tego nazwac nie mozna to wygladalo wrecz jak siersc jeszcze czegos takiego nie widzialam jak zwierzatko cala skora w dlugim ciemnym mchu nie bylo na jej skorze wolnego miejsca a ten mech byl tak moze ok 1 cm dlugosci szok !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczęta jak to zachamować
ale chodzi o to że ja nie lecze sie z tego, od kilku lat jestem mocno porosnięta ale myslałam ze to już jest ten jakby stały poziom wiec przeraza mnie to ze to znowu postepuje i to na twarzy? Czy jak zacznie brać tabletnie hormonalne to powstrzymam ten proces?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilka 34
wiesz co poczytaj posty wczesniej niektore dziewczyny braly tabletki i nic, nie pomoga ja o tym wiem , niektore z nadzieja biora ale problem nie ustepuje, gdyby tabletki mogly to wyleczyc naprawde nie byloby tego forum, mieszkam we wloszech i wiesz co poszperalam w necie na wloskich stronach co dziewczyny pisza na temat hirsa i najczestsza metoda jaka stosuja jest laser tyle ze jest drogi poza tym nie zawsze skuteczny niektorym troche pomaga niektorym wcale a niektorym pomaga na jakis czas a wloski odrastaja , zadna z nas nie poradzi ci nic wiecej ponadto, bo jakbysmy znaly sposob na to cholerstwo same bysmy sobie pomogly:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilio leki czy tabletki antykoncepcyjne bądż sterydy pomagają wtedy gdy hirsutyzm jest jednym z objawów, skutkiem jakiejś choroby, może to być PCOS lub WPN (wrodzony przerost nadnerczy) i wtedy osoby które biorą leki to nie biorą po to żeby im te włosy zniknęły tylko po to by zaleczyć hormony, uspokoić przysadkę, jajniki. Nie chodzi tu o włosy. Włosy na antykach jak ktoś ma PCOS to bierze to zachowawczo owszem mniej rosną i słabsze, widać to sczególnie na nogach, bikini, pod pachami, ale te co na twarzy zostały czarne to już nie znikną i nie zrobią się jasne. Tylko miększe i może słabiej będą rosły ale hormony na mieszki włosowe na twarzy zupełnie innaczej oddziaływują niż na inne partie ciała. A w przypadku WPN to tabletki anty nie pomogą bo chore nadnercza są na nie obojętne, i tu pomaga Pabi dexamethazon to jest steryd bądz encorton o słabszym działaniu. Grunt to dobrze się przebadać i znaleźć przyczynę wtedy można jakoś pomóc bo zlikwidować włosy można laserem i to nie zawsze ale on pomaga jak się bierze hormony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×