Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość emilka 34
teoria sobie a praktyka sobie:)jesli hirs jest wynikiem jakiejs choroby to leki moga zaleczyc owa chorobe nie hirsa i nikt mi nie wmowi ze jest inaczej :) wiem to ! nie chce mi sie pisac wywodu ale tak jest :)jesli ktos twierdzi inaczej poprosze o dowod bo poki co nie poznalam nikogo komu na wloski pomogl lek! a laser pomaga ale naprawde nie kazdemu ile ja ostatnio zglebiam na temat hirsa multum info poczytaj sobie opinie lekarzy i dziewczyn ktore sie poddaly zabiegowi laserowemu poczytaj o nim samym jak male daje gwarancje i jeszcze jedno jak pogadasz szczerze z lekarzem to ci powie ze na hirsa medycyna jeszcze nie wynalazla lekarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikazmalborka
tylko dobry i uczciwy kosmetolog powie, ze laser nic nie pomoze jezeli ma sie problemy z hormonami. kiedys bralam diane35 - wlosky z twarzy -wasik znikl! potem po zaprzestaniu masakra!! zaczely rosnac na brodzie! teraz koszmar!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilka 34
jasne ze tak ! dziewczyny sie czestlo ludza ze tabletki laser zakonczy ich zmagania z wlosiskami bo "tonacy brzytwy sie trzyma" ta choroba nie jest latwa wiec czesto maja nadzieje i sobie wmawiaja ze to czy tamto pomoze i wyleczy ale niestety prawda jest inna ja nie zamierzam szpikowac sie chamia sterydami itd bo efekty uboczne moga byc tragiczne a wiem ze wloski i tak nie znikna , mnie pomaga bioxet i telocapil widze efekty i systematycznie stosuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana93
Do etam34: Witaj:) Pozwolę sobie odpowiedzieć na Twoje pytanie z punktu widzenia Twojej rówieśniczki:) Pytasz, czy warto w ogóle iść z tym problemem do lekarza, moim zdaniem zdecydowanie tak:) Ja się długo wahałam czy iść, wiedziałam, że mam zdecydowanie za dużo włosków, ale nie sądziłam, że to już hirsutyzm. Do endokrynologa poszłam 3 miesiące przed osiemnastką (w styczniu b.r.), miałam wiele obaw- czy lekarka mnie zrozumie, nie odeśle, nawet miałam ochotę uciec spod gabinetu. Ale okazało się, że trafiłam na świetną panią doktor, jest ona pierwszą osobą, która mi nie wmawiała, że ,,robię z igły widły". W karcie pani doktor wpisała: hirsutyzm?, to mnie trochę podłamało. Obecnie siódmy miesiąc czekam na diagnozę, dużo jeszcze przede mną, za tydzień znowu idę na badania do szpitala. Czasem mam ochotę rzucić te wszystkie badania itp., uciec jak najdalej i zapomnieć, ale się nie da. Kiedy widzę wciąż pojawiające się nowe włoski, cieszę się, że coś z tym robię. Poza tym według mnie, warto się chociaż przebadać. Zaburzenia hormonalne bardzo często utrudniają zajście w ciążę. Pewnie jeszcze nie myślisz o dziecku, ale za kilka lat mogą się pojawić problemy z urodzeniem dziecka. Reasumując, mimo iż diagnostyka hirsutyzmu często wymaga cierpliwości (czekanie na badania, wyniki badań), według mnie warto iść z tym problemem do lekarza. Leki u większości kobiet pomagają zahamować hirsutyzm, co i tak jest warte leczenia:) Jeśli jesteś z Krakowa, chętnie podam namiary na moją lekarkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilka 34
hm moj nick to emilka 34 :D nie wiem czy pisalas do mnie czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak tego telocapilu uzywasz?ja go kupiłam pare m-cy temu i lezy :( rozrabiałam z kremem babydream a ty? ja cały czas mysle o laserze kurcze czekam na jesien kasy na razie nie mam ale czy to cos da.hormony u mnie ok a zarosnieta jestem cała tylko ze to taki szary mech.moja pani dermatolog juz kolejna powiedziała ze przesadzam ze to nie hirsutyzm,ze ja hirsutyzmu nie widziałam a endokrynolog stwierdził lekki hirsutyzm.plecy posladki brzuch teraz zauwazam na piersiach no i ta nieszczesna twarz.tylko z twarzy chce usuwac.reszta niech zostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana93
emilka34, nie, to nie pomyłka, pisałam do etam34:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość constance77
ale zamieszanie z tymi numerami... :-) etam to 93 a nie 34. :-)) ale wybaczamy zalamanej... a ja zamowilam bioxet!!! wowowowow!!! czekam na przesylke! emilko, musze czekac 3 miesiace na pierwsze efekty??!! chyba oszaleje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana93
Constance, heh, chciałam napisać etam 93, a nie 34;p:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waruna
Witam nie dawno trafilm na te forum. staralam sie przeczytac jak najwiecej , lecz tego jest bardzo duzo... w jednym poscie trafilam no to jak maskujecie niestety nie moge sobie przypomniec gdzie to bylo. Jesli to mozliwe porosze zaproponujcie jakies sprawdzone podklady . za odpowiedzi z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość constance77
spoko zalamana, :-) nasza emilka troszke sie tylko zdezorientowala.. :-) jutro odbieram bioxet! sledze kuriera! :-D z vaniqi na razie zrezygnowalam.. drogie to w cholere... a ciekawe czy ten bioxet do ciala mozna stosowac tez na twarz.. taniej by wyszło.. tymczasem zmowilam 2 do ciala i 3 na twarz! :-) a co się bedę..! :-))) Waruna, jeżeli chodzi o podkłady, to ja kupuje w rossmannie miss sporty "so mate" perfect stay, seria matująca jak sama nazwa mówi. Na to puder transparentny constance carroll lub rimmel stay matte. Jednak mimo wszystko i tak się świecę po kilku godzinach... Więc trzeba się poprawiać w ciągu dnia, ale nie przywiązuję do tego dużej wagi... Poza tym peelingi na brode i obowiązkowe skubanie codziennie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Własnie wrocilam z wakacji i musze wam powiedziec ze jestem w szoku jak wiele nas jest!!! Nie myslalam ze tak wiele kobiet zmaga sie z tym problemem :( Wiem ze w sloncu wszystko jest bardziej uwidocznione ale, nie mam na mysli tutaj meszku ktory ma praktycznie kazda kobieta ale ciemne owlosienie. Wiele kobiet nie robi z tego problemu i ich owlosienie jest widoczne na pierwszy rzut oka ale, wiele stara sie ukryc czy zamaskowac- tyle tylko ze czesto i tak jest ono widoczne. Nie wiem czy mam poprostu paranoje na tym punkcie ale, wszedzie widze te wlosiska !!! Tam tymbardziej, wiedomo wszyscy w strojach kapielowych ;) Jako anegdote podam : wyobrazcie sobie hirsutke w wycietym sroju kapielowym bez wczesniejszego usuniecia owlosienia a raczej futra jak to okreslil moj znajomy, REWELACJA,!! Szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość constance77
no cóż, widocznie im to nie przeszkadza, jak mnie mój mech na przedramieniu, chociaż ostatnio kolega z pracy mnie za niego "dobrotliwie" pociągnął! Wiecie co, ludzie nie mają za grosz taktu.. Nie jest znowu taki najgorszy ten mój mech, dość długi, ale stosunkowo rzadki..i zjaśniały na słońcu.. Nie chciałam go ruszać, by się nie pogorszył... Może z tym biotexem zacznę nad nim pracować...:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość constance77
ooops.. "bioxetem" :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilio ja nie napisałam że tabletki mi pomogą na hirsutyzm i go wyleczą. U mnie hirs jest skutkiem PCOS, albo jednym z objawów i u lekarza mam napisane klasyczne PCOS a nie hirsutyzm. Dodadtkowo obchodzi mnie co się dzieje z moimi hormonami i jajnikami i dlatego biorę leki a nie dlatego żeby mi włosy zniknęly bo po tylu latach wiem że nie znikną jedynie mogą się osłabić. A na laser pójde jesienią, chce spróbować, dodatkowo będe już kilka miesięcy na lekach bo zaczełam po przerwie teraz brać o 1 lipca. I mam pytanie do lovelaski bo widzę że zaglądała. Jak tam u Ciebie ten nieszczęsny laser?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovelaska 89
a tak ze wlosy wyrastaja moze ciensz ei mnie ale jednak wyrastaja mimo ze bylam 6 razy chyba pojde 7 ale nie wiem czy to nie wyrzucenie kasy w bloto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość etam93
dzieki za odpowiedz. w sumie interesuje mnie tylko pozbycie się wlosów, a skoro i tak tego nie zrobie za pomocą leków to raczej nie pojde do lekarza w tym roku, zajme się maturką. mysle że poprostu taki mój urok, bo tata i brat tez są nieźle zarośnięci... lol jestem zszokowana ze laser nie dziala... po 6 seriach to już nic nie powinno byc... lol... tyle kasy na nic? to ja zostane przy wosku :P a właśnie dowiedzialam sie ze prawie wszystkie moje kolezanki golą sobie brzuch?! byłam w szoku. moze nie mają takich długich czarnych kudłów jak moje, ale i tak moją i golą je maszynkami i to w sumie troche widać, a ja jak woskiem złapie to głaciutko jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilka 34
jesli chodzi o bioxet to ten do ciala jest mocniejszy i nie moze byc stosowany na twarz bo moze poparzyc skore, ja na cialo uzywam balsamu z telocapilem a na twarz bioxet do cery suchej/normalnej, jesli chodzi o efekty producent zapewnia ze pierwsze efekty widac po ok 3 m-cach, ale u mnie zmiany juz zaczely sie w pierwszym tyg uzywania zaczely rosnac wolniej sa slabsze itd i skutecznie tak sie dzieje nadal tylko trzeba uzywac systematycznie, wiem ze pewnie na stale nie znikna ale poki co widze efekty jest duzo lepiej niz bylo co do makijazu tak jak pisalam wczesniej przetestowalam mnostwo podkladow pudrow itd i naprawde najlepiej kryjacy a jednoczesnie delikatny i nawilzajacy jest ten z serii Maybelline Affinitone ja uzywam podkladu i pudru nr 09 naprawde sprobujcie go a nie zamienicie na zaden inny :) jesli chodzi o peeling do twarzy polecam Soraya ten morelowy rewelacyjnie peelinguje wloski nie wrastaja skora jest gladka itd ja uzywam go do twarzy a do ciala peeling cukrowy dax cosmetics perfecta ja mam marcepanowy szok jaki jest cudny wloski nie wrastaja mi nigdy wszystko gladziutkie rewelka, tu gdzie mieszkam nie ma tych kosmetykow ale czesto jestem w polsce i wtedy kupuje wszystkiego na ilosci hurtowe :D to moje hity naprawde polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piwpaf
Wierzbownica jest na prostatę... przeznaczenie z ulotek to mówi. Ale pijcie to może Wam wyrośnie coś innego ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pira22
Emilka (i inne koleżanki), jak stosujesz Telocapil i Bioxet?? Jak się tego używa? Jaka postać kosmetyku? Ile mniej więcej schodzi na miesiąc? Np. Tubka 150ml? Ile zamówić np. na 2-3 miesiące? Czy tyle wystarczy, żeby zlikwidować uciążliwe włosy, czy i tak trzeba się golić? (chodzi mi o całe nogi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pira22
Mam maila pira22@interia.pl, wpisało jako TLEN. Proszę o odp. na INTERIA (tlenu nie mam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilka 34
wiesz ja ja kilka razy opisywalam jak uzywam bioxetu i telocapilu naprawde nie chce mi sie pisac tego po raz kolejny nawet linki wstawialam cofnij sie troche wstecz lub wpisz w google ich nazwy i wszystkiego sie przeciez dowiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pira22
Emilko, chodzi mi o to, że chcę zamówić te specyfiki, ale nie np. jedno opakowanie, które nawet nie zdążę pewnie zauważyć czy działa, bo mi braknie np. po 2 tygodniach smarowania. O takie praktyczne rady mi chodziło, nie to co producent podaje jako działanie. Wiadomo, że każda z nas jest inna, ale żal byłoby wydać 80zł na 1 sztukę jeśli to może nie zdążyć podziałać, bo trzeba zużyć np. 4 i też lepiej wydać od razu kasę bo mniejsze koszty wysyłki zbiorczej. Nie wiem też czy lepiej pierwszy czy drugi specyfik, by był skuteczniejszy, albo dawał lepszy efekt. Ty to przerobiłaś na własnej skórze (dosłownie), stąd uważam Cię za praktyczną ekspertkę. Oczywiście przeglądałam forum, ale wśród 527 stron ciężko znaleźć inf. potrzebne do zamówienia. Rozumiem, że pytań temu podobnych miałaś mnóstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lovelasko, a leczysz się hormonalnie? Bo jak hormony nie są uregulowane i nie ma leczenia to na nic laser.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość constance77
a o jakim właściwie my typie lasera mówimy? który jest najlepszy? jest coś takiego chyba jak światło pulsacyjne czy coś w tym stylu.. mówią, że to nic nie warte..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana93
Kiedyś bardzo interesowałam się tematem depilacji laserowej i z tego, co wiem, najlepszy jest laser diodowy Light Sheer. IPL czy IPL+RF podobno nie dają żadnych rezultatów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilka 34
kobity laser nie pomoze :) gadalam wczoraj na ten temat z chlopakiem a on lekarz laser nie pomoze !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość constance77
gadałaś Emilko?? ale o Twoim problemie też? wow! i co? jak zareagował? pamiętam, jak bardzo się bałaś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilka 34
pracuje nad tym :D tak co jakis czas o tym napominam ze np oh znowu musze sie depilowac jak te wlosy szybko odrastaja itd wybralam metode malych kroczkow :D na ta chwile widze ze dla niego to nie ma znaczenia bardziej sie przejal ze mnie to zlosci a z wlosow nie robi problemu ostatnio bylam akurat przed depilacja i chodzilam po domu w krotkich spodenkach widac bylo te odrastajace nawet jak obok siedzialam i sie mizialismy to nie zwracal na nie uwagi :D on w ogole jest nietypowy nie jest brzydliwy i nie jest typowym facetem zwracajacym uwage na to by jego kobita byla tip top czy ja zaloze to czy tamto to bez roznicy czy ladnie wygladalam czy jak myszka zachwouje sie tak samo on to zlewa poprostu wiec mysle ze bedzie git ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×