Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

ja nie mialam robionego USG tarczycy i nic mi nawet o tym doktorka nie wspomniala. Bede musiala z nia o wszystkim porozamawiac a nie ze oni mnie tu olewaja i ja wszystkiego z forum sie dowiaduje heh :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miła ma
Trochę lipny ten twój endo. Ja tak na prawdę poszłam do mojego z hirsem a on mi że zaprasza na usg tarczycy bo jak już przyszłam to szkoda by było nie sprawdzić tarczycy. W sumie dobrze bo szkoda by było 100 zł na pogawędkę i wypisanie na karteczce badań które trzeba zrobić. tak przynajmniej moge powiedzieć że to nie były wyrzucone pieniądze Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie no z tego co wszystkie piszecie to ja naprawde mam i mialam lipnego endo, niby badania jakies mi tam robili ale o usg i polowy innych badan co sie tu dowiedzialam to mi nie wspomnieli :( kurcze ale nie wiem czy mam na cos lepszego liczyc, skoro ja nie chodze prywatnie tylko panstwow, bo wydajemi sie ze taki "prywaciaz" bardziej by sie przejal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielonawoda
Constance, a dlaczego Diane to przeżytek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co slyszalalm to Diane jest najgorszym lekiem hormonalnym o najliczniejszych skutkach ubocznych i dlatego lekarze juz nie przepisuja tak czasta Diane, bo sa nowsze, lepsze i bardziej bezpieczne leki hormonalne np. Jasmine. Bardzo duzo zlych opinii o nim slyszalam, ale niech sie constance wypowie, ona napewno lepiej sie orientuje w tym, bo ja jeszcze w swiat antykow nie weszlam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:-) podpisuje sie pod Polinda, a o szczegoly zapytajcie Anie7718 :-) ja od siebie dodam, ze slyszalam, ze jest to bardzo silny lek, bardzo obciazajacy watrobe (no ja bede do znudzenia tu Wam o tej watrobie, ale dla mnie to nie przelewki)... :-) Po latach zastapiono mi Diane i przepisano Yasminelle.. Ten sam rezultat - pojawila sie miesiaczka, tyle ze skora na twarzy mi sie z lekka przesuszala.. Jakies plamki, podraznienia.. Ale pewnie odciazylam watrobe.. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielonawoda
Ale bredzicie obie. Po pierwsze Yasmin to nie lek, tylko zwykła antykoncepcja najnowszej generacji, która nie powoduje tycia, ponieważ odwadnia organizm, a tym samym zagęszcza krew. Osobiście mam wspaniałe pamiątki po tym dziadostwie w postaci fioletowej pajęczyny na udzie. Jeśli wam pasuje to ok, mnie niestety... Diane owszem to jest LEK. Tylko i wyłącznie LEK o DODATKOWYM działaniu antykoncepcyjnym. Diane jest silnym lekiem antyandrogennym i przepisuje się go z reguły osobom cierpiącym na pcos. Zatrzymuje pracę jajników( po to jest czynnik antykoncepcyjny), a następnie redukuje nadmiar androgenów. Owszem lekarze przepisują go także panikarom, które mają trochę więcej pryszczy czy włosów, a nie zrobiły żadnych badań hormonalnych. Guzik prawda, że ma dużo skutków ubocznych. Oczywiście jak któraś ma męskie androgeny w "porządku" to pewnie, że cuda jej wyjdą. A tak ogólnie to Diane bierze się pół roku do góra roku. Yasmin( yasminelle jest jeszcze słabsza od yasmin) nie jest w żadnym przypadku odpowiednikiem Diane. Zamiennikiem Diane są OC35, Sindy 35, czy Cyprest. Po kilku miesiącach brania Diane zamienia ją na zwykłą antykoncepcję, np na yasmin. A jeśli się dobrze dobierze antykoncepcję to nie powinno być żadnych skutków ubocznych. Constance piszesz, że słyszałaś, że obciąża wątrobę. Dziwi mnie, że nie czułaś jak ci napierdziela i nie skojarzyłaś. Tak nawiasem to wszystko obciąża wątrobę, nawet głupie witaminy w tabletkach. O szczegóły nie muszę pytać, sama brałam Diane. Chciałam tylko wiedzieć dlaczego to przeżytek. Okazuje się, że jedna opinia to na podstawie pogłosek, druga opinia ... przepraszam bardzo, ale jak można brać coś latami i praktycznie nic o tym nie wiedzieć i po szczegóły kierować do kogoś innego? No i potwierdziło się to co wiem na temat antykoncepcji IV generacji. A rezultat miesiączkowy? Oczywiście, że będzie ten sam, przy każdej antykoncepcji pojawia się miesiączka. Gorzej z unormowaniem hormonów :) Co do wątroby :) Ja wiem co zrobić, żeby pracowała dobrze przy tłustym jedzeniu, nadmiarze leków itd. :) nawet przy Diane,:D ale nie powiem. Tak samo nie powiem jakim cudem zatrzymał mi się porost nadprogramowych włosów. :P Adios.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba mi sie mieni przed oczami, albo komus Diana zaszkodzila... no coz, duzo zdrowia i powodzenia zycze! A jezeli chodzi o to zartobliwe "przekierowanie" do Ani.... :-) cofnij sie o jakies 15 stron moze..nie wiem dokladnie.. Bo tez mi sie nie chce "strzepic jezyka".. Wazne, ze inne wiedza, czemu mialam nasza Anie na mysli.. :-) jak chcesz to bierz nawet 2 pigulki dziennie, moze troche ci wycisza te hormonalna burze... Ja tez mam swoje sposoby leczenia, antykow juz ponad 3 lata nie biore.. Okres coraz bardziej regularny.. Milo cie bylo poznac, zielonawodo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miła ma
powiedzmy sobie szczerze każdy ma prawo do własnego zdania i po to jest to forum żeby móc się wypowiedzieć. Osobiście nie mam nic przeciwko tab anty, ale szanuję zdanie innych. Uważam, że dobrze jest korzystać z tego co już zostało wymyślone. A po drugie to co dzisiaj nie szkodzi? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Ja się po części zgadzam z zielonąwodą. Na innym forum dziewczyny pisały, że ich lekarze polecają Dianę, jako że jest najskuteczniejszym lekiem obniżającym androgeny. Natomiast co do Yasmin, Yasminelle, ostatnio na TVN Style był program o tab. antykoncepcyjnych. Głównie była przedstawiana szkodliwość tab. III gen. (czyli właśnie Yasmin, Yasminelle). U dziewczyny po niedługim okresie brania Yasmin, nastąpiły poważne problemy kardiologiczne (bodajże zagęszczenie krwi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co racja to racja, kazdy moze wypowiedziec tu swoje racje, no ale ciut nie milo z jej strony, ze tak sie z nami" pozegnala" ale co tam, jednak mniej heh :D Ja jak mowilam zadnych antykow nie bralam i jak narazie nie bede, bo akurta od zawsze bylo mi szkoda moich jajnikow i watroby, wiec tu trzymam strone constance. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chile
A mnie niesamowicie wkur... ton osobniczki "zielonej wody" Jak nie powiesz co Ci pomogło to znaczy że to chyba nie ta "cudowna" diana? Cos mi sie wydaje ze masz problem i to spory - z wlosami i nie tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, ja dziś wchodzę, aa tu burza. Ja dziś wybierałam płytki na przedpokój na podlogę, bo wreszcie będzie robiona. Całą castoramę zlatałam i zmęczona jestem trochę. Więc do do Diane 35, to jest to mocny lek antyadrogenny ale jest jeszcze mocniejszy Androcur. Diane jest to lek starej generacji, bardzo rzadko go przepisują a jeśli już to najwyżej na pół roku. Nie zgodzę się, że Yasmin, Yasminelle nie są lekiem, bo są dlatego, że działają antyandrogennie, nie odwadniają tak jak koleżanka zielona woda twierdzi, tylko nie zatrzymują wody w organizmie tak jak robi to Diane 35. Drospirenon ten progesteron bardzo zbliżony do naszego naturalnego lepiej niż inne progestageny zawarte w innych aptekach jest podobny do substancji zawartej w leku na nadciśnienie spirololaktonie, ten z kolei jest lekiem na nadciśnienie ale działam też antyandrogennie i moczopędnie ale nie odwadniająco. Ja sama brałam 2 razy Yasmin raz , pół roku i raz rok i było ok, nic mnie nie odwodniło, nie mialam nabrzmiałych piersi, nie miałam bóli głowy, a to miałam przy Dianie którą brałam tylko 3 miesiące. Zapisanie leku antyadrogennego zależy od poziomu hormonów, jeśli mamy dosyć dużo testosteronu to dostaniemy silny lek, jeśli tylko lekko ponad normę, albo blisko górnej granicy to dostaniemy lżejszy lek. Ja obecnie biorę lżejszy lek zwany Lesinnelle i jest to odpowiednik Yasminelle tyle że tańszy, a dlatego, że brałam półtora roku leki inne które mi unormowały hormony i nie potrzebuje brać silnych. Biorę 4 opakowanie i nie mam już włosków od pępka w dół i tych przy sutkach, tylko mnie męczy broda ale to mam nadzieję że załatwi laser. Najlepsze, że wąsika nie mam ciemnego tylko jaśniutki miękki i nigdy nie ciemniej, a włoski ciemne pojawiają sięw kącikach ust. Dziwne to bo przeważnie jak jest broda to i ciemny wąs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i ja nie mam żadnych problemów z krążeniem ani pajączków. Kłopoty z krążeniem to najczęściej są rodzinne. Jakoś bardzo dobrze mi wychodzą badania typu próby wątrobowe, morfologia, lipidiogram, poziom krzepliwości i inne. Może mam szczęście choć w tym. Co do PCOS to Diane 35 nie jest lekiem pierwszego rzutu, niekoniecznie trzeba mieć podniesione androgeny przy PCOS, można mieć tylko zły stosunek LH:FSH przy złym obrazie jajników, podniesione androgeny mogą być pochodzenia nadnerczowego, lub od nadmiaru insuliny, również niedobór progesteronu przy cyklach bezowulacyjnych co jest przy PCOS może korelować z nadmiarem prolaktyny i też mogą się pojawić nadprogramowe włoski. Różnie to jest, i PCOS to choroba z różnymi objawami, to rosyjska ruletka. Co człowiek to inna historia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miła ma
Aniu ja mam dokładnie tak jak Ty. Nie mam wąsika tylko leciusieńki meszek nad górną wargą, za to pojawiły mi się włoski na brodzie. piszesz, że nie masz już włosków wokół brodawek i od pępka w dół, ale raczej same Ci nie wypadły tylko musiałaś je wcześniej sumiennie wyrywać. Nie boisz się, że jak przestaniesz brać antyki to to wszytko wróci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ich nie wyrywałam, tylko wyrwałam raz pęnsetą jak zaczełam brać tabletki prawie 4 miesiące temu, i one odrosły malutko, znów wyrwałam i przy drugim opakowaniu przestały rosnąć. Czy się boję, to nie bo ja zawsze już do menopauzy będe na lekach choć z przerwami, taka choroba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miła ma
To fajnie, że Ci to pomogło. Mi nie chcą nic przepisać bo nie mam problemu z hormonami. Niestety genów nie oszukam. Mam to po mamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam sie teraz czy gdyby okazalo sie,ze testosteron mam w normie, bo jeszcze rok temu byl, to czy przepisaliby mi ta Lesinelle, bo skoro Ci Aniu praktycznie wlosy nie odrosly to bym sie moze na antyk zdecydowala. (choc nie wiem czy mi by tak dobrze pomogl jak tobie, wszytsko zalezy od hormonow i organizmu) No ale martwie sie, ze jesli hormony beda w normie, no i ja PCOS nie mam to czy mi to przepisza, bo jak pytalam sie endo (dosc glupiego, no ale...) to powiedzial ze hormonow nie chce mi dawac na"wlosy" bo organizm w tym wieku rosnie i wszystko sie zmiena, wiec mysle,ze dopiero jak bede miala 20lat heh :D Wiec poki co bede leczyla sie naturalnie :D Toche sie to kloci z tym, co napisalam, ze antykow nie chce brac, no ale w chwilach kiedy mam dolka albo jak sobie pomysle o tym z tej gorszej strony to nawet antyki bym brala, gdyby mialy mi pomoc. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miła ma
Polina ja też myślałam, że mi przepiszą tabsy i się przeliczyłam. Wyraźnie w tonie mojego endo słychać było, że nie jest ich zwolennikiem i jeśli nie trzeba to nie przepisze. Z tego co mówił to w ogóle jest przeciwnikiem hormonalnej antykoncepcji. Ja 20 lat skończyłam więc w sumie nie może się tłumaczyć, że jestem za młoda. Póki co powiedział, że tarczyca ważniejsza i nią się zajmiemy a jak za pół roku się znowu spotkamy i problem owłosienia się nasilać będzie w dalszym ciągu to wrócimy do tematu antyków. Chociaż wątpię, że je przepisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie rzadko endo chca przepisywac antyki z tego co czytam na innych forach,wiadomo chca dobrze :) No coz jedyne co z chcecia przepisuja to leki antykoncepcyjne heh ale to glownie gin przepisuje :D Z jednej stony powinnismy sie cieszyc,ze antykami na nie chca faszerowac, no ale antyki to zawsze jakas nadzieje na pozbycie sie tych wlosow,ale dzieki constance (i w ogole wszystkim tutaj :)) poznalam inne sposoby leczenia, wiec lekarze powinni sie od nas uczyc heh :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 50 ooo
Hej dziewczyny !Mam dosyć swojego długiego meszku na twarzy.Zerkając rano w lustro zaraz psuje mi się dobry humor :( mam wrażenie że go przybywa .Szukając w necie jakiś porad na temat zarastania twarzy długimi włoskami znalazłam fotkę Kate Winslet : http://lula.pl/lula/51,111769,9340150.html?i=0 http://www.pudelek.pl/artykul/34825/sukienka_odjela_mi_10_kilo/ http://www.pudelek.pl/artykul/33268/piekna_kate_winslet_w_sukience_od_victorii_beckham/2/ Taka znana osoba mająca pełno kasy nie pozbędzie się meszku z twarzy ?! Nie wierze że on jej nie przeszkadza .Wydaje mi się że nie ma idealnego środka na 100% pozbycie owłosienia .Nikt nie zagwarantuje że nie odrośnie czarny i mocny. Moja twarz wygląda identycznie . Czy któraś z was ma taki meszek na twarzy? Co mam zrobić aby pogodzić się że włosy na twarzy pozostaną do końca mojego życia.Zwariuje ...czeka mnie wariatkowo jak to mówi mój mąż .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 50 ooo
czy któraś z was ma taki meszek bo ja tak : http://lula.pl/lula/51,111769,9340150.html?i=0 http://www.pudelek.pl/artykul/33268/piekna_kate_winslet_w_sukience_od_victorii_beckham/2/ http://www.pudelek.pl/artykul/34825/sukienka_odjela_mi_10_kilo/ Szukałam porad jak pozbyć się meszku z twarzy i trafiłam na te fotki . Kate Winslet ma tyle kasy .Nie wierzę ze jej się podoba ten mech. Coś mi się zdaje że nie ma sposobu na 100% pozbycie się jasnego meszku z twarzy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 50 ooo
sorki że dwa razy wrzuciłam na neta ale myślałam że mi gdzieś uciekł pierwszy wpis .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak w ogole to pierszy link nie dziala :) Meszek mozesz potraktowac np.depilatorem albo isc do kosmetyczki na wosk, cos co na dluzszy czas pozwoli cieszyc sie gladka skora:) Ja mam wasik dosc widoczny, ale boje sie bolu zwiazanego z jedym i drugim i to jest moj wlasnie problem. Ale jak sama zauwazyszlas nawet gwiazdy maja meszek, wiec nie wariuj :D Glowa do gory, nie jestes sama na tym swiecie z tym problemem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 50 ooo
Nie wiem czemu nie działa :( http://lula.pl/lula/51,111769,9340150.html?i=0 Google : Wpadka - dziwny meszek na twarzy Kate Winslet wiem ze nie jestem sama z tym "problemem " mam taką głupia naturę że dołuje się pierdołami . Ciężko jest mi zaakceptować ten mech bo jeszcze rok temu miałam gładką buzie .Byłam u dermatologa i ginekologa ale oni stwierdzili ze taka moja uroda .Nie dali żadnego skierowania na badania hormonów.Kosmetyczka do której chodzę stwierdziła ze coś jest nie tak z moim organizmem .Powiedziała że powinnam przebadać hormony Pozostało mi zrobienie ich prywatnie. Meszek długi jasny pokrywa mi też piersi .Cała reszta ciał jak na razie w normie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem co mam ze sobą zrobić
ja mam taki meszek właśnie na twarzy i nie wiem czy go usuwać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
otwiera sie ten link, trzeba tylko usunac spacje przed przecinkiem.. wpiszcie http:// i doklejcie ten fragment: lula.pl/lula/51,111769,9340150.html?i=0 Matko, to ja tak nie wygladam! I co ja sie stresuje! :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez tak mam:(
ja mam identyczny, dostałam go w czerwcu tego roku, qczesniej miałam gładka twarz;/ czy to normalne w pewnym wieku? czy powinnam isc na badania?prosze o odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miła ma
Oglądam to zdjęcie i tytuł i się zastanawiam co to za wpadka. Przecież całe ciało człowieka pokryte jest włosami (oprócz wewnętrznych stron dłoni i stóp oraz powiek) Pewnie pisała to jakaś zakompleksiona baba co zazdrości jej sławy i pieniędzy. To właśnie przez takich pismaków człowiek, który ma trochę więcej włosów uznawany jest za potwora i dziwadło. Nie nawidze tego;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×