Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Ja jedynie moglabym pozwolic sobie na pojscie do kosmetyczki po wakacjach heh troche dlugo no ale jednak, bo wyjezdzam do pracy i tez dzieki temu mialam kase na depilator i bioxet i tam inne sprawy. Niestety laser wciaz dla mnie za drogi i nie wiem czy w najblizszej przyszlosci, moich rodzicow czy tez mnie, jak sie juz "usamodzielnie" bedzie stac na laser.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Ja mam to szczęście, że mi rodzice sponsorowali depilator, wszystkie inne "rzeczy" do usuwania włosków typu kremy/plastry, a teraz ten wosk. Ja myślę o laserze w kategorii "może kiedyś...", ale w sumie szkoda wydawać tyle kasy, jeśli włoski i tak będą odrastały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz tak, wlosy odrosna, bo zawsze odrastaja czy dlatego,ze hormony nie sa w normie? Wiem ze duzo o tym pisalyscie, ale skoro ja mam hormony w porzadku, to mi laser suteczniej podziala nie? Wiadomo, bedzie trzeba powtarzac go co jakis tam czas no ale jednak lepsze efekty beda niz w przypadku, z zaburzeniami hormonalnymi. Dobrze mysle? :) Malinko, fajnie,ze rodzicie funduja ci te wszystkie (wedlug moich rodzicow, zbedne) rzeczy do depilacji. Moich na to w tej chwili nie stac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Umylam wlosy z kawa...i... w wieku 30 lat bede lysa! Serio, to jest poprostu tragedia, jest coraz gorzej, dzis to przekroczylo normalnie norme, moze przez ta kawe, nie wiem. Ale chyba bede musiala isc do apteki i kupic jakis szampon czy odzywke na wypadanie wlosow. Nie wiem czemu mi to nie pomaga, skoro wam tak. Ehhh a liczylam na wmiare tanie rozwiazanie problemu z wypadaniem wlosow, bo kawa tak czy tak jest w domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Polinda, Ciebie laser powinien pomóc, ale to też zależy od jakości włosa. To znaczy laser działa najlepiej na ciemne włoski, na jasne nie za bardzo. U mnie właśnie problemem są zaburzenia hormonalne, więc laser by nie pomógł za bardzo. No na szczęście, rodzice w kwestii depilacji mnie rozumieją. Mam na myśli, że rozumieją konieczność depilacji (mam dość mocno zaawansowany hirsutyzm), ale ostatnio byli w niezłym szoku, gdy po kolejnych pretensjach, że za długo siedzę w łazience, powiedziałam, że to przez depilację. Również mam problem z wypadaniem włosów, ale mi pomaga odżywka z Joanny, kosztuje 10 zł, a dla mnie rewelacja. Użyłam jej już kilkanaście razy, ale wczoraj byłam w szoku, na szczotce nie było ani jednego włosa!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No zobaczymy, gdybym miala kase to mysle ze zdecydowalabym sie na laser. Z Joanny... hmmm... popytam w aptece i zobacze co one mi powiedza, no ale skoro z Joanny jest tak tanie to zawsze mozna sprobowac. Moi rodzice tez sie czepiaja i obwiniaja mnie ze sama sie doprowadzilam do takiego stanu bo zaczelam sie golic, czesto sie o to pokloce, bo mnie poprostu nie rozumieja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Tą odżywkę z Joanny można kupić w supermarkecie/drogerii. Wiesz co, o rodzicach, to mogłabym epopeję napisać. Do moich rodziców bardzo powoli dociera, jakim problemem dla nastoletniej dziewczyny może być hirsutyzm. Wiele rozmów przepłakałam, zawsze kończyło się stwierdzeniami, że jestem przewrażliwiona itp. Po ostatniej rozmowie wysłali mnie do kosmetyczki. Mnie nigdy o to nie obwiniali, bo u mnie wiadomo- wina hormonów. Włoski, których nie ruszam, ciemnieją i nie mam na to żadnego wpływu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miła ma
Polinda a miałaś robione badanie tsh i p/c anty TPO? Bo przy zaburzeniach tarczycy często wypadają włosy i przerzedzają się brwi. Mi np gdzieniegdzie powypadały i mam takie łyse placki i moje brwi wyglądają śmiesznie;p Pozdrawiam PS. mam pytanie czy której z was endo uważa że przy zaburzeniach tarczycy może występować hirs, bo mój uważa że tarczyca nie jest za to odpowiedzialna, bo wszystko inne w porządku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, wejdzcie na groupon.pl i tam sa promocje na pakiety depilacji, n.p. 2 czesci ciala x 3 wizyty i 60% czy 70% procent znizki! Musicie wyznaczyc miasto i podajecie email i beda Wam przysyłać oferty: na kosmetyczke, dentyste, fryzjera, i wiele wiele innych branż.. Co do szamponu... Kupiłam Revitax i myłam nim dopiero raz głowe, bo wczesniej tylko z kawą no i zażywam biotynę.. Dzis na sitku było bardzo malo wlosow... Mam nadzieje, ze po regularnym stosowaniu Revitaxu beda takie efekty jak zapewnialy osoby na forach o wypadaniu wlosów a używały własnie tego szamponu... Ponoc zgęstniała im czupryna no i zaczeły wlosy szybciej rosnąć i przestaly wypadac.. Mnie kawa bardzo pomogła - szkoda ze wczesniej nie stosowałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ehh rodzice to naprawde trudny temat. mialam robione chyba tsh, ale tego drugiego nie. Na tarczyce to T3.T4? Bo jak tak,to, to tez mam w parzadku. U mnie hormony graja, to poprosty moja natura heh gadam jak juz ci wszyscy lekarze. Dzieki constance za info :) Popytam w pon o te szampony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... poza tym polecam biotebal http://www.doz.pl/apteka/p24718-Biotebal_5_tabletki_5_mg_30_szt ponieważ jest to "końska dawka", ja dzielę tabletkę na 4 i średnio zażywam 1,25mg - to i tak jest sporo, bo dzienne zapotrzebowanie naszego organizmu to około 50-90 mikrogramów (nie wiem dokładnie, w necie nie znalazłam, a co inny suplement typu Skrzypovita itp to inne dawki są sugerowane).. Myślę, że po 2-3 tygodniowej kuracji zrobię przerwę z biotyną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
..od 150 do 250 mikrogramow... co strona www to inaczej podaje zapotrzebowanie na biotynę.. w kazdym razie jest bardzo ważna! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słonecznikówka
Hej dziewczyny, mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do swojego grona :) mimo, że mam już 28 lat a włosów więcej od zawsze, to dopiero niedawno pogorszyło się tak, że zdecydowałam się "leczyć". Miesiączki, zawsze nieregularne, ostatnio mam raz na 3 miesiące, tyje, ale hormony wyszły mi w normie. A włosy rosną ;/ pierwsza lekarka powiedziała wprost, że i tak nic się nie da z tym zrobić. A druga zajęła się miesiączkami, włosy pewnie uważa za kosmetykę :( a ja głupia zaczęłam wyrywać brodę i teraz już nie ogarniam, pęseta nie nadąża. Czy wosk na brodę można zrobić u kosmetyczki? Nie będzie brzydkich śladów? Próbowałam sama, ale został mi ślad po plastrze, jak oparzenie ;/ Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie kiedys taki slad na "wąsiku" został.. powiedziałam sobie "nigdy wiecej plastrow na twarzy" :-) no, może kosmetyczka by to lepiej zrobiła.. ale ja i tak wolę pincetke..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słonecznikówka
Ech, pęsetą wyrwę rano a wieczorem już czuję "kaktusa". Mam co chciałam, bo wydaje mi się, to od wyrywania właśnie bardziej rosną ;/ A czy macie takie wrażenie, że to zależy od momentu cyklu, jak te włosiska rosną? Mi się zdaje, że w okolicy owulacji jakby wolniej, ale może to tylko wrażenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
..ale to co czujesz wieczorem to są włoski z innych mieszków, nie te wyrwane rano... ja stosuje na brode bioxet i jestem coraz gładsza, nawet jeśli codziennie jeszcze musze sie skubac, ale coraz mniej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapomniałam swojego nicku
do miła ma. Tez mam problemy z tarczycą - TSH powyżej normy. Byłam u gina i na usg z jajnikami jest ok. Teraz cczekają mnie kolejne badania testosteron, estradiol itd. i prolaktyna - mam strasznie bóle głowy a kiedyś leczyłam się na depresję lekami które powodują zwyzkę prolaktyny. Najbardizje dobija mnie to ze pomimo skierowania do endo baba w rejestracji nie chciała mnie zapisać, dlatego niestety musze iść prywatnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagoj
balsam ZIAJA beznadziejny .Nie ma różnicy czy go użyjesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miła ma
Polinda ja tsh też mam w normie za to mocno przekroczone p/c tpo ( a to oznacza, że organizm widzi tarczyce jako intruza i sam ją niszczy) Może powinnaś poprosić lekarza o te badanie, bo mi właśnie od tego wypadają włosy z głowy (szkoda że nie z innych części ciała;() Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilka 34
hej hej dziewczynki :) widze za zarazilam was bioxetem i juz kolejna dziewczyna bedzie go uzywac :D bardzo bardzo dobrze ;)on naprawde dziala, na mnie z cala pewnoscia :):):) bioxet+telocapil=szczesliwa emilka 34 :D duzo duzo usmiechu i milego dnia kochane :)wszystkie jestesmy piekne !!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koniczyna88
Czy ginekolog może przepisać DIANĘ ? Czy tylko endokrynolog? Poszłabym do mojego endkorynologa, ale wizyta bedzie prawdopodobnie dopiero na wiosnę - a pojawily się znów u mnie włoski na brodzie, w kierunku szyji... ciągle chodze w szalach, chustkach, ale ileż można? Brałam kiedys Androcur, po którym miałam 3 tygodniowe okresy... Lekarz powiedział aby przestac brac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koniczynko, tylko nie Diane! to już przeżytek! Jak najbardziej ginekolog może przepisać hormony! Ja n.p. Dianę zastąpiłam Yasminelle'ą, może u Ciebie też by sie dało czyms podobnym leczyc.. Mnie to właśnie po Dianie sypnął się włos na ciele...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chile
Zapomniałam swojego nicku Nie poddawaj się ,spróbuj jeszcze uderzyć do tej przychodni. Może nie mają już terminów na ten rok, spróbuj w innej! Mnie też tak zbywano, wiem jakie to zniechęcające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Słonecznikówka, jako iż jestem 2 dni po depilacji woskiem u kosmetyczki to chętnie się wypowiem. Oczywiście, że można wykonać depilację woskiem na brodę, ja miałam także na podbródek. Śladów po wosku póki co nie ma żadnych, zaczerwienienie było baaaardzo łagodne, utrzymywało się 5 min:) Również sama próbowałam korzystać z plastrów i niestety wąsik został oparzony tak, że 3 dni z domu nie wychodziłam, a teraz od razu od kosmetyczki pobiegłam na zakupy, bo nic nie było widać:) Ja też wyrywałam brodę m.in. pęsetą i niestety kilka włosków miałam za krótkich do wosku, więc kosmetyczka wyrwała je pęsetą i niestety one już odrosły, za to po tych wyrwanych woskiem nie ma śladu. Ja mam spory problem z hormonami, narazie się nie leczę, więc wiadomo, włoski zdecydowanie szybciej rosną niż u osób leczonych hormonalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Słonecznikówka, mi od 20 dnia cyklu włoski zdecydowanie szybciej rosną, przed mies. to już w ogóle szybko:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mila ma - dzieki napewno poprosze o to mojego endo, ale niestety dopiero w grudiu mam umowiana wizyte :( i przy okazji popytam o inne badania i ktorych ania mowila. slonecznikówka- Malinka byla wczoraj u kosmetyczki wlasnie na depilacji wasika woskiem i pisala,ze czuje sie rewelacyjnie i nie ma podraznien, faktycznie u kosmetczyki lepiej niz samemu w domu :) Bede musiala sie przyjrzec czy mi tez wlosy rosna szybciej w konkretnym dniu cyklu, bo mi tylko z tego co zauwazylam, to bardziej przetluszcza sie skora i pryszcze przybywaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słonecznikówka
Hej dziewczynki, dziękuje za wypowiedzi :) Chyba spróbuję u kosmetyczki, brodę na pewno bo już nie mam na nią sił ;/ zapuszczę włosy żeby właśnie jak najwięcej usunąć. Czasem mam ochotę po prostu je zgolić, ale wiem że to by mi na dobre nie wyszło. Co do tabletek, to ja brałam 2 lata Yasmin. Czułam się dobrze, nie zaszkodziły mi, ale też na włosy czy trądzik nie pomogły. Mimo to chyba do nich wrócę, bo cykle mam około 60-dniowe a miesiączki bolesne. Zobaczymy w sumie co powie moja pani ginekolog, niedługo mam wizytę z wynikami, które są w normie. Czy warto zbadać jeszcze tarczycę? Jak myślicie? Acha, co do takich balsamów jak Ziaji, to miałam kiedyś innej firmy, no i różnicy żadnej nie widziałam. Łagodził podrażnienia, ale to w sumie każdy tak ma. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słonecznikówka- jak najbardziej rob badania tarczycy :) lepiej sprawdzic niz potem za pozno leczyc :) My pisalysmy o tym balsamie z Ziaja, bo szukalysmy takiego, ktory ma najmniej tych roznych skladnikow, taki eco :) by dodac do nie go telocapil :) Aha i bron boze nie gol brody a nie wasika, tylko i wylacznie depilatorem w domu, jezeli do kosmetyczki sie w najblizszym czasie nie wybierzesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miła ma
Polinda przy badaniach tarczycy to oznaczenie p/c jest raczej obowiązkowe. A miałaś robione usg tarczycy, bo ja tak i tylko dlatego dała mi skierowanie na te badania, bo wyszło jej nieprawidłowa struktura czy coś tam. Bo wolałabym Ci oszczędzić nie potrzebnego wydawania kaski, bo te badanie jest dosyć drogie i wykonuje się je tylko odpłatnie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×