Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Heh :D Constance teraz mam regularny okres w miare,ale mowie jeszcze jakis czas temu to byl koszmar. Ale ok nie bede brala nic, a bioxet i telocapil sobie zakupuje :) Poczekam do grudnia i powiem mojemu endo o tych badaniach i wtedy je zrobie i zobaczymy jaka bedzie diagnoza. Ale myslalam ze palme moge brac mimo wszystko na hirsa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak balsam juz mam wybrany, ten co Emilka mowila z Ziaji i do apteki w pon ide i zakupuje go wraz z bixetem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polindo:) dziecko kochane,chyba moge tak mowic bo ja mam 2 razy tyle lat co TY:) NIE BIERZ NIC poki nie masz diagnozy,koluj kase na badania wszystkie:) potem jak juz poznasz diagnoze to sie zaczniesz leczyc jak Ci lekarz zaleci,dopytasz o ziola itd,,,wtedy zdecydujesz.A poki tylko smarowanie telocapilem moze byc dla Ciebie bezpieczne:) Wiesz my tu Cie nie zdiagnozujemy..popowiadamy miedzy soba co mozna na co ale trzeba wiedziec co Ci jest najpierw. A tsh to hormon tarczycy i robi sie tsh jak wyjdzie nie zbyt robi sie t3 i t4 to tez hormony tarczycy,na poczatek tsh wystarczy,a czemu sie bada tarczyce? bo niedoczynnosc moze powodowac hirsutzym,dlatego tez i tarczyce sie bada przy tym problemie:) Ciułaj na badania;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Constance dzieki za ten link, z tego wynika,ze mam cos z T4 bo ja mam (mialam 1.5 roku temu) 14.99 a normy sa: 54-150. Wiec moze tu cos jest. A reszta wychdzi w normie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie, nic nie bierz, nawet witamin! okres na razie masz. a jak z palma wyniki wyjda perfekcyjne? tu nie o to chodzi, prawda? 2 miesiace Cie nie zbawia, zaufaj mi.. poza tym moze na prozno bys tylko plme kupowala.. Czekaj grudnia! :-) Glowa do gory.. bioxet jedynie na twarz i telocapil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A z ta prolaktyna to mialam tak: najpierw razem z badaniami innymi mi zrobili test dynamiczny z obciazeniem i po godzinie wyszlo mi 2711.75, a potem po 6 miesiacach mialam badanie bez obciazenia (poprostu poszlam i pobrali mi krew) i wyszlo 508.47. Ale nie wiem dlaczego az tak mi skoczylo i nie wiem czym sie rozni badanie od testu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miła ma
mój endo uważa, że tarczyca sama w sobie nie powoduje H. Ona może jedynie wpłynąć na inne narządy układu hormonalnego i wtedy zaczynają się problemy. Może np spowodować wzrost testosteronu, prolaktyny. Znam wiele osób, które ma niedoczynność tarczycy i żadna nie ma problemu z nadprogramowymi włoskami. Kiedyś byłam nawet na jakimś forum poświęconemu niedoczynności i chciałam tam podpytać, czy tarczyca powoduje H i czy któraś też go ma z powodu tarczycy. Ale wszystkie powiedział, że pierwsze słyszą, żeby tarczyca coś takiego powodowała i że żadna z nich tego nie ma, a jedyny problem jaki z tego powodu maja to rozregulowane cykle, albo w ogóle brak okresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cos mi sie zdaje, ze po obciazeniu nie powinna przekraczac 10krotnie badania podstawowego.. sprawdz no szybciutko.. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No po obciazeniu jezli przekracza 10krotnie to jest hiperprolaktyniemia a ja na poczatku mialam :236.66 i to razy 10 powinno wyjsc max 2366.6 a mialam 2711.75 wiec mialam troche tego wiecej, ale to za pierwszym razem i nie wiem jak oni to zrobili to potem, bo bez zadnego obciazenia. Oj tam nakrecilyscie mnie dziewczyny, dlatego wole sie wszytskiego upewnic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mila Ma Masz racje ze tarczyca bezposrednio nie wplywa ale posrednio tak i moze byc skok prl,tak to jest jedne gruczoly dokrewne wplywaja na inne i ze soba wspolgraja cos zaszfankuje i na cos zadziala..dlatego robi sie badania przysadki,tarczycy,jajnikow,nadnerczy itd...nie da sie wyselekcjonowac ze zrobie to czy to. KONSTANCJO:) ja nie wiem jak ja sklonic do biernosci;) PoliNDKA:) Nie doszukuj sie co bylo 2 lata temu,bo to sie moglo bardzo zmienic,,,nie bierz nic i zrob badania,sama najlepiej nie dociekaj poki nie masz kompletu badaaaan:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyle,ze jak zamowie z tej twojej apteki to nie bede miala gdzie odebrac bo takiej u siebie w miescie nie mam. :) Wiec wypadlo na gemini.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tej strony co mi podalas to bede musiala jeszcze za przesylke zaplacic a tak mam na miejscu. Wiec wyszloby to samo a mozze nawet drozej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezeli to prawda o tej 10krotnosci, to wychodzi na hiperprolaktynemie.. Ale LEKARZEM NIE JESTEM - podkreslam! :-) Czekaj do grudnia, a potem to nawet ta MACA jest dobra do zazywania! - Wlasnie na hiper!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luisa, no skoro tyle sie wystalas, to moze Cie wpuszcze do srodka? tak pozno sie zrobilo? :-D tez zmykam.. dobrej nocy, do jutra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok w takim razie sie nie nakrecam i poczekam do grudnia na badania :) dzieki za cierpliwosc co do mnie heh :D Ale mam do was jeszcze jedno pytanie, moze cos mi pomozecie: bo moja ciocia stara sie o dziecko( juz od dluzszego czasu) i bedzie teraz wykonywala badania hormonalne i chcialam sie was zapytac jakie, jako podstawe powinna wykonac. Ale martwi mnie fakt,ze ona ma na jajnikach pelno torbielkow juz od kilku lat i jej one pekaja i ja to normalnie boli i martwie sie ze moze te torbiele moga wskazywac na pcos, a przy tym to ciezko zajsc w ciaze. Domyslam sie ze nie bedzie robila polowy badan ktore mi tu wypisalyscie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alez Polinda, skoro pojdzie do gina, to on juz jej przepisze co ma brac. A swoja droga, to jest tu topik na kafeterii, gdzie dziewczyny pozachodzily w ciaze po castagnusie (=niepokalanku) i wiesiolku. Niech to pozazywa przez 3 miesiace... Nie zaszkodzi jej, a moze pomoc.. Wejdz na ten topik o castag. i wies. to sie przekonasz :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOnstancjo:) laskawco...w koncu sie zlitowalas nad przystojnym brunetem wieczorowa pora;)hahaha Polindko,powinna trafic do dobrego endokrynologa ktory na pewno jej zleci co trzeba:) paaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość msteriosa26
A nie wydaje wam sie dziwne, że potrafią niszczyć komórki rakowe, a mieszka włosowego nie. Bo generalnie pewnie medycyna ma w dupie nasz problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×