Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość zielonooka123
Ja już jako 12-13 letnia dziewczynka zauważyłam, że owłosienie na udach i nogach mam bujniejsze niż koleżanki. Podobnie z innymi częściami ciała. Problem z biegiem czasu pogarsza mi się tylko na brodzie, ale podejrzewam, że to przez to, że zaczełam ją ruszać pęsętą. Dlatego teraz zdecydowałam się na elektrolizę. Hormony mam w normie - po prostu tak mnie natura niestety obdarzyła. Jednak podczas przyjmowania leków mimo wszystko widziałam poprawę. Może skoro u Ciebie to przez hormony, leczenie przyniesie długotrwały efekt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w najbliższym czasie wybieram się do ginki jutro będę dzwonić żeby się umówić. Najpierw chcę zrobić komplet badań pod kątem pcos co prawda miesiączki mam regularne, miałam też robione usg, które nic nie wykazało, ale mimo wszystko chcę to dokładnie sprawdzić i zrobić jeszcze lh i fsh chyba nie pomyliłam tych nazw :o I właśnie w związku z tym mam do Was pytanie jakie jeszcze badania prócz usg dopochwowego, LH i FSH należy wykonać pod kontem pcos. Wiem... najlepiej lekarz będzie wiedział, ale wiadomo jak to z nimi bywa... i w razie czego chcę wiedzieć czego mam się domagać zwłaszcza, że nie znam osobiście tej ginki czytałam tylko pozytywne opinie. Używała któraś z Was preparatu o nazwie telokapil czytałam co nieco o tym specyfiku i wiem, że jakąś miksturę się z tym robi i ponoć bardzo skuteczna w walce z hirsem... jakoś nie wierzę w cudowne działanie tego specyfiku, bo gdyby tak było to nie istniał by problem zwany hirsutyzm, ale tak pomyślałam jakby spowalniało odrastanie albo pomogło na mech... to już coś :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meegi28
czesc dziewczyny. Pisałam 2 posty wyżej jako gosc ale postanowiłam założyc konto i czytac oraz wypowiadac sie tu na forum....otóż te forum bardzo jest mi bliskie, i troszke podnosi mnie na duchu....jeszcze niedawno myslałam ze ten problem z owłosieniem dotyczy tylko mnie....a napewno nie spodziewałam sie ze tyle kobiet ma tez sam problem co ja. przez hirsutyzm moje zycie to piekło! przez to jestem zamknieta w sobie.jestem bardzo niesmiała i nie chcetnie poznaje nowych ludzi....tak jak pisalam wyzej mam okropny problem z calym ciałem....włochy mam poprostu wszedzie. na rekach mam czarne dlugie wlosy lecz nigdy ich nie golilam ni nie woskowałam....sa miekkie i w lato cale szczescie przestaja byc az tak bardzo jasniejsze. nogi gole całe i okolice bikini mam tez bujne:( oczywiscie w lato to codziennie musze golic jak chce wyjsc na plaze-co robie nie chetnie ale dzieci prosza wiec trzeba:( najgorsza jest twarz!!!!!! od lat mam ten cholerny problem. baczki- wyrywam woskiem, wasy tez brode kiedys jak nie mialam dzieci wstawalam rano i wyrywałam pinseta ale teraz z powodu braku czasu (musiałabym chyba wstawac o 3 nad ranem) zeby wyrwac wszystkie wlochy pinseta. teraz brode gole maszynka(jak facet normalnie) jestem dziewczyny coraz bardziej załamana ...mam mysli samobójcze...meczy mnie te golenie te czarne kropy które i tak sa po goleniu bez makijazu niemam co snic zeby wyjsc tyle rzeczy nie moge robic dwa lata temu mialam robione zabiegi laserem na brode i wasy mialam 8 zabiegó( mnostwo kasy wydałam)a zadnych efektow nie miałam chwilowo tak jakby mniej ich roslo ale po kilku miesiacach znowu wyszły i to jeszcze jakby wiecej!!!!!!!!! jak wy sobie radzicie głownie o brode mi chodzi. mam naprawde czarny twardy zarost jakich sposobów uzywacie co wam troche pomaga prosze podzielcie sie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
smuciara, jeśli mies. masz regularne i USG nic nie wykazało, to nie jest to PCOS. Ale mimo wszystko warto powtórzyć USG, bo dużo zależy od tego czy lekarz umie dobrze zinterpretować obraz na USG. Poza tymi badaniami, o które pisałaś, warto zrobić androstendion, testosteron wolny i SHGB. Krzywe już miałaś, więc wyniki też się przydadzą. A jeśli można zapytać, co wyszło w związku z tymi krzywymi u Ciebie? Jak dieta?:) meegi28, przede wszystkim powinnaś udać się do endokrynologa i wykonać diagnostykę hormonalną. Niestety, ale bez leczenia zaburzeń hormonalnych, laser nie pomoże. U mnie się znowu trochę posypało, androgeny znowu podwyższone,a co za tym idzie włosy szaleją;/ Od jutra zaczynam nowe tabl. anty., mocniejsze. I chyba przejdę też na dodatkowy lek anty- androgenny,ale się bardzo obawiam, bo ten, który proponuje mi gin. jest bardzo silny. Za 3 tyg. idę do endo. i zobaczymy co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawsze można znależć sposób
Hej dziewczyny, jeżeli chodzi o owłosienie na twarzy, które często jest najbardziej kłopotliwe, to czy próbowałyście kremu Vaniqa? Ja chcę dopiero zacząć go stosować, ale moja koleżanka używa go na wąsik i jest bardzo zadowolona. Mam receptę od lekarza, ale nie moge go znaleźć w żadnej aptece. Można go kupic online i to bez recepty, ale cena mnie troszke odstrasza... Jeżeli jednak mi się nie uda go nigdzie dostać to chyba jednak się skuszę na to http://www.121doc.pl/vaniqa.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, niestety należę również do grona kobiet z nadmiernym owlowieniem. W ostatnim czasie wygląd mojej twarzy znacznie się pogorszył, nie mogę poradzić sobie z brodą, która zaczęla się robić dosyć widoczna, szczególnie teraz, w słońcu. Tabletki anty trochę zahamowały odrost moich włosów na ciele. Lepiej jest np. z nogami czy pośladkami, ale niestety włosy na brodzie wciąż się rozwijają. I rteraz mam do Was takie pytanie... Chodzi o to, czy mając brodę w takim niezbyt zaawansowanym stanie jest sens, żebym szła na laser? Jak to wyglądało u Was... :( Proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinko dzięki za info :) nawet bym nie pomyślała, że krzywe mogą mogą być przydatne w tej sprawie nawet bym nie wspomniała gince, że je mam. Teraz wiem, więc jej pokażę... Nie mogę się doczekać tej wizyty u ginki. Czytałam pozytywne opinie o niej i mam nadzieję, że się nie zawiodę... A co do tych krzywych to w labie twierdzą, że nie ma pomyłki a skonsultuję te wyniki z endo za miesiąc, bo wtedy mam wizytę. Mogłabym mu je przesłać mailem ale wolę osobiście, bo chcę go poinformować o tej pomyłce (co kiedyś wspominałam) mimo, że w labie twierdzą, że jest ok. Jeśli chodzi o redukcję wagi to zmieniłam sposób ćwiczeń i zobaczę jaki będzie efekt... A u Ciebie jakie efekty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rany dziewczyny to jest jakas masakra co my musimy przezywac !!! MEEGI28 - jak aj cie rozumiem mam tak samo. dopóki nie było dzieci wstawałam około 40minut wcześniej i walczyłam w łazience z penseta po powrocie z pracy rytual powtarzałam .nie było mowy o dluzszym siedzeniu gdzes nie wspomnę już o jakims szalonym wyjeździe !!! mam naormalny meski zarost baczki broda wąs !!!!!porazka martwi mnie twoja wypowiedz o laserze ja jestem po 5zabiegu w fazie gladkosci wiec super rewelacja !! pewnie za miesiąc tak super już nie będzie.wiecie co ja się tak odmienilam w ten czas po laserach ze nie wyobrażam sobie już powrotu do pensety lub maszynki.ja chyba jestem gotowa na to żeby co 10-12tyg chodzic na laser żeby jakos zyc i mieć czas na inne rzeczy.fajek nie pale, to jakos te 150zl co 10 tyg wysuplam na ten laser .i mam nadzieje ze w końcu wymysla dla nas jakiś ratunek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazeciarka a Ty masz h. idiopatyczny czy przez hormony? gdzieś słyszałam że przy idiopatycznym laser przynosi pozytywne efekty, ale na ile to jest prawdą? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meegi28
gazeciarka - dobrze jest wiedziec ze nie tylko ja mam ten problem:( moze tobie laser pomoże - i nie bede odratac juz tobie te straszne włosiska:( a czy ty na leser chodzisz równiez latem? bo ja nie chodziłam latem kosmetyczka mi odradzala . dziewczyny jesli chcem isc do endokrynologa to musze miec skierowanie ???? jak wyglada taka wizyta pierwsza u tego specjalisty? czy musze miec zapuszczony zarost zeby zobaczył problem? (Boze jak to brzmi -to jest straszne:(( dziewczyny jak radzicie sobie z brodą? jakich używacie podkladów zeby nie bylo go widac(tych czarnych krop które zostaja po goleniu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
smuciara, są przydatne, jeśli wynika z nich hiperinsulinizm, który pojawia się tylko i wyłącznie, jeśli problemy z hormonami wynikają z PCOS. Mimo wszystko warto je pokazać lekarzowi;) Powodzenia na wizycie, daj znać po;) U mnie efekty dość dobre. Jestem na diecie 9 tyg. i ważę 6 kg mniej:) Do upragnionej wagi zostały mi jeszcze 4 kg. Ale nie idzie mi tak łatwo, chudnę dość wolno- ostatnio kilogram w ciągu miesiąca. Dietetyczka zwiększyła mi limit kaloryczny i teraz mam dietę 1400- 1500 kcal. Poza tym powoli zwiększam aktywność fizyczną, na razie wzięłam się za bieganie 40 min na bieżni 3 razy w tygodniu. Ogólnie nie narzekałam, bałam się, że za wolno chudnę, ale d. jest bardzo zadowolona. Dieta mi się podoba, czasem mam jej dość, bo muszę liczyć kcal, ale jem to co lubię i chodzę ciągle przejedzona. meegi28, mi też w lecie odradzono laser, na następną depilację idę po lecie. Jeśli pójdziesz prywatnie, to nie trzeba żadnego skierowania. Natomiast na NFZ potrzebne jest skierowanie od lekarza rodzinnego. Kolejki na NFZ są bardzo długie, zazwyczaj czeka się min pół roku na wizytę. U mnie wizyta wyglądała tak: bardzo dokładny, długi wywiad, ważenie, mierzenie ciśnienia, osłuchiwanie, oglądanie włosów, skierowanie na badania. Tak, musisz być "zapuszczona" na wizytę. W kwestii brody nie pomogę, bo mi tutaj pomógł tylko laser, wcześniej nie dałam rady ukryć kropek pod podkładem. Widzę, że często pojawiają się pytania o skuteczność lasera. Z tego, co ja się dowiadywałam: przy hirsutyzmie idiopatycznym (ok. 95 % hirsutyzmu to h. idiopatyczny) szanse na całkowite pozbycie się problemu są bardzo duże. Natomiast jeśli chodzi o zaburzenia hormonalne i hirsutyzm nimi spowodowany, to ciężko przewidzieć, zależy od indywidualnego przypadku. Jeśli kobieta się leczy i depilacja jest przeprowadzana w trakcie leczenie, to szanse na zadowalające efekty są o wiele większe niż bez leczenia. Ja mam zaburzenia hormonalne, leczę się, jestem po 4 zabiegach depilacji i planuję kolejne (a niby 3 miały mi wystarczyć...;) ). Na chwilę obecną mogę śmiało stwierdzić, że to najlepsza inwestycja w moim życiu, zwłaszcza jak sobie przypomnę co było wcześniej- czarne kropy, depilacja twarzy 2 razy dziennie itp. Teraz na brodzie odrastają mi pojedyncze czarne włosy i jasny meszek, który usuwam z całej twarzy kremem raz na tydzień. Gorzej z wąsikiem, który ciągle odrasta. Ale ja jestem teraz w nieciekawej sytuacji, bo hormony znowu się rozregulowały, więc stąd i włosy szaleją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
meegi28 tak ja mam idiopatyczny .ja bylam normalnie 3tyg na laserze i w wakacje tez planuje isc. moja kosmetyczka powiedziała zebym tylko na tydz.przed nie wystawiala się na slonce i smarowala się faktorem 50 .kto wie może dam rade przeciagnac ten laser-ostatnio wytrzymałam 12tyg ale was już bardzo mi dokuczal .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość telocapil
smuciara, ja używam telocapil.. Łączę go z mleczkiem dla niemowląt babydream i bardzo dobrze działa.. Odmierzam 5o ml mleczka i dodaję 50 kropli telocapilu po każdej depilacji depilatorem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
telokapil a gdzie można kupić ten telokapil jest dostępny np. w drogerii lub aptece czy tylko online? Mam ochotę spróbować tego specyfiku tylko nie wiem gdzie go mam szukać :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makkabra
Dziewczyny... jak wy sobie radzicie w codziennych damsko-męskich sytuacjach? Albo jak radziłyscie sobie gdy jeszcze Wasi partnerzy o problemie nie wiedzieli? Włoski muszę na buzi kontrolować codziennie. Wyrywać maks co 3-4 dni... wrastają, wykluwają się w najmniej odpowiednim momencie. Dzisiaj: miałam gdzieś isc wieczorem z chłopakiem, siedzimy w restauracji i nagle czuję kilka na brodzie, ostrych jak brzytwa ;/ Ja oczywiście panika, że bedzie chciał mnie dotknąć (no buzi to akurat 100% pewności), wiec mówie: odwieź mnie do domu. On zupełnie nie wiedział o co mi chodzi, czy jestem zła i trudno mu sie dziwić ;/// Boję się, że przez włosy zrujnuję KAŻDĄ blizszą znajomość... a nie bede przecież o problemie rozpowiadać na prawo i lewo po paru miesiącach ;((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość telocapil
do makkabra a nie lepiej nosic sobie w torebeczce pincetke z kieszonkowym lustereczkiem, wymknac sie do wc w takiej restauracji i skubnac te 2 wloski? Szkoda wieczoru dla dwoch wlosow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiesz ja ze swoim jestem bardzo krótko, znamy się niecałe 3 miesiące a pd 2 tygodni jesteśmy parą :) też zachowywałam się dziwnie i nie rozumiał mojego zachowania i w końcu nie darował mi i musiałam powiedzieć dlaczego tak się zachowuje. Powiedziałam po 2 miesiącach znajomości. Wiem, że szybko, ale jeśli miałoby mi to zrujnować tą znajomość to bym sobie nie wybaczyła, że nie dałam mu szansy mnie zrozumieć. I nie chodzi tu o rozpowiadanie na prawo i lewo o chorobie, ale jak komuś zależy to ma gdzieś chorobę, teraz razem ze mną jeździ do lekarza :) Zastanów się nad szczerą rozmową z nim :) mi ulżyło - zdecydowanie polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makkabra
Heh, chyba będę musiała pomyśleć o tej pęsecie... najgorsze jest to, że włosy odrastają tak nierówno... gdyby wszystkie rosły w jednym tempie chociaż... dzisiaj się budzę, a tu kolejny, którego wczoraj nie było ;o i jak tu u faceta spontanicznie nocować/ wyjechać gdzieś ;// - Powiedzenie mu o wszystkim nie wchodzi w grę. Nie jestem na to gotowa psychicznie ;((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makkabra
I dziękuję za wypowiedzi tak w ogóle :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makkabra
Ah i mam jeszcze jedno pytanie: czy próbowałyście depilatora na buzi? Właściwie to mój największy problem. Na brzuchu tez coś tam mam, na piersiach parę skubię, ale najgorsza jest twarz. Aktualnie jest cała poharatana woskiem, mam po prostu zdartą skórę przy ustach ;/ Zastanawiam sie nad depilatorem, ale obawiam się, że będzie jeszcze gorzej i że będą strasznie wrastać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a myślisz, że ja byłam gotowa! pewnie, że nie! kilka godzin czekał aż coś z siebie wyduszę. Najpierw powiedziałam mu o chorobie, a najbardzoej wstydziłam/ bałam się powiedzieć o objawach czyli nadprogramowych włoskach, jak sobie przypomnę to ehhh strasznie trudne to było dla mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makkabra ja kiedyś spróbowałam depilatora na twarz... bleeeeee... ohydne uczucie :p czułam się jakby mi ktoś młot pneumatyczny przystawił do twarzy :D a nie myślałaś o kremie do depilacji twarzy? ja ostatnio kupiłam i byłam w szoku, bo użyłam go z myślą o mchu, bo mam dosyć długi a nawet podziałał na te twarde i grube włosy. A plastrów z woskiem używam tylko na wąsik, bo resztę miejsc na twarzy wosk strasznie mi podrażnia. Co prawda pod nosem też mam podrażnienia, ale nie aż tak bardzo i tak długo. A co do spraw damsko-męskich to w moim przypadku było tak, że nie mówiłam chłopakowi wprost o tym problemie, bo było to dla mnie za trudne. Dałam mu po prostu zauważyć problem i obserwowałam reakcję... po dosyć długim czasie zapytałam czy mu to nie przeszkadza... Obecnie jesteśmy 4 lata po ślubie :) i wiem że nie zwraca uwagi na to czy mam nadmiar włosów czy nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meegi28
smuciara właśnie zastanawiałam sie nad kremem do depilacji ale zastanawiam sie czy na moja brode to zadziała...twrdy meski zarost? jak myslicie? chyba sppróbuje moze jakis polecasz konkretnie? jesli chodzi o spr damsko meskie...ja tez nigdy tego nie ukrywałam....poprostu najwazniejsze jest to zeby miec faceta /partnera/meza przy którym zawsze mozna byc soba.mysle ze powinnas wspomniec o swoim problemie zeby lepiej sie czuc najwazniejsze jest to kim jestemy,jaki mamy charakter itp. ja jestem juz prawie 6 lat po slubie. i moj maz doskonale wie ze mam hirsutyzm wie doskonale jak on mi utrudnia zycie nawet sam mnie woził na lasery autem bo po laserze nie wsiadłabym do autobusu:P najwazniejsze zeby miec wsparcie :) nawet nie wiecie jak te forum mnie wspiera!! jeszcze nie dawno czulam sie cholernie osamotniona w tym problemie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Meggi28, pisałaś, ze miałaś 8 zabiegów laserem. A może to było ilp czyli intensywne światło pulsacyjne? Bo po nim odrastają włosy...W jakich odstępach czasu miałaś te zabiegi? Myślałaś o domowym ipl-u?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
meggi28 co do tego kremu to trudno coś polecić, zależy co komu pomaga, często dziewczyny chwalą krem do depilacji twarzy sally hansen ja kupiłam inny z firmy bielenda bo akurat tamtego nie było... i podziałał na mech, bo właśnie o to mi chodziło i te grube czarne, które wyrastają mi pomiędzy mech też rozpuścił i zeszły czego się nie spodziewałam... miałam je później wyrwać pęsetą. Ogólnie na brodę go nie nakładałam, więc nie wiem jaki byłby efekt przy większej ilości grubych włosów, te z kolei wolę wyrwać pęsetą, bo zanim się wyklują mam kilka dni spokoju :) A i jeszcze jedno krem rozpuścił te czarne kłaki, ale zostały czarne kropki jak przy goleniu. Niestety 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makkabra
Heh, czego ja nie próbowałam... chyba tylko maszynki (dzięki Bogu) i depilatora własnie. Krem też juz sprawdziłam, ale własnie... zostawia czarne kropki i bez makijazu ani rusz (teraz w sumie tez, bo cala twarz poharatana, skóra schodzi ;((( ) ale skoro wosk starcza mi na 3 dni, to krem by chyba pomógł na jeszcze krócej. Nie wiem co mi się dzieje... miałam taki czas, ze mogłm depilować bez problemu, były otarcia, schodziły przez noc i tyle, a teraz jak się z kimś spotykam to oczywiscie za kazdym razem wyglądam jakbym spod kosiarki wypadła ;/// a jak okropnie to czuc gdy sie przejedzie palcem po buzi ;((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meegi28
tak miałam 8 zabiegów laserem LightSheer DUET podobno nie mialy odrasnac juz wiecej. zabiegi mialam co jakies 4-5 tygodni. poniewaz moj problem mnie tak meczy od lipca zaczne znow laser gdyz nie mam juz siły a przynajmniej bedzie troszke lepiej 150 zl wystukam co miesiac wkoncu nie pale wiec laser moge sobie pozwolic itp domowy ipl? wiesz patrzałam na allegro ale nie tsac mnie na tak duzy wydatek jednorazowo co innego co miesiac 150 zl....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meegi28
miałam 8 zbiegów co 4-5 tyg . laserem LightSheer DUET zaczynam znow od lipca laser gdyz nie mam juz siły a po laserze choc troche lepiej a 150 zl miesiecznie wystukam nie pale wiec zeby jakos noramlniej zyc to na laser zawsze bedzie bo ja dziewczyny mam juz tak psyche rozszarpana przez ten problem ze nie daje rady nazwyczajniej zaczynam od lipca nie bede czekac do wrzesnia czy pazdziernika eeee nie bede sie opalac najwyzej ja musze cos zrobic z moja broda i wasami bo nie mage dalej tak facet codziennie sie golic poprostu nie moge chce czuc sie wkoncu 100 % kobieta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×