Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

meegi28- a dlaczego chodzisz tak często na lasery ???? mi kaza odczekać najmniej 8tyg a najlepiej 10tyg i tak chodze . po 4tyg to ja jeszcze mam okres gladkosci wlosy dopiero co wypadly wiec jeszcze nie zadaza odrasnac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meegi28
gazeciarka - ja nie mam gładkośći tak długo. ja po laserze juz po dwoch tyg mam duzy zarost - takze odstep w moim przypadku 4-5 tyg jest ok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Telocapil
Jeśli mogę się wtrącić.. Włosy na brodzie sa w fazie wzrostu przez około 4-6 tygodni, więc dłuższe przerwy między zabiegami mijają się z celem.. No oczywiście jeśli nic nie wyrasta, to można sobie pozwolić na dłuższą przerwę, byle nie przesadzać.. Ja nas początku miałam laser co miesiąc, później co 2 miesiące, bo niewiele odrastalo.. Jednak słyszałam niezbyt pochlebne opinie o light sheer DUET, nawet na tym forum. Więc może szkoda kasy na to, Meggi? Ja mam robione zwykłym light sheer i muszę przyznać, ze efekty sa znakomite! Co do domowego ipl to mogę Ci polecić, Meggi, sklep Klautel w W-wie, gdzie można nabyć taki sprzęt na raty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
smuciara, miło, że o mnie pamiętasz;) Ja jestem trochę zabiegana teraz, mam sesję, został mi jeszcze jeden egzamin. Jestem już zmęczona tą nieprzerwaną nauką, marzę o odpoczynku. Poza tym w sumie nic ciekawego. Z hormonami nic nowego, bo do endo. idę dopiero pod koniec obecnego tygodnia. makkabra, ja kiedyś używałam depilatora do twarzy przez bardzo długi okres czasu, ale to był specjalny mini- depilator. Na początku bolało, potem byłam zadowolona. meegi28, też używam kremu do usuwania włosów z twarzy. Polecam Sally Hansen Hair Cream Remover, trochę mało wydajny, ale bardzo skuteczny. Troszkę tańszy i bardzo mocny (zawsze mam po nim zaczerwienienia) jest krem Veet (taki różowy), przy tym bardzo wydajny. Oba kremy usuwają mocne owłosienie, z tym, że krem Veet rozpuszcza włoski, ale nie do końca usuwa i trzeba je ściągać ze skóry pęsetą. Jest to dość kłopotliwe np. na brzuchu, ale po kilku dniach włoski same się wycierają. Krem z Bielendy, o którym pisała smuciara, też używałam, ale u mnie był mało skuteczny i na mocny zarost w ogóle nie działał. Co do "tarki", o której pisała makkabra- doskonale Was dziewczyny rozumiem, miałam tak samo np. na brodzie. Zarost jak u mężczyzny, twardy, kujący. Pomógł mi w tej kwestii dopiero laser (zwykły Light Sheer). Pozbyłam się męskiego zarostu na brodzie, zapomniałam co tu kucie. Owszem, włoski pojedyncze odrastają, ale są słabsze. Co do przerw między zabiegami- mi mówiono, że min 7 tyg. odstępu musi być. Ja chodziłam różnie, zazwyczaj ok. 2 mies. meegi28 pisze o zaroście po 2 tyg.- też tak miałam, to normalne. A jeśli chodzi o rodzaje laserów- najskuteczniejszy jest Light Sheer. Light Sheer Duet jest słabszy i często daje o wiele mniejsze efekty niż zwykły LS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapytajkaona
witajcie dziewczyny ktoś tu wcześniej pisał, ze na nadmierne owłosienie najlepiej pic ziółka czyli: jasnotę białą, koniczyne i nagietek bo regulują jajniki i zmniejszają androgeny. A co jesli ktos ma adrogeny w porzadku.chyba hormony w porzadku a rosna wlosy? Lekarze mowią, że taka uroda, az trudno uwierzyc, bo mam bardzo jasna karnacje. Poza tym czasem pobolewa jajnik i bolesne miesiaczki. czy tez mozna stosowac taka mieszanke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meegi28
dzieki :) spróbuje tego kremu Sally Hansen Hair Cream Remover . a co do kupna na raty domowego ipl - na razie nie zdecyduje sie na zakup, z prywatnych powodów . dziewczyny troszke mnie zmartwiłyscie tym ze light sheer duet jest slabszy...ale byc moze dlatego tak na mnie nie działa wiec zastanowie sie na zwykłym light sheer. kupilam ostatnio sally hansen ale rozjaśniacz do włosków. wypróbowałam na rekach i brzuchu - mega zadowolona jestem :) wloski sa nie widoczne :) teraz mam troszke lepszy humor gdyż cały tydz opalałam sie i z opalenizna jakos tak lepiej wygladam i jakby bardziej pewna siebie.....ale ta broda mnie tak dołuje:( teraz musze sie pozegnac ze słoneczkiem gdyz znowu zaczynam laser na brodę i wasy (planuje od połowy lipca) dziewczyny jakie polecacie depilatory do nóg?czy braun jest dobry? tyle tego jakies chłodzace nakkladki itp....a cos chce kupic na te moje nogi wiec doradzcie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Ja mam zestaw do depilacji Philips (depilator, mini- depilator, podświetlana pęseta), kupowałam na allegro i z przesyłką wyszło ok. 180 zł. Nie mam do niego zastrzeżeń. Ale obecnie zrezygnowałam na jakiś czas z depilacji ud depilatorem z powodu strasznego wrastania włosów, ale taka wada depilatorów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takajakwy
dziewczyny czy wy stosujecie spacjalną diete ? ja odkładam i odkładam wizytę u endykronologa a czuje jak włosy na piersiach wychodzą. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja nie stosuję, żadnej diety. U mnie włosy mam wrażenie, że stoją w miejscu mimo, że nie zaczęłam jeszcze leczenia. A na piersiach od dawna miałam właściwie odkąd pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
myślę, że nie powinnaś odkładać wizyty u endo, ja zaczęłam w kwietniu i dopiero pod koniec lipca postawi mi diagnozę.. więc zajmuje to też trochę czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takajakwy
gość:) tak, wiem,że powinnam pójśc . ale ja kilka lattemu byłam i doktorka powiedziała,że taka moja uroda a pomimo tego zapisała diane. a teraz wiecej włso mam na udach, zresztą czuję jak mnie wszystko swędzi i wyłazi. na piersia pojawiają sie takie malutkie zreszta na dekolcie też;/ pupie i mam znów usłyszeć ,że taka moja uroda to mi ręce opadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aśka87
Hej dziewczyny!Ogladacie Rozmowy w toku na tvnie?Ja akurat jestem w trakcie oglądania,dzisiejszy temat:Przez hormony mam zarost jak facet.Coś o nas,niestety:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aśka87 tak oglądałam, kiedyś już to leciało... może Ci co myślą że hirsutyzm minie na zawsze po jednej wizycie u lekarza i kilku tabletkach jak grypa po tym programie przejrzą na oczy, jeżeli oczywiście oglądają... Słyszałam takie opinie: trzeba pójść do lekarza i problemu nie będzie, no akurat... zawsze "mądrzy" się znajdą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aśka87
Smuciara------>Jest dokładnie tak jak mówisz,a to złożony problem...Pamiętam,kiedyś leciał podobny temat,tylko inne bohaterki programu były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piszę po raz pierwszy ... Chciałabym was Dziewczyny o coś innego zapytać ... Powiem, że naprawdę wszystko wypróbowałam by zlikwidować nadmierne (bardzo nadmierne) owłosienie i nic ! Strasznie tego nie akceptuje, ale walka z tym to jak walka z wiatrakami. W tym wszystkim chodzi mi o to, że ... rozstałam się z mężem kilkanaście miesięcy temu. Doskwiera mi samotność, jednak nie umiem "oczekiwać" od kogoś, że zaakceptuje coś czego ja w sobie nie umiem zaakceptować. Proszę napiszcie, czy są takie osobniki męskie którym to nie będzie aż tak bardzo przeszkadzać, że mogę sobie jeszcze jakość ułożyć życie ? ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale rozstałaś się własnie z tego powodu? myślę,że to kwestia aby samemu najpierw to zaakceptować zresztą masz w odciknu rozmów w toku-jak to właśnie mąż wspiera tą kobietę i jest z nią pomimo wszystko. głowa do góry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam bardzo kochającego męża :) który mnie wspiera we wszystkim :) nie przeszkadza mu to, że mam nadprogramowe włochy. Jak poznaliśmy się już miałam z tym problem i ani razu nie odczułam w żaden sposób żeby mu to w jakikolwiek sposób przeszkadzało nawet jak się nie wydepiluję. Nie raz go pytałam czy mu to nie przeszkadza i zawsze odpowiada, że mnie kocha taką jaka jestem czy mam włosy czy nie i dam sobie głowę uciąć ze to szczera odpowiedź... nie raz ani nie dwa się o tym przekonałam :) Bardziej mnie to przeszkadza, bo jemu w ogóle tylko jest mu przykro, że tak mi to przeszkadza i że nic się nie da się z tym zrobić abym mnie lepiej się żyło. Teraz jak jesteśmy razem troszkę lepiej to akceptuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie :) ! Zawsze się z tego śmiałam, a teraz okazało się to prawdą - różnice charakterów nie do pogodzenia ;)... To już jednak inna para kaloszy... Teraz zaczynam wszystko od nowa i boje się, że to "COŚ" czego nie akceptuję raczej będzie odstraszać :( i nie będzie mi ułatwiać życia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki Smuciara ! Zazdroszczę męża ... ;) Ja już sobie z TYM jakoś żyję kilkanaście lat i można powiedzieć, że to w pewien zakręcony sposób zaakceptowałam. Choć jeżeli pojawiłby się cień nadziei by TO zlikwidować ustawiłabym się pierwsza w kolejce :). Może tak do końca nie sprecyzowałam - ja z mężem nie rozstałam się z powodu TEGO ale z braku możliwości dogadania na różne życiowe tematy. Teraz np jest doskonałym przyjacielem ... Boję się tylko niewiadomej przyszłości, a samotność coraz bardziej doskwiera ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chile
hej dziewczyny, dawno mnie nie było:-) Malinowa Różo myślałam czasami o Tobie w kontekście depilacji laserowej. Miałam już nawet zapisać się na wizytę ale no po prostu nie mogę golić się na twarzy! :-( wytrzymałąm 2 dni i to był dla mnie koszmar/ a ogoliłam tylko mejsca gdzie mam twardy ciemny zarost bo tylko tego chcę się pozbyć. Napisz proszę jak poradziłaś sobie z tym problemem? Bo nie dośc że te ciemne plamy były jeszcze bardziej widoczne to mialam wrazenie jakbym oblala sobie brode kwasem, taka bylam mega podrazniona;-/ Ponadto szukałąm w internecie ofert elektrolizy albo jakiejkolwiek innej gdzie płaci się w zależności od ilości wydepilowanych włosow a nie od powierzchni bo wtedy mogłabym się normalnie depilować i usuwac tylko te widoczne kropki. Czy takie coś jest wogóle możliwe? Poradżcie mi proszę bo juz nie wiem, cała jestem zestresowana, czy po takiej depilacji tez nie mozna niczego wyrywać? Do TELOCAPIL Wiem ze specyfik ten super sprawdza sie na chyba wszystkich czesciach ciala procz twarzy - powiedz prosze, stosowalas go przez dluzszy czas na brode? Czy masz wogole taki problem z grubymi wlosami w tym miejscu? Pozdrawiam Was :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chile
Któraś z Was pytała o depilator na twarz - jak najbardziej polecam w zastepstwie wosku (kremow nie uzywalam nigdy) - od wielu miesięcy na mech stosuje tylko depilator, czasem po depilacji telocapil - gdzieś tak raz na tydzień wystarczy - w moim przypadku to sukces - to samo z brzuchem/rękami, na rękach poczatkowo mialam jeża ale im czesciej depiluje tym wloskow jest mniej i sa jakby ciensze - prawie niewidoczne - megi sprobuj :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chile
Z tym że na twarzy wciąz przybywa mi nowych włosów ale nie wiem czy to przez depilację, natomiast na rękach/brzuchu/nogach/piersiach czy gdzie tam jeszcze chcecie depilator+telocapil (do tego moze slońce/solarium dla zdesperowanych takich jak ja:-)) i jest git :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chile,dziewczyny------->A czy ten telocapil można dostać w takiej zwykłej aptece bądź zielarskiej czy tylko przez internet???Depilator na ręce,brrrr,ja bym chyba się nie odważyła;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
chile, tak, ja goliłam też twarz, ale ja nie miałam żadnych podrażnień później... Czasem jakieś ropne wypryski się pojawiły po wrastających włosach i tyle. Może spróbuj usuwać włoski kremem? Do tygodnia przed depilacją można je kremem usuwać, a potem już tylko maszynką. Próbowałaś ukrywać podrażnienia pod makijażem? Ja teraz na mech stosuję krem do depilacji Veet i często mam jakieś podrażnienia, wtedy nakładam na zaczerwienione miejsca kilka warstw podkładu i jest w porządku. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość telocapil
hej dziewczynki, co do telocapilu, sprawdzal sie tez bardzo dobrze na brodzie, jak wyrywalam wloski peseta. Potem zaczelam przygotowywac sie do lasera i zaczelam sie golic! Wiem, co czujesz chile. Ja tez nigdy wczesniej nie wyobrazalam sobie golic sie na twarzy, PRZENIGDY! Az wreszcie musialam sie zapuscic do lasera! Radze Ci zaopatrzyc sie w bardzo porzadna maszynke, jedna z tych drozszych, z 3 ostrzami, co pozostawia skore gladziutka jak aksamit. Do tego peelingi np. z cukru do 3 dni i krem nawilzajaco-natluszczajacy, np Ziaja Phytoaktiv, no i porzadny podklad. Tu dziewczyny zachwalaly kiedys Affinitone i rzeczywiscie jest bardzo dobry. Przedramiona depiluje depilatorem elektr. i na to telocapil zmieszany z babydream i skora jest mięciutka, zero podrażnień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość telocapil
* peelingi co 3 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość telocapil
Aska87, telocapil dostaniesz tylko na mazidla.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chile
Próbowałam ukrywać to pod korektorem i pudrem, korektor mam z inglota taki w tubce, wydawał się na poczatku dobry ale nie daje już rady niestety, za podkładami nie przepadam, no cóż, chyba nie mam wyjścia... obawiam się że jak zacznę się golić będę zmuszona wyłączyć się ze społeczeństwa przez te kilka miesięcy, ale jak? do pracy chodzić trzeba... Depilacja na rękach jest rzeczywiście bolesna ale w moim odczuciu o wiele mniej niz np na nogach :-) Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi, Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meegi28
fajnie ze dziewczyny piszecie tu na forum....dobrze jest zagladac i widziec nowe wpisy nowe sposoby itp.... telocapil? własnie czytam opinie i chyba spróbuje.....ale czy moge go stosowac jesli planuje laser za dwa tyg? jestem w trakcie zapuszczania zarostu na twarzy tzn nie wyrywam pinseta tylko codziennie sie gole:( mówie wam katorga.... strasznie jest golic sie jak facet ....klika godz z rana po goleniu ok ale około poludnia znowu czuje kłucie i d**a......:( ja po goleniu musze smarowac sie balsamem dla dzieci nivea baby i nie mam zadnych podraznien itp. kupiłam podkład max factor lastin performance i powiem wam ze nawet jest dobrry nie ma efektu maski i powiedzmy ze zakrywa to co chce zakryc ale..... chciałabym wreszcie moc kiedys rano wstac ...czuc sie piekna głdaka lezec długo przy mezy i pozwalac mu dodykac mojej twarzy a nie pedzic co swit do łazienki i golic sie i zakrywac podkładem.....naprawde dziewczyny jest mi ciezko i chciałabym zeby problem z zarostem na mojjeej twarzy wreszcie sie skonczył....nadzieja w laserze. pozdrawiam wszystkie dzieczyny:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedys ogladalam jakis program tam byl taka laska z tym probleem i robili jej w salonie laime w krakowie depilacje jakims super hiper laserem, wiec moze to jest pomocne bo wyleczyc to podobno nie bardzo sie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×