Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość gość
jejuuu nie wytrzymam. chlopak meczy mnie zeby jechac nad jezioro, w koncu takie upaly... a ja mu odmawiam caly czas, z takim cialem sie nie pokaze. i az mi sie plakac chce :((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wydepiluj sie porzadnie i jedzzz badz szczesliwa chociaz przez dzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie pojechalam :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny, czytalam gdzies wyzej ze ktos pytal jak mozna z tym walczyc. mozna- ja walcze. zabiegi laserowe to jedyne wyjscie, zeby uciszyc burze niechcianych wlosow. ja robie zabiegi laserowe i na kilka miesiecy mam swiety spokoj. tylko nie robcie zabiegow IPL-em bo to tez mialam i to nie dziala a boli. polecic moge laser light sheer w estetice na ul. sławkowskiej w krakowie. poinformowano mnie ze nie usuniemy tych wlosow i ze to troche walka z wiatrakami, ale mi bardzo pomoga. sprobujcie i moze wam tez pomoze :) Kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kompleks 2005.07.18 A co ma powiedzieć??? Cos tam pewnie powie ,bo wypada,ale tu tez ludzie mówia i to bardzo duzo,to tylko dlatego chcodzic do lekarza bo cos powie???a jak nic nie powie,bo bedzie miał zły dzien???to cała wycieczka do kosza :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem juz po 3 zabiegach depilacji. Robilam w Gorzowie salon w centrum Estetik.Jestem brunetka i mam troche tych wlosow. I powiem wam, ze jestem bardzo zadowolona. Efekty dopiero widac po 3 .Ale sie poswiecilam i jestem bardzo zadowolona.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
" poinformowano mnie ze nie usuniemy tych wlosow i ze to troche walka z wiatrakam" kto Cię poinformował ? jak to wygląda w praktyce 1 zabieg co ile miesiecy? na jakich partiach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak to kto ją poinformował? obsługa w salonie! przynajmniej oczu nie mydlą! bo to prawda, że nigdy tego nie usuniemy na stałę, ale tak można uśpić te włosy, że wizyty w salonach ograniczy się do jednej na rok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
włos nie jest uśpiony na rok, a usunięty inna rzecz , że jak ktoś ma problem z włosami to może coś nowego się pojawić, ale to nie jest ten sam włos i jak raz na rok, czy pół, to nie walka z wiatrakami tylko całkiem spoko opcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julka xd
O to jest hirsutyzm ? Żeby nie było mam 15 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
włos usunięty, ale mieszek zostaje i po roku czy 1,5 zaczyna produkować nowe włosy!!! odrastaja one w tych samych miejscach!!! Jeśli ktoś chce zwalczyć wąsik to raz na rok jest w stanie uzbierac te pareset zlotych (oczywiscie najpierw musi wykonac minimum 5 regularnych zabiegow laserem, co 4-5 tygodni a potem te przypominajace co rok). Ale jesli są to cale ramiona, nogi, brzuch i nie wiem co tam jeszcze, to lepiej dobrze sie zastanowic czy warto inwestowac kasę w regularne zabiegi i potem zaniedbać wszystko bo okazuje się, że wszystko powoli odrasta. A takie przypadki się tu zdarzały na forum. Zejdźcie wreszcie na ziemię i wbijcie sobie do głowy że albo walczycie z tym przez całe życie systematycznie, wykonując zabiegi przypominające, albo dajcie sobie z tym spokój i lamentujcie dalej, że utopiłyście kasę i po pół roku wszystko odrosło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co się tak pieklisz gościu mieszek też jest zniszczony...włosy wyrastają z nowych, dotąd uśpionych, nieaktywnych mieszków, a nie z tych które wcześniej produkowały wlos ceny lasera nie są takie złe już i raz na rok można ten 1000-1500 zł wydać żeby mieć spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2
ach tak? odrastają w nowych miejscach? to ciekawe czemu wystarczy tylko zabieg przypominający raz na rok dla takiego nowego włosa, podczas gdy na poprzedni "zarost" potrzeba było kilku seryjnych zabiegów... Weźmy dla przykładu włosy na brodzie; musiałam 5 razy traktować moją brodę light sheerem w odstępach 4-6 tygodniowych by móc cieszyć się wreszcie gładką skórą. Gdyby było tak jak mówisz, wystarczyłby mi tylko jeden zabieg, hormony wystarczyłoby sztucznie podtrzymywać w ryzach i nie byłoby mowy o powracającym problemie. Sama nazwa "zabiegi przypominające" na coś chyba wskazuje. A odnośnie łatwości uzbierania 1000-1500 zł bym polemizowała i zapytała o zdanie inne forumowiczki. Jak dotąd wszystkie narzekają, że albo wyrzuciły pieniądze w błoto, albo że je po prostu nie stać. Mnie na szczęcie się udało wygrać z owłosieniem i udaje mi się podtrzymać ten stan rzeczy, ale głównie dlatego, że jestem niezależna finansowo i nie mam dzieci. Jednak są na tym forum nastolatki, ktore nie pracują a ich rodzicom się nie przelewa, są kobiety majace dzieci (czasami też i męża bezrobotnego) i nie ma mowy o laserkach kiedy rodzinkę trzeba wyżywić. Forumowiczka wyżej napisała, że poinformowano ją iż z hirsa nigdy się nie wyleczy. Trzeba go systematycznie zwalczać i tak go "pokonać" (przynajmniej wizualnie). Ja go tak pokonałam, ale niestety nie mogę zerwać na dobre kontaktów z moją dermatolog. Muszę ją odwiedzać przynajmniej raz na rok. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dla mnie jak ktoś bardzo chce to to zarobi na ten laser...kasa to tylko zawsze kasa, rzecz nabyta...a jak słucham tych lamentów to mnie szlag trafia ;/ hirsutyzm nie jest chorobą, a jedynie objawem przewlekłych chorób i trzeba się liczyć z ich leczeniem przez całe życie mi po miesiącu od 1 zabiegu na brodzę z 30 włosów odrosło 5, w tym tylko 1 gruby, wiec warto było jutro mam 2 zabieg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2
jak ktos chce to i na ferrari zarobi!! tak wiec wystarczy tylko chciec i kryzysu nigdy nie bylo i nie bedzie! :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hirsutki ratunku jak usunac wlosy w nosie ciemne ;/ czy wam tez rosna czy usuwacie prosze mi powiedzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o matko! nie odpuszczasz widzę.. od ponad roku ciągle to samo pytanie! Dziewczyno, włosy w nosie są bardzo potrzebne! Zrozum to wreszcie!! W przeciwnym razie płuca by ci wysiadły! Włosy w nosie mają za zadanie zatrzymywać kurz (a przynajmniej sporą jego część) z wdychanego powietrza. Podcinaj sobie te włoski nożyczkami do manicure. Tylko nie pozażynaj się! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jestem tu moze drugi raz;/ nie ogranelabym tych wszystkich stron, jeszcze sie ucze i zwrocono mi uwage ze mi je widac i stad moje pytanie szukalam na neciee itd ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, jestem juz po 3 depilacjach laserem vectus. Jak wczesniej pisałam byłam mega zadowolona ale robiłam dokładnie co miesiac, teraz miałam dwa miesiace przerwy by byłam na wakacjach i wiadomo opalanie itp. Efekt hmm jest napewno zdecydowanie lepiej wlosy odrosły jest ich mniej i nie są kłujące tylko takie delikatne nawet te ciemne. Nie które włosy wychodza nawet do tej pory jak chwyce je palcami. Jutro ide na 4 laser. Czytałam ze po 4 sa najwieksze efekty oby. Nie zniechecam sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
błagam pomóżcie jestem młodą, energiczna kobietą i mam bardzo krępujący problem, który od dawna nie daje mi spokoju-mam długie czarne włosy w nosie, które są niesamowicie widoczne smutas.gif jest to dla mnie tak krępujące, a wyrywanie pensetą niesamowicie boli. próbowałam tez trimera do nosa, ale włosy momentalnie odrastają smutas.gif znacie może jakies inne skuteczne sposoby na pozbywanie sie włosów z nosa? z niecierpliwością czekam na odpowiedz!!!???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chile
Eeee... energicznie to weź kup sobie taką golarkę do nosa (np w Rossmanie) i po kłopocie. ps - pozdro dla wszystkich jesiennie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rupinka
Pisałam tutaj kilka razy i miałam dłuuuugą przerwę. Brałam przez 4 lata tabeltki anty. Wpierw Diane, potem Sylvie czy jakoś tak, a na samym końcu Lesinelle. W czasie brania tabletek życie było piękne. Schudłam, urosły mi piersi, spora część włosów zniknęła (np. baki, włoski na policzkach), a w innych miejscach rosły dużo wolniej. Zdecydowaną ulgę miałam z wąskikiem, było tylko kilka włosków do wyrwania, z brodą też nie musiałam bardzo dużo skubać. Nie biorę od półtorej roku i jest tragedia. Wszystko wróciło, a na piersiach jest ich nawet więcej. Chodzę z poranioną brodą i szyją i cieszę się, że jesień, bo można szalik założyć i tak w nim łazić i się chować. Żyć się nie chce. Cała moja pewność siebie znika przez to g****o.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość do rupinki
a wierzylas, ze sztuczne hormony naprawią cala sprawe? Niestety od polskiego lekarza mozemy usłyszec tylko: TAKA TWOJA URODA, BIERZ HORMONY. Poznalam to na wlasnej skorze. Nie jestes sama, jesli to Cie pociesza. Myslalas o laserze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rupinka pomyśl o laserze. Ja jestem po i jest naprawde dobrze. Mój przypadek jest podobny do twojego, jak odstawiłam tabletki anty koszmar wrócił ze zdwojona siłą. A hormony niby ok. Kilka dni temu dla własnej pewnosci zrobiłam jeszcze raz badania i czekam jeszcze na wynik androstadiunu czy jakos tak. Zmartwiło mnie tylko to ze mam podwyzszona prolaktyne. Jak robiłam badania w kwietniu miałam jej za mało a teraz odwrotnie ehh. Dopiero czekam na wizyte u lekarza ale mam nadzieje ze to nic powaznego. Po odstawieniu antykoncepcji przez kilka miesiecy nie miałam okresu, pozniej dostałam luteine na wywołanie okres był przez nastepne dwa miesiace regularnie a potem znow zanikł. 12 dni przed badaniem hormonów brałam luteine na wywołanie. Myślicie ze luteina mogła poniesc mi ta prolaktynę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie marudzić tylko leczyc
A o od nie polskiego lekarza co można usłyszeć? co można zrobić poza zapisanie hormonów? Nic. Bo proszę wpisać to choroby przewlekłe wiec leczenie do końca życia plus laser dla kosmetyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie marudzić tylko liczyć na
Bo pcos, wpn to choroby przewlekłe miało być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tez mam pcos. poczytaj o resekcji klinowej jajnika i zrozumiesz o czym mówię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja obawiam sie ze tez mam pco, wczesniej lekarze nic takiego nie stwierdzili ale sama zrobiłam badania i wyszło ze mam podwyzszona prolaktyne norma do 25 a ja mam 48 i androstendion na granicy normy. Dodam ze mam nadmierne owłosienie jak juz wczesniej zresztą pisałam, bo laseruje twarz no i dopadł mnie łojotok na głowie i trądzik. A wszystko sie zaczeło jak odstawiłam antykoncepcje ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×