Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość gość
Przepraszam chciałam napisać strój kąpielowy a nie bikini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hmmm to przykre chociaż musze Ci powiedzieć ze ja tez mam problem z owłosieniem, zaczynając od glowy brwi mi się zrastają w jedna musze usuwac, później nos, wasik, później kark, wloski wokół brodawek, rece, bikini, nogi i nawet duże palce u stop echh ;/ ja bym zostawila w spokoju te części ale boje się spojrzeń i głupich zartow, dlatego zawsze wole się przygotować i czuc pewniej, dodam ze jestem szatynka lat 27 ;) wiesz coo tez mam czasem doly zwłaszcza jak swieci słonko i patrze na moje ciało twarz do lustra ;/ lubie słonko i cieplo ale jestem bardziej za jesienią i zima czuje się wtedy dobrze nie lam siee nie jesteś jedyna, lato się już powoli konczy trzeba będzie zakladac cos na siebie, nie myslalam o rozjaśnieniu wasika czy rak? czy czegos tam jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie najbardziej drazni wlasnie nos, kark i brzuch ;///

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
masz dziecko gratulacje nie powinnas się dolowac maluszek wyczuwa ze mama jest smutna, a jak u Ciebie z czasem masz go na tyle żeby poswiecic się depilacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuje, Mój najmłodszy syn właśnie zaczął chodzić do przedszkola w tamtym tygodniu, więc mam już więcej czasu bo do tej pory wogóle prawie o siebie nie dbałam, byłam bardzo zajęta dziećmi, bo mam ich trójkę. Myślałam że jak ten najmłodszy pójdzie do przedszkola to odżyje, a tu mi się tak sprawy pokomplikowały. Nie potrafię się tym cieszyć, bo ciągle skupiam się na tych włoskach, ach. Jakąś tak mało dziewczyn się teraz tu wypowiada, wcześniej było więcej, prawda. Zastanawiam się nad laserowym usunięciem wąsika, czy słyszałaś może od kogoś czy to aby pomaga. A może sama miałaś z tym jakieś doświadczenia. Najbardziej się boję golenia maszynką przed zabiegiem bo boję się że jeśli laser nie pomoże to będzie jeszcze gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naomi56
Hej! Niedawno zaczęłam tu pisać jako gość ale postanowiłam że będę używać pseudonimu. Otóż tak jak wcześniej wspominałam mam włoski na całym ciele, delikatne dłuższe i niestety ciemne. Wcześniej tam niektóre dziewczyny pisały, że też tak mają i że to u nich pojawiło się nagle. Wspominały też coś że to może być wrodzony przyrost nadnerczy, mam nadzieję że się jeszcze odezwą i napiszą jak to u nich teraz wygląda. Otóż ja zawsze miałam te włoski, ale najbardziej widoczne były na brzuchu dole pleców i pośladkach i oczywiście całe nogi też owłosione. W ciągu ostatniego roku bardzo się to nasiliło bo jest on bardzo widoczny i na ramionach na barkach, piersiach całym dekoldzie i także meszek na twarzy też urósł. Bardzo mnie to martwi. Byłam u ginekologa-endokrynologa z tym, ale mam wrażenie że mnie troch zbył. Odrazu powiedział, że to genetyka i nic nie da się z tym zrobić. Zlecił mi tylko badanie takich hormonów jak tsh, testosteron, dhea-so4, shbg i prolaktynę. Czytam troche już te forum i widzę że niektóre z was miły robione dużo więcej tych badań, więc wydaje mi się że ja też powinnam więcej ich zrobić, żeby się upewnić czy wszystko ze mną ok. Moje wyniki TSH 0,976, norma 0,55-4,00, testosteron 71,74 ng/dl norma 14-76, dhea-so4 370,07 norma 25,9-460,20, shbg 140,77 norma 18,4-144,00, prolaktyna 4,56 norma 2,8-29,20. ginekolog powiedział tylko że mam testosteron w górnej granicy, ale jeszcze mieści się w normie. w górnej granicy mam też dhea-so4 i shbg. Kiedyś w telewizji słyszałam jak jakis ginekolog mówił że jeśli testosteron jest w górnej granicy to nie znaczy że wszystko jest dobrze, bo on tez może powodować nadmierne owłosienie, mój ginekolog nie widzi w tych wynikach nic złego to już sama nie wiem. Czy dać sobie z tymi badaniami spokój czy powinnam jeszcze coś zbadać. Dziwi mnie jednak bardzo ten nagły wzrost tego owłosienia bo od okresu dojrzewania nic się nie zmieniało, było nieżle, a teraz wstyd do ludzi wychodzić. Troche to dziwne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
odpowiedz dla gość 2015.08.23 ojej masz az trojke pociech gratulacje, spokojnie urosna będziesz mieć jeszcze więcej czasu dla siebie,ja odkad nie mam faceta az tak bardzo się nie przejmuje tym owlosioniem jeżeli cos robie usuwam wyrywać to dla siebie, albo żeby się ludzie głupio nie patrzyli, szkoda ze wakacje się tak szybko koncza no ale coz zrobić, co tam więcej u Ciebie robilas cos z wasikiem i włoskami w nosie? może tez bylabys w stanie porobić jakies zdjęcia? Ja nie wiem jak działa laser no ale tak trzeba się golic to jedyny minuss i zawsze zostaje jakas niepewność ze będzie gorzej pozdrawiam Cie serdecznie i czekam na odpowiedz ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ponawiam i czekam na odpowiedz ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hmmmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny, Te wakacje są dla mnie koszmarem. Nawet nie wiem od czego zacząć... Podejrzewam że cierpię na hirsutyzm. Byłam u ginekologa, przyznał mi racje, że rzeczywiście mam nadmierne owłosienie. Skierował na badania, wykluczył PCO. Zasugerował tabletki antykoncepcyjne, ale po przeczytaniu mnóstwa wątków o tym boje się przytyć i nasilenia mojego problemu po ewentualnym odstawieniu. Co powinnam zrobić? Ogólnie zaczęło się niewinnie, meszek na brzuchu, delikatne beczki. Od dwóch lat nie wiąże włosów w kucyk... Od kilku miesięcy nie ma dnia aby o tym nie myślała, nie płakała. Do tej pory moje życie to była bajka, świetne studia, znajomi, poczucie atrakcyjności, przede wszystkim kochający chłopak... Teraz boje się wyjść do ludzi, mam wrażenie ze każdy się na mnie patrzy. W końcu dałam rade powiedzieć o moim problemie mamie, chłopakowi. Oni nie widzą problemu. Uważają że przesadzam... Tylko nie wiedzą ile wysiłku kosztuje mnie to aby wyglądać normalnie. Nienawidzę patrzeć na gładkie dziewczyny, odczuwam jakąś niesprawiedliwość. Mam wrażenie ze mój związek się przez to rozpada, że prędzej czy później zostane sama jak palec bez perspektyw. Czy mi lepiej jak to napisałam? Nie wiem...na pewno lepiej mi gdy widzę ze nie tylko ja mam taki problem. Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimioza
Cześć, postanowiłam w końcu napisać. Mam 27 lat. Od 2 lat nie biorę tabletek anty. Od roku widzę u siebie wzrost owłosienia. Mam coraz szersze i wyższe bikini, dłuższe i ciemniejsze włosy na rękach. Na udach jasne i długie przeplatane z ciemnymi, plus pośladki. Wcześniej nie miałam żadnych kłopotów z włosami. Lekarz stwierdził u mnie pco, na podstawie braku okresu oraz kilku cyst na jajnikach. Hormony mam w normie. Powiem szczerze,ze nie wiem co się dzieje. Boje się, Coraz mocniejszego owłosienia. Lekarz zasugerował yasmin albo duphaston. Pomóżcie lub doradźcie mi coś, bo od kilku miesięcy tylko o tym myślę :-( pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie te lato to też koszmar, całe lato przepłakałam próbując się pogodzić z tym że już moje życie nie będzie jak dawniej. Tak jak pisałam wcześniej u mnie włoski towarzyszyły mi od okresu dojrzewania ale nie tyle co teraz. Moje myśli krążą ciągle wogół tego nadmiernego owłosienie. Nie moge zrozumieć dlaczego te włoski zaczęły mi w ciągu tego ostatniego roku tak rosnąć. Nie mogę teraz w ciepłe dni chodzić w bluzkach z krótkim rękawem, a twarz pokrywa dłuższy meszek, nie miałam takiego wcześniej a wąsikach to już nie wspomne. Cały czas się zastanawiam co jest nie tak. Ja wcześniej także prowadziłam można powiedzieć fajne życie, wogóle nie myślałam że mogę mieć taką chorobę. Teraz mnie to bardzo męczy i dołuje. Dla mojego męża to nie problem, mówi mi ciągle że się starzejemy i się zmieniamy, ale inne kobiety mimo że się starzeją nie mają takich problemów, bynajmniej większość ich nie ma. Ja czuje się z tym bardzo żle, sama oddalam się od męża, bo nie czuje się atrakcyjna jak wcześniej. Wcześniej wychodziłam do ludzi, lubiłam chodzić na imprezy, a teraz zamykam się w domu kiedy tylko mogę i płaczę po kątach gdy nikt nie widzi. Mam tyle fajnych ubań w szafie, ale w nich nie chodzę, bo moja twarz wygląda żle i czuje się nie atrakcyjna. Teraz unikam ludzi najlepiej czuję się w zaciszu własnego domu, ale tęsknie za dawnym życiem. Czuje się tak jakby mi ktoś moje szczęśliwe życie zabrał, jakby coś się skończyło. Nie wiem gdzie szukać pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy przez hormony mogą ciemnieć włosy na ciele? Czy to pierwszy objaw hirsutyzmu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wlochatagorylica
Mam już dość życia, takiego życia. Jestem potworem. Mam wąsik, coraz bujniejszą brodę, mocny zarost na plecach, brzuchu, posladków to już nie widać, strefy intymne też zarośnięte, ręce czarne, uda jak u chłopa, łydki latem muszę golić dwa razy dziennie, a ostatnio nawet włosy na piersiach. Nie ma u mnie szans na dostanie się do lekarza na nfz. Nie mam też kasy na leczenie prywatne. Mam 21 lat, od roku nie miesiączkuje. Moja cera jest pokryta chrostkami i czerwonymi plackami, poza tym strasznie się łuszczy. Walczcie, jeśli macie siły. Walczcie o szczęśliwe życie dla siebie- bez kompleksów. Bo ja już się poddałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gorylica, u Ciebie hirsutyzm jest dodatkowym objawem choroby. Prawdopodobnie masz zespol policystycznych jajnikow. Brak miesiaczki jest bardzo niebezpieczny! W przyszlosci moze to doprowadzic do ciezkich powiklan. Idz do dobrego endokrynologa. Owlosieniem zajmij sie pozniej!!! A tak do wszystkich: ja tez cierpialam tak jak Wy! Poszlam na laser brody i problem zniknal! Jednak zanim na ten laser zarobilam wlasne pieniadze, minelo sporo czasu. Mialam 35 lat jak sie z tego wyzwolilam! Jestescie jeszcze mlode i ja tez kiedys tak jak Wy chowalam twarz w golf, apaszke, szalik, a nawet w dluzsza fryzure. Najwazniejsze jest by dbac o siebie, nie zapuszczac sie. Co z tego ze cos tam widac pod makijazem!!! Liczy sie to, ze nie odstaje z brody szczecina! Najdziwniejsze jest to, ze chociaz uporalam sie tez z problemem bikini, brzucha, nog to i tak cale lato przechodzilam w jeansach! Juz sie przyzwyczailam i wcale nie teskno mi za sukieneczkami! A kiedys tez tak narzekalam na koniecznosc noszenia spodni! Czlowiek ciagle za czyms biegnie, a jak juz to osiagnie, to wtedy zdaje sobie sprawe, ze wcale nic takiego waznego nie zdobyl... Owszem, nienawidze owlosienia i bardzo sie z tego ciesze, ze pozbylam sie go z grubsza, ale dalej ubieram sie tak jak Wy, to chyba jakies skrzywienie.. :-) Na meszek na twarzy mozna stosowac plaster co 10 dni, w domowym zaciszu. Na wasik i brode polecam pesetke, a na przykrycie blizn dobrze nadaja sie moussy takich firm jak catrice, bell, essence itp. Co jakis czas peeling woda z cukrem. I wiara ze ktoregos dnia zarobicie wlasne pieniazki na laser! Pozdrawiam :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy taki peeling woda z cukrem mozna stosowac na twarz? i czy uzywacie pasty cukrowej jakie sa efekty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chcialam zapytac czy Wy tez macie tak duzo wlosow w nosie? i czy macie owlosione karki i czy cos z tym robicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam pytanie czy mięta, która może pomóc to mięta kłosowa czy kędzierzawa? i czy komuś w ogóle pomogła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Been
Włochata Gorylico! Brak miesiączki jest rzeczywiście groźny i warto tym się zająć, ale silnie owłosione ciało mają Hinduski i się tym nie przejmują, zobacz na You Tube Hairy Indian Girls.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalopsia
Cześć, dziewczyny :) Szukam naprawdę sprawdzonego, świetnego lekarza/lekarkę, która pomoże mi z moim wstydliwym problemem, a mianowicie z podejrzeniem o hirsutyzm. Polecicie mi kogoś, kobietki? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej dziewczyny czy ktoras z was stosuje paste cukrowa domowej roboty i na jakie partie ciala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy wątek już umarł? dziewczyny, wyleczyłyście się czy pogodziłyście ze stanem rzeczy? czy naprawdę nic z tym nie można zrobić? mi zawsze mówiono że włoski zniknął jak wszystko z okresem dojrzewania się ustabilizuje i wróci do normy dzisiaj jestem już 2,5 roku po 1 miesiączce (i nadal jest nieregularna i to bardzo) a hirsutyzm nie mija tylko się nasila czy mam jeszcze szanse żeby to naprawdę mineło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny. Polecam Wam IPl. Ja mam domowy z Philipsa i jestem bardzo zadowolona. Jak codziennie musiałam golic owlosienie na twarzy to teraz 2 razy w tyg. I włoski są jasniejsze i ciensze. Teraz pewnie kupiłabym IPL z remingtona bo jest tanszy i ma wieczną lampe i pewnie dziala tak samo. Od tygodnia dodatkowo smaruje podbrodek kremem progestella z naturalnym progesteronem i mam wrazenie ze wlosy przestały rosnąc....albo tak wolno rosną.. Poobserwuje jeszcze co sie z nimi bedzie dalej działo... :-) Dodtkowo od 3 tygodni zażywam kapsólki z colostrum(siare-pierwszy pokarm po ocieleniu) nie wiem czy też na owlosienie maja wpływ, ale na pewno odmładzaja i to wszystko razem na mnie super działa., że mam nadzieje, że sie pożegnam z tym kompleksem.. Życzę Wam wszystkim powodzenia. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chile87
Trochę nie na temat ale po wielu latach walki z intensywnym wypadanie włosów na głowie znalazłam coś ekstra: Szampon przeciwko wypadaniu włosów firmy Ives Rocher z łubinem. Wiem że wiele z was ma ten sam problem, warto spróbować, u mnie efekt jest niesamowity, wcześniej włosy wypadały garściami a teraz max 10 przy myciu i zero w ciągu dnia! Jeden problem z głowy ;-) Co do hirsutyzmu póki co pomógł mi tylko laser. Przez ostatnie trzy miesiące jadłam 3 wierzbownice dziennie. Żadnych efektów..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, przestańcie jeść cukier, białą mąkę...generalnie ograniczcie mocno węglowodany o wysokim indeksie glikemicznym. Jedzenie tego świństwa podnosi mocno insulinę, a to insulina nakręca testosteron. Poczytajcie o tym w necie. Oprócz tego musicie brać witaminę B8 czyli inozytol. Ja piję w postaci Inofolic 2 x dziennie. Macie niedobory tej witaminy. Jest jej dużo w otrębach gryczanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Troche z innej beczki... Jak uświadomić faceta ze jestem chora na to świństwo? On juz nie moze doczekać sie lata i spędzania czasu nad jeziorem, opowiada mi to jak będziemy pływać na pontonie i opalać sie. Nakreca go jeszcze bardziej moja koleżanka ktora tez to uwielbia. Ja niestety nie, to chyba zrozumiałe. Nie mam zamiaru pokazywać ciała, w lecie nie chodzę nawet w krótkich spodenkach... A co dopiero o leżeniu na plazy w kostiumie. Nie umiem mu tego powiedzieć, nie wiem jak zacząć. Pomóżcie, to bardzo krępująca sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez mam hirsutyzm . moim problemem byl ciemny zarost na twarzy wasy broda az w okolicach szyji i baki. Mialam z tego powodu okropna depresje, wstydzilam sie wyjsc z domu. I wiecie co? Dzis juz nie mam zupelnie wloskow na twarzy. Nie sluchajcie kogos kto poleca wam ipl to komletnie nie dziala jak przestaniecie chodzic na laser wloski odrosna wszystkie bo ipl ich nie usuwa na stale. Ja mialam robiony laser light sheer 5 zabiegow, w sumie wydalam okolo 1000 zl na okolice twarzy. Moze to duzo ale nie zaluje bo pozbylam sie na zawsze problemu. Minelo ponad dwa lata od ostatniego zabiegu i nie mam ani jednego wloska. Ale wlosy musza byc ciemne bo tylko takie dzialaja na laser. Zabieg boli potwornie mialam lzy w oczach pomimo masci znieczulajacej. Ale warto bylo i polecam kazdemu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapraszam do grupy jedynej na Facebooku o tematyce hirsutyzmu wystarczy wpisac hirsutyzm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×