Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość haircutter

100 powodów dla których dziewczyny zcinają długie włosy.

Polecane posty

A ja obecnie mam problem. Kiedy miałam te bodajże 12-13 lat ścięłam włosy, po krórych straszznie płakałam. Długie, falowane, lśniące, mocne, blond pasma... na chłopczycę. Potem kiedy odrastały podcinałam je regularnie, ale były słabe, kruche, rozdwajały się. Niby były falowane, ale nie wydawały się zdrowe. Po rozczesaniu ich - co nie było łatwe, o nie - od razu się plątały. Dbałam o nie szalenie, ale nie dawało to rezultatów, ich długość sięgała wtedy poniżej pasa. Ścięłam je ponownie. Długość - do ucha. Byłam przeszczęsliwa! Zgęstniały, przestały być matowe, świetni e się układały i najważniejsze - były zdrowe! Zrobiłam blond pasemka - nie dużo, pierwszy raz je robiłam w życiu. Na początku - super! Nienawidzę swojego naturalnego koloru. Ciemny blond. Okropny. Okropny! Wygląda jak sraczka, nie jak włosy! Potem okazało się że mam bardzo słabe włosy. Zrobiłam tych pasemek niedużo a włosy były w takim stanie jakbym zrobiła im BARDZO mocną trwałą. I na obecny stan rzeczy podcinam je regularnie, dbam o nie, dlatego obecnie są zdrowe, ale nie mogę patrzeć już na te blond pasma. Planowałam ścinać je powoli, przy podcinaniu końcówek. Ale nie wytrzymam już z nimi! Nie jestem pewna, ale myślę nad zrobienieum sobie krótkiej fryzury. Chciałabym pozbyć się tych rozjaśnionych pasm z mojej głowy raz, a szybko! Dodam, że moje włosy wciąż są falowane, przez co loczkują się, ale nie na całej długości. Najbardziej końcówki. Co powinnam zrobić? Jestem na rozstaju dróg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość master blaster
ścinaj śmiało! może na grzybka - jak Mandaryna? dlbo na początku klasyczny bob! falowane włosy są fajne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość śmierdzielna102
wiesz co ogol się na łyso-tyle ci powiem, jak nie to masz problem, bo ja daje dobrą radę a ty co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shavingman
Bardzo ciekawy post panie Adamie. Gratulacje. Wiele informacji jest tutaj bardzo ciekawych.Ja również jak pan fascynuje się długimi włosami. Wypowiedzi niektórych na temat pana są bezpodstawne i beznadziejne ale cóż taki już jest ten świat. Przeczytałem tylko kilkanaście stron bo nie sposób ogarnąć wszystkich 72 stron jednocześnie. Ja jednak uważam że długie włosy faktycznie dodają urody dziewczynom. Nie jestem typem człowieka o którym pan napisał bodajże na 38 czy 39 stronie. Chodzi mi o tą informację z Dresiarzami co latają za włosami. Ja jestem człowiekiem co lubi tylko długowłose dziewczyny ale nie jestem płaski. Po prostu bardzo mi się podobają takie włosy. Oczywiście nie płakałbym gdyby moja żona ścięła włosy przed ślubem, a to dlatego że kocham tylko ją i nie jest ważne jak wygląda ale ważne jest to kim jest dla mnie i że tyle dla mnie znaczy. Co do samego wyglądu. Piękne dziewczyny nawet w króciutkich włosach wyglądają ślicznie ale jednak długie włosy dodają urody każdej dziewczynie więc tak piękna dziewczyna w moim mniemaniu byłaby piękniejszą z długimi włosami, dla mnie byłaby bardziej kobieca. Dla mnie długie włosy są jak najpiękniejsza biżuteria którą posiada kobieta i naprawdę sądzę ze nie każda dziewczyna co wabi chłopaka na długie włosy jest idiotką. Bo naprawdę tak jest że niektórzy mądrzy mężczyźni zakochują się w takich długowłosych i im sie ich włosy podobają.To tak dodatkowo żeby nie było że jestem jakimś drechem co kocha tylko włosy ale naprawdę wolę bardziej długowłose i tyle.I troszeczkę powątpiewam czy pan spojrzałby na obecną swoją żonę wtedy gdyby była ostrzyżona na jeża, bo sam pan napisał że najbardziej podobały sie panu jej włosy. Oczywiście jeżeli moja dziewczyna by sie ostrzygła ja i tak będę ją zawsze pamiętał jako tę długowłosą ślicznotkę i będę miał świadomość że to była ona, także między nami to żadnych uczuć nie zmieni. Myślę że w pana przypadku może być podobnie chociaż nie wiem. Oczywiście niedługo wznowię edycję swojego bloga na którego serdecznie was wszystkich drodzy internauci i zainteresowani zapraszam http://shavingman.blog.onet.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co zrobic by wlosy szybko rosły i byly długie? Mam za ramion loki a chce takie za pośladki... Macie jakies dobre metody? Doradzcie to dla mnie bardzo wazne:* pozdrawiam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shavingman
Przyspieszyć raczej nie przyspieszysz wzrostu włosa. Rośnie on przeciętnie ok 1cm na miesiąc. Powinnaś dbać o skórę głowy wtedy włosy będą piękniejsze i być może ich tępo wzrostu trochę przyspieszy. Jeśli oczekujesz szybkiej odpowiedzi to zajrzyj na moja stronkę http://shavingman.blog.onet.pl/ tam jest kilka słów o pielęgnacji włosów i dbaniu i skórę głowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pffffff11
Mam włosy długie brązowe za ramiona. Chciałabym obciąć je, na krótko. Mam okrągłą twarz i nie wiem jaką fryzurkę wybrać. Boję się też samego cięcia. Pomóżcie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gtfrdxsdfg
ja nierozumiem problemu zastanawiania sie nad tym dlaczego ścinają. A cóż to włosy??? Zetnie się to odrosną do cholery jasnej. Czego tu żałować? Paznokcia też żałujecie że obcinacie?? Pff śmieszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gtfrdxsdfg
Poza tym dłuuugie włosy wyglądają ohydnie!!!! Do łopatek max, ale dłuższe do pasa okropieństwo - wisi taka peleryna na plecach, szok. U mnie po osiedlu chodzi taka kobieta z włosami do połołowy łydki - zawsze w warkoczu - i ten warkocz zawsze w kieszeni. Ona z tymi kłakami jest nieatrakcyjna, zastanawiam sie po co komuś takie długie włosiska które wyglądają oblesnie. Na co??? Najgorsze jest to, że takie kobiety myślą że są wyjątkowe, piękne, itp. A taka peleryna na plecach wygląda beznadziejnie... I jeszcze nieraz włosy taki naturalny mysi kolor, nie zafarbują ich bo się zniszczą, itp. Takie tłumaczenie jest bez sensu, bo z naturalnym szraym kolorem też nie wyglądają ciekawe. Więc nie wiem co lepsze zwykłe szare niefarbowane włosy, czy zafarbowane, czasem trochę zniszczone (choć niekoniecznie) z zadbaną fryzurą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shavingman
Wiesz gtfrdxsdfg jeżeli Tobie nie podobają sie długie włosy to ok. Ale jak dla mnie to piszesz nieprawdę bo mnie podobają sie tylko takie za ramiona, krótsze nie. Więc jak widzisz każdy ma prawo do wyrażania własnej opinii ;D i wg mnie to dziewczyna z długimi włosami jest bardziej atrakcyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Długie wlosy sa piekne:) chcialabym by byly chociaz do pasa:( ale nie wiem co robic by szybciej rosly:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shavingman
AMala zerknij troszeczkę powyżej tam podpowiedziałem Ci kilka przydatnych informacji. ;D Widzę że masz podobne zdanie na temat długich włosów do mojego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cos mi tej Twojej stronki otworzyć nie chce:( a myslisz ze jakies herbatki z pokrzywy i skrzypu polnego by pomogły? Od pol roku nie niszcze wlosow a jakis miesiac temu trafilam na idealny szampon i odzyke dzieki ktorym moje wlosy nie wypadają i sa zdrowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shavingman
W pewien sposób będą wpływać na poprawę stanu Twoich włosów jednak jak chcesz to podaj swojego maila to wyślę Ci pewne wskazówki dotyczące odpowiedniego mycia włosów itd ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shavingman
Ok zamieszczam fragment bloga: "W trzecim poście tak jak obiecałem napiszę o tym jak należy się opiekować włosami, które gdy są zdrowe są skarbem dla posiadaczki. Szczególnie dotyczy to mycia włosów podczas którego można dopuścić się błędów nawet o tym nie wiedząc, lub być zupełnie przekonanym, że wszystko robi się poprawnie. Tak więc zaczynając myć włosy należy pamiętać o dokładnym rozczesaniu włosów przed myciem co zlikwiduje ewentualne sklejenie włosów.Następnie moczymy dokładnie włosy lenią wodą a nie zimną czy gorącą gdyż to powoduje wzmożoną produkcję sebum.:) Co do nakładania szamponu to myślę, że niektórzy popełniają błąd bo nakładają go skoncentrowanego w dosyć dużej ilości na czubek głowy powodując uszkodzenie włosów właśnie w tym miejscu. Najlepiej jest go rozcieńczyć z wodą na dłoni stosując mała ilość wody i dopiero taką mieszanką pokryć włosy. Jeżeli odpowiednio dobierzecie stosunek wody do ilości szamponu to efekt nawet może przejść wasze oczekiwania:) Jeżeli nie wszystkie zostały pokryte to dokładamy taką samą porcję aż do momentu pokrycia włosów. Kolejną ciekawostką może okazać się fakt że wcierając te mieszankę we włosy i masując głowę należy zapomnieć o używaniu paznokci:), bo w taki zupełnie błahy sposób przyczyniamy się do zniszczenia włosów i znów zazwyczaj na czubku głowy, czyli na samym początku włosa. Po dokładnym rozprowadzeniu szamponu włosy spłukujemy letnią wodą jak wspomniałem wyżej. Ten etap powinien trwać około od 2 do nawet 5 minut w zależności od długości włosów i nie należy żałować wody bo wasze włosy są cenniejsze:). Należy pamiętać o tym że jeżeli pozostawimy choć tę odrobinę szamponu to działając długo spowoduje uszkodzenie włosa. Następnie należy je osuszyć i do tego należy używać miękkiego ręcznika np. bawełnianego. Ręcznikiem nie pocieramy włosów, gdyż to powoduje uszkodzenie ich struktury, stają się rozwarstwione, nie są lśniące, gdyż uszkadzamy łuski z których są zbudowane . Należy też pamiętać aby nie nosić ręcznika na głowie zakładając go w taki typowy turban. Jeżeli to zrobicie to pojawią się problemy z często przetłuszczającymi się włosami , o których przyczynie zapewnie nie będziecie wiedzieć .Po prostu przykładamy ręcznik odciskając nadmiar wody z włosów i tyle, nie udziwniamy:). Tak więc jak widać za obecny stan naszych włosów możemy być odpowiedzialni my sami . Więc niech niektórzy nie narzekają kiedy idą podcinać końcówki a fryzjer utnie im 10 cm . Wasze włosy po prostu były zniszczone i nie dało się tego w żaden sposób naprawić. Wiem jaki to musi być dla was ból ale w części przypadków do takiego stanu zostają doprowadzone przez niewiedze. Dlatego piszę ten post abyście wiedzieli jak troszczyć się o swoje włosy i aby chociaż cześć tego typu przypadków wyeliminować:)" "Inne powody uszkodzenia włosów oprócz błędów podczas mycia? Oczywiście oprócz błędów podczas mycia naszych cudnych włosów możemy nie wiedzieć na co zostają narażone nasze włosy. 1.Pierwszym powodem jest to że włosy podczas naszego snu tracą dużo wilgoci, więc najlepiej je do snu splatać w warkocz :D 2.Nawet niewinnie wyglądające suszenie niszczy nasze włosy :(. Najlepiej po prostu jak pisałem we wcześniejszej notce odcisnąć je na ręczniku bawełnianym i pozwolić im wyschnąć w naturalny sposób a jeżeli już chcecie używać suszarki to nie należy na nie dmuchać bardzo gorącym powietrzem, a już niedopuszczalne jest trzymanie suszarki bardzo blisko włosów i jeszcze dmuchanie nią na włosy w jednym miejscu co powoduje znaczące ich przegrzanie i nadmierne wysuszenie. Stają się wtedy suche i matowe. 3.Nie należy wystawiać włosów na częste oddziaływanie słońca, któro powoduje że włosy stają się bardziej łamliwe a do tego może dojść do wypłowienia koloru i jego zmiany np. z czarnego czy brązowego na lekko rudawy i wtedy pojawiają się takie asymetryczne pasemka lub po prostu jaśniejsze plamy. Radziłbym zastosować kosmetyki z filtrem UV, które zapobiegają takim sytuacjom. 4.I najbardziej błaha przyczyna, o której nie wiem czy ktoś słyszał :D to zakręcanie czy owijanie z nudy lub z nawyku włosów wokół palca. Takie może i dla niektórych dziewczyn kręcenie włosów dla zabicia czasu może stać się przyczyną uszkodzenia łodygi włosa oraz może wpłynąć na rozdwajanie końcówek. 5.Także wiązanie włosów gumkami powoduje niszczenie łusek włosowych i zwiększenie łamliwości włosa. Lepiej jeśli zamiast gumki użyjcie frotki a wtedy zniwelujecie choć skalę powodu osłabiającego wasze cudowne włosy .Najlepiej jest nosić rozpuszczone lub spinać spinką. 6.UWAGA!!! Wiem że wiele dziewczyn przekonało się boleśnie jak to jest ścinać włosy u fryzjera i jak to się kończy i tu pojawia się szósta przyczyna. Wy same z braku zaufania do fryzjerów zaczynacie podcinać swoje uszkodzone końcówki włosów lub przy pomocy koleżanek czy kolegów. Nie zawsze używacie do tego odpowiedniego sprzętu :D jeżeli tak mogę nazwać nożyczki główne narzędzie w ręku fryzjera :P. Do podcinania końcówek musicie używać specjalnych nożyczek, gdyż użycie zwykłych spowoduje rozdwojenie włosa, gdyż podczas jego ucinania szarpią go a nie ucinają a w szczególności juz lekko przytępione."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje bardzo za rady:) jakies dwa bledy z podanych popelniam, postaram sie to zmienić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moze jeszcze polecisz jakies maseczki, suplementy? Co jesc by wloski byly w lepszym stanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shavingman
Chętnie bym tutaj to wszystko napisał ale byłoby strasznie dużo pisania. Podam Ci kilka linków do ciekawych artykułów a jeżeli nie będziesz mogła czegoś otworzyć to napiszę Ci osobiście na forum;) Oto kilka przydatnych linków: http://www.zeberka.pl/art.php?id=3492&strona=1&s=&b=1 http://www.fryzjerstwo.pl/pl/zdrowie/dietetyka/87.html http://www.biomedical.pl/uroda/dobra-dieta-dla-wlosow-co-jesc-aby-wlosy-byly-piekne-773.html Oczywiście pytasz o jakieś suplementy. One zawierają to samo tylko np. w kapsułkach a jedząc produkty bogate w witaminy których wymagają Twoje włosy by były zdrowe, nie musisz już dodatkowo łykać żadnych kapsułek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje za linki... Rano porobie sobie z tego jakies notatki i ustale jakis plan działania. Nie wiem jak ktos moze myslec ze długie wlosy nie sa piekne, żałuję ze kiedykolwiek je ścielam.. Moze masz jeszcze dla mnie jakies rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym bardzo prosiła o radę. Mam naprawdę super zloty blond kolor wlosow plus wlosy to tylka. Niestety zrobiłam głupotę i za trendami zafarbowalam na czerwono. Jako ze odrosty mi szły zafarbowalam jeszcze ze 3 razy. Włosy są nadal w super kondycji tylko ze chciałabym się pozbyć tej czerwieni. Jako ze mam znajoma która jest profesjonalistka od koloru ( nie polka) zaproponowała ze zdejmie mi ten kolor i zafarbuje. Niestety obawiam się ze zniszczy mi to włosy a one znaczą za dużo dla mnie. I druga rzecz nie będzie mogła zafarbowac na kolor zbliżony do mojego tylko na ciemniejszy.... Co robić ? Zdejmować kolor czy czekać aż odrosna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abcdefxd
Hej! Obcięłam włosy. Miałam je długie, falujące, za ramiona, śliczne. Usiadłam na fotelu. Babka nie upewniała się, jak przy waszych opowieściach, a zrobiła kucyk. Ucięła. Moje włosy sięgały szyi. Chciała zrobić mi boba, ale zaprotestowałam. Marzyłam o króciutkiej fryzurce. Obcięła mnie na długość maksymalnie dwóch centymetrów, tył podgoliła maszynką. Uczucie nieziemskie. Następnym razem poproszę o całą głowę ogoloną maszynką!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abcdefxd
Hej! Obcięłam włosy. Miałam je długie, falujące, za ramiona, śliczne. Usiadłam na fotelu. Babka nie upewniała się, jak przy waszych opowieściach, a zrobiła kucyk. Ucięła. Moje włosy sięgały szyi. Chciała zrobić mi boba, ale zaprotestowałam. Marzyłam o króciutkiej fryzurce. Obcięła mnie na długość maksymalnie dwóch centymetrów, tył podgoliła maszynką. Uczucie nieziemskie. Następnym razem poproszę o całą głowę ogoloną maszynką!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shavingman
Koci usmiech rozumiem że pytasz się czy czekać. Nie wiem jak to wygląda teraz na Twojej głowie, jaki to dokładnie jest kolor i czy Ty masz na myśli to że wtedy będziesz chodzić z pół czerwonymi i pół złotymi włosami ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shavingman
Szanowny panie Adamie. Mam dla pana jeszcze jeden powód. Właściiwie to nie jest powód ale dziewczyny ścinają swoje długie włosy pod wpływem impulsu xD, bo na przykład zamarzy im sie to zrobić a w całym cyklu życia człowieka te takie marzenia pod wpływem chili sa bardzo silne i rzadkie. Wiem z własnego doświadczenia. Przyrównam to do mojej historii jak to kiedy mi się tusz w drukarce skończył to przez miesiąc wydałem łącznie 513zł na tusze i akcesoria do drukarki w jakichś 12 sklepach i to tylko bo mi się tak chciało. Więc nie dziwmy się że długowłose dziewczyny moga tak zrobić ze swoimi włosami o których jeszcze dzień wczesniej mówiły że ich za nic nie dadzą ściąć. No ale cóż kobieta zmienną jest ;D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co zrobic by wlosy przestaly sie rozdwajac?:( bo zauważyłam ze bardzo sie rozdwajaja:(... Pojde podciac wlosy do fryzjera i co dalej? Pomóż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shavingman
AMala jest dużo powodów dla których Twoje włosy rozdwajają się. Niestety włosy mają to do tego że się rozdwajają , niektórzy mają bardziej podatne na to włosy. Dobrze myślisz podcięcie końcówek jest jedynym sposobem na całkowite usunięcie problemu ale gdy będziesz popełniać te same błędy to problem nawróci ;(. Ogólnie końcówki powinno sie podcinać średnio co 6 miesięcy ale ja bym tego nie praktykował bo z reguły wiem że niektórzy fryzjerzy nie wiedzą ile obciąć włosów i może sie to źle skończyć ale to także zależy od stanu Twoich włosów w danym momencie, czy wymagane jest juz podcięcie końcówek. Oto kilka przyczyn rozdwajania końcówek: Niewłaściwa pielęgnacja, Częste farbowanie i prostowanie włosów,nieumiejętne czesanie włosów, warunki pogodowe(słońce,wiatr, temperatura),uszkodzenia wywołane noszeniem gumek, klamer itp, używanie zbyt gorącego powietrza podczas suszenia, częste używanie lakieru, preparatów z alkoholem,zbyt sucha skóra głowy. Jak temu zapobiec?: Używaj szamponu z niskim pH,regularne stosowanie maseczki na włosy,nie używaj plastykowych szczotek,używaj odżywki bez spłukiwania,nie związuj i nie czesz mokrych włosów(osłabisz ich strukturę - mokre włosy są dłuższe o ok.25% bo sie rozciągają),używaj preparatów sklejających rozdwojone końcówki(będą mogły dłużej rosnąć bez skracania),unikaj mycia włosów gorącą wodą i w ogóle gorąca,użyj środków do układania przed suszeniem - zabezpieczysz je przed gorącem,stosuj środki zawierające proteiny mleka i jedwabiu by zapobiec ich wysuszaniu. Co do samego strzyżenia powinnaś ostrzyc się około 2,0 - 2,5 cm ponad rozdwojona końcówkę!(rozdwojenie rozszerza sie obejmując nawet cały włos!!),więc powinnaś najszybciej jak je zauważysz zareagować .Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shavingman
AMala jest wiele powodów dla których Twoje włosy mogą ulec rozdwojeniu. Masz rację , faktycznie obcięcie uszkodzonych końcówek jest jedynym w 100% sposobem na pozbycie sie uszkodzonych końcówek. Przyjmuje się że końcówki powinno się podcinać średnio co 6 miesięcy, ale ja nie do końca sie z tym zgodzę. To zależy od aktualnego stanu twoich włosów i to Ty zadecydujesz kiedy powinnaś udać się do fryzjera w tym celu. Jednak jest to ostateczność. Przyczyn rozdwajania twoich włosów może być kilka: niewłaściwa pielęgnacja Twoich włosów,nadmiernie sucha skóra głowy,zbyt częste używanie prostownicy oraz koloryzacji włosów i rozjaśniania, nieumiejętne używanie suszarki z gorącym powietrzem i samo używanie,warunki klimatyczne( temperatura, wiatr, słońce - promieniowanie UV), nieumiejętne czesanie i szczotkowanie włosów,częste używanie gumek, klamer itp, zbyt częste używanie lakierów,zelów pianek i produktów zawierających alkohol. Aby zapobiec rozdwajaniu końcówek należy: pamiętać o używaniu maseczek do włosów,używaniu szamponów z niskim pH,delikatnym myciu włosów,nie używaj plastykowych szczotek do włosów,nie związuj i nie czesz włosów gdy są mokre( mokre włosy są dłuższe o ok. 25% a czesanie ich wtedy osłabia ich strukturę,uzywaj odżywki bez spłukiwania po myciu włosów aby je wzmocnić,używaj preparatów sklejających rozdwojone końcówki, bo to pozwoli Twoim włosom na osiągnięcie większej długości bez konieczności strzyżenia końcówek!!!,pamiętaj aby płukać włosy letnią wodą - nie za zimną ani nie za gorącą,nie czesz włosów zbyt często, stosuj środki do układania włosów przed suszeniem - to je zabezpieczy przed gorącem, stosuj kosmetyki do włosów zawierające proteiny z mleka i jedwabiu by je odpowiednio nawilżyć. UWAGA!!! Nie czekaj z decyzją o obcięciu rozdwojonych końcówek. Zbyt długi okres czekania może doprowadzić do tragicznego stanu Twoje włosy, spowodować bardzo poważne rozdwojenia końcówek na dużej długości. Wtedy jedynym rozwiązaniem będzie radykalne strzyżenie z długości i ostrzyżenie na krótko aby przywrócić je do dobrego stanu, czego na pewno żadnej posiadaczce długich włosów mającej długie włosy nie życzę. PAMIęTAJ!!! Jeżeli już musisz obciąć zniszczone końcówki to poproś fryzjera o odpowiednie ich przycięcie. Powinnaś dać obciąć włosy około 2,0 - 2,5 cm ponad rozdwojenie(nieobcięte rozdwojenie rozdwaja włos z czasem aż do samej głowy, więc należy je jak najszybciej zlikwidować).Pozdrawiam i życzę powodzenia w walce z rozdwojonymi końcówkami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shavingman
I oczywiście pamiętaj że jak już podcinasz końcówki to używaj tylko specjalnych nożyczek fryzjerskich a nie tępych czy zwykłych co miażdzą włosy i pododują ich dalsze rozdwajanie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moja kumpela ma piekne wlosy a rozdwojone... I szybko jej rosną co mnie dziwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×