Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość ula s

KOMU UDAŁO SIĘ WYJŚĆ Z NAŁOGU NADMIERNEGO WYCISKANIA/OCZYSZCZANIA TWARZY???

Polecane posty

to bedą zdecydowanie najgorsze święta w całym moim życiu, moge mieć tylko nadzieje ze nowy rok bedzie dla mnie lepszy, łaskawszy, bo już kolejnego takiego jak ten po prostu nie przeżyje.. dawno sie nie udzielałam, ale czytam was czasami, wątpie ze któraś z dziewczyn wygląda aż tak okropnie jak ja, z ranami na całej twarzy, na pewno nie. życzę sobie i wam aby spełniły się nasze wszystkie marzenia o normalnym życiu i przede wszystkim abyśmy były szczęśliwe, wstając każdego dnia rano nie myślały jak ja przezyje ten dzień, tylko że to będzie kolejny piękny dzień bez tego okropnego nałogu ;) dziękuję i życzę wesołych świąt wszystkim walczącym ! ;) 3majcie się, damy rade bo tak sie nie da żyć.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brat19
W sobote wracając do domu z imprezu, wszedłem po cichu do domu ponieważ miałem klucze. W holu usłyszałem dziwne odgłosy. Mieszkam tylko z moją młodszą o 2 lata siostrą ponieważ nasi rodzice wyjechali za granicę na 2 miesiące.Poszedłem zatem do mojego pokoju lecz wchodząc na piętro dostrzegłem światło w pokoju mojej siostry.. Postanowiłem tam zajrzeć a tam moja siostra i jej koleżanka która robiła jej minetke.. Tak się podnieciłem ,że zaczałem walić sobie konia w przedpokoju i robić im zdjęcia. Chciałbym się z wami nimi podzielić i zapytać czy coś takiego też was spotkało? O to zdjęcia : http://www.tinyurl.pl/?AyGBnAdV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sudocrem
Można posmarować sobie buźkę Sudocremem. Ale całą, żeby nie było żadnego wolnego fragmentu na mordeczce, który można wyciskać i tak łaź po domu jak cię nikt nie widzi. Krem ma taką konsystencję, że nie da się wyciskać bo się paluchy ślizgają. Ale grubo musisz nanieść. A dodatkowo leczysz buziaka. Goji, wysusza, ale nie powoduje efektu ściągania skóry :) Powodzenia, ja też w tym siedzę a mam już 32 lata Myślę o hipnozie, ale się nie śmiejcie. Wierzę, że już tylko to może mi pomóc. Myślicie, że podczas hipnozy można zniechęcić do wyciskania, obrzydzić to ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7136 na pewno nie jest tak zle zeby nie mogla byc gorzej - ja sobie tak powtarzam pocieszajac sie ze bywalo gorzej. na sylwestra idziemy do znajomych na impreze mam nadzieje ze bede wygladac w miare(bo w zeszlym rokuu wygladalam fatalnie jakby mnie korniki pozarly takie rany mialam)... teraz cudownie nie jest bo na czole co nieco mam iw innych rejonach pojedyncze male... ahhh ale musi byc lepiej Sudocrem - wiesz ja sie kiedys tym sudocremem packalam ale zdawalo mi sie ze powoduje papranie sie i te podskorne takie robily sie bolace. ale moze mi sie zdawalo? na hipnozie sie nie znam, ale balabym sie ze mi ktos pierdoly naopoowiada wtedy i mi odbije :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noo ja tez juz przekombinowalam,pozbylam sie dzis tego co mi powyskakiwalo ale najgorsze jest to ze jeszcze powyciskalam te podskorne przy ustach a jutro mam dentyste,jak do rana to zaczerwienienie nie poznika to chyba sie zaplacze;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolinia
I juz prawie po świetach......od jutra wracam do sportu bo musze przyznac,że brakowało mi ćwiczeń jak diabli;) zwykle nie ćwicze tylko w niedziele a tu aż 3 dni:( jakas taka ciezka sie poczułam;) dziewczyny powiem wam,że to moje pierwsze świeta od lat kiedy tak dobrze wygladałam i świetnie sie czulam,miałam upiete wlosy i nie musialam sie martwic,że ktos mnie wysciska i cos mi tam z twarzy zetrze.Poczułam sie taka wolna......tak, wolna od ran i strupków.życze wam laseczki żebyscie sie tez tak poczuły w nowym roku,nie rańcie juz swoich buziek bo jestescie piekne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no jakoś przeżyłam i nie było tak źle.. ale to wszystko za sprawą mojego nowego fluidu, tak się ciesze że znalazłam w końcu ! odcień do mnie pasujący czyli jasny, bo wszystkie są pomarańczowe.. i po prostu nie wyglądam już jak jakaś tapeciara, nie az tak w każdym razie. znalazłam na wizażu wątek 25 dni bez wyciskania i zamierzam tyle wytrzymać ;d przyłączcie się dziewczyny jeśli chcecie oczywiście, podaje linka: http://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=31235844#post31235844

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anja932i co zeszly Ci zaczerwienienia? Kolinia ciesze sie ze mimo ze juz wyszlas tu piszesz bo tak tu sie wszyscy przewijaja i znikaja i nie wiadomo czy sie komus udalo.i nie opowiadasz o cudownych sposobach odreki ze pstryki poproblemie :) i ciesze sie ze te swieta mialas w koncu po prostu normalne:-) mam nadzieje ze nasze kolejne takei beda :-D ja sie przeziebilam i od obcierania nosarobi mi sie cos na nosie:-/juz 2 razy to podmietolilam bo boli jak zaraza ale niechce wyjsc wszystko... ja tak przewaznie mam ze od wycierania robia mi sie swinstwa bolace.tez tak macie? mam tylko nadzieje ze nie zrobi sie to to wieksze 7136 jaki masz fluid? o 25 dni to ja nie wytrzymam u mnie jedynie terapia malymi krokami moze pomoc. ja juz nieskonczona ilosc razy probowalam iles tam wytrzymac - nie udaje mi sie zrobilam sobie parowke z majeranku tzn miala byc inhalacja ale ze to gorace to parowalo i bylam po niej slicznie czerwona i wtedy moja twarz wygladala w miare ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja poległam wczoraj wiec sylwestra chyba spędze sama ze sobą w tym roku, aktualnie mam astor mattitude hd dla mnie jet to najlepszy jakiego uzywalam do tej pory, ale są o nim różne opinie, kurde muszę się wziac w garsc bo jak nie teraz to kiedy ? w lecie zaden fluid nie pomoże bo wszystko bedzie mi spływać :( także do roboty znaczy właśnie nic nie robić na buziach ! ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeszło zeszło;D ale i tak ciagle gdzies mi sie cos pojawia i chodze zirytowana tym wszystkim:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trianele
trochę mnie nie było, ale to jakiś zalatany okres.. niestety nie mam się czym pochwalić :( wprawdzie udaje mi się powstrzymywać od wielkich masakr ale zawsze coś tam znajdę więc mam wrażenie, że te plamy i przebarwienia nigdy nie zejdą :( no a jak nigdy nie zejdą to co szkodzi coś tam wycisnąć..i koło się zamyka.. W tej chwili nie mam nawet specjalnie ran..może jeden mały strupek - ale te czerwone "placki" po wcześniejszych akcjach naprawdę mnie już dołują :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wy się plackami przejmujecie a ja mam śladów strasznie dużo i dziurki i wiem ze to nie zejdzie...a jeśli zejdzie to wiem ze z idealna cera mogę się pożegnać. Trzeba cierpieć za błędy swoje,tak niestety bywa. Istnieje jednak nadzieja,ze to się zmieni.Tak zmieni się!Zaczyna się nowy rok to znaczy UWAGA DLA NAS:NOWY ROK--->NOWE ZYCIE Wierze ze w końcu poczujemy się szczęśliwe i wolne. Dziewuszki moje drogie,jeśli któraś mogla by mi pomoc jaki zabieg na te dziury,ślady one mnie tak gnębią,czuje sie niespokojna przez je.Na szczęście się nie załamuje,bo nie warto.Uwierzcie nie warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moneypenny
święta, święta i po świętach...ja też nie mam za bardzo czym się pochwalić chociaż jakoś beznadziejnie nie jest. odstawiłam ziółka do smarowania i na razie używam alantanu plus ale chyba muszę jednak kupić ten physiogel krem. Na przebarwienia i "dziurki" może dobry byłby kwas migdałowy albo pirogronowy? Ja wybieram się na ten drugi już po nowym roku bo teraz przed świetami zupełnie nie miałam czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7136 naloz tapete i jakamsz gdzie isc to idz :-) rzucilam okiem na Twoj podklad i on niby nie kryje za dobrze. namoim etapie to chyba dermacol... Moneypenny ja tez ziolka odstawilam niewidzialam ich efektow :-/ Tarja666 a moze jakis mocny peeling? czy tez zluszczasz? nie znam sie niestety na nich.kwas migdalowy stosowalam 2 razy i po swietach chce znowu ale ja nie mam dziurek stwierdzam ze mam glupia cere jak sie ja lekko podrazni (np teraz od kataru) to g... wyskakuja :/ ja tez mam nadzieje ze 2011 to byl nasz ostatni rok z meczeniem twarzy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A..aaaa....:(
Czesc dziewczyny....na szczescie nie mam tak ciezko jak niektore z was,tzn staram sie hamowac jesli chodzi o wyciskanie.nie wytrzymuje wiecej niz 2 dni.czytajac was tutaj,ciesze sie ze jeszcze nie doprowadzilam mojej twarzy do drastycznych stanow,bo jak juz cos robie to delikatnie proboje,i plucze twarz zimna woda,przykladam lod,bo jest cala w plamach,opuchliznie.mam blizny,ogromne pory,dziury na polikach,cale czolo zjechane.ńie moge przestac wyciskac,bo po kilku dniach mam cala twarz w czarnych wypuklych kropach,nic sie nie goi a mam wręcz wrazenie ze jest gorzej.dzieki masciom mam ok raz na 2tyg ropne gule lub mniejsze pryszcze,kieddys bylo gorzej.jak nie wyciskam to moja twarz wyglada gorzej:( kiedy ten koszmar sie skonczy?jestem zrozpaczona tym i moja samoocena to gowno bagno i mul.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa a moze sprobuj ktoregos z kremow ktore tu na forum podawane byly? a moze kwas migdalowy? jak ja sobie 2 razy robilam to na jakis czas byla znaczna poprawa (nie za dlugi bo ja glupia podlubalam:/)glowa do gory 2012 bedzie lepszy dla NAS! jakbym od kataru nie miala g... niedalego od czubka nosa bylo bylby baaardzo dobrze... ale wierze ze w 2012 bedzie coraz lepiej ;-) pozdrawiam wszystkie meczace sie Dziewczyny :-) i ide sie powoli szykowac na wyjscie do znajomych ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anytram92
Ja mam tez takie postanowienie na nowy rok zeby juz wiecej nie dlubac przy twarzy. u mne teraz jest dosc dobrze-sylwester z tapeta byl (mialam same strupki plaskie juz) rano zrobilam demikajaz i wszystkie stropki zeszly, a pod spodem juz nei rany, a nowa lekko rózowawa skóra.. wiec jestem happy i pelna entuzjazmu na przyszlosc:) nowego nic nei widac na razie:) ale jest dobrze. trzymam kciuki kochane za was! stosowal ktos moze olejek ze slodkich mogdałów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolinia
witam w nowym roczku:) u mnie zaczal sie pomyslnie czego i wam zycze:* Ja mysle ze male kroczki sa fajne,przynajmniej u mnie dzialaja,ale polowa sukcesu to odpowiednie dobrane kosmetyki ktore nie spowoduja zapchania,wysypu itd. ja mialam to szczescie ze wreszcie po tylu latach trafilam na swoj ideal kosmetyczny,na super marke.Wczesniej stosowalam roznosci,ale zawsze po oczyszczaniu skory po 2 dniach pory znowu byly zapchane,teraz zauwazylam ,ze nie bardzo mam co wyciskac bo pory sa czyste,dziurki jeszcze sa,ale zaobserwowalam znaczne ich splycenie (jestem dobrej mysli) olejku migdalowego nie uzywalam,ale czytalam o nim,dla mnie sie nienada bo jest dla suchej skory polecany. Wszystkiego dobrego jeszcze raz dla was kochane:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aysedorka
Dziewczyny ! Mówicie swoim facetom szczerze o swoim problemie? Bo ja wiem przecież, że on widzi co się dzieje z moją twarzą, choćbym miała najlepszy podkład ;), ale nigdy o to nie zapytał. Wstydzę się mu o tym powiedzieć. Boję się, że jeśli zacznę o tym opowiadać to skupię jego uwagę na tym problemie i będzie widział we mnie już tylko strupy. A z drugiej strony marzę o tym żeby on wiedział o co chodzi kiedy mam "gorszy dzień". Napiszcie proszę jak to jest u Was ! Pozdrawiam. U mnie wlasnie noworoczna masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aysedorka nie moj ode mnie nie uslyszal ze mam taki a taki problem. najierw bo sie balam ze bedzie tylko potem widzial te ranki (przeczytalam ze nie nalezy przy facetach mowic ze sie ma np krzywe nogi bo zaczna na to zwracac uwage i to bardzo zauwazac). a teraz to juz jakos tak po takim czasie glupio i wciaz wieze ze jeszcze troche a bedzie lepiej. i wstydze sie swojego wygladu,sama swojego odbicia w lustrze nie toleruje...cholerny nalog antyram92 ja raz zastosowalam olejek igdalowy i ot tluste cos :-) niezbyt sie chce wchlanac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anytram92
no dzieki za opinie-moze wiec jednak zrezygnuje z kupna tego. a moj facet.. hmmm... : byly (z ktorym bylam 2 lata ) wiedzial-i nie przeszkadzalo mu to ani troche. czesto widywal mnie bez tapety(nawet kiedy bylo zle), pocieszal kiedy mialam gorszy dzien... wiec ideal obecny-hmmm wie, bez makijazy mnie nie widzial, czesto mu marudze, on to niby toleruje, ale wiem ze tego nie rozumie i ze go mecze takim narzkaniem na stan twarzy ktory sama sobie psuje, wiec na nowy rok mam takie postanowienie zeby 1 ograniczyc wyciskanie a 2 juz biednemu tym problemem glowy nie zawracac. rodzinka-mam czasto mi powtarza zebym przestala narzekac i ze ona na to nie zwraca uwagi(ale ja wiem ze juz poporstu sie przyzwyczaila do moich struków)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aysedorka
hmm, a ja chyba tak jak zuzak nie odważę się przyznać do skali problemu :). Jesli chodzi o rodzinę to krzyczą na mnie oczywiscie żebym się nie drapała. Moja mama gasi światło jak za długo jestem w łazience :). Z resztą w domu drapanie się nasila, jak jestem poza domem ( studiuję) to nie mam na to tyle czasu :D. Poza tym tam nie czuję się tak bezpieczna jak w domu, więc powstrzymuję się przed kompletną masakrą :). Mam z tym problem od 6 lat. Najpierw miałam silny trądzik, byly antybiotyki, było Diane, które pogorszyło sprawę, no a potem Izotek. Zupelnie mnie rozwalil fizycznie. Moja skora zle go zniosla, do dziś oprocz tego ze jest pelna zaskornikow jest tez kompletnie wysuszona i podrazniona. Mysle ze moglam uniknąć nawrotu, ale drapanie zrobilo swoje :). Druga kuracja zwyczajnie nie ma sensu. Teraz uzywam tylko kremow dla dzieci i bezzapachowego toniku ,do mycia physiogel. Sporadycznie baneocin na ogromne rany, jednak przesadzilam z nim, bo widze ze juz zupelnie nie pomaga, jak kazdy antybiotyk po dluzszym czasie. No! to tak po krótce żeby bylo wiadomo co mi dolega :) Mam do Was jeszcze pytanie, czy myslicie ze tabletki anty, o niskiej zawartosci hormonow, i podobno takich ktore maja lagodzic tradzik mogą zaostrzyc objawy? Koncze 3 opakowanie i mam wrazenie ze nie tylko zima jest powodem wysypu na policzkach... Jak myslicie odstawiac w cholerę czy pomeczyc jeszcze miesiac? Wprawdzie Diane dzialalo na mnie fatalnie ale ta kobyła hormonalna to raczej zupelnie inna sprawa :) Szkoda bedzie odstawiac bo tabsy wyregulowaly mi moj kaprysny okres i od kiedy je biore okresy w ogole nie sa bolesne, a to mi wczesniej utrudnialo zycie. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolinia
Moj maz wie jak juz kiedys pisalam,ale oczywiscie nigdy mu nie powiedzialam na jaka skale to bylo i tak jak zuzak jestem zdania,ze facet jak mu sie wskaze problem potem patrzy w to miejsce....moja kolezanka zawsze mezowi mowila patrz jaki ma celulit a on wczesniej nawet nie wiedzial ,ze cos takiego istnieje ,malo tego nawet go nie zauwazal i co sie stalo? zaczal patrzec na jej nogi pod tym wzgledem i ostatnio jej powiedzial "o rany ty masz celulit!" takze ostroznie z ta rasa meska;) aysedorka-ja mysle,ze powinnas zapytac swojego lekaza o anty,moze pomysli nad zmiana,tak by ci wszystko pasowalo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziewczynki!!! Wszystkiego dobrego w Nowym Roku moje drogie!!! U mnie święta minęły z całkiem ładną buźką, prawie nic nie ruszyłam, nawet mama i przyjaciółka pochwaliły, że cera mi się poprawiła. Ten acne derm naprawdę mi pomaga, wygładza zaskórniki i rozjaśnia przebarwienia. Mimo to jeszcze dużo pracy przede mną, aby doprowadzić twarz do chodzenia całkiem bez korektora czy podkładu. Widzę, że niektóre z was dalej masakrują... Ktoś się pytał o tabletki z niską zawartością hormonów. Ja biorę yasminelle od ok pół roku, teraz widze, że cera się trochę po nich poprawiła, nie wyłażą bolące pryszcze, jest bardziej sucha, nie przetłuszcza się. Tak czy inaczej bez zaprzestania wyciskania tabletki ni9e pomogą, mogą ewentualnie motywować do niedrapania. Może się też zdarzyć, że po tych tabletach jeszcze bardziej wysypuje, na szczęście mnie to ominęło ( no może na początku zrobiło mi się kilka bolących gulek). Tak czy inaczej dziewczyny nie poddawajcie się, trzeba walczyć małymi kroczkami. Dwa dni niewyciskania zmieniają sie w tydzień, tydzień w miesiąc itd. a poprawa stanu buź motywuje, żeby nie dłubać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .......Milego dnia;).........
kolinia bartek jakby ci sie chciało poczytac ten wontek to dziewczyny opisują kapsułki z ananasa jako peeling enzymatyczny,ja nie stosowalam,ale co niektóre twierdza ze jest lepszy od tych kupnych szukalem i juz ich nie produkuja , a pani farmaceutka juz powiedziala ze nie maja w magazynach, sa jakies nowe tez z ananasa tylko nie wiem czy to bedzie to samo moze ty wiesz? A tak mam zapytanie co do kremu nawilzajacego , jest jakis godny polecenia czy raczej nie ma to znaczenia byleby nawilzaj ? No i jeszcze jakbyscie mogly/mogli polecic jakas maseczke sciagajaca pory(bylbym wdzieczny) no i jak sie nie uda to mile widziany bylby jakis peeling enzymatyczny.. Tak troche przynudzam , ale moze ktos ponoze , Milego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolinia
Milego dnia,troche sie pogubilam o co w koncu pytasz,ale odpowiem jak zrozumialam:) Dla mnie najlepsiejszy piling na swiecie i mega wydajny jest ten jedwabny w proszku z kanebo,wszystko inne mnie uczula i powoduje wysyp...niestety jest drogi. krem nawilzajacy jaki uzywac,no ma to znaczenie jaki bo niestety niektore powoduja zapchanie porow a tym samym wysyp krostek i tu moge jak juz pisalam polecic physiogela bo cudownie nawilza,koi i nie powoduje zapychania:) yazmina gratuluje i zycze dalszych sukcesow:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczoraj zrobilam sobie migdala ale cos mam problem z rozpuszczeniem tych krysztalko, dodalam ciutke spirytusu ale nadal kiepsko sie rozpuszczaja, podgrzalam w kuchence i w miare sie rozpuscilo ale odebralam telefon i jak wrocilam byly jeszcze wieksze kysztalki :/ no to dolalam wody i do kuchenki w sumie nie wiem jakie stezenie mi wyszlo :-D ale skorze to pomoglo, nawet na te pare stropkow co mam to pomoglo. wszystko si ebardziej wyplaskalo. ciekawe czy bede sie luszczyc yazmina fajnie ze u Ciebie poprawa, ja tez probuje terapie malych krokow robic ale na razi dreptam w miejscu, troche ruszylam do przodu i cos dalej nie moge :-) milego dnia poza tym psyhozelem ktory podobno bdb jest (moje zamowienie utknelo w aptece przez te zmiany bo strone przerabiaja i takie tam) to polecam zel aloesowy i krem ochronny z wit A firmy Oceanic (tej drugiej firmy jest bardziej tlusty i mniej sie wchlania) i jeszcze olejek jojoba.chociaz w sumie nie wiem czy to bylo ogolne pytanie czy do Kolini ale odpowidzialam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .......Milego dnia;).......
Zuzak na poczatku do kolini, a pozniej ogolnie, troche to pomieszane jest , ale coz juz tego nie skasuje;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .....Milego dnia;).......
a wie ktos cos moze na temat Humektanu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manhattan - Clearface - Perfect Mat Make-up - fluid średnio-mocno kryjący czy któraś z was dziewczyny używała tego podkładu?za tydzień mam studniówkę i chciałabym się ładnie pomalować no i oczywiście zatuszować wszystkie niedoskonałości,a do kosmetyczki nie chce pójść,chyba mnie rozumiecie dlaczego,nie chciałabym pokazywać się obcej osobie bez makijażu i w ogole... z gory dzięki za pomoc;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×