Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...
Zaloguj si臋, aby obserwowa膰  
Go艣膰 rosa

Moja nerwica...

Polecane posty

Go艣膰 Ka艣ka21
mnie te偶 si臋 marzy normalne,beztroskie 偶ycie a dzisiaj tak 藕le si臋 czuje.Czy ja, czy my b臋dziemy kiedy艣 zdrowe???

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Kaska... ja ju偶 czuj臋 si臋 o niebo lepiej ni偶 par臋 lat temu. Sama wychodz臋 nie czuj膮c l臋ku, wprawdzie nie wiem czy dalabym rad臋 pojecha膰 gdzie艣 autobusem, pewnie tak, ale od dawna nie pr贸bowa艂am, zawsze jezdz臋 samochodem, bo czuj臋 si臋 bezpieczniej wiedz膮c, 偶e stoi gdzie艣 na parkingu i w ka偶dej chwili mog臋 do niego wsi膮艣膰 i odjecha膰. Ale najwazniejsze, 偶e wychodz膮c nie czuj臋 l臋ku, a kiedy艣 parali偶owa艂 mnie nawet przed wyjsciem na podw贸rko:(. No i nie mam ju偶 atak贸w paniki, a z uczuciem ciag艂ego os艂abienia jako艣 sobie radz臋. Po tylu latach ju偶 umiem sobie wyt艂umaczy膰, 偶e nic z艂ego mi si臋 nie stanie, do tej pory ani razu nie zemdla艂am, wi臋c pewnie si臋 to nie zdarzy. Czasem jeszcze czuj臋 si臋 troch臋 dziwnie (Nikolka o tym pisa艂a) np. stoj臋 w kolejce w sklepie i mam wra偶enie, 偶e zaraz si臋 przwr贸ce, wtedy musz臋 si臋 o co艣 oprze膰 i jest ok. Ju偶 nie my艣l臋 o tym, 偶e jestem chora psychicznie, bo wiem, 偶e nie. Gdyby tak by艂o to ju偶 dawno m膮偶 zamkn膮艂by mnie w zak艂adzie:P. Gdyby jeszcze nie to bezustanne my艣lenie o chorobach, g艂贸wnie raku i l臋k przed nimi, to by艂oby ca艂kiem nie偶le.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 nikolka
Witam wszystkich! Jest to moje pierwsze forum w ktorym uczestnicze. Wczesniej tylko czytalam, ale jakos balam sie dolaczyc, bo nie docieralo do mnie, ze takie podzielenie sie swoim problemem, porozmawianie o tym z ludzmi ktorzy tak samo jak ja cierpia i mecza sie z nerwica od kilku a nawet kilkunastu lat, przynosi ulge, a nawet w jakims stopniu pomaga.Mozna uslyszec porady, mozna sie troche pozalic i mozna rowniez pomoc.Ciesze sie ze trafilam na to forum. Pozdrawiam goraco! Buziaczki@@@

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Mazia
Czesc Wam dziewczyny Serdecznie wszystkie pozdrawiam i zycze duzo wytrwa艂osci. Wiem co przezywacie, znam ten b贸l...sama to przechodzi艂am...i teraz wiem jedno, b贸l fizyczny to miodzio w por贸wnaniu z nerwica. Zawsze m贸wi艂am ze wola艂abym zeby przez 3 tyg bite 24 h chamsko bola艂 mnie z膮b..i to na pewno bedzie lepsze niz ta cholerna nerwica. Dziewczyny, dopiero teraz doceni艂am to, jak zycie jest piekne. Dopiero teraz, kiedy sie wyleczy艂am. Cz艂owiek kt贸ry nie maial nic wsp贸lnego z nerwica nie docenia daru spokojnego, zwyk艂ego zycia. Dziewczyny, jestem z Wami. Trzymam kciuki...uzbrojcie sie w cierpliwosc, przejdzie.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 nikolka
Czesc Mazia! Czy moglabys opisac jak to wszystko wygladalo u Ciebie. I jak poradzilas sobie z nerwica. Ja walcze juz 6 lat i jakos nie moge jej calkiem pokonac. Czasem wydaje mi sie ze jest juz w miare dobrze , a za chwile znowau porazka.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Mazia
Nikolka! S膮 r贸znego rodzaju nerwice, jedni maja ataki paniki inni inne badziewiarstwa. U mnie wygl膮da艂o to tak: wraca艂am z Anglii, po bardzo nieudanym pobycie, bardzo sie denerwowa艂am w trakcie drogi powrotnej ale t艂umaczy艂am sobie to tym ze to dlatego ze wracam, ze jeszcze nie jesetem na miejscu w Polsce. Dojecha艂am...ale siedzac w domu zstanawia艂am sie co jest, przeciez juz wr贸ci艂am, a moje nerwy nie da艂y mi spokoju. I tak sie zacze艂a moja historia....moja nerwica objawia艂a sie r贸znuymi fobiami, strachem, nie mog艂am czytac, nie mog艂am ogl膮dac telewizji, nie mog艂am nawet patzrec na kolorowe ksi膮zki na po艂kach. Ba艂am sie umy膰 w艂os贸w, a zajscie do biblioteki kt贸ra stoi 500 m od mojego domu graniczy艂o z cudem. Roznosi艂o mnie od srodka, tego nie by艂o widac na zewn膮trz, to nie tak ze sie DENERWUJE i trzesa mi sie rece, nie to nie to, to wszystko by艂o we mnie...rano kiedy sie budzi艂am, b艂aga艂am Boga zeby jak najszybciej by艂a noc, bo zn贸w musze zyc kolejne kilka godzin z ta skurwia艂a nerwica(sorki).Sen by艂 moim ukojeniem(spowodowany tabletkami oczywiscie). Nawet nie jestem w stanie przytoczyc wszystkich objaw贸w mojej nerwicy bo by艂o ich tyle ze pewnie miejsca by tu zabrak艂o. Dziewczyny, sta艂am sie spowrotem dzieckiem, nic nie potrafi艂am zrobic sama, nawet zajsc do koscio艂a. Nadszed艂 okres w kt贸rym musia艂am jezdzic poci膮gami....Boze, tabletka za tabletk膮, oczywiscie nie sma, bo sama nawet na dworzec nie potrafi艂am wejsc. W poci膮gu najczesciej dopada艂y mnie ataki paniki. Nie wiedzia艂am co ze sob膮 robic. Chcia艂am uciekac, wyskakiwac przez okno..ale dlaczego? przed czym uciekac? Nadal nie wiem. W niekt贸rych postach pisa艂yscie ze macie wrazenie ze ca艂y czas mdlejecie, ale nigdy nie zemdla艂yscie, tez to przechodzi艂am. Wiem, ze slady nerwicy d艂ugo jeszcze we mnie pozostan膮 i co jakis czas nadal mam wrazenie ze mdleje...ale dziewczny, to tylko nasza chora psychika, przez 3 dni mam wrazenie ze padne za moment, robie sobie badania krwi, do tego momentu kiedy badan nie odczytam ledwo zipie, trzymam sie barierek bo juz juz juz i mdleje. Ale gdy przeczytam badania krwi i okazuje sie ze s膮 rewelacyjne...jak reka odj膮艂. Wszystko mi przechodzi i zn贸w mam p贸艂 roku spokuj. Zacze艂am sie leczy膰 homeopati膮 L-74. To by艂o najgorsze bo leki homeopatyczne zaczynaja dzialac dopiero po 2 tyg lub nawet 3 tyg stosowania wiec pomaga艂mam sobie xanaxem. Po nim choc na chwile czu艂am sie jak nowo narodzona. Potem by艂y r贸zne wizyty u masazystek, wkoncu trafui艂am na masazystke kt贸ra mia艂a cos w sobie z bioenergoterape艂tki i wtedy poczu艂amm delikatna poprawe, nastepnie by艂a akumpresura i znowu troszeczke lepiej. Ale jak na z艂osc, dopad艂a mnie depresja, mia艂am dwa g贸wna na raz. Psychiatra, leki antydepresyjne, na zadne psychotopy nie chcia艂am sie zgodzic bo s艂ysza艂ma ze uzaleznij膮. Bra艂am antydepresanty z uspokajaj膮cymi na przemian. Mys艂a艂am ze dostane swira, mia艂am wrazenie ze mam na czole wypisane WARIATKA, ze ludzie to widz膮. Kurwa, ta choroba jest najgorsza na swiecie. Mija艂y miesi膮ce, z nerwicy powoli wychodzi艂am. Malutkimi kroczkami przekonywa艂am sie do kolejnych czynnosci, pokonywa艂am sw贸j strach, to buy艂o najgorsza, najwieksze walki jakie stoczy艂am w zyciu to te ze swoim strachem. Paranoja. P艂acz i zgrzytanie zebami ale by艂am silna, wmawia艂am sobie ze potrafie, zrobie to, potrafie! Okropnie zy艂o sie ze swiadomoscia ze ta choroba to nie grypa, nie przechodzi za tydzien, wiedzia艂am ze musi min膮c szmat czasu zeby wreszcie poczuc co to znaczy spkojnie zyc. W koncu trafi艂am do psychologa. Odstawi艂am wszystkie leki. Pomog艂a. Ona mi pomog艂a. Dzieki psycholog wsiadam do poci膮gu(mieszkam na po艂udniu POlski) i jade do Szczecina, sama. Latam samolotami i mam w d.... tysiace fobii. Pewnie ze sie pojawiaja od czsu do czasu ale jakos staram sobie to wyt艂umaczyc. czesto boli mnie 3/4 mojego cia艂a na raz. Nawala mi serce, boli jelito, i 7 zeb贸w na raz...i wiem ze to....moje nerwy. Ze z moim cia艂em jest wzystko ok. Te objawy pojawiaja sie coraz rzadziej raz na kilka tygodni...ale...tabletki i krople uspokajajace zawsze mam przy sobie. Uzaleni艂am sie od swiadomosci ze musze je miec przy sobie. Nie biore, nie stosuje, wazna jest swiadomosc poziadania. Ups ale sie rozpisa艂am. dziewczyny,, trzyajcie sie i wiedzcie ze w koncu wy zaczniecie normalnie zyci bedziecie szczesliwe. Obiecuje wam to. Kiedys przeciez to musi sie skonczyc...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰
Witaj Maziu! Kiedy czuj臋 si臋 艣wietnie tak jak przez ostatnie dni ( co zawdzi臋czam jak s膮dze w 80% lekowi a w 20 % mojemu ju偶 bardziej olewaj膮cemu stosunkowi do nerwicy ) to chce mi si臋 艣mac z w艂asnej s艂abo艣ci i rozumiem podej艣cie takie jak Twoje. Jednak kiedy s膮 TE Z艁E dni to mam wrazenie, 偶e to si臋 sko艅czy, ale....po moim pogrzebie. Naprawd臋 ju偶 kilka razy by艂am prawie pewna, 偶e to co czuj臋 to juz umieranie i zanim karetka przyjedzie ( a by艂a u mnie przy atakach 4 razy ) ju偶 b臋d臋 wacha膰 kwiatki od spodu. To by艂o najgorsze uczucie jakie prze偶y艂am w 偶yciu. Nikomu tego nie 偶ycz臋.Nagle nie mog艂am utrzymac si臋 na nogach, nie mog艂am z艂apac oddechu, zacisn臋艂y mi sie mi臋艣nie w gardle, serce wali艂o chyba 300 razy na minute, my艣la艂am, 偶e peknie i serce i 偶y艂y w czaszce. Do tego dosz艂a tak niesamowita s艂abo艣膰, 偶e le偶a艂am na pod艂odze, nie mia艂am si艂y ruszyc r臋k膮 ani nog膮. By艂am pewna, 偶e to przynajmniej zawa艂.To by艂o straszne:( Potem jak przyje偶d偶a艂o pogotowie i lekarka stwierdzi艂a, 偶e to nerwica i zebym do psychiatry sz艂a, patrz膮c na mnie z wyrzutem jakbym zawrci艂a jej g艂ow臋 - czu艂am si臋 jak zbity pies. Naprawde by艂am pewna, 偶e zwariowa艂am. Potraktowano mnie jak histeryczk臋 a ja naprawde czu艂am si臋 wtedy skrajnie 藕le. Nikt co tego nie poczu艂 na sobie - nie zrozumie.Po oko艂o 40 min wszystko przechodzi, ale jeszcze jakis czas trzes艂am si臋 jak galareta pod grub膮 ko艂dr膮 a rano po kilku godz snu czu艂am si臋 skrajnie wyczerpana jakbym przebieg艂a przynajmniej maraton. Cz臋sto budzi艂am si臋 z uczuciem tak okropnego zm臋czenia, 偶e my艣la艂am, 偶e to zm臋czenie mnie zabije. Po prostu nie mia艂am si艂y oddychac ani mieli膰 j臋zykiem k臋sa kromki chleba.O innych objawach ju偶 pisa艂am na tym forum lub nawet lepiej ju偶 o tym nie wspomina膰. Za duzo tego. Dzi艣 czuje sie dobrze. Biore d艂ugofalowy lek, ale nie wiem czy nadejdzie chwila, 偶e bede sie czu艂a tak jak dzis bez zadnych proch贸w. Nie wiem czy to si臋 kiedys skonczy.Czasem mam na to nadziej臋, ale widze po Was. Kilka osob z tego wysz艂o a wi臋kszo艣膰....6, 10, 20 lat....10 lat to ca艂a moja pozosta艂a m艂odo艣膰, najlepsze lata i mam je sp臋dzi膰 z nerwic膮 ???

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 po prostu ania...
Rosa...mnie te偶 wkurza to , 偶e najpi臋kniejsze lata mojego 偶ycia przebieg艂y pod wezwaniem nerwicy :( zacz臋艂o mi si臋 to jak mia艂am 23 lata :( za rok mam rocznic臋 10t膮:( Ale ciesz臋 si臋 tym , 偶e na pocz膮tku by艂o strasznie ci臋偶ko, a z ka偶dym rokiem coraz lepiej .

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 lolla
Mazia dzi臋ki za wpis , odnalaz艂am tam niejedno z mojej nerwicy.馃尰 Lepszych dni dziewczynki馃尰

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰
nerwica mo偶e przybiera膰 wiele postaci, ja nigdy nie ba艂am sie wychodzenia z domu, ale sa tu osoby kt贸re bezpiecznie czu艂y si臋 tylko w 4ech 艣cianach

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Mazia
S膮 r贸zne rodzaje nerwic. jedna z nich to nerwica l臋kowa. Rosa, najwazniejsze jest to zeby WIERZYC. Mozesz mnie wysmiac ale wiara czyni cuda. Nie poddawaj sie, nie dawaj sygna艂u swojej podswiadomosci ze bedziesz sie pewnie z tym meczy艂a przez kolejne pare lat. Tak nie mozesz. Nawet nie wiesz jakie pok艂ady nosi ze sob膮 nasza podswiadomosc. Wpieraj sobie to ze sie wyleczysz az w konu Twoja podswiadomosc w to uwierzy a cia艂o dzia艂a zgodnie z tym co m贸wi Tw贸oj m贸zg. 艁ap sie wszystkiego, medycyny niekonwencjonalnej jak akumpresura(zajebista rzecz), bioenergoterapia, leczenie zio艂ami. Nie jestem zwolennikiem chemii ale skoro musisz, bierz. Ale walcz. Badz pewna tego ze kiedys to skurwysynstwo minie. Nie dawaj za wygrana, pokaz tej cipie (przepraszam) ze jestes silniejsza od niej. Nerwica jest zakodowana w m贸zgu a nie w pozosta艂ych czesciach cia艂a kt贸re nawalaja. Spr贸buj indywidualnej terapii u psychologa. To drogie, ale warto. Na prawde warto. Wierz w Boga, m贸dl sie. Walcz z tym na wszystkie mozliwe sposoby. Bedzie dobrze. Nie mia艂am nigdy takich atak贸w i nie wyobrazam sobie nawet tego co to jest ale badz silna i przeklnij te nerwice. Ty jestes silniejsza. Potrfisz. Gwarantuje Ci ze potrafisz. Czy Twoja nerwica objawia sie tylko takimi atakami paniki gdzie serce wali itd? Scisk gard艂a mam do tej pory. Co jakis czas go czuje, ale walcze z tym i jakos przechodzi po jakims czasie. Rosa, pamietaj, Ty jestes pania swojego cia艂a, nie ta pizda. Dziewczyny polecam ksi膮zk臋 POTEGA PODSWIADOMOSCI Murphiego. Dosc trudna, ale wczytajcie sie, na pewno w jakims stopniu wam pomoze. Pozdrawiam was wszystkie

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰
Mia艂am do tej pory oko艂o 6 pe艂noobjawowych atak贸w paniki a poza tym r贸偶ne dolegliwo艣ci typu:zawroty g艂owy, przewlek艂e zmeczenie (wr臋cz wyczerpanie), ponad miesi膮c kiedys bylo mi niedobrze, b贸l 偶o艂膮dka i brzucha, uczucie jakby sciskal mnie caly uk艂ad pokarmowy od zo艂膮dka do konca jelit, b贸le g艂owy, uczucie, 偶e zaraz zemdlej臋, zaciskanie mi臋sni gard艂a, uczucie sznurka na klatce piersiowej, dr偶enie r膮k a po atakach zawsze okropne dreszcze ( prawie jak w padaczce ) no i oczywi艣cie natr臋tne my艣li o 艣mierci i chorobach, kt贸re nakr臋caj膮 wszystko. W tej chwili nie odczuwam prawie nic, ale leku nie b臋d臋 bra艂a w nieskonczono艣膰...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Mazia
Zastanawia艂yscie sie czasem dlaczego akurat nas to spotka艂o? Dlaczego nasi znajomi zyja pe艂nia zycia a my musimy si臋 meczyc? S艂ysza艂sm ze jest to genetyczne. Nerwicemia艂am ja, mia艂a moja mama, mia艂a siostra mojej mamy i moja babcia, prababcia tez...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 channel20
Cze艣膰 dziewczyny.Super , 偶e s膮 na tym 艣wiecie takie fajne osoby, kt贸re potrafia m贸wi膰 o swoich problemach.Te偶 mam nerwice.Bardzo nied艂ugo bo od miesi膮ca.Pierwszy napad przesz艂am u kuzynk.Kaplica-w ogole mysla艂am ze to koniec, ze umieram .wstydzi艂am si臋 jednak wezwa膰 pogotowie.Le偶a艂am na 艂贸zku , serce mi wali艂o, r臋ce i nogi mi dr臋twia艂y.Wr贸ci艂am do domu , pomysla艂am mo偶e to jednorazowe, mo偶e przejdzie.I w tym samym momencie dosta艂am ataku, nie takiego strasznego jakl pierwszy ale sk艂oni艂 mnie do p贸j艣cia do lekarza.Pani doktor-zaprzyja偶niona osoba od razu stwierdzi艂a nerwice a dok艂adniej zesp贸艂 l臋ku napadowego. wysz艂am od niej jak nowo narodzona z przepisanymi srodkami uspakajaj膮cymi(Valdispert) Po tygodniu znowu przesz艂am atak-naj艣mieszniejsze w tym wszystkim jest to , 偶e jak sie cos dzieje i nie mam czasu o tym my艣le膰 to ataku nie dostane.Np. pi膰 5 piwo z kolei,skaka膰 na koncercie to mam si艂e, ale ide do sklepu i znowu to samo-uczucie ,偶e zaraz poprostu zejde z tego 艣wiata, 偶e zemdleje , nikt mnie nie znajdzie .Posz艂am do innego lekarza, ten nie zastanawiaj膮c si臋 wys艂al mnie do super pani psycholog.Lecze sie nied艂ugo ale ju偶 wiem 偶e mi to pomaga.Co prawda nie robi艂am 偶adnych badan(nie wiem czy dobrze robie) ale objawy mam identyczne jak Wy, tzn niekt贸re bo nie ma zadnych nerwob贸li tylko uczucie 偶e zemdleje , dr臋twienia natretne my艣li o chorobie i 艣mierci.Cie偶ko jest mi zmierzy膰 ci艣nienie bo na sam widok ci艣nieniomierza serce mi wali i trz臋s膮 mi si臋 rece.NIenawidz臋 tego sprz臋tu:) Kiedy tylko czuje 偶e zbli膮 sie atak , wk艂adam suchawki na 艂eb i ta艅cz臋-uwierzcie mi-strasznie pomaga.Chcia艂am sie was zapyta膰 czy zrobic badania serca czy da膰 sobie spok贸j?? Serdecznie Was pozdrawiam, nawet nie wiecie jak sie ciesz臋 , 偶e znalaz艂am taka fajna stronke!!!!!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Channel20
Dziewczyny mam nadzieje , 偶e si臋 odezwiecie, chcia艂abym by膰 z Wami w kontakcie.Czytam ciagle to forum , i wiem 偶e jestem jedn膮 z Was.Chcia艂am si臋 jeszcze zapyta膰 czy tez macie problemy z zasypianiem?? Ja czasem jak zasypiam to co chwile si臋 wybudzam i a偶 musz臋 si臋 podniesc by"rozrusza膰 serce" bo wydaje mi sie ze przestaje bic.Z kolei w dzie艅 co chwile 艂apie sie za puls, az juz mnie szyja od tego boli:) Te偶 macie takie objawy?? Odezwijcie sie prosze!!!!!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰
Ja tez biore rexetin. To jedyne co mi pomaga. Praktycznie pozbywam sie 99% objaw贸w i 偶yje normalnie. Nie moge jednak brac tego do konca zycia. Tez miewam przed zasnieciem uczucie ze serce przestaje mi bic i wtedy zrywam sie i taka meka moze trwac pol nocy. Boje sie zasn膮c, bo sie nie obudz臋...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Witam wszystkich ! Chanel ja r贸wnie偶 mam takie problemy podczas zasypiania, nagle zrywam si臋 do pozycji siedz膮cej bo nie mog臋 z艂apa膰 tchu i mam wra偶enie 偶e serce przestaje bi膰. Teraz zdarza mi si臋 to rzadko ale w艂a艣nie od takich objaw贸w zacze艂a sie moja choroba, zanim dosta艂m pierwszy atak. My艣le 偶e powinna艣 zrobi膰 badania 偶eby by膰 pewn膮 ze wszystko jest ok. Szczeg贸lnie zr贸b sobie poziomy hormon贸w tarczycy T3,T4. W艂a艣nie nadczynno艣膰 tarczycy powoduje nerwowo艣膰 ( dr偶enie r膮k, ko艂atanie serca, itp) i musi by膰 leczona. U mnie w艂a艣nie tak by艂o. Kiedy zachorowa艂m na nerwice jako nastolatka, podczas bada艅 stwierdzono u mnie nadczynno艣膰 tarczycy i leczy艂m sie r贸nie偶 u endokrynologa. Pozdrawiam apaszka

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰
a u mnie T3, T4 i TSH w normie a r臋ce dr偶膮 cho膰by dzis rano...ale zanim stwierdzi sie nerwice na pewno trzeba zrobic wszystkie badania wczesniej aby wykluczyc inne przyczyny

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 zdasperowana
a ja nie mam problemow z tarczyca, za to podobno mam nerwice...hmm...cos mi sie jednak nie chce poskladac do kupy.bo objawy "nerwicowe" mam od 7 roku zycia...tzn glownie ta pieprzona nadpotliwosc rak...dziwne to dla mnie troche, bo zawsze wydawalo mi sieze dzieci w tym wieku nie maja z tym problemu...nie wiem juz...moze jest jakas inna przyczyna tego wszystkiego...a nerwica je tylko nasila...nie wiecie moze jakie jeszcze badania nalezaloby zrobic oprocz poziomu hormonow tarczycy? pozdrawiam wszystkich

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰
Ja mia艂am hormony tarczycy, morfologie krwi i moczu, poziom potasu we krwi,tomografi臋 komuterow膮 g艂owy ( przez wieloletnie b贸le zlecone przez neurologa ), RTG kreg贸w szyjnych ( bo jak tam jest cos poprzestawiane to tez moze bolec g艂owa ), EEG, wielokrotnie EKG, sprawdzali tez kilka razy ci艣nienie, USG serca ( echo serca ), Holter serca ( 24ogodzinne EKG ).Wi臋kszo艣ci wynik贸w tych badan zarzadal psychiatra zanim zacz臋lismy leczenie. Lekarka musia艂a miec pewno艣膰, 偶e nic innego mi nie dolega. Zosta艂a tylko nerwica.Trzeba i艣膰 do lekarza 1 kontaktu i do psychiatry i oni zazwyczaj zlecaj膮 te serie badan aby wykluczyc inne choroby. Po wszystkim zostaje sie juz u psychatry i on przepisuje leki lub daje skierowanie na terapie. Ja na terapie narazie nie id臋. Nie mam czasu i pieni臋dzy. Poza tym odczuciami moge sie podzielic z Wami tutaj i na to samo wyjdzie. 70z艂 za godzine gadki - szmatki z terapeut膮, kt贸ry g... wie co ja czuj臋...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Channel20
Dzi臋ki dziewczyny za rade-macie racje, p贸jde zrobi膰 badania, chocia偶 jestem pewna , 偶e to nerwica. Mog臋 Was pocieszy膰 tym , 偶e moja mama mia艂a nerwice 3 lata jako m艂oda dziewczyna i wyleczy艂a sie zupe艂nie.M贸wi艂a ze przyszed艂 dzie艅 kiedy poprostu wszystko sie sko艅czy艂o. Skoro ona-panikara jakich ma艂o przez to przesz艂a to ka偶da z nas te偶 mo偶e z tego wyj艣膰. Ja tam jak Wy-codziennie kalkuluje czy op艂aca mi sie wyj艣c z domu bo mo偶e trafi sie atak i co wtedy?? Ale staram si臋 traktowac to cholerstwo jak wszystko inne, ale czasem mam totalne za艂amki i najch臋tniej sama sobie bym wykopa艂a gr贸b.Mam jednak bardzo du偶e wsparcie ze strony mamy kt贸ra sama wie co to oznacza. A wiecie co jest najgorsze?? Opowiedzia艂am o nerwicy swojej kolezance i tak si臋 tym przeje艂a ,偶e pare dni potem wyl膮dowa艂a w szpitalu z moimi objawami i tak wysokim ci艣nieniem , 偶e pytali si臋 jej czy narkotyki bierze.Czuj臋 si臋 winna , ju偶 nikomu nie bed臋 o tym m贸wic.Ale chyba to najlepszy przyk艂ad na to , 偶e nerwica siedzi w g艂owie. Pozdrawiam Was serdecznie.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰
Rexetin bralam od listopada 2004 do czerwca 2005, potem przerwa, atak paniki,inne leki i od miesiaca znow rexetin - pewnie na kolejne pol roku na nim pobede zanim sprobuje zn贸w calkiem odstawic wszystko.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Channel20
Tak sobie czytam te wszystkie wasze wpisy i te偶 si臋 zastanawiam sk膮d to cholerstwo si臋 bierze.Rosa-pisa艂as ze zawsze wszystko traktowa艂as bardzo emocjonalnie-ja mia艂am identycznie, z reszta mam do tej pory.Oczyiwscie z zewnatrz jestem osob膮 nie do zdarcia-wszysyc maja mnie za si艂e spokoju a w srodku-poprostu masakra.NIE daj Boze ktos powie mi cos przykrego i dzie艅 juz zchrzaniony , my艣le o tym non stop.Brata albo taty nie ma w domu , a s艂ysze pogotowie-od razu serce mi nawala , widz臋 sie na ich pogrzebie i szybko 艂apie za telefon 偶eby si臋 upewni膰 ze 偶yje.Wiecie co-to jest chore.Ogl膮dam film, w kt贸rym ktos ma raka i ju偶 trzesawka.NAwet nie wiem od kiedy tak si臋 dzieje , ale chyba od zawsze.Jak to wszystko sobie pouk艂adam to wcale si臋 nie dziwie ze mam nerwice.Jestem emocjonalnie zdesperowanym cz艂owiekiem. A Wy kobitki zastanawia艂y艣cie si臋 sk膮d to si臋 u Was wzi臋艂o?? Chcia艂am Wam jeszcze opisa膰 m贸j najlepszy(w sumie to najsilniejszy atak) S艂uchajcie-jecha艂am na lotnisko do Warszawy-a mieszkam pod 艁odzia wiec zaje艂o to ok 1,5 h i oczywiscie ca艂a drog臋 sie nakreca艂am-co by by艂o gdybym dosta艂a ataku.Jestescie do艣wiadczone wi臋c wiecie ze takie myslenie to gw贸藕dz do trumny.Wysiadam z samochodu i oczywiscie atak-a , 偶e by艂am z mama kolezanki nie chcia艂am sie przyznac ze cos jest nie tak.I jak zwykle-s艂abo serce nawala poczucie ze zaraz sie przekrece-standard.I wiecie co-walczy艂am ze sob膮 przez 艂adne p贸艂 h-przeciez sie mog艂am sie tam po艂ozyc i twierdzic ze umieram.Walczy艂am jak lew i wywalczy艂am.Wracaj膮c do samochodu by艂am juz spokojna.A dobrze wiem , ze gdybym by艂a w domu i sie po艂ozy艂a to atak trwa艂by zdecydowanie d艂uzej.Mo偶e to co pisze to g艂upoty, bo Wy macie zdecydowanie wieksze do艣wiadczenia, ale w grupie ra偶niej-nie??:))Pozdrawiam-chyba juz drugi raz dzisiaj-wybaczcie.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 nikolka
Tez sie zastanawialam skad to cholerstwo sie bierze. Ja tez wiecznie sie o cos zamartwialam. Odkad pamietam. Brdzo latwo jest mnie zranic. Jak ktos cos powie zlego na moj temat to bardzo to przezywam. Rozmyslam o tym calymi dniami.Rosa pisalas w ktoryms poscie, ze lek cie dopada na pustej ulicy gdzie nie ma ludzi, bo boisz sie ze gdybys dostala ataku to nikt Ci nie pomoze. W moim przypadku jest odwrotnie. Jak jest duzo ludzi na ulicy to dopada mnie lek, ze jak dostane atak to ludzie to zobacza.Bardzo boje sie tego.Zawsze jak cos mnie lapie w autobusie albo na ulicy to zaraz uciekam w jakies najblizsze mniej zaludnione miejsce i powoli, powoli sie uspokajam.Jak jade autobusem i jest tylko pare osob to jest w miare ok, ale jak tylko zaczyna sie zageszczac to zaraz cos mi sie zaczyna dziac i byle jak najszybciej do domku.Zawsze musze miec przy sobie telefon. O mojej nerwicy wie niewiele osob: moi rodzice, moja przyjaciolka i moj maz. Moja mama dlugo nie mogla zrozumiec mojej meki. Nie docieralo do niej ze wszystkie badania wychodza dobrze a ja dalej zle sie czuje. Nigdy mi tego nie powiedziala ale chyba myslala czasami ze jestem jakas histeryczka.Jak ktos tego nie przezyl na wlasnej skorze to nie zrozumie tego, chocby sie bardzo staral.Tak sobie mysle ze jak uda mi sie pokonac nerwice to juz nic nie bedzie dla mnie straszne. Marze o tym zeby obudzic sie rano pelna energii, bez tego ciezaru, nie myslac o tym czy bede sie dobrze czula, czy przezyje dzien bez ataku i czy w ogole przezyje ten dzien.Zazdroszcze swoim kolezankom ktore tak beztrosko sie bawia, smieja, bo na mojej twarzy czesciej gosci smutek niz usmiech :(

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 channel20
Nikolka ja tez nie lubie jak jest du偶o ludzi.tak jakbym sie wstydzi艂a tej nerwicy.Wole jak jest ma艂o os贸b niz t艂umy.Jak wida膰 nasza nerwica stroni od ludzi.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Ewita
Cze艣c dziewczyny, ciesz臋 si臋 偶e powsta艂a ta strona.Z nerwic膮 borykam si臋 od dziecka, mia艂am bardzo d艂ugi okres spokoju, dopad艂a mnie znowu p贸艂tora roku temu.Trafi艂am do psychiatry kt贸ry zleci艂 mi terapi臋 grupow膮, terapia bardzo mi pomog艂a.Daje ona du偶o wsparcia kt贸e,szczeg贸lnie nam jest potrzebne.Na terapi臋 chodzilam rok ,z osobami kt贸re tam chodzi艂y mam ca艂y czas kontakt.Nie p艂aci艂am za ni膮, refundowa艂a j膮 s艂u偶ba zdrowia.Obecnie jestem bez lek贸w,bra艂am przez p贸艂 roku cital.Nie jestem jeszcze zupe艂nie zdrowa zda偶aj膮 si臋 czasem l臋ki, ale 偶adko.To paskudstwo potrafi zatruc 偶ycie,ale trzeba walczyc.Dobrze si臋 czuj臋 jak mam du偶o zaj臋c wtedy otym nie my艣l臋,a jak si臋 co艣 zaczyna dziac uspakajam si臋 m贸wi膮c sama do siebie to tylko nerwica nie g艂upiej babo.To tyle narazie trzymajcie si臋 dziewuszki pa.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Co o tym s膮dzicie Moja mama twierdzi 偶e mam nerwice a raczej jej pocz膮tki. Zastanawiam si臋 tylko czy to 偶e du偶o si臋 denerwuj臋 mo偶na nazwa膰 nerwic膮. Fakt czesto si臋 wkurzam i to na wszystko na rodzic贸w, chlopaka, s膮siad贸w, na babe z sekretariatu, na tloki w autobusie itp. Od pewnego czasu bardzo si臋 te偶 poce i mam takie jakby sk贸rcze mi臋艣ni np. w nogach o k艂贸ciu i b贸lu w klatce nie wspomne. Wiem偶e to na tle nerwowym nie wiem tylko czy moja mama nie przesadza bo odk膮d sporo schud艂am wkr臋ca mi 偶e si臋 odchudzam co jest nieprawda bo jem normalnie i do tego czest kaloryczne rzeczy jak pizza spagetti.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 channel20
do poprzedniczki-bardzo mo偶liwe ze masz nerwice, ale my kobiety znerwicowane wiemy o tym dlatego , ze mamy ataki nerwicy, czyli jestesmy przekonane ze umieramy.Tez miewasz takie ataki?? Skoro sporo schud艂a艣 to radz臋 Ci zebys zrobi艂a badania. Jezeli wszystko bedzie w porzadku tzn , 偶e jestes jedna z nas.Pozdrawiam.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Witam wszystkich ! Ja r贸wnie偶 zastanawiam si臋 sk膮d u mnie ta choroba ? !Analizuje swoje 偶ycie od dzieci艅stwa .......i nie wiem. Normalna rodzina, 偶adnych patologi......Zawsze by艂am osob膮 wra偶liwa,nie艣mia艂膮, 艂atwo mnie zrani膰. Pierwsze symptomy nerwicy by艂y ju偶 w dzieci艅stwie..... Pami臋tam ju偶 w pierwszych latach szkolnych jak reagowa艂am np. wywo艂ana na lekcji do odpowiedzi. Serce wali艂o mi jak oszala艂e,nie mog艂am m贸wi膰 bo j臋zyk stawa艂 si臋 zdr臋twia艂y i d艂awi艂o mnie w gardle. A wyst臋p publiczny podczas akademi szkolnej !!!!!...... koszmar !!!Potem pewnie troche si臋 uodporni艂am i trktowano to jak zwyk艂e zdenerwowanie. My艣l臋 偶e w艂a艣nie wtedy trzeba by艂o co艣 z tym zrobi膰 !.........ale to byly inne czasy...... Potem zwyk艂e rozterki wieku dojrzewania i..... 艣mier膰 ojca. By膰 moze w艂a艣nie ta strata bliskiej osoby tak na mnie wp艂yne艂a? Kiedy艣 lekarz powiedzia艂 mi 偶e by膰 mo偶e \"r贸偶yczka\" kt贸r膮 przechodzi艂am w dzieci艅stwie z powik艂aniami (konieczny by艂 pobyt w szpitalu) przyczyni艂a sie do nerwicy.......nie wiem. My艣l臋 偶e jest to poprostu \"taki\" system nerwowy. Nikt z mojej rodziny na to nie chorowa艂. pozdrawiam apaszka

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

B膮d藕 aktywny! Zaloguj si臋 lub utw贸rz konto

Tylko zarejestrowani u偶ytkownicy mog膮 komentowa膰 zawarto艣膰 tej strony

Utw贸rz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj si臋

Posiadasz w艂asne konto? U偶yj go!

Zaloguj si臋
Zaloguj si臋, aby obserwowa膰  

×