Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...
Zaloguj si臋, aby obserwowa膰  
Go艣膰 rosa

Moja nerwica...

Polecane posty

Go艣膰 wyleczona
na doxepinie" ty艂am w oczach" a rexetin u mnie by艂 ok

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 uwa偶aj na benzo
je艣li nie musisz je艣li jeszcze radzisz sobie bez lek贸w, uwa偶aj na benzodiazepiny, przy d艂u偶szym braniu bardzo uzale偶niaj膮 i p贸藕niej leczenie jest gorsze od choroby Pozdrawiam

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Kilka razy dziennie musze sie polozyc , szczegolnie po wizytach znajomych lub po moich u nich wizytach. Jestem wykonczona. Robie wtedy cwiczenia oddechowe i rozluzniajace. Czasami zabiera mi to 30 min aby moc rozluznic drgajace miesnie. Sugestia napelniam sie czystym powietrzem ktore ma zabrac te wszystkie nerwice i brudy z mojego organizmu. A potem napelniam sie swiezym , ozdrawiajacym. Teraz juz opanowalam technike tak, ze po takim seansie czuje sie jak nowo narodzona. Tylko, ze musze to robic 3 -4 razy dziennie ale mysle ze dojde do perfekcji i pomalu potrafie sie wyluzowac bez lezenia na lozku. Czuje ze to potrwa jeszcze dlugo a takze musze walczyc z moimi \"strachliwymi\" wymyslami.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Witam Was a mnie nie by艂o p[oniewaz nie mia艂am netu;)Co u Was jak sie czujecie u mnie raz tak raz tak czyli sie nakrecam z sercem czyli po staremu niepokoja mnie te pieczenia ale zwalam na zo艂膮dek;) a po za tymdziewczyny tak prawda ze raz jest lepiej raz gorzej nie ma co ukrywac!Jak bym kogos pokocha艂a i ktos mnie to nerwica by na pewien okres czasu mine艂a;)Pozdraviam Was Pipek Maaaja co U Was!!!!!!!!!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 kasia100
Cze艣c wszystkim w niedzielny s艂oneczny poranek . Mam nadzieje 偶e wszystkim dzis 艣wieci s艂oneczko !!! ja wybieram sie do lasu 偶eby zobaczyc czy grzybki wyros艂y jakie艣 hahah .Moja nerwica sobie 艣pi spokojnie i nich tak zostanie .A co do lek贸w o kt贸rych wczoraj si臋 rozpisywali艣cie to na ka偶dego dzia艂aj膮 inaczej i kazdy inaczej reaguje ale napewno sa potrzebne je艣li nerwica zrobi艂a spustoszenie w naszym 偶yciu oczywiscie psychoterapia jak najbardziej ale jak m贸wi m贸j lekarz dopiero jak leki wycisza nerwy bo w stanie duzego pobudzenia organizmu psychoterapia nic nie zdzia艂a .Ale to slowa mojego lekarza . Pozdrawiam was wszystkich 偶ycze mi艂ej niedzieli

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 kasia_wawa....
witam was! jestem tu po raz pierwszy nie wiem po co pisze....chyba szukam pocieszenia, pomocy, rad jak sobie z tym radzi膰... zacz臋艂o si臋 jaki艣 miesi膮c temu. bez 偶adnej przyczyny. obudzia艂m si臋 w nocy z uczuciem starszliwego l臋ku, uczuciem 偶e zaraz dostan臋 na g艂ow臋 i umr臋. nie mog艂am nad tym zapanowac i zasn膮膰. mama da艂a mi co艣 na sen...to bylo dla mnie starszne dziwne prze偶ycie, nawet mi do glowy nie przysz艂o 偶e to mo偶e by膰 nerwica...nie wiedzia艂am jak si臋 do tego ustosunkowa膰. od tamtej pory mia艂am takie ataki co noc wiec zacz臋艂am bra膰 na noc jedn膮 tabletke persenu, tak sobie pomaga艂o ale prynajmniej pozwala艂o mi jako tako zasn膮膰.... od tamtego momentu zacz臋艂y mnie m臋czy膰 zawroty g艂owy, ca艂odobowe, starszne....trafi艂am na neurologi臋 gdzie prze偶y艂am koszmar. obudzia艂m si臋 jednej nocy z uczuciem...nie wiem....obudzi艂 mnie jakby brak powietrza, jakbym przesta艂a oddycha膰 i zach艂ysne艂a si臋 nim gdy zda艂am sobie z tego sparwe, czemu towarzyszy艂y starszne zawroty g艂owy, kilka minut nie mog艂am doj艣膰 do siebie...kiedy w ko艅cu wydawa艂o mi si臋 偶e si臋 uda艂o i pr贸bowa艂am zasn膮膰 znowu czu艂am 偶e si臋 zapadam, 偶e srce przestaje mi bi膰, 偶e oddech si臋 zatrzymuje, 偶e kr臋ci mi si臋 w g艂owie, uczucie jakbym mdla艂a na le偶膮co!!! to by艂o starszne, nie wiedzia艂am co robi膰. wszytskie wyniki by艂y dobre wi臋c sk膮d to uczucie..... za ka偶dym razem gdy pr贸bowa艂am zasnac brak艂o mi powietrza, uczucie zapadnia si臋 i zawroty g艂owy wyrywa艂y mnie ze stanu zasypainia zach艂ysni臋ciem si臋 powietrza i l臋kiem. nast臋pnej nocy znowu to samo....postanowia艂m pochodzi膰 troch臋. wysz艂am na szpitalnty korytarz i zas艂ab艂am. piel臋gniarki odprowadzi艂y mnie do 艂贸偶ka, ca艂a si臋 trz臋s艂am, nie mog艂am z艂apa膰 oddechu, szczeka lata艂a mi tak mocno 偶e ba艂am si臋 偶e zaraz wypadn膮 mi z臋by a g艂owa bola艂a starsznie....przybieg艂a lekarka i zadawa艂 mi pytania....nie s艂ysza艂am ich. s艂ysza艂am tylko jak m贸wi艂a do siostry by cos mi poda艂a. po tym zasn臋艂am dosy膰 szybko....od tamtej pory dostawa艂am wieczorem tabletki nasenne bo uczucie zapadnia si臋, bezdechu i l臋ku, ko艂atanie serca pojawia艂y si臋 zawsze wieczorem.... wr贸ci艂am do domu w stanie neurologicznym "dobrym" ale ze stwierdzona nerwica l臋kow膮. my艣la艂am 偶e og艂upieli, 偶e niby sk膮d ta nerwica:/...od tamtej pory jest ze mn膮 starsznie. stan zapadania si臋, zawroty g 艂owy, omdlenia, i co najgorsze uczucie 偶e si臋 dusz臋, 偶e serce mi przestaje bi膰 a p艂uca pracowa膰 zacz臋艂y stawa膰 si臋 codzienno艣ci膮. wsawa艂am a to ju偶 si臋 zaczyna艂o, dusia艂am sie, p艂aka艂am, nie mog艂am je艣膰, spa膰, zasypaia艂m nad ranem ale z kompletnego wycie艅czenia.... lekarka zapisa艂a mi jakie艣 leki ale dosta艂am od nich wysypki... czuj臋 si臋 starsznie. nie chc臋 tego mie膰:( chce znowu by膰 normalna, uczy膰 si臋, spotykac z przyjaci贸艂mi...tzn pr贸buje to robi膰 ale zazwyczaj ko艅czy si臋 to zas艂abni臋ciami na ulicy, duszeniem si臋 w tramwwaju....ca艂y czas chce mi si臋 p艂aka膰. do tej pory by艂am normlan膮 dziewczyn膮, zadowolon膮 z 偶ycia....teraz jestem jak duch...najgorsze s膮 te ataki duszenia sie i zapdania, s膮 co raz cz臋stsze. co gorsza nie wmawiam sobie tego!!!nawet gdy o tym nie my艣le, zajmuj臋 si臋 czym艣 zupe艂nie innym one si臋 pojawiaj膮 niespodziewanie!!:( ju偶 nie wiem jak sobie z tym radzi膰....

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Efka43
Bardzo Ci wsp贸艂czuje i wiem co czujesz bo przechodzi艂am to samo... Powiem co艣 Co teraz mo偶esz nie zrozumie膰 ...ale nie wolno Ci si臋 w takich momentach ba膰 ... to jest tylko nerwica. Dobrze by by艂o gdyby艣 bra艂a jakie艣 leki na opanowanie Twoich atak贸w i koniecznie do tego wizyta u psychologa. Ja z takimi atakami 偶y艂am 15 lat ,od 5 pozby艂am si臋 ich bo przesta艂am si臋 ich ba膰. Wiem jak to jest trudno ,ale im szybciej zaczniesz co艣 robi膰 tym szybciej si臋 tego pozb臋dziesz.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 ada777
Witam wszystkich jak tam ranek bo u mnie paskudna pogoda.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 ada777
Kasiu ja przechodzi艂am to samo jeszcze teraz 艂apie si臋 na tym ,偶e sprawdzam czy bije mi serce ,ale nie poddawaj si臋 walcz nie daj si臋 wystraszy膰.Ja tak sobie my艣le ,偶e gdybym nie wystraszy艂a si臋 moimi atakami na pocz膮tku gdybym uwierzy艂a ,偶e to nerwica to mo偶e bym si臋 tak nie m臋czy艂a tyle czasu.Trzymaj si臋 Ka艣ka i b膮d偶 dobrej my艣li.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 ada777
Agata1963 palce te偶 mi dr臋twia艂y na to pomog艂a mi akupunktura teraz te偶 mi si臋 zdarza, ale rzadko.Co do lek贸w to w ci膮gu 2 miesi臋cy przyty艂am 12 kilo p贸偶niej ci臋偶ko by艂o zrzuci膰.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 kasia_wawa....
dzi臋ki dziewczyny. ja wiem 偶e to niby nerwy, ja wiem 偶e nic mi nie jest, serce mam zdrowe, wszystkie wyniki jak najbardziej dobre....nie boj臋 si臋 choroby.wmawiam sobie 偶e musze si臋 uspokoic 偶e to tylko moja wyobraznia ale to nie pomaga....gdybym np budzi艂a si臋 rano i by艂o wszytsko w porzadku a kiedy zaczyna艂abym my艣lec o nerwciy zacz臋艂o by si臋 to dzia膰 by艂o by lepiej. ale ja zanim zaczn臋 w ogole my艣le膰 to ju偶 si臋 zaczyna....tak trudno mi uwierzyc 偶e nerwy mog膮 powodowac takie uczucie! nie mog臋 sobie tego przet艂umaczy膰 偶e moga mi膰 tak膮 si艂臋....a jesli faktycznie mog膮 to do czego jeszcze(gorszego) mog膮 mnie one doprowadzi膰. nie potrafi臋 sobie radzi膰 z tym uczuciem ucisku w klatce, duszenia si臋, uczuciem ze moja g艂owa staj臋 si臋 cie偶ka i zaraz zemdleje.ca艂y czas mam wra偶enie 偶e mam niedrozny uk艂ad pokarmowy i 偶e nie mog臋 oddycha膰..ostatnio zastosowa艂am technike ignoroania tego. kiedy zaczyna mi si臋 to dzia膰 nie k艂ad臋 si臋 i nie pr贸buj臋 z艂apa膰 oddechu ale dalej robie to co robi艂am i m贸wi臋 sobie "a chu* najwy偶ej si臋 udusz臋"....ale na razie tak sobie mi to idzie. martwi mnie to 偶e te ataki s膮 niezalezne ode mnie, ze pojawiaj膮 si臋 bez przyczyny i 偶e nie mog臋 np. sobie pole偶e膰 bezczynnie, posiedzie膰 i pomy艣lec bo wtedy jest ze mn膮 po prostu koniec. musze ca艂y czas robi膰 co艣 wymagaj膮cego kompletnego odwr贸cenia uwagi....m臋czy mnie 艣iwadomo艣膰 偶e nie mog臋 normalnie funkcjonowa膰 tylko caly dzien co艣 sie ze mn膮 dzieje:( jestem za s艂aba by sama sobie pom贸c. do psychologa mam i艣膰 dopiero za miesi膮c! ale na my艣le 偶e pewnie zapisze mi jakie艣 og艂upiaj膮ce leki te偶 jnie jest mi za dobrze. jestem wi臋藕niem tej nerwicy:(

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Kasiu-wawa rozumiem Ciebie i jedyne co moge powiedziec ,ze to pomalu , pomalu zniknie. Mam na mysli te pierwsze objawy, dusznosci, omdlenia etc...tez tak mialam na poczatku , tez wyladowalam na pogotowiu bo myslalam ze mam atak serca. Teraz mam jedynie stany lekowe i czasami bicie serca ale to juz nauczylam sie wyluzowac metoda oddychania. To juz pazdziernik u mnie zaczelo sie to chyba w maju a widze ,ze pomalutku ide do przodu :-) nie mam porannych torsji ktore byly koszmarnw , bo oblewalam sie potem i musialam odpoczywac w lozku. Stany lekowe beda jeszcze trwac czuje to ale czuje takze ,ze zaczynam pomalu psychicznie widziec przed soba jakis promyk nadziei. krotkei sa te chwile ale jednak... Tak, ze Kasiu! Bedzie dobrze! Moze za pol roku czy po roku ale te najgorsze objawy znikna szybciej a potem juz tylko bedziesz leczyla sie u psychologa na stany nerwowe i pomalutku...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Efka43
Witaj Ado 馃尲 i jak ju偶 jeste艣 Sama w domku ;) jak si臋 czujesz?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Witam wszystkich-tych nowych i starych bywalcow topiku. pozdrawiam.u mnie ok.narazie nie dopadaja mnie l臋ki i inne dziwnosci.czuje sie ok.nie biore zadnych lekow. Uwazam ,ze b.duzo daje psychoterapia,bo leki dzialaja na krotka chwile.one przytlumiaja objawy,a nie lecza.po odstawieniu lekow,po krotkim badz dluzszym okresie spokoju-nerwica wraca,nieraz bardziej nasilona.dlatego potrzebna jest wspomagajaca psychoterapia.w moim przypadku b.skuteczna. Tak fajnie wczoraj tu sobie pisaliscie,ze nie chcialam wam przeszkadzac,ale wszystko przeczytalam. Informacja dla nowych nerwusek,-ze Comp nie jest tu rodzynkiem\'jest jeszcze 2 facetow,ktorzy wyjechali.pozdrawiam Comp. milej niedzieli zycze wszystkim.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Uwazam,ze aby pozbyc sie choc troche tych objawow nerwicowych,nalezy choc troche uporzadkowac swoje zycie.zminimalizowac klopoty rodzinne,nabrac dystansu do pewnych spraw,nauczyc sie asertywnosci,zrozumic swoje uczucia,optymistycznie patrzec na zycie,jesli chodzi o l臋k-to nie czekac na niego-nie myslec o tym co bedzie gdy np.wyjde z domu,ze zaraz cos mnie zlapie,bo nie mozemy wiedziec co wydarzy sie wowczas.jest to l臋k przed l臋kiem.my wyprzedzamy fakty,a trzeba zyc chwila terazniejsza.tego nauczylam sie na terapii.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Efka43
Witaj Pipek 馃尲 m膮drze m贸wisz.... tylko jakjeszcze przekona膰 o tym inne wystraszone objawami osoby. Tak samo twierdz臋 i mi to pomog艂o przesta艂am.... my艣le膰 i zastanawia膰 si臋 co si臋 stanie ,w domu mi nerwiczka odpu艣ci艂a ,na dworzu jeszcze czasami mnie dopadnie ,ale trwa bardzo kr贸tko i czuj臋 wtedy tylko ch臋膰 偶eby si臋 schowa膰 na moment w bezpiecznym miejscu. Wiem 偶e to s膮 tylko my艣li bo nigdy nic mi si臋 nie sta艂o...ale nie mo偶na nic nie robi膰 i tylko si臋 zastanawia膰 .

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Czesc Efka,wiadomo,ze jeszcze nieraz czy dwa ma prawo nas dopasc np.na dworzu-tylko musimy zdawac sobie z tego sprawe,ze to objawy naszej nerwicy,nie bac sie tego,musimy dokladnie zrozumiec co wowczas dzieje sie w naszym organizmie,moj lekarz powiedzial ze nawet w najwiekszej panice nic nam sie nie stanie-oczywiscie,gdy jestesmy zdrowi ( pominawszy nerwice ).przy wystepowaniu objawow.nie wolno sie nakrecac,wymyslac roznych negatywnych scenariuszy,i nie siegac zaraz po tabletki.poczekac,jak dlugo to potrwa.tabletki musza byc juz ostatecznoscia.wezmie sie raz,potem drugi itd.benzo to jak alkohol dla alkoholika.taz wciaga.zamist wziac tabl.benzo mozna wypic kieliszeczek wodki-efekt taki sam,rozluznia.tlumi umysl.jestesmy uspokojone.takze nie polecam benzo,jedyne co to bardzo sporadycznie.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
mnie niekiedy lapie w markecie.ale juz nie uciekam,nie karze sie zawiezc do lekarza jak to bywalo.robie nadal zakupy-troche o tym mysle,ale nie wiem nawet kiedy to mija.ja dostaje w markecie bolu glowy(przypuszczam,ze na to oswietlenie)i wtedy dochodzily inne objawy.teraz narazie jest ok.nawet wczoraj bylismy na zakupach i bylo ok.glowa mnie rozbolala,ale wzielam apap i nawet nie myslalam o tym.uwazam to za moj sukces.a bylo juz tak ze nie jezdzilam do marketow,bo zawsze tam cos mi sie dzialo.przelamalam sie -raz,drugi nic sie nie wydarzylo.bylo ok.mowilam sobie -przeciez ten l臋k nie bedzie zadzil moim zyciem,dlaczego mam nie jechac do marketu.teraz nie mam zadnych objekcji,jesli chodzi o wyjaz do marketu.to byl moj l臋k przed l臋kiem.pewne rzeczy zrozumialam dopiero na terapi.z chwila ukonczenia terapi nie biore lekow-juz prawie 2 lata.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 kasia_wawa....
a mo偶ecie mi tylko napisa膰 czy to normalne 偶e ja ca艂y dzie艅 czuj臋 jakbym nie mog艂a oddycha膰....jakby ucisk w kalatce piersiowej,wrecz b贸l przy oddychaniu, nawewt jak wiem 偶e si臋 nie udusze i chce oddycha膰 normalne to ten oddech jest dziwny, taki zmulony. to mnie doprowadza do b贸li i zawrot贸w g艂owy....mo偶e to nie nerwica? jak s膮dzicie?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Kasiu,a moze te bole to sa zwiazane z niewydolnoscia serca?czy robilas badania?nie mozna wszystkiego zwalac na nerwice.robilas rtg klatki piersiowej?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
ja mam rozne bole w klatce piersiowej,ale takiego jak opisujesz nie.zawsze moge brac pelny oddech.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Kasiu,jak trafisz na dobrego lekarza to on przerobi z toba wszystkie te objawy,wytlumaczy.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
wypisz sobie wszystko to ,co chcialabys wiedziec na kartce,bo w takich chwilach zapomina sie duzo rzeczy.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Efka43
Kasiu ja mia艂am takie b贸le wydawa艂o mi si臋 偶e mam p艂uca mocno 艣ci艣ni臋te i jak pr贸bowa艂am normalnie z艂apa膰 powietrze to czu艂am straszny b贸l, nie wspomn臋 ju偶 o k艂uciach w mostku ,pod 偶ebrami,pod pach膮 dr臋twienie r臋ki ... wszystko to u mnie by艂y b贸le nerwiccowe . Ale tak jak radzi Pipek (zn贸w si臋 z Tob膮 zgadzam :) ) najpierw trzeba zrobi膰 badanie czy z serduchem jest wszystko ok .

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 kasia_wawa....
jaki艣 tydzien temu mia艂am robione ekg serca i prze艣wietlenie ca艂ej klatki piersiowej. nic nie wykaza艂o....ale nie wiem czy przeswietlenie by wykaza艂o. to jest starszne uczucie. m贸wie mamie 偶eby艣my gdzie pojechali ale ona uparcie powtarza 偶e to nerwica. ale bior臋 tabletki na uspokojenie i to nie pomaga. pr贸buj臋 oddycha膰 i da si臋. nie pwoiem 偶e si臋 dusz臋. jednak to oddychanie mam jakby spowolnione. powietrze nie wchodzi g艂adko i wychodzi r贸wniez z oprorem. do tego czuj臋 ucisk w klatce. wkurza mnie moja mama kt贸ra nie przyjmuje nawet do wiadomo艣ci 偶e to nie od nerw贸w.:|

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 kasia_wawa....
ja to mam dzi艣 ca艂y dzie艅 bez przerwy. nie moge normalnie oddycha膰 i starsznie mnie to wkurza:( 偶e ca艂y czas musz臋 si臋 pilnowa膰 by prawid艂owo wci膮gac powietrze bo jak tego nie robie to kr臋ci mi si臋 w g艂owie

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Kasiu,nalezy wykluczyc wszystkie inne choroby aby upewnic sie ze to nerwica.ale o to trzeba zadbac samemu,bo lekarze ignoruja nas.dlatego my musimy wymoc na nich .samo ekg moze nie wykazac nic.potrzebna jest proba wysilkowa,holter.,badania na tarczyce.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

B膮d藕 aktywny! Zaloguj si臋 lub utw贸rz konto

Tylko zarejestrowani u偶ytkownicy mog膮 komentowa膰 zawarto艣膰 tej strony

Utw贸rz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj si臋

Posiadasz w艂asne konto? U偶yj go!

Zaloguj si臋
Zaloguj si臋, aby obserwowa膰  

×