Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość rosa

Moja nerwica...

Polecane posty

Dolce,chyba nie zupelnie Ci w zyciu nic nie wychodzi ,bo udalo Ci sie wyjsc z tego g....A altruizm w czystej formie czy nie istnieje?Myslę ,ze i owszem ,istnieje.......w stosunku do wlasnych dzieci jestesmy altruistami,zwlaszcza dotyczy to matek,nie oczekujemy w zamian niczego,no chyba ,ze usmiech i radosc jaka widac na ich twarzach przyjmiemy za nagrode,to mozemy teoretyzowac,ze nie istnieja czyste formy altrizmu.Jezeli wychodzisz z zalozenia ,ze czynienie dobra dla innych jest forma czynienia czegos dla siebie posrednio,to jestesmy wtedynie tylko altruistami,ale nawet autoaltriustami-nooooo,jaki piekny neologizm stworzylam. Ale sobie pofilozofowałam...... Dobranocka wszystkim. Netko,ja nie umiem ustosunkowac sie do Twojego problemu,bo ja nie mam jeszcze takich stanow,a psychoterapie zaczynam dopiero 16.10.Przykro mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to nie jest tak ze ja oczekuje by ktos mi powiedzial krok po kroku co mam robic.naprawde sie staram.ale tak bardzo zle sie czuje, ze juz nie mam sily na nic.dzieki ze mnie wysluchales.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaintrygowales mnie Dolce.Mowisz,ze sam jestes sluzba zdrowia? Wiesz ,ze jak czytalam Twoje pierwsze wpisy,przyszlo mi to do glowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zostalam sama na posterunku.... Dobranoc zatem moi Mili,spokojnej nocy,milego poranka i fantastycznego samopoczucia jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane nerwuski polecam wam super pozycje pt. Lęk i fobie nastolatków- jak pomóc dzieciom przezwyciężyć napady paniki. Sara G.Mattis :Thomas H. Ollendick: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne 2004, To jest przykre ze nawet kilkunastoletnie dzieci przeżywają pełne , duże ataki lęku i nie rozumieją co się z nimi dzieje. Mnie ta książka (95 stron skondensowanej fachowej wiedzy) bardzo pomogła. Pomogłyście też mi i Wy - wspaniałe i dzielne dziewczyny. Szczególnie dla -moja nerwica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No laski ja wróciłam ,a tu wszystkie śpią? Co tu się wyprawia.Jestem w domciu w którym jak to moja matka stwierdziła bo została dzisiaj z dzieciakami panuje syf, mąż wyjechał a ja zupełnie nic nie robie.Efcia puść kciuki ,bo ci zdrętwieją .Droge miałam straszną mgła jak cholera i pełno zwierzyny po drodze ,ale jakoś się udalo.Dzięki za wsparcie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pipek sto lat i tylko lepszych dni i aby N cię opuściła na zawsze i niech się spełni co tylko sobie marzysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrenka ja już biegne podgrzać ci tą morską wode ,żebyście w ciepłym się kompali biedaczki ,bo się jeszcze przeziębicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dolce veneno bardzo dobrze powiedziane z tym ,że nic ci nie wychodzi to stwierdzenie jest bardzo budujące mi też nic nie wychodzi i wszystko robie żle ,a to co napisałaś daje dużo do myślenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kilka cytatów: czym są napady paniki- jest to nagły epizod silnego lęku, obawy lub dyskomfortu,któremu towarzyszą przynajmniej cztery fizyczne lub poznawcze objawy, przybierajace na sile w ciągu pierwszych dziesięciu minut.oto objawy: 1.palpitacje/kołatanie serca 2.pocenie sie 3.drżenie ciała lub trzęsienie się 4.spłycony oddech lub nagły bak powietrza 5.uczucie dławienia sie 6.wrażenie dyskomfortu lub bólu w klatce piersiowej 7.mdłości lub bóle brzucha 8.zawroty głowy 9.uczucie braku świadomości siebie i świata 10.zdrętwienie lub uczucie mrowienia 11.dreszcze lub uderzenie gorąca 12.lęk przed utratą panowania nad sobą lu przed obłędem 13.lęk przed śmiercią Jest jeszcze inne jednostka chorobowa pod nazwą - zespół paniki i wtedy występują napady paniki nieoczekiwane lub bez wcześniejszych oznak, napady paniki zdeterminowane sytuacyjnie oraz napady paniki wywoływane sytuacyjnie odroczone w czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alma 66 teraz to strasznie powaznie się zrobiło my to wszystko znamy i przerabiamy dzień w dzień niczym zajęcia z praktyki z nerwicologi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
te przykra przypadłosc mam juz za soba ( mam nadzieje ze juz nie wróci) Podczytuje was czasem ale trudno mi sie tu połapac Jako doswiadczona zalękniona Moze w czyms pomoge Leczycie sie ? jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba za dużo na forum nasłuchałaś się ochorobach.Mi dziewczyny tu pomogły wiem przynajmniej ,że inni też mają takie same objawy co ja,że nie jestem sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja łapie siebie na tym ,że kiedy się wyluzuje i nic mnie nie boli spinam się i strasznie się boje że to wróci ze zdwojoną siłą i to mnie przeraża nie moge się wyluzować ,ą raczej boje się tego luzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c.d.. doznania fizyczne związane z reakcją ataku/ucieczki oraz funkcje ochronne: -przyspieszona akcja serca>do różnych cześci ciała dopływa większa ilość krwi, dotleniając je i przygotowując do natychmiastowego działania. -zdrętwienie/mrowienie>krew kierowana jest do większych grup mięśni potrzebnych do działania, powodując drętwienie/mrowienie innych np. palców u rak czy nóg. -przyspieszony oddech .tkanki i mięśnie otrzymują więcej tlenu, przygotowując się do działania -zawroty głowy>przyspieszony oddech może nieznacznie spowolnić dopływ do mózgu, co -mimo ze nie jest niebezpieczne- może wywołać uczucie zawrotów głowy, niewyrażnego widzenia i tak dalej -pocenie sie> pomaga ochłodzić ciało oraz zapobiega przegrzaniu podczas wysiłku -bóle brzucha>funkcje trawienne mogą ulec spowolnieniu, jako ze główne zasoby energii organizmu sa wykorzystywane przez inne procesy, powodując bóle brzucha -napięcie mięśni i drżenie ciła.może wystąpić gdy mięśnie całego ciała przygotowują się do działania -uderzenie gorąca>może pojawić sie gdyż pobudzenie całego organizmu wymaga uwolnienia dużej ilości energii -zmęcznie> jest często następstwem reakcji ataku/ucieczki która wymaga dużej ilości energii oraz wykorzystania innych zasobów organizmu Niepokojące myśli są istotnym składnikiem lęku i paniki. Posumowując, jeżeli nauczymy organizm odbierać nieświadomie katastroficznie błędne informacje to on zgubi się i bedzie miał \"error\". Owa katastroficznie błedna ocena sytuacji powoduje, iż doznania te wydają się o wiele niebezpieczniejsze niż są w rzeczywistości. Bo czy przed chorobą szybsze bicie serca zaraz utożsamiałyście z zawałem serca nie! nawet mogłobyć tak że zatrzymałyście sie na chwile na tym fakcie i już koniec. Psychoterapeuta powinien zająć sie na uświadomieniu istoty poznawczego elementu lęku a potem zastosować terapię behawioralną czyli co robic w złej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzę że ten mój wywód naukowy to nie jest żadna rewelacja, ale moze chociaz pomoże zrozumieć MOJEJ NERWICY bo mam wrażenie że z tym lękiem to nie bardzo sobie radzi. MOJA NERWICA jak czujesz że przychodzi atak to stań spokojnie , opuść ramiona i powiedz kilka razy STOP!! Mnie to pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodzi mi o to że my to wszystko znamy i czytałyśmy o tym i wiemy jak to jest po co się nakręcać i znowu o tym czytać .My musimy same to zwalczyć ,a nie czytać o objawach które mamy albo nie imożemy mieć po przeczytaniu kolejnych książkowych definicji.Każda z nas wie ,że to nerwica i musimy z nią walczyć .Kiedy czytałam te wszystkie mądre książki nakręcałam się jeszcze bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
faktycznie zabrzmiało to jak wykład akademicki może jutro napisze coś zabawnego miłego śnienia dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alma ja z lękiem walcze półtora roku i mówie ci ,że żadna książka mnie nie przekonała że mam nerwice dopiero tu zobaczyłam ,że inni też cierpią tak samo jak ja i mają te same objawy ,a tak nie wierzyłam cały czas szukałam w sobie jakiejś choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam ksiazke
Ewy Pollen - "Przezylam mobbing". Wpisz do wyszukiwarki - Ewa Pollen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×