Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość rosa

Moja nerwica...

Polecane posty

Gość peta
13:08 punca24 Pelasia 78..........29...................agorafobia............Warsz awa Hexa.................29..................nerwica lękowa........Gorzów Punca24............24.................nerwica natręctw......Sosnowiec Basiaijuz............46................. nerwica lękowa- była......Łódź Liduszka.............37.................ner. lękowa.agorafobia.Jaworzno Pipek................44.................nerwica lękowa.........Warszawa Netka30.............32...............nerwica lękowa.depresja Włocławek MamaJulki...........30..............nerwica lękowa,depresja małopolska Dana39...............40..............nerwica lękowa................Kujawy Efka43...............43...............n.lękowa , agorafobia.......Gdańsk Iiyama(Tunia)....50...deprecha z napadami lęku panicznego....Łódź Rrenka037.........39.....nerwica lękowa z deprechą........Warszawa Marijke.........23......nerwica lękowo-depresyjna...........Warszawa Aniołek21.......21..........................nerwica lekowa......... Poznan Ammarylis ......46 ......nerwica lekowa z agorafobią.... Ostrów Wlkp Olabasia.........52....................n.lękowa......... .........Warszawa Zgredek........31......................depresja......... ..............Konin Tamara...........35...................agorafobia........ ..............Śląsk Starababa........59................n.lekowo-depresyjna.. .Gorzów Wlk. Zuza..............35.................nerwica, depr................Dziwnów Maleństwo........29................agorafobia........... ......Warszawa Marska...........42.................n.lękowa............ ...........Kujawy Jagoda...........45...................n.lękowa.......... ..........Katowice Marzena.........47..................agorafobia.......... ..............Łódź Ada7777.......36........n.lękowa, agorafobia,hipochondria..Zach.Pom. Angel61......... 27...................nerwica natręctw i lęki....Warszawa Magdziapek.............25...........n.lękowa.......... .................Śląsk Kasia100.................43...........n.lękowa.......... .............Poznań Nadzia26...............27............n lękowa............................ślask Asix90...................17......n. lękowa (n. serca)...................Toruń nusia 35..............35.......n.lękowa i inne.........................Kraków Bianka...............39.........n.lękowa, hipoch................okol.Gliwic Sloneczko.mw..........24.......nerwica lękowahipohondria.....Wrocław DUSIKA ...............34 nerwica depresja i inne................WROCŁAW GUNIA24......24.......nerwica lekowa i hipochondria.............TCZEW diabel-na-obcasach.....23.......n.lękowa .................. Biała Podlaska goofer1982.... 25.......n.kękowo-depresyjna..............Częstochowa Jaco20 ........20...........n.lekowo-depresyjna..................Wr oclaw Amiga_Gdynia.........21..............n.lękowo-depresyjna ..........Gdańsk mazanek...........35..............nerwica lękowa...............kraków kitti77..............30............nerwica lękowa,........świętokrz bzium.........24.........n. lekowa, n. jelit, hipochondria!.........wrocław Andziusia........24............nerwica natręctw..............Berlin Gosiak67.............o mało co 40.......hipochondria,n.lękowa........kujaw-pomorskie peta29.....neurosis wegetatiwa urajus chorobus!!!! Imielin Slonskie nowe nerwuski wpisujcie się ne dohajam vsega tega hitenja okoli nas..... 13:11 tolinka hej ro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miłość,wybaczenie,sport modlitwa,psycholog,przyjaciel,książka..czasem tabletka Ot i cała prawda Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peta, To co dowiedzialam sie w szpitalu: /oczywiscie w wielkim skrocie/ Podstawowe sprawy wplywajace na powstanie nerwicy. 1. Tlumienie wlasnych emocji- czyli maz, mama, kolezanka cos mowi a ty tlumisz swoj gniew, niechec , irytacje , zamiast odpowiedziec i skierowac te emocje wprost do celu. Gdy trwa to latami powoduje ze nie potraficie, ani okazac zadnych emocji, ani okreslic co tak naprawde czujecie. Trzeba zaczac uwalniac emocje, choc w pierwszym momencie jest to mocno przejaskrawione, moze powodowac ataki placzu itp. trzeba poczuc zle i dobre emocje. Inaczej mowiac, gdy jestem zla to nie mowie \" wszystko jest ok\" tylko jestem zla i musze poczuc to. Tak samo z dobrymi emocjami Czesto na zajeciach grupowych dostaje sie worek treningowy, i walac w niego doprowadzasz do uwolnienia nagromadzonych emocji. Jesli ich nie uwolnisz to zamienisz na objawy. 2.Przezyta trauma - to moze byc gwalt, wypadek, ciezka i dluga choroba wsrod najblizszych itp Trzeba to w myslach przezyc , pogodzic sie z tym, zaakceptowac, Wybaczyc sprawcy i sobie. 3.Zycie niezgodne z twoimi pragnieniami - tzn zyjesz ale masz wrazenie ze nic z twoich marzen i pragnien nie jest spelnione. Obowiazki i ciezka praca jest jedynym twoim udzialem . Wszystko jest dla innych, poswiecasz sie , i pracujesz ponad sily, czujac bardzo silnie niesprawiedliwosc. Czujesz , ze jestes wykorzystywana co prowadzi do poczucia wyobcowaania, gniewu /czesto skrywanego/ Doprowadzasz do sytuacji , ze twoje zycie, w twoim odczuciu jest bez sensu. Dlatego dziecinstwo ma tak duzy wplyw na powstanie nerwicy. Wnosimy z domu nawyki do pewnych zachowan. Jesli bylysmy wychowane na grzeczne dziewczynki, ktore pomagaja w domu, nie pyskuja, maja duze poczucie odpowiedzialnosci to w doroslym zyciu bedziemy brac na siebie wszystkie obowiazki, tlumic emocje i bedziemy mialy tendencje do poswiecania sie. Jesli w domu rodzice nie przekazali i nauczyli wiary w siebie, braku kompleksow, nie przyjmowania krytyki do siebie , nie posiadamy narzedzi, ktore pozwalaja sie przeciwstawic silniejszym jednostkom nie potrafimy kierowac wlasnym zyciem ,tylko sie jemu poddajemy. Czesto w rodzinie, krytyka dziecka jest mocno zakamuflowana. Nie mowi sie wprost tylko chwali innych ,ale to rowniez podswiadmosc odbiera i sie uczy , ze nie jestes dobry. Jezeli dochodzisz do sytuacji, ze jestes przepracowany , zmeczony zakompleksiony,nie realizujesz sie jako osobowosc i tlumisz emocje. To podswiadomosc zatrzymuje cie. Inaczej mowiac. Podswiadomosc nie pozwoli ci dalej robic tych rzeczy, ktore wiesz ,ze robisz z przymusem bo sprawi, ze bedziesz miala kolatania, leki, ataki paniki. Dlatego jedynnym lekarstwem jest uwierzyc w siebie i zaczac tak ukladac zycie ,aby znalezc czas i pieniadze, a takze zreformowac bliskich, aby pomogli w dojsciu do sposobu zycia dajacego satysfakcje. Jezeli uswiadomisz sobie , ze postepujac dalej tak jak do tej pory , to samopoczucie jakie teraz masz, bedzie twoim udzialem do konca zycia. To lepiej wykonac wysilek i przmeblowac swoje zycie i przez nastepne lata byc szczesliwym. Cala trudnosc polega na tym, ze w momencie gdy zaczynaja sie ataki, nie potrafimy juz okreslic co chcemy dla siebie. Jestesmy calkowicie puste wewnetrznie. I psychoterapia ma na celu nie tylko pokazac mechanizmy, ktore doprowadzily nas do tego stanu, ale rowniez uwolnic nasze marzenia i emocje. Nie wiem czy wiecie ale objawy nerwicy to rowniez bulimia i anoreksja. To ta sama choroba tylko inne objawy. W szpitalu byly ze mna dziewczyny rowniez z tymi objawami. Koniec wymadrzania sie. Dlatego Petko, dobrze by bylo gdybys mogla przejsc przez psychoterapie. Leki pomagaja w zmniejszeniu objawow, jednak nie lecza. Ale nie leczenie na oddziale w szpitalu, gdzie tylo ustawia ci leki.Tylko tam gdzie jest psychoterapia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie umiem jescze skopiowac listy i dopisac siebie na dole. Dodam jestem z Warszawy. Jaco, to jeden z elementow ktore wplywaja na powstanie nerwicy. Ty nie musisz byc zawsze silny. Nie tylko mozesz ale powinienes sobie rowniez pozwolic na chwile slabosci. Dziewczyna jak madra to bedzie tylko bardziej kochac , bo bedzie wiedziala, ze jestes autentyczny. Czesto mezczyzni nie chcac pokazac slabosci, zachowuja sie niby normalnie, ale kobieta to odbiera i czuje podswiadomie , ze cos nie tak. Wiec drazy temat No co jest? A facet jescze bardziej sie zacina \" Nic mi nie jest! I nieporozumienie gotowe. Dziewczyny sa tak skonstruowane , ze chca sie opiekowac i byc wyrozumiale. I to nieprawda , ze czujemy sie bezpiecznie przy Macho. My czujemy sie bezpiecznie przy mezczyznie, dobrym, slownym, czulym, cierpliwym wyrozumialym itp Bo to sa cechy , ktore daja szanse na normalne zycie. Taki silny Macho to brak porozumienia i samotnosc we dwoje. Dobry jest na filmie , ale nie w domu. Moj maz jest instruktorem nurkowania schodzi na duze gLebokosci niby taki Macho, ale w domu to taka przylepka, czula i delikatna mowi wprost o swoich lekach, niepokojach i ja to kocham.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alojka ...pięknie opisałaś powody powstawania objawów nerwicowych .. tylko w jednym jestem innego zdania niektóre leki ..leczą ;) czyli antydepresanty . Co do mężczyzny to również uważam że facet nie musi być silny nie tylko fizycznie i psychicznie .. Mój ma ciężką pracę , ale w domu również lubi się ..poprzytulać i poopowiadać co mu po głowie chodzi . W związku nie tylko miłość sie liczy , ale też zrozumienie , zaufanie i bezpieczeństwo . Jaco więc nie mysl że facet musi byc silny ...bo jesteś w ...błędzie! niektóre kobiety uwielbiają wrażliwych a jednocześnie męskich facetów ..powiem Ci tak ..jeśli nie spróbujesz powiedzieć co czujesz to nigdy nie bedziesz wiedział co Twoja dziewczyna naprawdę o tym myśli ..bo co ty myślisz o tym ..co ona pomyśli to może być ...masło maślanne ;) więc jesli chcesz mieć pewnosć i masz zaufanie do Swojej kobiety to żaden temat nie powinnien sprawiać Ci problemu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...Lidziu kochana..❤️ ....coś ty złapała kobito ? ;) szybko to gdzieś zostaw i wracaj zdrowa ... ściskam mocno i nie dawaj się ..👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pelasia 78..........29...................agorafobia............Warsz awa Hexa.................29..................nerwica lękowa........Gorzów Punca24............24.................nerwica natręctw......Sosnowiec Basiaijuz............46................. nerwica lękowa- była......Łódź Liduszka.............37.................ner. lękowa.agorafobia.Jaworzno Pipek................44.................nerwica lękowa.........Warszawa Netka30.............32...............nerwica lękowa.depresja Włocławek MamaJulki...........30..............nerwica lękowa,depresja małopolska Dana39...............40..............nerwica lękowa................Kujawy Efka43...............43...............n.lękowa , agorafobia.......Gdańsk Iiyama(Tunia)....50...deprecha z napadami lęku panicznego....Łódź Rrenka037.........39.....nerwica lękowa z deprechą........Warszawa Marijke.........23......nerwica lękowo-depresyjna...........Warszawa Aniołek21.......21..........................nerwica lekowa......... Poznan Ammarylis ......46 ......nerwica lekowa z agorafobią.... Ostrów Wlkp Olabasia.........52....................n.lękowa......... .........Warszawa Zgredek........31......................depresja......... ..............Konin Tamara...........35...................agorafobia........ ..............Śląsk Starababa........59................n.lekowo-depresyjna.. .Gorzów Wlk. Zuza..............35.................nerwica, depr................Dziwnów Maleństwo........29................agorafobia........... ......Warszawa Marska...........42.................n.lękowa............ ...........Kujawy Jagoda...........45...................n.lękowa.......... ..........Katowice Marzena.........47..................agorafobia.......... ..............Łódź Ada7777.......36........n.lękowa, agorafobia,hipochondria..Zach.Pom. Angel61......... 27...................nerwica natręctw i lęki....Warszawa Magdziapek.............25...........n.lękowa.......... .................Śląsk Kasia100.................43...........n.lękowa.......... .............Poznań Nadzia26...............27............n lękowa............................ślask Asix90...................17......n. lękowa (n. serca)...................Toruń nusia 35..............35.......n.lękowa i inne.........................Kraków Bianka...............39.........n.lękowa, hipoch................okol.Gliwic Sloneczko.mw..........24.......nerwica lękowahipohondria.....Wrocław DUSIKA ...............34 nerwica depresja i inne................WROCŁAW GUNIA24......24.......nerwica lekowa i hipochondria.............TCZEW diabel-na-obcasach.....23.......n.lękowa .................. Biała Podlaska goofer1982.... 25.......n.kękowo-depresyjna..............Częstochowa Jaco20 ........20...........n.lekowo-depresyjna..................Wr oclaw Amiga_Gdynia.........21..............n.lękowo-depresyjna ..........Gdańsk mazanek...........35..............nerwica lękowa...............kraków kitti77..............30............nerwica lękowa,........świętokrz bzium.........24.........n. lekowa, n. jelit, hipochondria!.........wrocław Andziusia........24............nerwica natręctw..............Berlin Gosiak67.............o mało co 40.......hipochondria,n.lękowa........kujaw-pomorskie peta29.....neurosis wegetatiwa urajus chorobus!!!! Imielin Slonskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kogo nie ma na liscie niech sie dopisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane kobietki powiedzcie mi czy to moje odrealnienie i pustka minie to trwa juz 2 miesiace i wszyscy mi mowia ze minie a tu nic,ciagle ta mysl ze juz zwariowalam JESTEM WARIATKA ,placze mi sie jezyk,chodze jak pijana i niewiem co robie jak na chaju,zapominam duzo wogule problem z koncentracja,totalnie zagubiona bez checi.... Jesteswcie moja nadzieja kochane nerwusiatka tak wiele wam zawdzieczam choc tak krotko sie znamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak czytalam ta liste-jak duzo osob juz tu nie zaglada!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak masz racje Efcia . zapomnialam o nich. Ja nie mialam klopotu z prawdziwa deprecha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzia,troche cierpliwosci potrzeba i wiecej wiary w siebie,a napewno sie uda. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie wpisalam sie na liste bo nie umiem skopiowac.\\ Alojka 49 agorafobia, hipochondria Warszawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pelasia 78..........29...................agorafobia............Warsz awa Hexa.................29..................nerwica lękowa........Gorzów Punca24............24.................nerwica natręctw......Sosnowiec Basiaijuz............46................. nerwica lękowa- była......Łódź Liduszka.............37.................ner. lękowa.agorafobia.Jaworzno Pipek................44.................nerwica lękowa.........Warszawa Netka30.............32...............nerwica lękowa.depresja Włocławek MamaJulki...........30..............nerwica lękowa,depresja małopolska Dana39...............40..............nerwica lękowa................Kujawy Efka43...............43...............n.lękowa , agorafobia.......Gdańsk Iiyama(Tunia)....50...deprecha z napadami lęku panicznego....Łódź Rrenka037.........39.....nerwica lękowa z deprechą........Warszawa Marijke.........23......nerwica lękowo-depresyjna...........Warszawa Aniołek21.......21..........................nerwica lekowa......... Poznan Ammarylis ......46 ......nerwica lekowa z agorafobią.... Ostrów Wlkp Olabasia.........52....................n.lękowa......... .........Warszawa Zgredek........31......................depresja......... ..............Konin Tamara...........35...................agorafobia........ ..............Śląsk Starababa........59................n.lekowo-depresyjna.. .Gorzów Wlk. Zuza..............35.................nerwica, depr................Dziwnów Maleństwo........29................agorafobia........... ......Warszawa Marska...........42.................n.lękowa............ ...........Kujawy Jagoda...........45...................n.lękowa.......... ..........Katowice Marzena.........47..................agorafobia.......... ..............Łódź Ada7777.......36........n.lękowa, agorafobia,hipochondria..Zach.Pom. Angel61......... 27...................nerwica natręctw i lęki....Warszawa Magdziapek.............25...........n.lękowa.......... .................Śląsk Kasia100.................43...........n.lękowa.......... .............Poznań Nadzia26...............27............n lękowa............................ślask Asix90...................17......n. lękowa (n. serca)...................Toruń nusia 35..............35.......n.lękowa i inne.........................Kraków Bianka...............39.........n.lękowa, hipoch................okol.Gliwic Sloneczko.mw..........24.......nerwica lękowahipohondria.....Wrocław DUSIKA ...............34 nerwica depresja i inne................WROCŁAW GUNIA24......24.......nerwica lekowa i hipochondria.............TCZEW diabel-na-obcasach.....23.......n.lękowa .................. Biała Podlaska goofer1982.... 25.......n.kękowo-depresyjna..............Częstochowa Jaco20 ........20...........n.lekowo-depresyjna..................Wr oclaw Amiga_Gdynia.........21..............n.lękowo-depresyjna ..........Gdańsk mazanek...........35..............nerwica lękowa...............kraków kitti77..............30............nerwica lękowa,........świętokrz bzium.........24.........n. lekowa, n. jelit, hipochondria!.........wrocław Andziusia........24............nerwica natręctw..............Berlin Gosiak67.............o mało co 40.......hipochondria,n.lękowa........kujaw-pomorskie peta29.....neurosis wegetatiwa urajus chorobus!!!! Imielin Slonskie Alojka 49 agorafobia, hipochondria Warszawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny -mam pytanie:Czemu ucieka mi GG z pulpitu??? Chce najechac na ikonke mysza,a to znika!!!:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andziusia, ja mialam napady leku panicznego z poczuciem odrealnienia i jest to najgorsza rzecz jak mnie w zyciu spotkala , strach jest ogrmny,nie wiadomo kiedy nachodzacy trzymal troche i wracalo do normy i tak kila razy na dzien, do tego deoresja , szczescie ,ze nie udalo mi sie skurecznie zrobic sobie krzywdy. od czasu jak biore leki nie mialam, tylko jeden napad i to lekki, leki biore od pazdziernik listopad, czuje sie swietnie po depresji ani slady , chce mi sie zyc a pomyslow jak z karabina maszynowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peta jj
alojka jak ty to napisalas to bylo piekne chyba se to przepisze na kartke i dojde do tego co mnie tak bardzo uwiera dam ci znac co mnie gnebilo mam nadzieje ze se ztym poradze bardzo ci dziekuje jestes super babka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzia ta pustka to miedzy innymi stlumione uczucia. Tak dlugo nie mowilas co naprawde dzieje sie w twojej duszy, ze przestalas czuc cokolwiek. W szpitalu wszyscy dostalismy kolo uczuc. Dali nam na pismie jakie ludzie maja uczucia bo my bylismy jak puste butelki nie czulismy ich. Teraz wiecej pisze bo od poniedzialku ide do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
punca nie przesadzaj , ja napisalam 11 stron pracy dyplomowej i to ze spisem tresci i bibliografia i byla to praca bardzo dobrze oceniona, dlaczego chcesz byc geniuszem ? geniusze maja nieciekawe zycie natomiast normalni ludzie ze slabosciami i niedoskonalosciami moga w zyciu miec wszystko to ta inteligencja emocjonalna pozwala nam ciekawie zyc a nie genialny mozg, niczym pc-et .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie to trzyma calymi dniami nawet w nocy biore leki 2 miesiace i mam nadzieje ze porzadnie zaczna dzialac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alojka , trzeba by spisac, no nie wiem co manifest przekaz, pelasia pomoz bo ty literacko sprawniejsza, bo ja manualna , bo to co napisalas to jakby credo dla nerwicowcow i depresyjek tez. trzeba kochac siebie ale tak naprawde, wyciszyc sie zastanowic gdzie jestem ja i pokochac bezwarunkowo, ze slabosciami czasem i brzydkimi cechami bo to jest ludzkie,pozwolic sobie na slabosci i mowienie takze tym ktorych kochamy NIE, uznac, ze jest sie czlowiekiem waznym. to pierwszy krok w terapii, w radzeniu sobie z naszymi problemamai, i nie tlumic, nie tlumic, nie tlumic emocji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzieusia jesli bierzesz juz 2 miechy i bez rezultatu , to moze lek cosik nie skuteczny dla ciebie, a jak sie czujesz po zmeczeniu, np ekstremalna jazda na rowerzy, wspinanie sie w gorach, wycisk na silowni? bo mnie to pomagalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pipek dzieki za wpisanie na liste. Yiama , jakie leki dostalas? na depresje? Czy leki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na poczatku bralam coaxil, ale przestal dzialac po 2 miesiacach zaczelam brac rexetin i biore go do dzis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iiyama dobrze, ze o tym wspomnialas ja do tej pory, gdy mnie cos zaczyna lapac to wlaze na rowerek stacjonarny, albo myje podloge. Silny wysilek fizyczny zatrzymuje objawy, przynajmiej u mnie. Dodatkowo wysilek wzmaga produkcje serotoniny . Moj maz juz zna to zachowanie sadza mnie , i zaczynamy dochodzic co robie w swoim zyciu co mi nie odpowiada. Bo ja wiem o tym co to jest dopiero gdy on mi uswiadomi. Ja opiekowalam sie moja chora mama 37 lat i tak stlumilam swoje potrzeby, ze nie tylko nie potrafie ich nazwac , ja ich nie rozpoznaje umyslem. Rozpoznaje je na poziomie podswiadomym czyli dostaje objawow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iiyama, ty manualna? ja sie rozpisalam prawie na strone, a ty to wszytko swietnie zawarlas w kilku zdaniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×