Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...
Go艣膰 Anty Te艣ciowa

TE艢CIOSTWO

Polecane posty

Witajcie, ostanio po rozmowie z moj膮 kole偶ank膮 nt. te艣ciowych dosz艂am do wniosku, 偶e matka m臋偶a potrafi zatru膰 偶ycie w ma艂偶e艅stwie syna jak nikt inny. Niedawno m膮偶 wr贸ciwszy od swojej matki o艣wiadczy艂 mi, 偶e ona ci膮gle na mnie czeka. Wiecie, 偶e si臋 w艣ciek艂am, bo po tym wszystkim co zasz艂o - wysz艂o na to 偶e to dobra kobieta i szlachetny cz艂owiek a ja stoje fochy. Co oczywiscie nie ma nic wsp贸lnego z prawd膮. R臋ce mog膮 opa艣膰.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 very
Haneczke, sfinansowanie przylotu i pobytu rodziny to powa偶ne koszty, nikt zapewne by tego nie oczekiwa艂 gdyby艣 sama tego nie zaproponowala. Teraz zaczynasz mie膰 w膮tpliwo艣ci, za chwil臋 bedziesz sie czu艂a wykorzystywana. Potraktuj to jako jednorazowy gest. J臋sli ktos wysuwa tak膮propozycj臋- zaproszeni mog膮 mie膰 i maj膮 prawo mie膰 poczucie ,ze stac Cie na to- tym samym rodz膮 sie ich oczekiwania- moze trzeba ustali膰 warunki wcze艣niej- p艂acicie wy艂膮cznie za ich przelot, kolacje serwujecie, reszta koszt贸w we w艂asnym zakresie, w trakcie rozm贸w nie graj bohaterki tylko otwarcie m贸w o tym, 偶e Ty tak偶e masz swoje problemy, w tym finansowe. Zastan贸w si臋 jak powinna by膰 rozegrana ta sytuacja bys nie czu艂a si臋 pokrzywdzona...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 oj...
No w艂膮snie! Zeby nie mysleli, zes babka bogata i bedziesz im fundowac jeszcze wypady do pubow, muzea i bog wie co jeszcze ! Dziewczyny a co robicie z dniem matki???? idziecie do tesciowych??? cholera ja chyba bede sz艂a ze wzgledu na meza ale czy cos jej kupic? PISZCIE !!!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 prototypowa
w艂asnie, dzie艅 matki........a艂a

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Oj - jak to na Dzie艅 Matki?? Przecie偶 to nie moja Matka!!! Bo偶e bro艅! W zesz艂ym roku jeszcze si臋 stara艂am i z艂o偶y艂am jej serdeczne 偶yczenia (z natury jestem serdeczna), ale to by艂o rzucanie pere艂 mi臋dzy 艣winie, wi臋c posz艂am po rozum do g艂owy.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 oj...
Wiem ze to nie matka ale wiesz. Ja pojde, z艂oze zyczenia i pokaze ze jestem cool :D

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 betif
my mamy w sumie szczescie w dzien matki, bo moj luby ni sklada swojej matce zyczen , wiec ja tez se nie poczuwam do tego obowiazku , skladamy zyczenia tylko mojej mamie .

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Wirka
A u mnie masakra. W zesz艂y pi膮tek mia艂am urodziny. Przygotowa艂am dobr膮 kolacj臋 winko 艣wiece itd... i czekam na swojego. Czekam... Czekam... Wr贸ci艂 tu偶 przed p贸艂noc膮. Zapomnia艂. No c贸偶 bywa. A co go zatrzyma艂o? Jego mamusia. My艣la艂a艂am 偶e nast臋pnego dnia "odbijemy" sobie jego zapomnienie i mi艂o sp臋dzimy dzie艅. Musia艂 gdzie艣 jecha膰. Trudno-kolejny dzie艅 siedz臋 sama jak palec i czekam. Mia艂 wr贸ci膰 za godzin臋 - nie ma go pi臋膰, nie odbiera telefonu. W akcie desperacji dzwoni臋 do jego matki. A ta od razu wesz艂a w rol臋 s臋dziego 艣ledczego! G艂upia wygada艂am si臋 偶e czekam na niego bo wczoraj mia艂am urodziny i dzi艣 chcieli艣my si臋 gdzie艣 zabawi膰. No to us艂ysza艂am, 偶e pewnie si臋 pok艂贸cili艣my, 偶e pewnie wyrz膮dzi艂am mu przykro艣膰, 偶e nic si臋 wczoraj nie sta艂o, bo on do niej zajecha艂 i dlatego wr贸ci艂 tak p贸藕no. Na koniec powiedzia艂a : no to wszystkie najlepszego! takim tonem, 偶e gdybym mia艂a odrobin臋 przyzwoito艣ci to powinnam znikn膮膰 z tego 艣wiata i nie wyrz膮dza膰 innym ludziom przykro艣ci sam膮 swoj膮 obecno艣cia, a co dopiero urodzinami. O co chodzi艂o? Jaka k艂贸tnia- wcale si臋 nie pok艂贸cili艣my. Za godzin臋 telefon od jego mamusi, czy ju偶 wr贸ci艂, bo ona si臋 martwi i niepokoi. A w niedziel臋 zosta艂 odwo艂any na 艂ono rodziny.I takie mia艂am urodziny.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 jeszcze nie synowa
Ojojoj... widz臋 ju偶 偶e nie b臋dzie 艂atwo. Mama mojego ch艂opaka (by膰 mo偶e przysz艂a te艣ciowa) na razie jako艣 specjalnie nie daje powod贸w do narzeka艅, owszem, na pocz膮tku mia艂a jakie艣 takie ruchy: dzwonienie do niego gdy si臋 spotykali艣my i gadanie o pierdo艂ach...ale podejrzewam 偶e to wszystko przez naturaln膮 zazdro艣膰 - w ko艅cu jakby nie patrze膰 jako艣 tam "zabieram" jej syna. Nie pojawi艂 si臋 tutaj 偶aden zi臋膰, same synowe, a my艣l臋, 偶e m贸j tata m贸g艂by du偶o opowiedzie膰 o swoich przej艣ciach z te艣ciow膮. Dla mnie babcia jest kochana, gdybym nie wiedzia艂a o tym, jakie piekie艂ko kiedy艣 urz膮dzi艂a moim rodzicom, to w 偶yciu bym si臋 nie domy艣li艂a. Zastanawiam si臋, jak to jest, 偶e jeden cz艂owiek wyst臋puje w tak r贸偶nych rolach. Pewnie wasze te艣ciowe te偶 potrafi膮 by膰 dobrymi babciami, mo偶e nawet i matkami...? C贸偶, ja p贸ki co mieszkam daleko od domu, bo tak mi si臋 u艂o偶y艂o w zwi膮zku ze studiami; wkr贸tce m贸j facet do mnie do艂膮czy. I znaj膮c wasze do艣wiadczenia, wola艂abym, 偶eby艣my ju偶 nie wr贸cili do rodzinnego miasta. 呕al mi tylko tych z was, kt贸rych m臋偶owie nie dostrzegaj膮, jak bardzo m臋czy was ta sytuacja. Pewnie niekt贸rzy czuj膮 si臋 troch臋 "pomiedzy m艂otem a kowad艂em". Ale jak czytam to obiektywnie, to chyba czasami zdarza si臋, 偶e obarczacie te艣ciowe win膮 za to, 偶e co艣 si臋 wam nie uk艂ada...bo tak wam wygodniej. Nie szukacie problemu w sobie. Ot, chocia偶by wypowied藕 Wirki kilka post贸w wy偶ej. M膮偶 zapomina o urodzinach = wina te艣ciowej, bo do niej nie zapomnia艂 zajecha膰. No co艣 tu wyra藕nie nie gra.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 siostrzenica...
Przeczyta艂am ostatnie dwie strony. Do tej pory mysla艂am , 偶e to ja by艂am tak膮 " okrutn膮, zimn膮" synow膮 i 偶a艂owa艂am, 偶e nie potrafi艂am tego zmieni膰, bo te艣ciowa do艣膰 m艂odo zmar艂a. I 偶y艂am sobie z tym "brzemieniem", zapominaj膮c stopniowo jej zachowania, pami臋taj膮c jednak, jaka to ja " by艂am pod艂a". Lata p艂yn臋艂y, we mnie ros艂o przekonanie, 偶e z wszystkimi idzie si臋 dogada膰, 偶e wystarczy tylko chcie膰. I owszem, mo偶e mo偶na, ale musz膮 chcie膰 tego dwie strony. Od dw贸ch - trzech lat widz臋 okropne, destrukcyjne post臋powanie mojej rodzonej cioci ( wcze艣niej by艂o podobnie, ale buforem mi臋dzy ni膮 a nami, by艂a moja mama ). Teraz mamy ju偶 nie ma, a post臋powanie cioci jest toksyczne i niszczy nasz膮 psychik臋. Z艂o艣liwe komentarze do wszystkich ( poza nami), obiecanki - cacanki dotycz膮ce pieni臋dzy czy czegokolwiek ( akurat ma艂o to dla nas wa偶ne da czy nie, ale obieca, nie da , a z nas robi winnych, bo si臋 nie upominali艣my :) ), fa艂sz, poczucie 偶alu do wszystkiego i wszystkich, totalny egoizm , brak 艣ladowych cho膰by ilo艣ci empatii. Sprawa jest zagmatwana, to nie topik o ciociach, wi臋c nie b臋d臋 wyjasnia膰, czemu nie mo偶emy jej zupe艂nie ignorowa膰 . Chc臋 jednak napisa膰, 偶e to, czy te艣ciowa lub synowa jest "dobr膮" te艣ciow膮 lub synow膮 zale偶y g艂贸wnie od tego , jakim jest cz艂owiekiem.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Wirka
Patrycja - dzi臋ki:-) Jeszcze nie synowa. To nie jest dok艂adnie tak jak piszesz. Nie obarczam win膮 tej kobiety, za to 偶e on zapomnia艂. Ka偶demu si臋 zda偶a. Jest mi tylko przykro z powodu jej zachowania. Na si艂臋 szuka sensacji, wmawia mi, 偶e si臋 pok贸艂ci艂am ze swoim partnerem, kiedy co艣 takiego nie mia艂o miejsca. A zaje偶dzanie synka do mamusi to nic innego jak tylko odci膮ganie go ode mnie. Dzi艣 mam kolejny przyk艂ad. On si臋 rozchorowa艂 i jest na zwolnieniu. Jak to tak? On b臋dzie sam siedzia艂 w domu, a ja p贸jd臋 jak gdyby nigdy nic do pracy? Poza tym ja si臋 nim nale偶ycie nie zaopiekuj臋. Tylko mamusia odpowiednio zajmie si臋 synusiem, nie pozwoli 偶eby trzydziestoparoletnie dzieci膮tko samo siedzia艂o w domku. Tego wszystkiego si臋 wczoraj dowiedzia艂am. I to jest fair wobec mnie? Ta kobieta ma spore do艣wiadczenie w rozbijaniu zwi膮zk贸w - rozwali艂a poprzednie ma艂偶e艅stwo synusia. I nie ukrywam, 偶e sporo problem贸w mi臋dzy mn膮 a partnerem wynik艂o w艂a艣nie z jej powodu. Gdyby kobieta nie wtr膮ca艂a si臋 we wszystkie nasze poczynania - 艣wiat by艂by du偶o pi臋kniejszy.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 mokka 1
Wirka rozmawia艂as z m臋zem o tym co Cie dra偶ni w zachowaniu jego mamy? Skoro poprzednie ma艂偶e艅stwo rozpad艂o si臋 a te艣ciowa mia艂a w tym sw贸j udzia艂, to powinien wyci膮gn膮膰 wnioski. M膮偶 nie mo偶e postawi膰 si臋 mamie? czy mo偶e jemu to odpowiada, 偶e mama traktuje go jak dziecko?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 very
Wirka nie ma co zwala膰 na te艣ciow膮... Tw贸j m膮偶 nie jest bezwoln膮 istot膮 na smyczy strasznej mamusi. J臋sli ona si臋 wtr膮ca to tylko dlatego, ze on jej na to pozwala. zamiast walczy膰 z tesciow膮 doprowadx do pionu swojego m臋偶a, a je艣li czujesz ,ze to nie jest mo偶liwe, to si臋 zastan贸w, czy potrafisz 偶y膰 w ten spos贸b nast臋pne iles tam lat. Jesli tak- jestes gotowa na taki kompromis to pracuj nad akceptacj膮 zastanej sytuacji i zajmij si臋 bardziej sob膮. Jesli czujesz, ze to Cie przerasta i jestes w toksycznym uk艂adzie- wyciagnij wnioski. Szkoda Twojego zdrowia i zmarnowanej energii w prace nad zwi膮zkiem , kt贸ry nie daje Ci satysfakcji. 呕ycze konsekwencji, a to jest bardzo trudne. Po prostu mo偶e pora odpowiedzie膰 sobie na kilka pyta艅... w艣cieknij si臋 na mnie, ale taka jest prawda....

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 betif
very - popieram , zawsze najpierw powinno sie zaczac od swojego partnera a nie od jego matki , bo albo ma sie doczynienia z doroslym facetem albo mamisynkiem czytaj wiecznym dzieckiem . I nie ma sie co denerwowacna czyjes opinie , kazdy sam jest kowalem swojego losu i odpowiada za jakosc swojego zycia . Dokladnie szkoda zycia na uzeranie sie . Twoj partner powienien zrozumiec a wlasciwie chciec przyjac to co mowisz , jakie sa twoje obawy co do tesciowej co ci sie kategorycznie nie podoba i jakie on widzi rozwiazanie z sytacji . powodzenia

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Wirka
Very - nie w艣ciekn臋 si臋 na Ciebie. Wiem, 偶e masz 艣wi臋t膮 racj臋. Przyznaj臋 - m贸j facet okaza艂 si臋 dzieckiem zale偶nym od matki. Moje rozmowy nic nie zmieni艂y. On twierdzi, 偶e nie chce robi膰 mamie przykro艣ci i tyle. Ale to ju偶 nie wa偶ne. Gdy w jaki艣 spos贸b pr贸bowa艂am ograniczy膰 wtr膮canie si臋 jego matki w nasz zwi膮zek obraca艂o si臋 to przeciwko mnie. A wczoraj zosta艂y przekroczone wszelkie granice.Ot zwyczajna rozmowa jakie plany na Dzie艅 Matki. Swoj膮 mam臋 zawsze pytam co by chcia艂a robi膰 w ten dzie艅. R贸wnie偶 jego mam臋 zapyta艂am jak mog臋 sprawi膰 jej przyjemno艣膰. Us艂ysza艂am, 偶e jedyne co mog臋 da膰 jego rodzinie to dziecko. No ale nawet do tego si臋 nie nadaj臋. My艣la艂am, 偶e to 偶art-okrutny ale 偶art. No c贸偶- by艂o to na serio. Jego matka wie jak bardzo chcia艂am mie膰 dziecko i 偶e si臋 lecz臋. Dalej by艂o, 偶e posz艂am do pracy i zostawi艂am go chorego - taka z艂a ze mnie kobieta. A on nawet nie zaprotestowa艂. Tym samym dalszy m贸j pobyt na tym topiku jest bezcelowy. Nie mam ju偶 faceta a tym samym omc te艣ciowej. Id臋 poudziela膰 na jakim艣 temacie o samotnych. Pozdrawiam Was serdecznie.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 oj...
Wirak! ale szmata z tej tesciowej! ja tez sie lecze i wiem co czujesz.... Pozdrawiam!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Wirka, kochana, bardzo mi przykro... Naprawd臋, my艣la艂am, 偶e si臋 uda, chocia偶 ju偶 po tym remoncie u Was nie za ciekawie to wygl膮da艂o. 呕ycz臋 Ci odpowiedzialnego m臋偶czyzny, dla kt贸rego b臋dziesz przed wszystkimi najwa偶niejsza... Trzymaj si臋 ciep艂o. Twoja omc te艣ciowa to szmata, jak powiedzia艂a oj... . Ale chyba najlepiej dla Ciebie b臋dzie jak najszybciej o niej zapomnie膰. 馃尲 U mnie standard. Histerie i wrzaski, tysieczne telefony do synka, kiedy on wreszcie przyjdzie zrobi膰 dla niej to, to i to, bo to jeszcze nie zrobione, a ju偶 maj. Do naszego domu wszystko za艂atwiam ja sama. Ale nie daj臋 si臋... Ju偶 sobie nie daj臋 wchodzi膰 na g艂ow臋. M膮偶 marudzi, 偶e musi i艣c do matki zrobi膰 to czy to, ja za ka偶dym razem odpowiadam - jak si臋 dajesz w to wrabia膰, to mi teraz nie marud藕. I widz臋, 偶e coraz 艂atwiej przychodzi mu przem贸wi膰 matce do rozumu. Mam nadziej臋, 偶e b臋dzie coraz lepiej. Na Dzie艅 Matki kupimy co艣 dla mojej mamy i dla te艣ciowej, ale kto z tymi prezentami b臋dzie chodzi艂, to nie wiem, czy p贸jdziemy ka偶de do swojej mamy, czy razem do obu... :-o

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 oj...
O rany a co kupilscie jezli mozna wiedziec. Ja nie mam wcale pomys艂u co kupic tesciowej...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 proponuj臋
kupi膰 jej miot艂臋, przyda si臋...:classic_cool:

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 betif
Wirka strasznie mi przykro , podlosc ludzka nie zna granic , ale znajdziesz napewno super faceta ktory bedzie rozroznial matke od zony i kto powinien byc najwazniejszy , bo Ty jestes najwazniejsza pamietaj o tym

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 oj...
Miot艂a to raczej dla mnie bym mog艂a ja przegonic wrazie co ;)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 prototypowa...
wirka馃尲

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 iren
Moje kochane kobitki czytaj膮c te wypowiedzi ju偶 wyobra偶am Was sobie jak wy b臋dziecie te艣ciowymi my艣l臋 偶e b臋dziecie jeszcze gorsze - bo wogle nie jeste艣cie wyrozumia艂e, a zarazem jeste艣cie wszskie egoistkami mieszkaj膮c u kogo艣 chcecie si臋 rz膮dzi膰 jak u siebie pami臋tajcie ze wy b臋dziecie w w艂asnym domu czy przyjmniecie kogo艣 do siebie , w膮tpie my艣le 偶e na to nie pozwolicie 偶eby wam kto艣 rz膮dzi艂 w waszej kuchni !@!!!! i wam brudzi艂 i po sobie nie sprz膮ta艂 !!!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Ale bredzisz kobieto! S膮dz臋, 偶e nawet nie wiesz o czym piszesz. No i to Twoje \"przyjmniecie\" 艣wiadczy o Twoim poziomie intelektualnym. Je艣li nie podoba Ci si臋 topik to wybierz mo偶e raczej ten o r贸偶owych bluzeczkach i jak si臋 bzyka膰 w czasie sobotnich imprez z rodzicami za 艣cian膮 - bo pewnie tego rodzaju masz problemy!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 iren
Ju偶 widz臋 jak skaczesz ko艂o swojej synowej - prawie na kolanach s艂u偶ysz jej i dogadzasz a ona Ci na forum dup臋 obrobi. Ka偶dy powinien miesza膰 na swoim i swoje brudy pra膰 a nie wpakowywa膰 si臋 rodzinie na g艂ow臋 i my艣l臋 偶e ty masz male艅ki rozumek je偶eli nie rozumiesz 偶e ka偶dy doros艂y cz艂owiek powinien sam 偶y膰 na w艂asn膮 r臋k臋 !!!! A je偶eli nie radzisz sobie - to zostaje si臋 star膮 pann膮 i siedzi si臋 u swojej mamu艣ki !! na jej chlebku !!!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 zupelnie nowa
czytam i czytam i oczom nie wierze,czemu tu takie klotnie?pewnie Iren-jestes tesciowa ktora nie dogaduje sie z synowa...... jedyna rada to taka,ze powinnas swoja synowa traktowac na rowni z synem, kochac tak samo,wkoncu malzenstwo to jednosc moja tesciowa na samym poczatku da艂a mi do zrozumienia ze mnie nienawidzi,ma艂o nie zrzucaj膮c ze schodow i wyzywajac od najgorszych bo moj wyglad jej sie nie spodoba艂 ale to juz przesz艂osc i olewam to ja wiem,ze w przysz艂osci jak bede mia艂a ziecia to nie ebde go traktowac z za艂ozenia jak wroga,ktory ukrad艂 mi corke bede kochac i szanowac go tak samo jak i moja coreczke jesli sie pokloca nie bede sie wtracac,nawet jesli sie rozstan膮 w kulturalny sposob kochani! wiecej szacunku dla bliznich!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
a ja wam powiem ze mam extra tesciowa bardzo fajna babke do ktorej zawsze moge zadzwonic i pogadac jak z przyjacielem i wiele spraw zostaje tylko miedzy nami kobietami . I wszystkim wam zycze takiego kontaktu z tesciowa.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

B膮d藕 aktywny! Zaloguj si臋 lub utw贸rz konto

Tylko zarejestrowani u偶ytkownicy mog膮 komentowa膰 zawarto艣膰 tej strony

Utw贸rz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj si臋

Posiadasz w艂asne konto? U偶yj go!

Zaloguj si臋

×