Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość giligili

pytania dotyczące antykoncepcji? chętnie pomogę

Polecane posty

Gość ojojjjj
a mnie kusiu solarium - mogę biorąc drugie opakowanie cilestu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry wszystkim:) powróciłam i mogę odpowiadać na Wasze pytania...:) ojojjj-możesz choć czasmi sie zdarza, ze pojawiaja się nieciekawe przebarwienia (ale to moze wystąpić podczas naturanego opalania)...to taki kolejny skutek uboczny, który może wystąpić ,ale nie musi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
giligili wiesz moze jak pokonać ciągły niby głod bo ja przy tabl jzu nie moge non stop coś zuje mam jzu taki twardy brzuch i przytylam 4 kg:O juz nawet nie chce myślec ze to ciąza , debil ze mnie wiem:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze niestety nie mam super sposobu na głod...jeżeli to od tabletek to radze pokombinowac (zmiana tabletek) i coż powstrzymywać się:/ chociaż wiem jakie to trudne...słyszałaś moze o tabletkach Aplefit (nie antykoncepcyjnych;) ? poczytaj o nich na internecie...moze pomoze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anaia
Chcialam zmienić godzinę przyjmowanie tabletek i dzień wystąpienia miesiączki więc skróciłam przerwę miedzy opakowaniami do 5,5 dnia Planowo miałam przyjąć w poniedzialek o 20 ale wzięłam dziś o 6 Czy myślicie, że może obniżyć się skuteczność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz ja mam pytanie,czy mialyscie kiedys tak ze trudno bylo Wam oddychac? i taki dziwny ucisk w klatce piersiowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do yamelia: hmm a wczesniej zanim nie bralas tabletki tez tak mialas?? albo moze ostanio jakos czesciej sie denerwujesz?? bo ja mialam podobnie i jak poszlam do lekarza to okazalo sie ze to przez nerwy ( bylo to przed sesja :P) teraz tez takie cos mam..i do tego jeszcze pare innych objawow dlatego odstawiam na jakis czas tabletki, wole nie ryzykowac, ale mam zamir wrocic jeszcze do tej metody antykoncepcji ale napewno juz zaczne brac inne tabletki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorkis czy wczesniej tak mialam kurcze nie wiem nie pamietam-naprawde chyba nie skoro tego nie zauwazylam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moim zdaniem powinnas skontaktowac sie z lekarzem, tak bedzie najlepiej bo nigdy nie wiadomo czy cos jest nie tak czy tak jak ja masz to przez stres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Yamelia -- ja tez mialam ucisk w klatce piersiowej , w ogóle to oddychac ledwo moglam:O bylam u lekarza zrobili mi piroskopie i dostalalm jakies tam leki:) jzu jest ok a tabl oczywsicie zmienilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do eewwaa: co to jest ta piroskopia?? tzn. na czym ten zabieg polega?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piroskopia ,nie iwem jak to wytlumaczyc to jest badanie na objetosc pluc itp, dmucha sie w taką rurka a potem jest to w takim malym komputerku pokazane w wykresie , :classic_cool: pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dziewczyny chciałabym isc do lekarza ale boje sie ze to coś powaznego rzeczywiscie kiedy przezywałam ogromny stres bo rzucił mnie chłop :) to było coś podobnego tylko ze dochodziły do tego kołatnia serca,lekarz powiedział zebym brała witamine B6. Zaczne ją teraz na nowo łykac to może przejdzie miłego Dnia Kobitki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anaia -nie powinno to zaburzyć działania antykoncepcyjnego, ale jezeli powinnaś wziąć dzisiaj o 20 to mogłaś wziać poprostu dziś o 6 rano i też by się nic nie stało, a przerwę miałabyś prawie normalną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem w kropce
zmieniam tabletki jeanine na marvelon. i zawsze wydawało mi się, że jak się zmienia tabsy na takie z większą zawartością estrogenów albo z taką samą, to robi się normalnie siedmiodniową przerwę, tak samo powiedziała mi moja gina. no i żyłam sobie spokojnie dopóki nie zakupiałme marvelonu, bo ulotce napisane jest, żeby pierwszą tabletkę (przy zmainie pigułek) wziąść pierwszego dnia krwawienia, wrrrrrrrrrrrrrrrr. w sumie wiem, że te moje rozterki trochę głupie są, ale chciałabym jescze poznać zdanie innych na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak bardzo się boje...
Cześć.. mam pytanie.. W piątek 19.08 kochałam się z chłopakiem, zabezpieczyliśmy się globulką i durexem extra safe, to był mój pierwszy raz. Dla większej pewności zrobiliśmy to na dzień przed okresem, który miał się pojawić w sobotę. Miał, ale się nie pojawił. Już w piątek byłam bardzo zdenerwowana, zresztą jestem przez cały czas, bo dziś juz poniedziałek a okresu jak nie było tak nie ma.. Prezerwatywa nie pękła, ani nie zsuneła się. Wytrysk był na zewnątrz. Globulka napewno po 20 minutach zdąrzyłą się rozpuścić.. Boje się ciąży. Czy to możliwe? Moj chłopak twierdzi, że jest pewny, że okres spóźnia mi się przez stres.. Proszę o szybką odpowiedz, umieram ze strachu.. mam 16 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak bardzo się boje-spokojnie, wszystko powinno być ok...szczególnie, ze mieliscie 4 zabezpieczenia: 1-prezerwatywa 2-globulki 3-stosunek przerwany 4-dni niepłodne...więc praktycznie nie ma możliwości byś zaszła w ciąże...masz regularne cykle? uspokoj się i czekaj na okres:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem w kropce-według mnie i lekarki;) dobrze zrobiłaś robiąc 7-dni przerwy...ale na tak wszelki wypadek zabezpieczaj się dodatkowo przez pierwsze 7 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem w kropce
heh, dzięki za odpowiedź :) jeszcze nie zrobiłam tej przerwy, bo teraz mam ostatni tydzień jeanine. więc jesczez decyzja przede mną co do sposobu brania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! mam takie pytanie jestem teraz w plowie 4-tego opakowania cerazette zaczelam je brac jak jeszcze karmilam sa to moje pierwsze tabletki anty. Przestalam karmic jakies 3 tyg. temu i wtedy pojawil sie jakis dziwny bol jajnikow taki sam mialam przy pierwszej owulacji po porodzie i strasznie sie boje ten bol pojawia sie jeszcze czasem ale nie jakis tam strasznie uciazliwy. Mam w zwiazku z tym pytanie czym moze byc spowodoany ten bol no bo skoro boire tabsy prawidlowo i regularnie to w ciazy raczej nie powinnam byc. Odrazu mowie ze do hina wybieram sie za 2 tyg. jednak chcialam sie poradzic. Piozdrawiam i z gory dzieki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /she85/
hej biore tabletki Mercilon-pierwsze opakowanie,zostalo juz tylko 5 tabsow,moj problem tkwi w tym,ze nie mam zadnych skutow ubocznych od brania ich.....tak samo mialam gdy nie bralam tych tabletek:dobrze sie czuje,nie mam zadnych negatywnych odczuc,zadnej suchosci,wysokie libido.....tak jak tutaj czytam,to wiekszosc dziewczyn ma jakies problemy,a ja nie.....czy moze one nie dzialaja?? Martwie sie bo wspolzylam z chlopakiem bez dodatkowego zabezpieczenia,wyraźcie swoja opinie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem w kropce
no własnie nie wiem, ale kurcze za bardzo mi się nie usmiecha branie w pierwszy dzień cyklu, bo wtedy przesunąłby mi sie okres, a tego to nie chcę :o i w ogóle dziwne rzeczy piszą przy tym marvelonie w ulotce, np w przypadku pominięcia tabletki każą się dodatkowo prze 14 dni(!!!) zabezpieczać, nie ma w ogóle rozróżnienia na to, w któym to było tygodniu :o no i teraz jestem w kropce i to olbrzymiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja 8666666
moj problem jest skoplikowany wiec nie bede sie o nim rozpisywac od poczatku : zrobilam teraz przerwe po 14 tabletkach ( bo tylko tyle milam a nie kupowalam nowego opakowania bo zmieniam tabletki ) a ze milam 14 tabletek to blad z przyslosci i normalnie po 3 dniach dostalam okres mam pytanie czy podczas tej 7 dniowej przerwy jestem zabezpieczona ???? w drugim dniu przerwy kochalam sie z chlopakiem bez zapeczpieczenia chociaz chlopak i tak nie zakonczyl we mnie to i tak sie boje ze moglabym zajsc w ciaze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanko
witam! Od pażdziernika zamieszkam z moim chłopakiem. Co sądzisz o takim zabezpieczeniu jak globulki patentex+ gumka??? Na ile sa skuteczne? Czy moge sie kochac bezstresowo???????? Dodam ze stosujemy te metode od roku, ale teraz odkad zamieszkamy razem nasze stosunki beda czestsze.Prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanko-ta metoda jest bezpieczna, ale niebardzo wygodna...jeżeli zdecydujecie się tego rodzaju ,,poświęcenia\" to ją stosujcie:) /she85/-ciesz się dziewczyno:) nie masz powodów do obaw... to ja 86666666-według mnie skutecznosć antykoncepcyjna w 2 dniu Twojej przerwy może być niepewna...działanie antykoncepcyjne na te normalne 7 dni przerwy zdobywamy po 16 tabletce... Ania-coz trudno cokolwiek powiedzieć...w ciaży raczej nie powinnaś być, a ból może być spowodowany milionem przyczyn. Tylko wizyta u specjalisty może pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koli25
Czy podczas przerwy po pierwszym opakowaniu tabletek zamiast okresu moze byc delikatne plamienie???bo własnie cos takiego mam i sie denerwuje ze to nie okres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koli25-ogolnie podczas brania tabletek mamy mniejsze krwawienie...to normalne...jednak jezeli Twoje krwawienie jest b.skape i własnie takie jest z każdą przerwa, należy udać się do lekarza, ale jak narazie niczym nie musisz się martwić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz umieram
nie iwem juz co myślec nigdy sie nie przejmowalalm tym ze moge wpasc bo biore tabl a teraz ciągle chce jest , rosnie mi masakrycznie brzuch nie wiem co sie dzieje, miesiączki(7 dni przerwy) mam ale slyszlalam ze mozna se miec te krwawienie a w ciązy byc😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×