Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość giligili

pytania dotyczące antykoncepcji? chętnie pomogę

Polecane posty

Gość Aniaaaa21
Dziekuje bardzo za odpowiedz!!!Jestes kochana:* Terza robie 7 dnowa przerwe i nie wiem czy juz od natepnego opakowania bede zabezpieczona????.... sprobuje jakos sie dostac do gina..chociaz nie wiem czy mi sie uda:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klawo
czy biegunka w czasie 7-dniowej przerwy ma jakiś wpływ na działanie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marta2222-nawet jeśli była to luźna kupka:) Aniaaaaa21-od następnego opakowania bedziesz zabezpieczona klawo-bigunka (silna) powoduje to, ze tabletka może się nie wchłonąć...więc masz odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam takie pytanie
Gliligili dzisiaj ustapily mi te bole brzucha, nie mam biegunki a temp jest w normie. Tylko nadal bola mnie te piersi i sutki mam powiekszone. Nie wiem co mam myslec. Czy na to badanie krwi moge isc normalnie do przychodni? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam obawę
a ja oczekuję na okres który ma być we wtorek,po incydencie, że po 2,5h po przyjęciu tabsy miałam jednorazowe luźne(bardzo) wyjście do łazienki... giligili pisała że nie mam się co obawiać, ale ja zaczynam sobie już wkręcać i ostro schoziwać(zgaga,piersi bolały-ale przeszło, bóle głowy, i takie tam bla bla bla)mam nadzieję, że wszystko przyjdzie zgodnioe z planem, bo mi już nerwy puszczają...uff jeszcze ok 72h czekania:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniaaaa21
Dzieki za pomoc:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniaaaa21
Do klawo: jesli ma sie begunke podczas 7 dniowej przerwy to nie ma to wplywu na dzilanie tabletek( bo przeciez ich wtedy nie bierzesz)- pytalam sie gina..Giligili Ty tak nie uwazasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta2222
giligili dzieki za pomoc mam nadzieje ze wszystko bedzie w porzadku pomimo moich obaw i zapewne urojonych "bóli" dzieki czekam na wtorkowy okres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam obawę
widzę Marta2222 też czekasz po wypróżnieniu się na wtorkowy okres...chyba jedziemy na tym samym wózku..:) powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta2222
dokładnie amm nadzieje że wszystko bedzie w jak najlepszym porządku mimo pewnych niepokojących objawów jestem dobrej myśli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość medzi
a wiec od początku.. biore tabletki od 17,08 to moje pierwsze tabletki i mój organim chyba dość szybko sie przystosował (przez 4 dni miałam plamienia poza tym wszystko ok) ALE jestem osobą dośc otyła waże 93 kg. 10 dnia cyklu kochalam sie z moim facetem bez zabezpiczenia. czy moja waga moze wpłynąc na skuteczność tabletek? jeśli przyjmowałam je poprawnie, to chyba nie mam powodów do obaw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
medzi-jeżeli lekarz, który przepisywał ci tabletki uznał, że są one odpowiednie dla Ciebie to nie masz się czego obawiać:) tak z ciekawości jakie bierzesz tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość medzi
Cilest:) uhh.. dzięki, bo mój facet miał duże opory przed tabletkami gdyby cos było nie tak, źle bym sie czuła wobec niego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
giligili czy juz przy drugim opkowaniu pigulek moge spokojnie kochac sie bez dodatkowego zabezpieczenia??biore logest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała_martyna-możesz się ,,spokojnie\" kochać od 1 tabletki 1 opakowania, jeżeli wzięłaś ją 1 dnia cyklu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
we wtorek powinnam wziać ostatnia pig Yasmine,ale z powodu kradziezy torebki nie wzielam,ale to podobno dopuszczalne,zeby skrócic cykl o 1 dzien(ulotka).Pigulki przyjmowalam regularnie itp. okres dostalam we czwartek(normalny okres,nie plamienie),a tymczasem dzis podczas kąpieli wydostała sie ze mnie mala,krwawa blonka,o srednicy ok.7mm. Bardzo intensywnie bordowa,niemalze czarna.Nie wygladalo mi to na zluszczajaca sie tkanke.Zastanawiam sie,czy to moglbyc zaraodek i,czy w takim razie ochrona anty byla i jest zachowana.A nie mam mozliwosci skontaktowac sie z ginekologiem. Czy ktoras z was miala podobna sytuacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thin-king- na wstępie napisze, ze jeżeli nie wzięłas ostatniej tabletki to pierwszą z nowego opakowania powinnaś wziać dzień wsześniej (ma być 7, a nie 8 dniowa przerwa)...ta błonka to zapewne skrzep krwi...jeżłei miałabyś zajsć w ciąże w ostatnich dniach to zarodek z pewnością nie miałby takich rozmiarów...poza tym poronienie wiąże się z obfitymi krwotokami itp....ochrona anty powinna być zachowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o tym,ze powinnam wziać wczesniej wyczytalam w ulotce... z tym rozmiarem to moze troche przesadzilam.Mialo to moze 3mm na 4mm....Dodam,ze zwykle na tym etapie okresu(4dzien) prawie wogóle nie mam jus krwawienia,a ta blonke poprzedzil dosc obfity uplyw krwi(choc nic mnie nie bolalo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nawet nie chodzi oto,ze mialabym zajsc w ostatnich dniach,ale moze ktoras z\\ wczesniejszych pigulek sie nie wchlonela.Choc nie mialam wymiotow,ani biegunki.Wymiotowalam jedynie po 20 pigulce,ale to 16 godzin od jej przyjecia.W ulotce jest to dosc niejasno opisane: (...)jesli wymioty wystapily w ciagu 3 4godzin pozazyciu tabletki,nalezy jak najszybciej przyjac nowa tabletke.Jezeli minelo wiecej niz 12 godz nalezy postepowac zgodniez zaleceniami dotyczacymi pominiecia tabletki(...) a to ,jak wyczytalam,wiaze sie z przyjeciem nawet 2-och pig na raz,zabezpieczeniem przez tydzien i nie robieniem 7 dn przerwy Tyle,ze w dalszym ciagu zastanawiam sie,czy chodzi o wymioty,ktore mialy msce wiecej niz 12 godz po przyjeciu pigulki,czy chodzi o to,ze jezeli od wymiotow minelo wiecej niz 12 godz,nalezy postepowac,jak w przypadku pominiecia tabletki.... No i jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
giligili w sumie wiem ze jestem bezpieczna od pierwszego opkowania, ale jak czytam ze jakas dziewczyna zaszla w ciaze jak stosowala bez zazutow pigulki, to jednak mam watpliwosci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam obawę
do Marta2222 : jak tam idzie oczekiwqanie na jutrzejszy okres??bo ja już mam niezłe schizy- odezwij się jak dostaniesz...papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thin-king-według mnie ta błonka zarodkiem być nie mogła...ale jeżeli się stresujesz, obawiasz to pomoże tylko wizyta u specjalisty...z tego co opisujesz to byłaś odpowiednio zabezpieczona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poraz pierwszy wziełam dwa opakowania pigułek nie robiac siedmiodniowej przerwy bo jechałam nad jeziorko.Przy 10 tabletce z drugiego opakowania rozbolał mnie silnie brzuch i zaczełam krwawic,trwało to jeden dzien,sikałam tylko krwia.Czy to cos powaznego?Boje sie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżeli krwawienie jest wciaż silne i bolesne radze wybrać się do ginekologa...jeżeli wszystko już przeszło to uspokój się, dokończ opakowanie i zrob normalną przerwę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ps.nie doczytałam, ze cała ,,akcja\" trwała 1 dzień...ale tak czy siak znasz moje zdanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ps.2 mam nadzieje, ze to ,,sikanie\" to tylko przenośnia...miałaś poprostu obfite krwawienie, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trwało to tylko jeden dzien i mineło.Przeczytałam na ulotce pigułek ze gdy sie nie robi przerwy w opakowaniu to moze wystapic lekkie krwawienia.Ale sie przestraszyłam.Bo dziewczyny tutaj na forum mi napisały zebym szybko leciała do lekarza.Czyli co?Nie mam sie czego obawiac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli krwawienie było naprawdę bardzo silne, to może faktycznie warto wybrać się do lekarza dla swoje swiętego spokoju...różnego rodzaju ,,niespodzianki\" sa możliwe kiedy nie robi się przerwy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krwawienia nie było silne bo wogole nie potrzebowałam tamponow wystarczyła mi zwykła wkladka.Czesto latałam siku i sikałam krwia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×