Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość giligili

pytania dotyczące antykoncepcji? chętnie pomogę

Polecane posty

ojojjjj-Nie! dlaczego miałabyś robić test? Wielkopolanka21-myśle, ze w ramach ,,upewnienia sie\" powinnaś wybrać się do ginekologa...mam nadziej, ze w tym temacie wypowiedza sie równiez inne dziewczyny, który np. mają bezposredni kontakt z taką przypadłością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilkaaaa-1 tabletke przyjmujemy 1 dnia cyklu...ew.2-5-wtedy zabezpieczamy sie dodatkowo annie-tabletka wchłania sie 3,5-4 h i myśle, ze wszytko bedzie ok...która była to tabletka? alkohol nie ,,szkodzi\" alkohol pod warunkiem, ze nie wymiotujesz itp., środko przeciwbólowe również mozesz spokojnie łykac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilkaaaaa
giligili - moglabys mnie odwiedzic chialabym zebys przeczytala moj temat moze ty cos jestes wstanie mi powiedziec wiec jesli mozesz to wejdz na temat: "czy można wcześniej"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peam
zapomniana pigułka miała nr 7... powiedzmy że wziełam we wtorek.. w środę rano był stosunek, w środę o 22 zapomniałam zażyć... wziełam w czwartek dwie na raz o 21.. więc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę o radę
biorę tabletki juz 7 miesięcy i przy ostatniej tabletce z listka zapomniałam o niej zamiast o 21.00 wzięłam na drugi dzień o 9-tej rano,oczywiście poskończonym opoakowaniu tak jak zawsze wystąpiło krawawienie,po7dniach przerwy rozpoczęłam nowe opakowanie i biorę jak w zegarku.Czy przez to moje spóźnienie muszę przy rozpoczęciu tego nowego opakowania się dodatkowo zabezpieczać???Proszę o normalne i poważne rady.Dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to jest
jak to jest z tym pierwszym opakowaniem? jest zabezpieczenie od pierwszej tabletki czy nie? Wzięłam pierwszego dnia cyklu tak jak nalezy Kochałam się gdzieś koło 14-15 tabletki bez dodatkowego zabezpieczenia a potem się naczytałam że dopiero od drugiego opakowania ma się pełną ochrone tzn. taką jaką tabletki są w stanie zapewnić Już zgłupiałam :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak to jest-jesteś zabezpieczona od 1 tabletki pod warunkiem, ze przyjmujesz ja 1 dni cyklu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do --- proszę o radę
Jesteś zabezpieczona od 8 pigułki nowego opakowania. Jeżeli nie zrobimy tak, jak napisano w ulotce, to znaczy zrobimy przerwę mimo zapomnianej pigułki w 3cim tyg, to wtedy trzeba się zabezpieczać przez 7 dni przerwy i 7 dni nowego opakowania. Czyli od 8 masz spokój:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samantha1234
czesc czy jesli mam nadwage to moge brac tabletki????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smantha-lekarz moze mieć wątpliwości czy wipisac Ci tabletki jeżeli ważasz powyżej 90 kg-szytko zależy od tego czy nadwaga jest duza-lekarz naswietli Ci sprawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samantha1234
czyli jesli waze powyzej 90 to nie najda sie dla mnie odpowiednie tabletki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigulki i plastry moga byc nieskuteczne u kobiet o wadze > 90 kg lub o BMI > 30 (BMI oblicza sie tak: waga w kg. podzielona przez wzrost w metrach do kwadratu czyli np. 48 : 1,60x1,60 = niecale 19 ) Z kolei 70 kg przewaznie jest wymieniane przy pigulkach z mala zawartoscia estrogenu, ale nie ze wzgledu na mala skutecznosc lecz ze wzgledu na slabsza kontrole cyklu (plamienia, krwawienia itp).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomozecie
hej! co nalezy zrobic jak niechcacy wzielo sie 2 tabletki antykoncepcyjne (microgynon 21 )na raz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kłębek nerwów
do giligili i innych osób posiadających wiedzę lub możliwości udzielenia mi prawdziwej odpowiedzi: mam wielką prośbę o szybką radę. a właściwie raczej jakąs forme uspokojenia, bo jestem juz umowiona do ginekologa aby sprawe dokladnie wybadac. mam 19 lat, od roku wspolzyje z moim chlopakiem; biore Jeanine [producent SCHERING](jak narazie były skuteczne i bez skutkow ubocznych). Problem polega na tym: po poprzednim opakowaniu tabletek przyszla pora na zwykla 7dniowa przerwe (od 31.07 do 6.08). Okres jak zawsze zaczal sie 3ciego dnia przerwy(2.08). Dzien po 7dniowej przerwie (07.08) kochalismy sie z moim chlopakiem i tego samego dnia przyjelam pozniej 1szą tabletkę (o swojej stałej porze) z kolejnego opakowania (był to 6 dzien cyklu).Po stosunku pojawilo sie jeszcze krotkie krwawienie.Kolejnego dnia (08.08 - 7dzien cyklu) przyjelam 2gą tabletkę, ale niestety dzien pozniej (09.08 - 8mego dnia cyklu) zapomnialam przyjac tabletke.zauwazylam to nastepnego dnia o zwyklej porze przyjmowania tabletek wiec wzielam 2 tabletki na raz (tę "wczorajsza" i te co przypadala na dany dzien). Na ulotce moich tabletek jest napisane ze jesli pominie sie 1 tabletke w pierwszym tygodniu przyjmowania, a na tydzien przed pominieciem doszlo do stosunku to mozliwa jest ciaza. tak napisane jest takze w 'uniwersalnej ulotce' na stronie producenta http://pigulka.schering.pl/index.php kolezanki ktore korzystaja z innych tabletek tego producenta nie maja w swoich ulotkach nic na temat "wstecznego" działania pominietej pigulki. błagam o szybką odpowiedz, bo bycie mama planowalam dopiero za kilka lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kłębek nerwów
dodam że od czasu tamtego stosunku nie doszło do żadnego kolejnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
producenci napisali taką informację, bo niestety jeżeli zapominamy tabletki w 1 tygodniu to robi się niebezpiecznie...jeżeli współżyjemy przed dniem ,,bez pigułki\" to jest możliwość ciązy, gdyz jak wiemy plemniki mogą przezyć 3-7 dni pomóżcie-nic nie trzeba robić-łykaj dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
giligili napisalas ze plemniki moga zyc 3-7 dni.. myslalam ze max 3.. ale czy pigulki jakie przyjmuje caly czas po pominieciu nie wplywaja na mnie nadal i nie zwalniaja calego procesu? czy rzeczywiscie pominiecie 1 tabletki to jest juz tak wielkie ryzyko? skoro tabletki maja za zadanie hamowac owulacje, to nawet jesli w wypadku pominiecia tabletki by do niej doszlo, to czy mozna przynajmniej miec nadzieje ze w cyklu regulowanym tabletkami do owulacji dochodzi dokladnie w srodku cyklu? chcialam sie troche uspokoic ale chyba jednak strach mi pisany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do kłebek nerwów Długość życia plemnika zależy od odczynu środowiska i temperatury otoczenia. W środowisku zasadowym żyje dłużej niż w kwaśnym. W pochwie jest środowisko kwaśne i plemnik żyje tu do 2 godzin. W szyjce macicy jest środowisko zasadowe i tu życie plemnika wynosi 48 godzin, w jamie macicy do 25 godzin, a w jajowodzie do 48 godzin. Poza organizmem plemnik żyje do 18 godzin w temperaturze 37 stopni Celsjusza, a w temperaturze 20 stopni jego żywotność wzrasta do 70 godzin. Jeżeli plemniki dostaną się w okolice wejścia do pochwy, to w sprzyjających okolicznościach, np. kobieta jest w fazie owulacji, istnieje możliwość zapłodnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokladnie ten tekst wlasnie znalazlam na jednej stronie ;) ale juz bardziej chodzi mi o to czy tabletki jakie przyjmowalam po stosunku i te po pominieciu 3ciej tabletki w jakikolwiek sposob przeszkadzaly owym plemnikom w dotarciu do celu.. bo chyba pominiecie 1nej nie cofa calego dzialania antykoncepcyjnego tylko moze je oslabic? no i mam nadzieje ze ta reszta tabletek chronila mnie dzielnie jak mogla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peam
do Kłębka Nerwów --> mam własnie identyczny problem.. możesz poczytać w poprzednich postach :o/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem, widzialam :( roznia nam sie jedynie dni pominiecia i odstep pomiedzy pominieciem a tabletka.. szaleje z nerwow od czasu tego pominiecia. planuje jutro sie wybrac na test krwi, to bedzie 9ty dzien po przypuszczanym zaplodnieniu wiec taki test powinien to juz wykryc przy pewnosci 100%.. ale kto to wie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie pilne
zmieniam tabletki z yasmin na logest w jakim dniu mam wziąśąc logest? po 7 dniach przerwy czy w dniu krwawienia????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nekta
Test z krwi? Nie wiem dokładnie ale słyszałam,że isnieje nieco droższy test wykonywany z surowicy krwi jest bardzo dokładny nawet 2-3 dni po zapłodnieniu czy to prawda może któraś z was o tym słyszała Z tego co wiem to w laboratorium kosztuje ok.45zł???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no bodajże jest to własnie taki test krwi; czytalam o nim tutaj: http://www.mediweb.pl/womens/wyswietl_vad.php?id=649 na samym dole; laboratoryjny test krwi. jest takze laboratoryjny test moczu. no i oczywiscie testy domowe. od znajomej znajomej ktora neidawno robila takie badanie krwi wiem ze kosztuje ono ponoc 25zl, robi sie je w przychodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej,chcialam zapytac jak sie maja srodki przeczyszczajace do skutecznoci tabletek antykoncepcyjnych? cierpie na zaparcia a zazywam tabsy,napiszcie jak to sie ma do siebie i ew co moge stosowac zeby normalnie sie wyprozniac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytanie pilne...mozesz nie robić 7-dniowej przerwy lub przyjąć 1 dnia krwawienia:) według niektórych lekarzy nie bedzie błędem przyjęcie tabletek normalnie, po 7 dniach przerwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karotka-odradzam Ci jakiekolwiek środki przeczyszczające, gdyż każda wizyta w toalecie po takich środkach może zakończyć się ostrą biegunką...radzę uadać się do lekarza i zapytac o jakieś środki, które jednocześnie łagodzą zaparcia a nie działają ,,biegunkowo\" a tak od siebie-dobrym sposobem na zaparcia jest szklanką przegotowanej letniej wody przed sniadaniem i danon activia-który ładnie reguluje pracę jelit nekta-testy z krwi wychodzą juz 7 dni po zapłodnieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do giligili i innych pomocnych: jest jeszcze jedna sprawa.u mojego lubego ponad rok temu wykryto jakąś niedrożność.bodajże nasieniowodów.to chyba sprawia ze plemnikow jest mniej, sa wolniejsze i maja ograniczona zywotnosc. wiec zaplodnienie jest jeszcze bardziej utrudnione, aczkolwiek nie niemożliwe.czy przy tej przypadlosci pominiecie tej jednej nieszczesnej tabletki robi zagrożenie? czy też tabletki przyjęte w dzien stosunku, i w dzien po i te po pominietej nie \'nadrobią\' kłopotów jakie zrobila ta pominieta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×