Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość giligili

pytania dotyczące antykoncepcji? chętnie pomogę

Polecane posty

Gość ........................
tinus to na pewno nic strasznego. jak masz takie silne boleto wez sobie jedna polopiryne ewentualnie aspiryne.One dzialaja przeciwbolowoa przy okazji rozrzedzaja troszke krew o bole znikaja. Mnie tez mecza takie bole mimo ze nie biore tabletek i to moze byc wszystko,upaly....zmiana pogody ,obcasy....niekoniecznie to przez tabletki.Takze bierz dalej yasmin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżeli występuja wyjatkowo uporczywe skutki uboczne nalezy odstawić tabletki...(czyt.ulotka) być moze te bole nie są wynkiem brania tabsów (choć to najbardziej prawdopodobne)...cykl ulegnie zmianie...tak jak w przypadku odstawienia tabsów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nekta
Do milka. Wiesz wszystko bym zniosła, nawet te skutki uboczne waga,migreny, ale juz dłużej nie mogę wytrzymać tak strasznie siadła mi psychika,że jestem "wrakiem". Wymyślam sobie choroby nowotworowe w mózgu (częste migreny), co miesiąc histeryzuję,że jestem w ciąży (choć unikam współżycia, spadek libido 0%), miewam stany przygnębienia i natarczywie np. myję ręce, sprawdzam głowę czy nie ma guza, a czasem gdy"coś" znajdę to ogarnia mnie paniczny strach nawet trwa on kilka dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DZIEWCZYNECZKA
jak to jest z tym alkoholem?? czy obniza on skutecznosc tabletek! np jesli biore tabsika o 20 i potem pije piwko lub drinka ale nie wywoluje to wymiotow t czy ma to jakis wplywa na skutecznosc tabsow! odpowiedzcie mi plose! a papierosy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kilka rezy był już ten temat podejmowany właśnie na tym temacie:) paląc papierosy i przyjmując hormony zwiększasz ryzyko choroby zwanej zakrzepicą...ale nie oddziałowuja na skutecznosć antykoncepcji alkohol też nie oddziałowuje bezpośrednio na skuteczność antykoncepcji pod warunkiem, ze nie wymiotujesz (pamiętaj tabletka wchłania się ok-4 h)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
giligili ja juz odstawilam tabletki.chyba nei ma sensu sie truc..a czy po tych 5 tabletkach zaszly jakies duze zmiany w mom organizmie?prosze odpowiedz jak mozesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedoswiadczona....
chcialabym zaczac brac tabletki ale nie wiem czy dla poczatkujacych sa jakies wyjatkowe??? i nie wiem czy jak pojde do lekarza to czy moge mu zaproponowac co bym chciala brac prosze o pomoc.. mlodasz klezanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
możesz lekarzowi coś napomknać , ze np. wiele dobrego słyszałas o Yasmin/cilest/novynette...lub np.że nie stać Cię na drogie tabletki i wolałabyś coś tańszego... jednakże lekarz najlepiej będzie wiedział co dla Ciebie najlepsze...lekarze młodym dziewczętom często przepisują :Novynette, Harmonet, diane tłumaczac niską zawartością hormonów (choć nie zawsze im mniej hormonów tym lepiej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedoswiadczona....
a jezeli od tak malej ilosci hormonow zajde w ciaze???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedoswiadczona....
a które z tych srodków jest najlepsze Novynette, Harmonet, diane ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie można powiedzieć który jest najlepszy...dla jednej Harmonet będzie super, a dla innej dziewczyny będzie tragiczny (silne skutki uboczne) wszystko zależy od organizmu...acha i wszystkie tabletki są tak samo skuteczne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja albo nie ja
diane? diania wedlug Ciebie ma malo hormonow? to nie jest srodek antykoncepcyjny tylko gklownie leczniczy ktory powinno sie brac co najwyzej pol roku.i to tez nie jest regula ze m;lodym dziewczynom sie przepisuje harmonet bo wystarczy ze ma ona wiecej niz 53-55kg i juz wtedy jest dla niej zaslaby i potrzebuje np. yasmin. bardzo mnie zaskakuje Twoja "wiedza"....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedoswadczona
niom ja waze 55kg....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja albo nie ja
no to lepiej sie nie pakuj w niskodawkowe preparaty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do ja albo nie ja-przeczytaj jeszcze raz moją wypowiedź!!!!! napisałam, że można zasugerować że wiele dobrego słyszało się , np. o Yasmin (ostatnio wielkie halo się zrobiło wokół tych tabletek), ale równie dobrze moze powiedzieć Logest czy inne tabletki!!! po drugie-diane przepisują, gdy młoda pacjentka ma problemy np. z trądzikeim i nie spotkałam się z opinią, ze można je stosować tylko pół roku! harmonet będzie ,,za słaby\" dla otyłych dziewczyn, a nie 53-55kg... ja albo nie ja-powaliłaś pozotałe forumowiczki ogromem swojej wiedzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co dzieje sie z organizmem kobiety,kiedy wezmie 5 opakowan tabletek pod rzad bez robienia przerw na okres?bardzo prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo możliwe, ze nasilą się skutki uboczne! zapewne wystąpią plamienia lunb normalne krwawienie (nawet jeśli nie będzie przerwy)-lekarze nie polecają tego typu eksperymentow! można brać-2-3 opakowania pod rzad, ale nie wiecej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja albo nie ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja albo nie ja
dziecko idz sie jeszcze pouczyc. Ja mam 25 lat i od lat biore tabletki wiec przestan sie wymadrzac.Kazdy lekarz Ci powie ze nie wolno brac diany wiecej niz 6 miesiecy bo potem robi sie to dosc niebezpeczne. Kobitki ktore waza wiecej niz 55 kg nie moga brac prepparatow o nizskiej zawartosci bo im nie wystarcza i pojawiaja sie skutki uboczne o czym przekonalam sie na wlasnej skorze. Wtedy musza brac te mocniejsze. Wiec wez zasiegnij opinii specjalistow zanim sama zaczniesz sie w niego bawic.... Twoje 17 lat i WIELKIE doswiadczenie na prawde przekonuja mnie o Twojej "wiedzy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na na
borę diane od 2 lat i jakoś żyje:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie interesuje mnie twoje zdanie na mój temat więc wypowiadaj się na tematy zwiazane z antykoncepcją a nie moją osobą...zrozumiałaś??????? informacje na temat zdobywam od specjalisty... zakończyłam już dyskusje z szanowna ja albo nie ja i wyraziłam swoje zdanie na ten temat... gratuluje zdobytego doświadczenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do niedoświadczonej- Chodzi o to,że najlepiej zaczać od najmniejszej skutecznej dawki, a ewentualnie w razie gdyby okazało sie, że jest zbyt mała- można zawsze zwiekszyć- i tak jest lepiej niz zaczynać od duzej dawki i martwić sie objawami nietolerancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na na
cytat Mam 20 lat i od 5 lat zażywam tabletki antykoncepcyjne Diane-35. Czy zażywanie tabletek przez kilka lat może prowadzić do bezpłodnośni? Uważam, że stosowanie takich leków nawet przez kilka lat nie powinno przynieść powikłania w postaci niepłodności. Stosowanie leków zgodnie z zaleceniami producenta, okresowe badanie ginekologiczne oraz badanie wątroby powinno zapobiec innym powikłaniom. Okresowo wskazane jest wykonanie badanie USG jamy brzusznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na na do ja albo nie ja
powyzej-pytanie i odpowiedz specjalisty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedoswiadcona
w kazdym razie bardzo dziekuje za udzielenie mi jakeijkolwiek infromacji...juz od roku probuje sie wybrac do gin ale jakos nie moge znalezc na to czasu..moj chlopak troche sie tym martwi bo wiadomo ze na dlugi dystans nie zawsze pomoga gumeczki... mam jeszcze jedno pytanie: czy ktos z was wie jak dziala poronienie tzn.jak sie to odbywa..czy kobieta jakos specjalnie to odczuwa??? i jak dzialaja tabletki wpadka??? wiem zadaje duzo pytan ale chcialabym cos wiedziec jednak ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowicjuszkaaa
Witam, mam takowe pytanie: czy w czasie brania tabletek anty mozna wziac od czasu do czasu jakis lek czy ziola, dzieki ktorym mozna sie pozbyc choc troche tej wody zatrzymanej w organizmie? Jesli tak to co polecacie? Z gory dzieki - ekspertki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko.Od 9 miesiecy biore Mercilon.Niedlugo wyjezdzam z chlopakiem na tydzien nad jeziorko i w tym czasie wypada mi przerwa,wiec wystapi krwawienie.Chcialabym wziasc dwa opakowania pigulek bez przerwy.Czy to nie jest ryzykowne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niedoswiadczona- tabletka po: opóźniania proces owulacji (jeśli jeszcze do niego nie doszło) zagęszcza śluz w szyjce macicy, co utrudnia dostęp plemnikom. utrudniani zagnieżdżenie zapłodnionej komórce jajowej (jeśli do zapłodnienia doszło)-działanie poronne. czesto poronienie objawia się silnym jedno-dwu-dniowym krawieniem (ale nie zawsze) majka21-mogą nasilić się skutki uboczne lu wystapić plamienia...to w zasadzie jedyne ryzyko nowicjuszka-nie wiem jakie zioła mogą Ci pomóc (byleby nie dziurawiec;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość regulonka
powinnam wziac szczepionke przeciw tezcowi i błonnicy!! czy ta szczypionka nie zaszkodzi na skutecznosc tabletek?? pomozcie bo juz nie wiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×