Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość giligili

pytania dotyczące antykoncepcji? chętnie pomogę

Polecane posty

Gość nie mogę się zalogować/
ja mam małe pytanko,trochę głupie, ale jestem już cała w nerwach, wiec tak, biorę tabletki od lutego, w tym cyklu dużo alkoholu wypiłam mniej więcej co 2-3dni:/i kochałam się w 13-14 dzień cyklu i obawiam się że mogę być w ciązy...jest jakie kolwiek prawdopodobieństwo??i jeszcze jest jedno głupie pytanie, bo nie wiem czy on skończył w środku, bo raczej gdyby skończył to by ze mnie \"ciekło\",prawda??to trochę głuie, ale się naprawdę zagubiłam, i zawsze przed okresem bolały mnie sutki i piersi teraz nie mam żadnych bóli, od czasu do czasu tak jak brzuch przed okresem, ale to też znikome, jutro albo pojutrze mam dostać okresu, ale już wychodzę ze skóry, temp w normie pod pachą 36.3C a w buzi 36.8C. pomóżcie czy mam powody?? z góry dziękuję:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biorąc tabletki zmniejszają sie bóle przed okresem...nie powinnaś się denerwować (jeśli nie miałaś biegunki, wymiotów) bo alkohol nie wpływa na skutecznosć tabletek...czekaj cierpliwie na okres:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mogę się zalogować/
no tak wiem że się zmniejszają, ale zawsze je miała, no ale czasem sa a czasem ich nie ma, prawda??giligili a jak jest w końcu z tą temp jaka powinna być odpowiednia i gdzie mierzona??no i jeszcze jedno, co z tym wytryskiem w środku??chyba go nie było jeśli nie czułam jak "wypływa":) fakt może dramatyzuję, ale próbuję się przyzwyczaić do tego wszystkiego, dzięki za całe info:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wzrost temperatury następuje w okolicy owulacji...a potem spada...jednak kiedy jesteś w ciąży to temeratura po owulacji nie spada...(utrzymuje sie dłuzej)- z tego co pamiętam (jednak nie jestem pewna, bo takie obliczanie nalezy do NPR-co nie zawsze się sprawdza)... jeżeli coś wpływa to musi też wypłynąć...ale jeżeli był to np.stosunke ktoryś z kolei to ilosć spermy mogła być niewielka i mogłaś nawet nie zauważyć jej wypłynięcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezeli popełniłam jakiś bład z tymi temperturami proszę mnie poprawić:) będę wdzięczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SYLWKA
CZEŚĆ.SZUKAM POMOCY.CZY MOŻLIWE ZE DOSZŁO DO ZAPŁODNIENIA JEŻELI:MIAŁAM WCZORAJ 10DZIEŃ CYKLU(MÓJ CYKL MA 30-32DNI)I DO STOSUNKU NIE DOSZŁO...PO PROSTU BYŁ PETTING ALE PROBLEM TKWI W TYM ZE CZĘŚĆ SPERMY PO WYTRYSKU ZNALAZŁA SIĘ NA MOICH POŚLADKACVH I W OKOLICY MALUTKIEJ.JAKIE JEST RYZYKO ZAJŚCIA W CIĄZĘ...DODAM TYLKO ZE POTEM SZYBKO POSZŁAM SIĘ OSTROŻNIE UMYĆ.CZY TO BYŁY DNI PŁODNE???DZISIAJ RANO MÓJ ŚLUZ BYŁ MĘTNY.PROSZĘ O SZYBKĄ ODP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
były to dni niepłodne...i według mnie jest b. mała szansa na ciaże, ale następnym razem radze uważać, bo potem można się nieprzyjemnie schizować... mentny śluz jest raczej oznaką dni niepłodnych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do ja albo nie ja oraz do niedoświadczonej: Pigulki i plastry moga byc nieskuteczne u kobiet o wadze > 90 kg lub o BMI > 30 (BMI oblicza sie tak: waga w kg. podzielona przez wzrost w metrach do kwadratu czyli np. 48 : 1,60x1,60 = niecale 19 ) Z kolei 70 kg przewaznie jest wymieniane przy pigulkach z mala zawartoscia estrogenu, ale nie ze wzgledu na mala skutecznosc lecz ze wzgledu na slabsza kontrole cyklu (plamienia, krwawienia itp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eve84
Witajcie!! Mam pytanko. Moj chłopak ma bardzo rzadką i wodnistą sperme. Troche mnie to martwi i zastanawiam sie czy to jest w pożadku. Moj poprzedni partner miał zdecydowanie bardziej gęste i białe nasienie. Boje sie, ze fakt ten moze wpłynac na np. problemy z przekazaniem zycia? Mężczyzni i kobiety!!! Czy po wygladzie spermy mozna cos wnioskowac?? Czekam z niecierpliwoscia na porade!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja albo nie ja
Ty masz takie informacje a ja na wlasnej skorze sie przekonalam ze juz przy 56kg zaczynaja sie problemy z tabletkami niskodawkowymi. nie sprzeczaj sie bo ja tez mam info od specjalisty i nawet to czy jestes blondynka czy brunetka jestwazne przy doborze tabletek. moze zostawmy ten temat.....a tabletki przy wadze powyzej 90 sa nieskuteczne jesli chodzi i ochrone a przy 55 jesli chodzi wlasnie o te cykle. ja przytylam i ciagle mialam plamienia i rozne dziwne rzeczy!Lekarz mojej siostrze tez nie dal logestu gdy sie dowiedzial ze wazy wiecej niz 55kg.no ale kazdy lekarz ma swoje zdanie na temat tabletek.moj kazal mi odstawic diane po max 6 miesiacach bo potem to niebezpieczne a tu panienki biora kilka lat. Widac wszystko zalezy od specjalisty. pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do ja albo nie ja-zgadzam sie, ze czasem wrto oprzecz się na doswiadczeniach innych osob-np. Twoich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko do osoby która zalożyła ten topik. Od dłuższego czasu próbuję dopasować sobie idealne tabletki anty, ale mam pewien problem: wszystko jest super, samopoczucie w miarę ok (tzn. przy silniejszych tabletkach mam bóle łydek, czyli oznacza to gorsze krążenie no nie? ale przy słabszych tego nie ma), a mój głowny problem związany z antykoncepcją hormonalną to: ZAWROTY GŁOWY!!! Cholera jasna, no co to jest, jak tylko zacznę brać tabletki, to miesiąc - dwa jest ok, ale już po 3-4 miesiącu zaczyna mi się taki \"szumek w głowie\", który nasila się zwłaszcza rano, to jest paskudnie nieprzyjemne, jakies takie zawroty głowy dziwne, a jak odstawiam tabletki to mija bezpowrotnie!! Ostatnio bylam na Yasmin 2 miesiace, zawroty pojawily się juz po pierwszym opakowaniu tabletek. Odstawilam na razie antykoncepcję hormonalną, męczę się z gumkami. Co robic??? Czy żadne tabletki mi nie pasują czy co...???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko.Od 9 miesiecy biore Mercilon.Niedlugo wyjezdzam z chlopakiem na tydzien nad jeziorko i w tym czasie wypada mi przerwa,wiec wystapi krwawienie.Chcialabym wziasc dwa opakowania pigulek bez przerwy.Czy to nie jest ryzykowne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _my-cha_
jak myslisz, czy moge rozpoczac przyjmowanie tabletek w 21 dniu cyklu (chce uniknac krwawienia, ktore ma byc za tydzien) a mialam 2 miesieczna przerwe w braniu tabl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no no
giligili, prowadzimy forum o tematyce antykoncepcyjnej i nie tylko fajnie by było gdybyś z nami sie podzielila swoją wiedzą :) zapraszam www.psyche-soma.prv.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do giligili
to znowu ja ..... w srode pytalam, o bardzo skapy "okres" po 1 opakowaniu...trwal dobe i byl brazowawa wydzielina (nie bylo pomylek przy braniu tabsow, ani antybiotykow, wymiotow, biegunek)...i uspokoilyscie mnie dziewczyny :))) teraz przy drugim opakowaniu, 3 kolejna tabletka odczuwam cos w rodzaju pobolewania jajnikow...co to jest?? przeciez nie mam, kurcze, owulacji, nie??? !!!!!!!!!!!!!!! drugie opakowanie przyjmuje rano, pierwsze bylo wieczorem, ale nie wydaje mi sie, zeby to akurat mialo wplyw.... no i znowu sie denerwuje :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może trochę naiwnie zapytam
czy jeśli bedę brac tabletki, to musze co miesiąc iść po receptę do lekarza? jak to wygląda z fachowej strony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierwsze opakowanie
dostajesz na miesiac, jak wszystko bedzie ok to dostaniesz Rp na pol roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem uczesniczką forum www.psyche-soma.prv.pl:) do może trochę naiwnie zapytam-jeżeli lekarz przepisze Ci kilka opakowań na 1 recepcie kmożesz w niektórych aptekach robić odpisy i wykupywać kolejne opakowania kiedy chcesz:) niekiedy lekarze wypisują kilka recept na raz (zapytaj)-wszystko zalezy od specjalisty do do giligili...wydaje mi się, ze bol jajnika jest skutkiem ubocznym ich brania...być moze wkrótce przejdzie...jezeli nie-warto zgłosić się do ginekologa, szczególnie jeśłi kolejne krwawienia będą b.skąpe mycha-odradzam taki eksperymenty! pierwszą tabletka przyjmujemy 1 dni cyklu:) majka odpowiedziałam na twoje pytanie wcześniej Perfumella - niestey nikt Ci nie powie (nawet lekarz) jakie tabletki będą dla Ciebie dobre...wszelakie tabletki dobiera się metodą prob i błedów:/ jeżeli bardzo zależy Ci na antykoncepcji hormonalej radzę dalej probować...są jednak kobiety dla których taka forma antykoncepcji jest poprostu niewskazana:( powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może trochę naiwnie zapytam
dzięki za odpowiedź:) a znacie może jakąś stronę, na której są podane przybliżone ceny środków anty? jak to wygląda w praktyce... i w portfelu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do giligili
ale blagam powiedz mi....czy to oznacza jakakolwiek "usterke"....jestem bezpieczna?? czy nie?? !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do giligili
:D dzięki, stara baba, a schizuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość E1984
Wczoraj miałam ostatni dzień @ i kochalismy sie z chlopakiem bez zabezpieczenia. Jakie sa szanse na ciaze? Moj cykl ma 33 dni, a wczoraj to byl 5 dzien. Wedlug mojej wiedzy, dni plodne zaczynaja sie ok 14 dnia cyklu, prawda? Prosze o porade...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaha 32
dziewczyny powiedzcie mi jak to jest z tym wchłanianiem się tabletki? bo ja mam taka sytuacje ze biore pigułe wieczór a wypróżniam się rano ale stolec ma konsystencje biegunki ( wyprózniam się 1 dziennie) Czy jestem mimo to zabezpieczona ????? czekam na odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
troche to dziwne, ze masz biegunki codziennie...radze zgłosić się z tym do lekarza i tak na wszelki wypadek zabezpieczać się dodatkowo-po co się potem stresowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutne malenstwo
Bylam u ginekologa po pigulki. Jednak ginekolog odmowil mi ich przepisania. Powiedzial, ze mam duza niedowage. Moje BMI to ok. 17. Czy to wyklucza stosowanie pigulek? Czy mam isc do innego? Dodam, ze sie nie odchudzam ani nic z tych rzeczy, od zawsze tak wygladam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×