Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość giligili

pytania dotyczące antykoncepcji? chętnie pomogę

Polecane posty

widocznie lekarz widzi jakies przeciwskazania...myśle, ze warto udać sie do jakiego innego specjalisty i poprosić o wytłumaczenie czym moze gozić branie tabletek u dziewcząt z niedowagą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutne malenstwo
Ok, napewno sie wybiore. Dziekuje za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość f6
Ja mam takie pytanie... Otóż, w ciągu poprzedniego opakowania tabletek zapomniałam wziąć jednej tabletki - dokładnie tabletki 18, spóźniłam się prawie 12h, ponieważ zawsze biorę o 21-22, a zapomnianą wzięłam o 8:30 rano. Nie zastosowałam się do tego, co napisane było na ulotce, bo byłam an wyjeździe i nie wzięłam tej ulotki po prostu. Napisane było, żeby nie robić 7-dniowej przerwy. Ja wzięłam zapomnianą tabletkę, potem następne o zwykłej porze. Zrobiłam przerwę, zaczęłam kolejne opakowanie. Miałam potem stosunek, konkretnie 11 dnia brania tabletek. I teraz zastanawiam się, że postąpiłam nie tak jak trzeba, ale czy od nowego cyklu byłam normalnie zabezpieczona? Czy jest możliwe, że nawet, jeżeli stosunek był 11 dnia brania, to mogę być w ciąży, bo pigułki nie zadziałały, bo zrobiłam przerwę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezeli nie zastosujemy się do ulotki i robimy przerwę to powinniśmy zabezpieczać się przez 7 dni przerwy i pierwsze siedem dni brania tabletek z nowego opakowania...Twój stosunek był 11 dnia, więc nie masz się czego obawiać-ponad to teoretycznie nie mineło 12 godzin od zapomninej tabletki...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odświerzam
do giligili chodza takie informacje ze yasmin wcale jest rewelacja i wycofali je z innych krajów .nie wiem co tym myslec myslisz ze przy wadze ok 70 kg jest skuteczna ze swoim poziomemm hormonów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odświerzam
Yasmin to nr 1 pigułki a Jeanine niestety nie zabardzo wycofano je z krajów Europy zachodniej a wsadzili na wschód. Gdzies wczesniej dałam linka zeby zobaczyć jakie pigułki sa w krajach. Ludzie sieja ploty ze pigułki II generacji sa najlepsze a to guzik jakby były takie dobre to nie miałyby tyle skutków ubocznych, mówią że III generacja jest na nic ze wycofali te pigułki to dlaczego Logest mozna kupić prawie wszędzie. Gdzis czytałam że własnie pigułki III i IV generacji mają najmniejszy wpływ na zylaki i że II generacja powoli wychodzi z obiegu, a nie moga ich zlikwidować ponieważ są kobiety które nie maja kasy na nowsze i muszą brać refundowane, ale sa też panie które zawsze brały np Rigevidon i było ok dlaczego maja zmiwniać itd. Ta nagonka na Yasmin jast straszna moze dlatego że nie poznano do końca skutków ubocznych i dlatego. Pigułka Valette nie jast dostepna w wielu krajach i to jest zastanawiajace to jest jedna wypowiedz forumowiczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odświerzam
Pigulki antykoncepcyjne moga powodowac zakrzepice nawet u calkowicie zdrowych kobiet, ktore w wywiadzie (rowniez rodzinnym) nie maja ani zylakow, ani chorob zatorowo-zakrzepowych. Ryzyko to wystepuje w szczegolnosci w III i IV generacji (w II w mniejszym stopniu). Co ciekawe w USA i Niemczech III generacje zapisuje sie w ostatecznosci. W Australii i Nowej Zelandii lekarze zapisuja pigulki III rowniez tylko w ostatecznosci, a ostatnio rzad nawet zakazuje ich zapisywania (zbyt wiele przypadkow zakrzepicy, w tym rowniez smiertelnych). Poza tym wyczytalam, ze w Nowej Zelandii, gdzie najwiecej jest uzytkowniczek pigulek (w wiekszosci uzywa sie II generacje) zmarly 22 kobiety na zakrzepice z czego 16 bralo pigulki III gen, 4 braly II gen. i 2 nie braly pigulek. W niektorych krajach chca wycofac Yasmin (IV generacja), poniewaz w Europie bylo kilkanascie przypadkow zakrzepicy (z czego 2 smiertelne) wsrod calkowicie zdrowych kobiet. I te informacje mnie przerazaja! A najbardziej przeraza mnie to, ze ryzyko wystapienia zakrzepicy utrzymuje sie do 5 lat po odstawieniu pigulek!" wiec Tiss nie pisz, ze III i IV generacja jest zdrowsza, bo w innych krajach gdzie te tabletki sa juz duzo dluzej maja inne doswiadczenia. Mojej przyjaciolce w Anglii w ogole nie chciano przepisac tabletek III generacji, bo przepisuja je tylko wtedy kiedy nie mozna brac tablet II generacji. a to znowu druga inna wypowiedz:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 tysiędzy wypowiedzi ...naprawde trudno się połapać w opiniach kobiet birących Yasmin i w opiniach specjalistów producenci (w przypadku Yasmin firma schering) utwierdzają nas w przekonaniu, ze Yasmin to niesamowita rewelka, poprawia kondycje cery i przede wszystkim nie zatrzymuje wody...Yasmin zawiera unikalny progesteron: drospirenone...b.podobny do progesteronu...wszystko piekne, ale czy tak jest rzeczywistosci? w holadii ten lek jest na ,,czarnej liscie\" i podobno 2,5 krotnie zwiększa ryzyko zakrzepicy-w co jednak nie wierze... wiem jedno Yasmin dla jedej może okazać się rewelacyjny dla innych koszmarem...jesteśmy na to narażone biorac kazde mozliwe pigułki radze zajrzeć na temat Yasmin..mysłe, ze tam uzyskasz dużo informacji od samych ,,użytkowniczek\" ...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odświerzam
to właśnie byly wypowiedzi z topiku yasmin ale dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /she/
ja odswiezam pytanie kitki,tzn czy juz od pierwszej pigulki pierwszego opakowania jestem juz zapezpieczona????? odpowiedzcie prosze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julies
tak jestes zabezpieczona od 1 zazytej tabletki pod warunkiem ze wzielas ja 1 dnia okresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pigułka
pytam, aczkolwiek już po fakcie... wczoraj najadłam się wiśni wieczorem... dziś rano pobiegłam do toalety.. później wzięłam pigułkę, zjadłam śniadanie i... nie wiem czemu- znów jadłam wiśnie... godzinę po przyjęciu pigułki- znów kibelek... nie jest to biegunka, bo minęło już prawie 2 godziny i jest ok... balam się, że przez godzinę pigułka mogła się nie wchłonąc, moja ginekolog nie odbierała komórki, więc wzięłam dodatkową pigułkę z awaryjnego opakowania... czy dobrze postapiłam? na ulotce, którą wertowałam kilka razy nic nie było o biegunkach, tylko o wymiotach było napisane, że trzeba postapić tak jakby zapomniało się wziąc pigułkę... mam nadzieję, że zrobiłam dobrze, biorąc tą dodatkową pigułkę... dodam, ze dziś jest 7 dzień przyjmowania tabletek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro nie miałaś biegunki pigułko to nie trzeba było przyjmowac dodatkowej tabletki, ale ta dodatkowa tabletka nie jest szkodliwa i uchroni Cię przed niechcianym stresem:) /she/-w zupełnosci zgadzam się zJulies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pigułka
ja poprostu się bałam, że pigułka przez godzinę nie zdążyła się wchłonąć... jak na złość- w ulotce nic nie było na ten temat... gdzieś na końcu było tylko napisane, że przedawkowanie może powodować nudności, wymioty, a nawet krwawienia... nigdy wczesniej nie byłam w takiej sytuacji... teraz siedzę i bacznie obserwuję swój organizm... mam nadzieję, że ta dodatkowa tabletka mi nie zaszkodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przez 3 m-ce bralam diane a terz lekarz przepisal mi regulon. Tylko zapomnielam spytac kiedy mam zaczac brac tzn. normalnie po 7-dniowej przerwie?z gory dziex ze odp.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najbezpieczniej będzie jeśli weźmiesz bez 7-dniowej przerwy! powinno to również pisać w ulotce:) poszukaj:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze no faktycznie jest na ulotce, tylko jak czytalam to jakos chyba niedokloadnie bo mi umknelo! no a teraz juz minely 4 dni jak skonczylam ostatnie opakowanie. Co mam teraz zrobic?:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weź tabletkę dzisaj/jutro i zabezpieczaj się dodatkowo przez następne 7 dni:) to też powinno pisać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wlasnie jestem w trakcie zmieniania Harmonetu na Microgynon. Wiem, ze przy zmnienianiu pigulek z niskodawkowych na sredniodawkowe robi sie 7-dniowa przerwe. W zwiazku z tym mam pytanie... Czy musze robic ta przerwe ? Czy moge jej nie robic i wziasc pigulki w jednym ciagu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze przepraszam ze tak mecze, ale ta ulotka chyba niekompletna jest. Jeszcze jedna sprawa otoz kochalam sie z moim facetem w pon. tzn. pierwszy dzien przerwy czy mogo dojsc do zaplodniena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blush-myśle, ze warto zrobić tą przewę, dac odpocząć organizmowi przed wiekaszą dawką hormonów-jeżeli bardzo Ci zalezy radzę wcześniej skontaktować się z lekarzem Panna kasia-nie mogło dość do zapłodnienia, bo obejmowała Cię jeszcze antykoncepcja z poprzedniego opakowania-wogole ta dodatkow antykoncepcja po wzięciu tabletki (tej dzisieszej lub jutrzejszej) jest na wszelki wypadek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pikolo
czesc czy mozecie mi jakos w miere szybko odpowiedziec?+bardzo was prosze niedawno bralam Yasmin ale je zmienilam bo mialam male klopoty teraz biore 5 dzien diane 35 i kluje mnie troche serce. powinnam je natychmiast odstawis czy wstrzymac sie jeszcze troche? odpiszcie szybko plissssss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pikolo
tylko ze najszybciej tzn w moim przypadku dopiero w poniedzialek:( kurcze nie wiem czy powinnam kontynuowac brania tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pikolo a nie mozesz zadzwonić? z sercem nie ma żartów! niestety nie mogę Ci za wiele pomoc:( ktora to tabletka i kiedy odbył się ostatni stosunek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pikolo -> A jakie bierzesz pigulki ? Moze jest cos napisane na ulotce o skutkach ubocznych. Poza tym giligili ma racje, powinnas pojsc do lekarza...zreszta w takim przypadku powinien przyjac cie odrazu, bo z sercem nia ma zartow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w mojej ulotce pisze, ze jezeli wystąpi silny ból w klatce piersiowej (moze promieniowac do lewago ramienia) nalezy przerwać przyjmowanie tabletek jak najszybciej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×