Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Happy_27

Termin kwiecien 2006!!

Polecane posty

Gość Renola
Aga28 dałaś mi do myślenia. Dla mnie każdorazowo usg jest potwierdzeniem życia bo jestem spanikowana każdym zagrożeniem a miałam ich wiele. Zapewniam ze wtedy człowiek nie myśli realnie. Ale dobrze ze czasem ktos tak dosadnie walnie ze do pięt dojdzie. Dzięki Ci za to!!!Teraz mam wizyte w czwartek to zapewne usg nie zrobie tylko samo badanie na koźle. Niedługo będą ruchy wyczuwalne to będę spokojna. Jeszcze raz dzięki! A czy Ty już czujesz ruchy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamusie!Cześć Renola!Witamy i życzymy zdrówka! Macieja fajnie, że masz już rozmowę z szefem za sobą! Ania26 ja studiowałam na wydziale filologicznym ale w akademiku mieszkałam z dziewczynami z mat.-przyr.! Na pewno przez te kilka lat musiałyśmy się mijać od czasu do czasu, nasze budynki były tuz obok!:) Ja za wizytę płacę 50 zł w tym mam tez USG. Pozdrowionka cieplutkie!PA!PA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie żartujcie z tym usg, ja też mam przy każdej wizycie, czyli co ok 3 tygodnie ! Wiecie co, chyba czuję ruchy dziecka. Jak poleżę na wznak, to czasem czuję, jakby coś się wiercilo, albo widzę z jednej strony większy wzgórek. Inna rzecz, że brzuch mam już spory, choć wagowo nie przytyłam. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MEGI73
Ja już się ruchów nie mogę doczekać bo zaczął mi się 16 tydzień, ale na razie nic mi nie pika. Od miesiąca nie miałam usg i wierze mojemu lekarzowi że to nic nie szkodzi, bo jest dobrym fachowcem, nie mogę się już doczekać aż zobaczę dzidzię bo ani go nie czuję ani mi się brzuch ostatnio nie powiększa, ani waga.Mam nadzieję że wszystko w porządku. Z innej beczki mój lekarz jest całkowicie przeciwny płynom i innym detergentom do higieny intymnej bo zmywają flore bakteryjną na zewnątrz a ona też chroni. Długo nie mogłam się do tego przekonać ale uwierzcie po dwóch latach stosowanie jego rad wcale nie czuję się brudniejsza /oczywiście włoski myję szamponem ale tylko to/. Cieszę się że weselna zabawa była udana, ja też ten weekend spędziłam na wyjeżdzie i od razu mam więcej energi życiowej. Pozdrawiam wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MEGI73
Dziewczynki czy któraś z Was jest ze śląska tak jak ja???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MEGI73
Nadrabiam zaległości w pisaniu..... Czy wy czujecie jakieś krótkie bóle lub ukłucia w dole brzucha??? Ja ostatnio czuję coraz częściej, wszyscy mi mówią że to normale bo macica się powiększa i miednica rozchodzi / fakt w biodrach przybyło mi ostatnio 4 cm choć waga nie drgnęła/. Chciałabym potwierdzić opinię innych , więc jak jest z tymi bólami u was, proszę napiszcie!!!1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renola
Ja mieszkam na śląsku w małej miejscowości nad jeziorem przeczyckim 4km od Siewierza a Ty? Kłucia w brzuchu nie miewam więc nie doradzę ale zapewne nie są groźniejsze od plamień JEŚLI TO CIĘ MOŻE POCIESZYĆ. Gdzie chodzisz do gina? ja bym przynajmniej zadzwoniła z pytaniem o kłucia jeśli nie są delikatne. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła Mama
Dziewczyny,liczę Wasze obliczenia i cos mi tu nie gra,proszę nie smiejcie się ze mnie,ale napiszcie mi,który tydzien i dzien ciązy jest według was teraz u mnie skoro termin mam na 5 kwietnia..moze ja juz liczyc nie umiem,mi wychodzi 14 i pół tygodnia..a Wam?..Apropo sportu,ja tez zyłam raczej czynnie,jezdziłam konno,zawodowo i dla przyjemnosci..teraz raczej się relaksuje,choc czuje się swietnie i mam chęc na nieco ruchu,staram się sporo spacerowac.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MEGI73
Renola. Jestem z Katowic i mam fantastycznego gina na miejscu, którego znam od skończenia przez niego studiów i razem z mamą od 15 lat do niego chodzimy.Jest dobrym fachowcem,wiem z opinii nie tylko pacjętek, zresztą szybko awansował i został dyrektorem szpitala w którym to chcę też rodzić z boża pomocą.Poza tym jest bardzo życiowy i skromny i zawsze mogę na niego liczyć, a jak miałam ciężką sytuację życiową to mnie w szpitalu przyjmował żebym nie musiała do niego chodzić prywatnie i płacić.A miałam już przez te lata sporo dolegliwości kobiecych.Polecam jeżeli szukasz!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MEGI73
Szczerze ja nie umiem tak sama wyliczyć tych tygodni. Po prostu termin mam na 04/04 a wg usg na koniec marca /więc tak plus minus ok.dwóch tygodni/i tego się trzymam, zresztą jak dziecię będzie większe to będzie można dokładniej określić bo u mnie poczęło się podczas miesiączki i dlatego mam takie wahania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MEGI73
dlatego Przyszła Mamo zaczął mi się 16 tydzień a nie tak jak tobie ,choć mamy podobne terminy w tabelce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła Mama
Dzięki..Dziwne to wszystko,ja miałam miesiączke 28 czerwca,a termin na 5 kwietnia..jesli któras z Was ma ten cenny dar,jakimnjest umiejetnosc obliczania wieku ciązy..to błagam napiszcie mi jak to jest u mnie..Ps:apropo płynów do hig.intymnej ja zawsze słysze raczej odwrotne opinie,własnie taki cel mają te preparaty,zeby chronic naturalne ph kobiety,a takze nawilzac i regenerowac np uszkodzony naskórek,oraz niszczyc siedliska bakterii np w miejscach ewent.otarcia..A co Wy sądzicie?Ja uzywam płynu laktacyd i w zyciu nie zamienie go na mydło,które wysusza...Ale moze to ja jestem jakas nadwrazliwa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła Mama
ps "proszę,niech mnie ktos wpisze do tabelki,przybyło mi w pasie 3 cm..i zaczyna mi wystawac brzuszek.Dziewczyny,czy Wy tez miewacie napady dusznosci?..U mnie są i trwają po kilka sekund,miewam je od kilku dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MEGI73
Przyszła Mamo dobrze wyliczyłaś, ja ci trochę namieszałam. Też miałam 28.06 miesiączkę i termin na 04.04 i obie powinnyśmy mieć teraz 14 i pół tygodnia, tylko moje dziecko wg usg jest o jakieś 2 tyg starsze bo zaszłam właśnie w tę miesiączkę w ciąże, także dobrej nocy. Słyszałam ,że teraz nam się mogą zacząć takie duszności i zawroty głowy bo coraz więcej nam dzieciątko zaczyna składników odżywczych pobierać.U mnie jest ok tylko że ja cały czas ćwiczę takie lekkie ćwiczenia żeby nie stracić kondycji i dużo chodzę żeby właśnie serduszko pobudzić do wydolności bo z każdym dniem będzie nam coraz ciężej.Pogadaj z ginem czy możesz wrócić do jakiejś formy aktywności bo może twój organizm tego potrzebuje skoro zawsze byłaś aktywna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamusie! W końcu się przełamałam i powiedziałam wczoraj w pracy. Od szefa usłyszałam \"Trudno.Zdarza się\"... Hmm, trochę mi się przykro zrobiło ale co tam! Póki będę się dobrze czuła będę pracować ale jak będą mi robić wstręty to z czystym sumieniem pójdę na zwolnienie! Uważam, że to chamskie ze strony szefów, że dają odczuć kobiecie w ciązy, że jest mniej wartościowym pracownikiem i widzą tylko problem w takiej sytuacji. Przecież większość z nich ma żony i dzieci a mimo to zachowują się jak cyborgi! Sorki, ale poprostu jestem lekko wku... Mam nadzieję, że u Was przyjęli wiadomość o ciązy z większym entuzjazmem :) Pozdrowienia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła Mama
Dzięki Megi,bardzo mi pomogłas I Z płcią i z tymi dusznosciami,Szczerze mówiąc tez bym chciała,zeby się okazało,ze moja dzidzia jest juz o dwa tygodnie starsza...Ja ostatnie usg miałam w ósmym tygodniu,więc poniewaz był taki duzy odstęp to dzis wreszcie mam isc na kolejne,mam nadzieje,ze juz dzis zobaczę moje malenstwo...Jejku,jak ja bym chciała wiedziec czy to synek,czy córeczka..Wczesniej sądziłam jakos tak wewnętrznie,ze to chłopak,a ostatnio coraz częsciej sądze,ze moze byc niespodzianka i będziemy miec dziewczynkę...Życzę Wam miłego,udanego i pogodnego dnia,oby nic nie zepsuło Wam humorów.Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć mam na imię Aga , też bedę kwietniówką , termin mam na 16.IV. Od jakiegoś czasu czytam wasz topik,. Pozdrawiam goraco wszystkie mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renola - to dopiero 17tc, i to moja pierwsza ciąża więc mogę poczuć ruch dopiero w 20tc, albo nawet póżniej. Niedawno jakaś młoda mama mi napisała że w pierwszej ciąży ruchy poczuła dopiero w 23 tc i lekarze mówili że to też dobrze bo była pierworódką. Ja sie nie martwię bo nidawno byłam na USG i dzidzi była zdrowa i bardzo ruchliwa, serce mia 2 komory i 2 przedsionki, szyjka zamknięta, długa i twarda, a te koszmarne bóle jakie mi dokuczają w pachwinach to rozciągające się wiązadła. Myślę że wszystko jest ok. i spokojnie czekam co dalej. Pozdrawiam Cię i życzę powodzienia. Nie ponikój tak, jeśli do tej pory było dobrze to dalej taż będzie. A dzidzia czuje to co Ty i urodzisz małego nerwuska jak się nie uspukoisz. Trochę optymizmu Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc dziewczyny październik w połowie a słonko dalej tak slicznie swieci. Nastraja mnie to optymistycznie. Jeszcze kilka tygodni i bedziemy tylić malenstwa.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe dziewczyny Przyszła mamo ja sie depiluje, nie zniosła bym tam długich włosów. dostala bym szału. A tak wogole na logike to wydaje mi sie wrecz odwrotnie, jak sa włosy to latwiej o infekcje, bo na nich zbieraja sie bakterie. Renola dziewczyny maja racje, USG powinno sie wykonywac 3 razy podczas ciazy, chyba że cos sie dzieje i wtedy trzeba czesciej. Tkanka poddawana falom nagrzewa sie, zwlaszcza kosci wiec u Twojego bobaska podczas takiego badania podnosi sie temperatura, to nie jest dla niego dobre. Lekarze nie sa zgodni co do skutków badania USG, a po co robić z wlasnych dzieci króliki doswiadczalne. Ja nie czuje rozciagania macicy. ale czasami bola mnie wiezadła. Przyszla mamo zrób sobie suwaczek ciazowy to zawsze bedziesz wiedziala który tydzień. *************************************************************************************** Nick............termin porodu.....kg. nabyte......cm w pasie........płeć ************************************************************************************** RRR................30.03.06...........-2,5kg............78cm...............??? Madeline............01.04.06...........1kg............??????...............???? witch 3.............01.04.06.......... 4 KG............88CM.............???? Ania26..............02.04.06.........2,9kg............89cm..............????? kizia.................02.04.06.......... 2kg............89cm..............????? Elizabetaa..........02.04.06..........-4kg............85cm.............????? MEGI73.............04.04.06...........2kg............89cm................??? Happy_27.......... 05.04.06.........??????...........??????...............???? Przyszła Mama.....05.04.06..........2kg............63cm..............???? Czekolada_29.......08.04.06.......-1,5kg............82cm.............????? macieja8.............09.04.06.........5,5kg...........??????............????? ANNA80..............10.04.06..........?????..........???????................???? Mina29...............10.04.06.........??????..........??????...............???? dowa.................10.04.06............2kg..........??????..............???? asiak27..............11.04.06.........??????............??????..............???? KASIUNIA10009.....13.04.06..........1kg..........91 cm..............????? georginia............15.04.06...........2kg.........??????................???? Słonko80.............15.04.06..........-2kg...........??????............????? ona27.................16.04,06.........??????...........?????..............???? grazie................16.04.06..........1 kg...........86cm.............????? Aga_ś.................16.04.06...........???.............????...............???? dorota275...........17.04.06..........??????..........64 cm............???? rybka25.............19.04.06............0kg...........74cm............????? renatajn............20.04.06............?????>..........???...............????? Renola...............20.04.06.............?????...........???...............???? Silvia27..............21.04.06............?????...........?????.............???? Agnes78_Bdg.......21.04.06.............2,5kg..........?????.............???? iwka chicago.......21.04.06............?????............?????............???? Lolcia................23.04.06...........??????............79cm...........???? magdek..............26.04.06...........?????...........???????..............??? Monikaa_............26.04.06...........?????............?????..............??? EVI_1985............27.04.06...........??????...........68cm............???? asiulak................27.04.06............0,5kg..........????............????? Roza.................29.04.06.............2kg............77cm............??? serek................30.04.06............ 1 kg ..........71 cm...........????? alaa...................??????.................???...............???.............???? gdusia...............??????..................????............????..............???? ***************************************************************************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła Mama
Czekolada-jestes wielka!!!!!! Dzięki,dzięki i jeszcze raz dzięki.Ja tez nie zniosłabym włosków i własciwie nie wyobrazam sobie zeby je zapuscic,to zdecydowanie nie dla mnie,choc napewno są dziewczyny,które to samo powiedza o nas..Buziaki i pozdrowienia.Ps:suwaczek śliczny,bardzo mi się podoba. Dzis pójdę na usg,a jak wóce pod wieczór wszystko Wam opiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła Mama
Ps:jesli chodzi o pierwsze ruchy sporo o tym czytałam i wypytywałam kolezanek,kiedy je czuły w pierwszej ciązy,czesto okazuje się,ze odczuwalne sa juz w 18,czy nawet 16 tygodniu.Ponoc jest to kwestia bardzo indywidualna,ale wcale nie musi byc tak,ze poczujemy je dopiero w np 22,czy 23 tygodniu..Ciekawe,która z Nas będzie pierwsza szczesciara..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renola
Czekolada_29 dziękuję za umieszczenie w tabelce. mam pytanie czy Wasze terminy pochodzą z terminu ost. mies. czy według usg bo ja podaje z usg - tak wyszło a podobno te wczesnie robione usg podają prawde. Bo z miesiązki wychodzi mi termin na 16. 04 (miałam 9.07.05) ale różne są cykle wiec zapłodnienie mogło być w różnym momencie a usg to chyba prawdopodobniejszy termin. Czy Wam sie pokrywają terminy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Czekolada dzieki tobie ja też inaczej patrze na tygodnie i powiem ze sie ucieszyłam:):) bo to oznacza ze dzidzia jest starsza o tydzień Ja liczyłam tak jak jest czyli jak jest 11t i 3dz to tak jest a to oznacza ze jestem w 12 tyg ciąży. moze trszke chaotycznie napisałam, nawet o tym nie wiedziałam. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha Renola mi sie pokrywa termin i z usg i z OM. Co do tego usg to ja tez miałam robione tylko na początku w 6 tyg i do tej pory nie miałam a idę na usg dopiero 31.10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanko jestem na poczatku 15 tygodnia , zauwazylam ze od kilku tygodni mam bardzo gorace piersi i caly czas sa dosyc czerwone .Tak jakby temperatura byla wyzsza od reszty ciala. Czy mialyscie takie dolegliwa\\osci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grazie>>> ja ćwiczę wg zestawu ćwiczeń na www.maluchy.pl. Na tej stronie jest też szczegółowy kalendarz ciąży tydzień po tygodniu. Pozdrawiam Was wszystkie, życzę udanego popołudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnes Bdf, przykro mi , że szef tak Cię potraktował...Nie przejmuj się to zwykły niekulturalny burak!!!Głowa do góry!Co do terminów to ja mam sporą rozbieżność według ost. @ :16marca, a według USG: 10kwietnia, więc prawie miesiąc różnicy ale lekarz trzyma się terminu z USG i ja też, bo wiem kiedy doszlo do zapłodnienia a termin 16 marca jest po prostu niemozliwy.Pozdrawiam wszystkie kobietki!pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×