Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Happy_27

Termin kwiecien 2006!!

Polecane posty

Witajcie Kwietnióweczki!!!Super pomysł z tymi zdjęciami!Fajne z Was babeczki :) Malutka śpi więc sobie pooglądałam i poczytałam zaległości. Ja też chętni zamieściłabym swoje ale nie wiem jak...Gdzieś na forum ktoś to objaśnił, jak znajdę chwilkę to się \"poedukuję\" ;) Renolka dzięki za wszystkie informacje. Moja córcia ma suchą skórę,( od początku kąpię ją w ballneum hermal )była bardzo zesypana, zwłaszcza twarz i szyjka :( Uczulenie zeszło ale nabiału nie jadam juz prawie wcale (tylko raz na kilka dni jogurt...) no i wciąz ten brzuszek...Mam nadzieję, że to nie jest jednak skaza białkowa. Dostrzegłam \"światełko w tunelu \" ;). Kupiłam jej wodę koperkową. Daję od trzech dni na przemian z espumisanem i.... widzę maleńką poprawę.Malutka chętniej je, częściej też słychać odchodzące gazy( wcześniej nawet przez cały dzień była cisza) no i jakby zrobiła się spokojniejsza, już nie płacze tak histerycznie. Renolka wiem że Ci przykro że nie możesz karmić piersią, kiedy ja miałam kryzys mleczny to płakałam tak mi było strasznie smutno, że nie mogę nakarmic swojego dziecka...Na szczęście u mnie to minęło...Może odciągaj nadal pokarm, zamrażaj?A sytuacja z jelitkami za kilka tyg. się poprawi? Trzymam kciuki!!!Najważniejsze, że Twoja dzidzia ma się już lepiej!!! Ania26 my do tej pory znaleźliźmy 2 razy czas na sex...Pierwszy raz -beznadzieja... ale za drugim było juz bardzo fajniutko ;) Co z tego kiedy zwyczajnie brakuje nam czasu na rozmowę a nie dopiero na sexik...Ja dlatego nie biorę cerazette. Recepta wciąż w torebce. Stwierdziłam, że szkoda się od razu szprycować tabletkami skoro tak rzadko się kochamy...Wieczorem jednak zmęczenie bierze górę a jesli juz mamy ochotkę to Milenka protestuje ;) mam nadzieję, że to się zmieni!!!:) Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli przysługuje Ci rodzinne to dodatkowo do becikowego dostaniesz 1000zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiedziałam, że kobietki na forum to fajne babki.. zdjęcia o tym świadczą.. :) a mój mały miał wczoraj zatwardzenie i kolkę .. 4 godziny piszczał.. nawet ulubiona kąpiel nie pomogła.. Fridę mam super sprawa.... najpierw zakraplam sól fizjologiczną , czekam aż zmięknie w nosku i potem elegancko wyciągam \"kozy \" z noska odstawiłam nabiał zobaczę może pomoże na te problemy z trawieniem u Kaja.. a ten plac zabaw Tiny Love to chyba kupię . .właśnie szukam czegoś takiego.. dowa🌻.. kupiłaś to własnie u \"kasinek\"??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane mam pewien problem, może któraś z Was spotkała sie z czyms takim: przeciekanie trwało u mnie jakies 5 tyg, do konca nie ustąpiło kiedy dostałam krwawienia. Byłam pewna że to okres i zaczełam już brac tabletki antykoncepcyjne , a że niestety nie karmie Oli są to Yasmin, to było od wtorku tydzien temu i tak do dziś krwawienie trwa, nie jest az takie duze ale krew jest świeża a nie jak zawsze już po takim czasie brunatna, i w sumie nie wiem czy to byl okres czy nie. Pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZeść.CZy wasze malenstwa po szczepionce miały goraczke i przez ile dni sie utrzymuje.Mój Oskar dzisiaj był szczepiny i dostał gorączke podałam mu apap.A czy szczepicie ptzrciw pneumokokom? Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam rzeczy \"tiny love\"-nie wiem co mają w sobie takiego ale dzieciaczki je po prosu uwielbiają!!!Sama wypróbowałam je na sterszym a teraz na młodszym dziecku! I tez muszę sie przyjrzeć \"fridzie\"PAPATKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamusie napisałam wczoraj że Iza też ma skaze białkową, poprostu naczytałam się co Wy pisałyście poobserwowałam swoje dziecko i stwierdziłam, że to jest to. W samochód i do lekarza uswiadomić panią doktor że to nie potówka jak ciągle twierdziła a właśnie skaza. Wyniki badań ma bardzo dobre to przynajmniej była dobra wiadomośc. Dzisiaj wybieramy się do kontroli z bioderkami i mam nadzieję, że nic się nie wypatrzą. W tym wszystkim starsza córka mi się rozchrowała i muszę ją dzisiaj ze sobą zabrać, bo nie mam z kim zostawić a widzę, że psia pogoda - znowu. I znowu mam nadzieje że Iza się nie zarazi. Renola dostałaś nosidełko?? bo ja cholercia nadal hustawki nie dostałam, podobno ugrzęzła gdzieś w firmie kurierskiej. aaa wczoraj poszłam w końcu do fryzjera i był to dla mnie większy stres jak odpoczynek. Ja z farmą na włosach mąż przysyła smsa że Iza strasznie głodna więc mu pisze żeby z nią przyszedł to ją nakarmie (bo fryzjer w bloku obok) \"nie przyjde\" taka odpowiedź. I smsy coraz częściej, ja spocona z nerwów w końcu już przy modelowaniu powiedziałam fryzjerce żeby nie suszyła więcej bo musze uciekać. W takiej nie dokończonej fryzurze wybiegłam i stwierdziłam, że wolę siedzieć z dziećmi w domu niż w taki sposób \"odpoczywać\" Wczoraj z mężem poszaleliśmy w łóżku mimo że nie minęły jeszcze wymagane 6 tygodni. Oj i powiem, że było tak cudownie że nikt nie powiedział stop!!! A nie biore tabletek , myslałam, że ten mój pierwszy raz po porodzie będzie z wielkim strachem w oczach a tu prosze:))) Renola ja mate wybrałam gdyż jest kolorowa ma wiele ciekawych wiszących zabaweczek, lustereczko które wzbudza zainteresowani, gdy kopnie nóżkami są wydawane dźwięki, można włączyć melodyjke. na macie jest piszczałka ( to już dl a troszke straszego dzieciaka) poprostu gdzie nie dotkniesz to jakieś dźwięki a chyba o to chodzi, aby dziecko sie interesowało. Jest to duże a tym bardziej jak kupujesz na allegro dostajesz jakiś gratis mi w sklepie nie dali:)))) Uważam że warto wydać te pieniądzę. Też używam Fridy i jest rewelacyjna też polecam. Zjadłam wczoraj dwie truskawki i czekałam na objawy alergiczne , wysypki itd. a tu cisza więc chyba mogę jeść jak myślicie?? Jak zjadłam pół plasterka pomidora to od razu ciałko całe było w plamy .jutro wprowadzam arbuza. I jeszcze jedno serdzecznie wspólczuje tym które studiują i maja teraz sesje wiem co to znaczy przy pierwszym dziecku tak miałam. Wstawanie po nocach (męża wtedy nie było) o 4 wyjazd na dworzeć i dawaj do Rzeszowa 80 km na studia i powrót o godzinie 19. Sciąganie mleka na uczelni o boziu jak pomyśle to mam gęsią skórke. Trzymam za Was wszystkie kciuki abyście pozdawały wszystkie egzaminy. Ja zostaję na urlopie wychowawczym przysługuje trzy lata w tym dwa lata płatne, więc dwa lata napewno zostaje, bo moja firma jest z drugiego końca Polski a że tam już nie mieszkam tak czy siak nie wróciłabym do pracy, więc wykorzystam urlop. Ok więcej grzechów nie pamiiętam:)) Całuski dla Was i dzieciaczków na początek nowego dnia - ale pogoda to nas nie rozpieszcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) a tak poza tym to juz jakoś coraz fajniej. Julka przesypia po 6-7 h w nocy i to nas najbardziej cieszy. Kolek chyba nie ma ale profilaktycznie dajemy jej kilka kropelek Espomisanu. RRR, moja mała ma podobnie. Praktycznie dzien w dzien nie spi od 16 do 20-21. Trochę podje, pobawi sie, zgłodnieje, pokrzyczy, podje i tak w kółko. Za zadne skarby nie chce usnąc a potem jak zasnie to musimy ją budzic na kapiel albo na karmienie na dobranoc. Nie wiem z czego to wynika, czy tak sobie ustawiła rytm dnia czy jak. Kupki nadal robi 1 dziennie, własnie lezy na lezaczku i steka ;) Ja wracam do pracy na koniec wrzesnia, szybko to zleci ale co zrobić. Wkurza mnie ZUS bo jeszcze mi nie przesłali macierzynskiego za maj, wymyslali jakies preteksty, zeby tylko opoznic, a wszystkie kwity mieli w porządku! Czy Wasze maluchy smieja sie juz na głos?? Julka probuje ale na razie to jej tylko jakies smieszne dzwieki wychodzą. mam pytanko, lato idzie powoli. Czy nie marzy Wam sie jakis wypad nad jezioro czy morze? Bo mi sie juz sni po nocach lezenie na plazy. Wiem, ze to jeszcze małe maluszki ale coś czuję, że w sierpniu bedziemy musieli sie wybrac choć na tydzien nawet nad zimny bałtyk bo niestety dalsze podróze to w tym roku odpadają :( Kasika, jak tam ....? Mi herbatka Hippa pomaga ale to nie jest jeszcze normalny stan. Jutro idę do gina, niech mi coś poradzi. CZy bolał Was brzuch przed @??? Bo mnie coś pobolewa a ja jeszcze nie chcę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marteczka 🌻 ja wczoraj zamówiłam na allegro plac zabaw tiny love jutro powinien przyjśc.....zobaczę co on ma takiego w sobie :p asmana 🌻 nie rozumiem postawy męża jak ty u fryzjera dziecko głodne a on \"nie przyjde\" taka odpowiedź. .co to znaczy?? fryzjer to jest twój czas tylko dla siebie.. jak ja szłam do fryzjera odciągnęłam mleko zostawiłam męża z dzieckiem i spokojnie na 3 godziny poszłam.. a fryzjera mam dosłownie 50 m od domu.. przez ulice . Agnes 🌻 marzy nam się wypad nad moze ale takie dzi nie mogą być na słońcu pzez pierwsze pół roku a jeśli już to nasmarowane kremem faktor 30 i w cieniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesz babeczki :) U mnie wreszcie slonce za oknem , wypije kawe i na zakupy, dzieci beda mialy odrazu spacer :) Wera goraczka po szczepionce to normalne, maprawo utrzymywac sie do 3 dni.I wiesz co takim maluchom nie powinno sie tak odrazu podawac lekow obnizajacych temperature.Najpierw powinnas sprobowac schlodzic dziecko.I oczywiscie podawac duzo picia . Milego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmana i co sie okazalo ze to jednak skaza bialkowa???Opisz mi dokladnie jak wygladaja te krosteczki i gdzie sie znajduja.Moja mala ma potowki,naszczescie to nie alergia pokarmowaq...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!! Przepraszam, że tak długo nic nie pisałam. Czytałam Was regularnie. Ale naprawdę ciężko u mnie z wolną chwilką. Julcia mi prawie nie śpi w ciągu dnia (starsza córeczka troszkę więcej może spała jak była taka malutka ale jak skończyła około póltora roczku przestałą nam w ogóle spać w ciągu dnia), a jak uśnie na chwilkę, to poświęcam ten czas drugiej córeczce Agusi. No i jeszcze w domu sporo obowiązków. A jak mi pójdą oby dwie spać po 21, to już nie mam siły na nic. Nie chodzi mi o narzekanie, ale pragnę się wytłumaczyć. Na szczepieniach byliśmy póltora tygodnia temu. Dokupiliśmy tylko Hiba, więc była kłuta w trzech miejscach. Przez te 6 tygodni od urodzenia przybrałą na wadze 2450 g (czyli ważyła 5650g), w długości doszedł 1 cm (czyli 57cm), w obwodzie główki 3,5 cm (czyli 37,5cm), a w obwodzie klatki piersiowej aż 7 cm (czyli 40 cm). Porównałam z Agusią i dokładnie prawie tak samo. Teraz Julusia wygląda jak klucha. W tamten piątek byłam z córkami u lekarza, no i okazało się, że Agusia ma zapalenie noso-gardła i dostała antybiotyk, a Juleczka na szczęście tylko katarek i dostala areozol do noska. My chrzciny Juleczki robimy w tą niedzielę i urodzinki 3 Agusi. Gości, czyli najbliższej rodzinki wyszło nam około 35 osób i dlatego wynajmujemy salę konferencyjną przy kościele. Jedzonko sami robimy. Bedzie tylko obiad z drugiego dania i potem torty i ciasto i owoce. W poniedziałek zaprosiliśmy z tej okazji naszych przyjaciól, ale to już do domu. Bedzie około 14 osób i będzie podwieczorek i kolacja. Mamy nadzieję, że wszystko wypali. Jeśli chodzi o rozwój Juleczki to bardzo ładnie dźwiga główkę (wysoko i bardzo długo ja utrzymuje). Tą umiejętność już dość dawno opanowała. Dużo sobie gaworzy. Śledzi juz wzrokiem osobę poruszającą się. Uśmiecha się często, zwłaszcza jak się do Niej gada. Uwielbia leżeć w bujaczku (mamy taki zwykły po Agusi, ale zawiesiliśmy Jej na pałąku różne grzechotki i pozytywkę) i na macie (my mamy Canpola i jak na razie jesteśmy zadowoleni). Lubi też bardzo leżeć na brzuszku. Uwielbia jak Agusia Jej grzechocze. Usypia po 21 i śpi u siebie w łóżeczku do 3 czasami nawet do 4, a potem już śpi z nami w łóżku, bo co chwilkę budzi się na jedzonko. Je tylko pierś i to bardzo często. Nawet jak wychodzimy na spacerki to większość spacerku jest przy cycu. Na szczęście dobrze mam opanowane karmienie w pozycji chodzącej (musiałam opanować jeszcze sporo dziwnych pozycji do karmienia np pozycję przy prasowaniu itp). Jest bardzo wesoła i płacze tylko wtedy gdy chce jeść, ale tylko cyc Ją jest w stanie uspokoić. Mąż się śmieje, że powinna na drugie imię mieć Terrorystka. Agusia raczej nie jest zazdrosna o Juleczkę i widać, że bardzo Ją kocha i się o Nią troszczy. Super są te wszystkie nasze Dzidziusie, a Mamusie też nic sobie. Ja jak tylko będę miała jakieś zdjęcia to je umieszczę. Może po chrzcinach. Bo tak to ja robię zdjęcia. Pozdrawiam gorąco i teraz postaram się pisać regularnie. Aha. Juleczka też ma wysypkę i prawdopodobnie to skaza białkowa, zwłaszcza, że Agusia też miała i dopiero niedawno Jej przeszła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam widze ze dyskusja na temat fryzjera no ja tez bylam i pozbylam sie klakow, pan usilnie probowal mnie namowic na drastyczne zmiany, sciecie wlosow na krotko, ale jakos nie mam odwagi. moze kiedys, zaliczylam jeszcze kosmetyczke i czuje sie jak nowonarodzona. Dzis ide zwazyc ige do lekarza i przy okazji wezme starsza corke bo cos pokaszluje. zastanawiam sie nad tym bujaczkiem albo nad mata edukacyjna, narazie musze poczekac az przyjda wczasy pod grusza i zwrot podadku wtedy jedna rzecz sobie kupie, bo bujam ja ale recznie w foteliku samochodowym to tez taki bujaceczk. wiec zastanowie sie jeszcze. nad wakacjami tez myslalam, i mysle ze pojade do mojej babci, mieszka w przemyslu, ma duza dzialke, tam mozemy sobie podpoczywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A propo fryzjera to ja tez sie wybieram,za tydzien.I najprawdopodobniej zrobie sobie te fryzurke , z tym kolorem: http://www.ukhairdressers.com/style/index2.asp?R1=3004&month1=16&pg=1&styl1=Pierre%20Alexandre A co do wakacji to mozemy zapomniec.Ze wzgledu na starszego synka.Jestesmy na liscie oczekujacych na serce i mamy zakaz wyjazdu poza Bremen.Ale mamy tu Wesere , wiec weekendy napewno beda nad woda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viki2 tak to skaza a objawy miała nastepujące Cała twarz szorstka, uszka i szyja, łuszczenie brwi, i uszu,we włosach tzw. łupierz podczas jedzenia wszystko robiło się bardzo czerwone w zgięciach ręczek i nóżek nic nie ma jak Moni.ka pisała, ale reszta się zgadza. Z bioderkami wszystko ok. jeszcze w środe poradia audiologiczna. Ja 16 wyjeżdżam na wakacje na dwa tygodnie do Tarnowa do rodziców , domek duży ogródek zawsze to lepiej niz w bloku. Mieszkam na Mazurach więc jezior mi nie brakuje, już często spacerkiem wózeczkiem nad nie chodzimy i w 20 minut jesteśmy. Oczywiście nie kąpać się, i coś się nie zanosi że w najbliższym czasie będzie można to robić. Mina a ja głuptasek nie pomyślałam o odciagnięciu mleka chyba byłam tak podekscytowana tym że wychodzę sama. W sumie Iza nie chwyci się butli, ale można było spróbować zresztą teraz nie ma co gdybyać. Idę coś zjeść bo nie miałam dotąd czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słoneczko leków nie podowano no bo i jakie... NaAkademię jeżdzę bo tamjest pediatria i hematologia polączone ze sobą... i muszestwierdzic ,ze jestem zadowolona z personelu...nereszcie jakies konkrety. W szpitalu karmiłam tak jak wdomu czyli piersią i butlą....z tym ze butle robi sie z góry... czyli zglaszasz ilosc butli nadobę i jest to robione przez kuchnię szpitalną... Przez ten szpital i całe zamieszanie z krwia,która znalazłam w kupce odstawilam swoją piers i juz od 5 dni nie karmię piersią...sam bebilon... Lekarka głupia kwoka jak jej powiedzialam o tej krwi powiedziala ,ze źle zrobiłami ze powinnam odstawic własnie bebilon i karmic piersią bo to pewno uczulenie na krowie białko... Ja oczywiscie s[pożywam nabiał.... wsumie muszę powiedziec ,ze mało co się ograniczałam karmiąc piersią wiec to mogło być równie dobrze od arbuza ,czekolady bądź mięsa... Tak czy siak chyba łatwiej stwierdzic czy to od bialka krowiego podając sam bebilon niż karmiąc piersią przy tak bogatej diecie jak moja... No i obawialam sie,ze po tak długiej przerwie mala zapomni co to pierś...:)...dzis sprawdziłam....nie zapomniała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmano moja chyba ma tez skaze :( Podejrzewam ze od poczatku te krosteczki na buzi to bylo to. smarowalam sudocremem i nawilzalam oliwka. krostki nie byly czerwone, niby buzia ok ale szorstka. czolo najbardziej. ona jest taka niespokojna. bawi sie a pozniej krzyk taki ze nie moge jej uspokoic. czy te krostki swedza. nie karmie piersia. ide dzis do lekarza to zapytam sie czy to skaza. ciotka moja ktora pracuje w szpitalu pediatrycznym mowila ze jej zdaniem to skaza i zeby przejsc na mleko Nutramigen. co myslicie? pisze bez polskich bo mala na reku - oczywiscie.... mina29, tak, ta mata od kasinek. przyszla w expresowym tempie. szyvbko zdaj relacje jak u ciebie sie spisuje. dianka upodobala sobie zyrafe i kaczuszke z dzwoneczkami. a jak walczy na tej macie zeby sie przewrocic na plecki :) lustereczko tez jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dowa mojej to nie swędzi, nie płacze, w kąpieli tez spokojna nie widzę żeby też ocierała buzią o poduszke. http://niemowlak.blox.pl/html tu link podaje krótka informacja co jeśc a czego nie gdy dziecko ma skaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewzyny:) Niedawno wróciliśmy od lekarza i na razie mam jeszcze podawać córci kwas foliowy i hemofer i za tydzień skontrolować morfologię. Przetacznia na razie nie zrobią bo jest za mała i mogłaby złapać jakąś gorszą chorobe, jeśli morfologia się nie poprawi to wtedy prawdopodobnie na krótki pobyt na oddział i wstrzyknięcie preparatu który ponosi ilość czerwonych krwinek. Jeszcze w czwartek idziemy do naszego pediatry i zobaczymy co powie. Martynia przez kolejny tydzień przybrała 300g , waży już 5030g. jak skończe pampersy 2 to koniecznie musze zacząć używać 3 bo w te 2 ledwo się mieści:) Kirrikirri dzięki za wszystkie odpowiedzi , ciedzę się że znalazłaś fachowa opiekę , dużo zdrówka dla Zosi. Joasia moja córcia przybrała dużo bo 1800 przez 5 tygodni ale Twoja to rekordzistka - słodki ciężarek:) Co do wakacji to z racji że mieszkamy w gdańsku to nad morze możemy jeżdzić codziennie na spacerki. Chrzciny robimy 2 lipca , impreza w domu bo jest duży + ogród wiec nie ma problemu a moja mama zadba o jedzonko:) pozdrawiamy i życzymy miłego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kirrikirri no własnie co lekarz to inna metoda leczenia ,moja pediatra tez jest za tym preparatem a lekarz przy szpitalu który wypisywał Martynke tez skłania sie ku temu, dzis stwieził że Martynka ma to na plusie że bardzo ładnie przybiera na wadze , nie ulewa, jest spokojna w trakcie karmienia. Pisałaś że twoja córcia wymiotowała i za dużo nie przybrała więc może dlatego tak rózne sposoby chciano zastosowac w leczeniu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słoneczko my tez 2 lipca robimy chrzciny ale nie w domu bo mieszkamy w bloku i za male te nasze mieszkanko, ale jest fajny lokal za miastem taki dworek Soplicowo więc tam sie wybierzemy. Zauwżyłam dziś u Oli krostki na brzuszku, takie małe i suche, czoło też ma suche, a co dziwne bo je mleko Nutramigen więc nie powinno byc, ale dałam Jej do picia wczoraj rumianek hipp i moze od tego, sama juz nie wiem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renola mam pytanko, bo Ty chyba pisałaś, że tez będziesz chodziła ze swoim szkrabem na rehabilitacje, powód asymetria, możesz napisać jak u Ciebie się to objawia (u dzieciaczka) i czy tez musisz czekać tak długo na pierwszą wizyte?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×