Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Happy_27

Termin kwiecien 2006!!

Polecane posty

Cześć Kobitki!Co do porodu to ja należę do strasznych panikar i już czuję przerażenie na samą myśl...Zresztą nigdy nie byłam w szpitalu i widok i zapach tego budynku działa na mnie koszmarnie...Co do brzuszka to niby go nie widać ale kompletnie nie mam co na siebie włożyć, bo wszystko mnie już uciska.Ja też należę do drobnych osóbek: 164cm wzrostu i 49 kg wagi, nic nie przytyłam jeszcze. Jutro idę pobuszować po sklepach!;) Ania26, wiesz co ja tez ostatnio miewam koszmarne sny, już 3 razy śniło mi się, że dostaję bardzo silnego krwawienia. Nie wiem skąd mi się to bierze ale to nic miłego, w ogóle to bardzo źle sypiam. Padam z nóg o 20, zasypiam ok. 22 w 5 sekund a ok.2 budzę się i nie śpię do rana :( Też tak macie? Pozdrawiam!Wszystkim przeziębionym dużo zdrówka!Szczególnie Tobie RRR !!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za pozdrowienia, teraz to już chyba zapalenie krtani, albo coś takiego. Najgorsze, ze chodzę do pracy, bo nie mam sumienia iść na L4- kolezanka z powodu śmierci męża jakiś czas będzie na zwolnieniu i wszystko spadłoby na inną- też zresztą w ciąży i przeziębioną.Nie wiem jak obie Anie- nauczycielki, ale ja na pewno nie dociagnę do połrocza, u nas jest od 13.02. Widzę dziewczyny, że myślicie już o porodzie.Ja chcę rodzić sama, wiem, że to nie jest modne. Już raz to przechodziłam sama- mąż nie zdążył dojechać z delegacji i wcale nie było żle.Teraz się buntuje i chciałby być , ale to ja będę rodzić a więc decydować. Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RRR>>>Ja mam ambitne plany uczyć do końca marca ;) ale to tylko plany i wiadomo, że każdy dzień może je zmienić...Wszystko będzie zależało od mojego i dzidzi samopoczucia. Ja porywam się z tym długim uczeniem ze względu na staz ale to się jeszcze wszystko okaże. W przyszłym tyg. muszę powiedzieć dyrektorowi (strasznie się tego boję :( ) i w zasadzie może być tak, że nie zezwoli mi na rozpoczęcie stażu a wtedy do półrocza i koniec! Życzę dużo zdrówka! Pozdrowionka cieplutkie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Widzę, Anna80, ze dreczą nas takie same koszmary, przeraża mnie to trochę, a Ciebie? A ze snem to tak samo jak ty, zasypiam łatwo i wcześnie, ale koło 1 mój sen sie konczy. RRR ja chciałabym uczyć do końca semestru, to jest do 31.01, ale nie wiem czy wytrzymam, jestem bardziej nerwowa i łątwiej mnie wyprowadzic z równowagi niz kiedyś, a na tym cierpi Mój Skarbeczek. A co do porodu, moj mąż mówi, ze dzielnie mi będzie asystował, a najwyżej wywinie fikołka, jak go to przerośnie. Ale bardzo chciałąbym rodzić z nim, bo wiem, ze jakby się cos działo to wywróciłby do góy nogami cały szpital. Boję sie porodu, ale bardziej nacinana krocza i zszywania go, nie wiem czemu, ale myślę ze to bardziej boli niż sam poród. A w te historie z sexem po porodzie, to porostu nie wierzę! Pozdrawiam Was serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikkkka24
usg genetyczne ? wiesz moze na czym to polega ? dziękuje dziewczyny za te słowa... od kiedy jestem świadoma swojego stanu nie robie nic zeby zaszkodzic dziecku... nie miejcie mnie tez za narkomankę ,która żarła dropy lub pakowała w żyłę... lekarstwa psychotropowe to po prostu też żadne zdrowie... w jakim odstępie czasu moglabym zrobic drugie USG ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikka usg najczesciej robi sie 3 razy podczas ciazy, ale wiem, ze czasmi jak jest potrzeba to wykonuje sie je czesciej. USG genetyczne nie wiem co to jest nigdy nie slyszalam, możliwe ze serek miał zwykłe badanie uSG z dokładnym pomiarem faldy na karku płodu, ktore wskazuje na to czy dziecko ma zespol downa czy nie, ale zespól Downa nie ma zwiazku z czynnikami zewnetrznymi, wiec to niczego w Twoim przypadku nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renatajn
Witam wszystkie przyszle mamy:))) Ja mam termin również na kwiecień (20 kwietnia) i w sumie to już sie nie moge doczekać:))) Ale najpierw czeka mnie jeszcze wielka chwila czyli ślub no i oczywiście weselicho:)) Podobnie jak wiele z was mam mdłości które niestety utrzymują sie przez cały dzień -ale na szczęście nie sa az tak bardzo dokuczliwe:)) AHa i mam pytanko czy używacie juz kremów na rozstępy?? Ja używam fissanu i jestem bardzo zadowolona - skóre mam super (hehe oprócz twarzy bo co chwila mi wyskakują jakieś niespodzianki) Pozdrawiam Renata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a już miałam napisać, ze tak tu strasznie cicho... witaj Renato i gratulacje!!! ja jeszcze niczego nie używam, tylko zwykłego balsamu, tego, co przed ciążą i tyle. potem może o czymś pomyślę. ale moja skóra nie ma trndencji do rozstępów więc mam nadzieję, że tak zostanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamuśki Ja używam też Fissanu poleciła mi go koleżanka, która w maju rodziła i nie ma śladu po roztępach dzieki kremowi. Jej koleżanki ze szkoły rodzenia z resztą też go chwaliły. Renata mam pytania jak częśto go stosujesz raz czy dwa razy dziennie i czy piersi też nim smarujesz. Ja też chciałam go używać jak będę miała większy brzuszek ale koleżana poradziła mi żeby zacząć jak najszybciej to będzie tylko procentować w przyszłości Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Renatko, Podaj swoje dane to umieszcze Cie w tabelce, lub jesli masz ochote zrób to sama. Tabelke przyciagne *************************************************************************************** Nick............termin porodu.....kg. nabyte......cm w pasie........płeć ************************************************************************************** RRR..................30.03.06...........1kg............78cm...............??? witch 3.............01.04.06.......... 6 KG............85 CM.............???? Ania26..............02.04.06.........2,9kg............89cm..............????? kizia.................02.04.06.......... 2kg............89cm..............????? Elizabetaa..........02.04.06..........-4kg............78cm.............????? MEGI�.............04.04.06..........???????............??/................??? Happy_27.......... 05.04.06.........??????...........??????...............???? Przyszła Mama.....05.04.06..........2kg............60cm..............???? Czekolada_29.......08.04.06.........3kg............81cm.............????? macieja8.............09.04.06..........1,5kg..........??????............????? ANNA80..............10.04.06..........?????.........???????................???? Mina29...............10.04.06.........??????..........??????...............???? KASIUNIA10009.....13.04.06..........1kg..........91 cm..............????? georginia............15.04.06...........2kg.........??????................???? Słonko80.............15.04.06..........-2kg...........??????............????? ona27.................16.04,06.........??????...........?????..............???? grazie................16.04.06..........1 kg...........86cm.............????? dorota275...........17.04.06..........??????..........64 cm............???? rybka25.............19.04.06............0kg...........74cm............????? renatajn............20.04.06............?????>..........???...............????? Silvia27..............21.04.06............?????...........?????.............???? Agnes78_Bdg.......21.04.06.............2,5kg..........?????.............???? Lolcia................23.04.06...........??????............79cm...........???? magdek..............26.04.06...........?????...........???????..............??? EVI_1985............27.04.06...........??????...........68cm............???? asiulak................27.04.06............0,5kg..........????............????? Roza.................29.04.06.............2kg............77cm............??? serek................30.04.06............ 0 kg ..........71 cm...........????? alaa...................??????.................???...............???.............???? gdusia...............??????..................????............????..............???? **************************************************************************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renatajn
Dzięki za wpisanie do tabelki - niestety nie wiem ile mi przybyło ani ile w pasie - ale zaraz poszukam centymetru :)) Fissanu staram sie używać 2 razy dziennie - ale jak dla mnie po 1 razie skóra przez cały dzień jest nawilżona. Smaruje piersi, pośladki, uda i brzuch - i staram sie to robić tak jest jest napisane w ulotce tzn z dołu do góry-hehe-czekam aż wróci narzeczony z wojaży bo jest rehabilitantem i on mnie wtedy będzie masował:PPP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co dziewczyny, od wczoraj moja koleżanka ( ta, z którą razem pracuję) jest w szpitalu, bo krwawi. Lekarz jej powiedział, że chyba zwariowała, praca w szkole i ciąża ! Te przeziębienia, anginy no i stres. Ma zapowiedziane, że do końca- nici z pracy. Chyba powiem mojemu lekarzowi, ze tez jestem nauczycielką, zobaczymy, co on na to. Anna, jeśli się nie mylę, to powinnaś rozpocząć staż od 1 września.Na 6 miesięcy można go przerwać, przynajmniej tak było. Sama się z tym liczę, bo ja też kończę staż w maju.Jak Ci się podoba praca w szkole? A tak wogóle to coś mało ostatnio piszecie ! Gdzie kupić ten fissan, w aptece ? Pozdrawiam Was wszystkie , brzuszki też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renatajn
Fissan do kupienia w aptece :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witch 3
WITAJCIE Ja dziś bylam o połóżnej na kontroli trochę zdziwiłam się jak stanęłam na wadze przekonana byłam,że więcej ważę ale z tego co okazało się to zgubiłam na wadze a apetyt mi dopisuje nawet w nocy;-) Poprawiam tabelkę *************************************************************************************** Nick............termin porodu.....kg. nabyte......cm w pasie........płeć ************************************************************************************** RRR..................30.03.06...........1kg............78cm...............??? witch 3.............01.04.06.......... 4 KG............88CM.............???? Ania26..............02.04.06.........2,9kg............89cm..............????? kizia.................02.04.06.......... 2kg............89cm..............????? Elizabetaa..........02.04.06..........-4kg............78cm.............????? MEGI�.............04.04.06..........???????............??/................??? Happy_27.......... 05.04.06.........??????...........??????...............???? Przyszła Mama.....05.04.06..........2kg............60cm..............???? Czekolada_29.......08.04.06.........3kg............81cm.............????? macieja8.............09.04.06..........1,5kg..........??????............????? ANNA80..............10.04.06..........?????.........???????................???? Mina29...............10.04.06.........??????..........??????...............???? KASIUNIA10009.....13.04.06..........1kg..........91 cm..............????? georginia............15.04.06...........2kg.........??????................???? Słonko80.............15.04.06..........-2kg...........??????............????? ona27.................16.04,06.........??????...........?????..............???? grazie................16.04.06..........1 kg...........86cm.............????? dorota275...........17.04.06..........??????..........64 cm............???? rybka25.............19.04.06............0kg...........74cm............????? renatajn............20.04.06............?????>..........???...............????? Silvia27..............21.04.06............?????...........?????.............???? Agnes78_Bdg.......21.04.06.............2,5kg..........?????.............???? Lolcia................23.04.06...........??????............79cm...........???? magdek..............26.04.06...........?????...........???????..............??? EVI_1985............27.04.06...........??????...........68cm............???? asiulak................27.04.06............0,5kg..........????............????? Roza.................29.04.06.............2kg............77cm............??? serek................30.04.06............ 0 kg ..........71 cm...........????? alaa...................??????.................???...............???.............???? gdusia...............??????..................????............????..............???? ************************************************************************************** POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u mnie blad w tabelce *************************************************************************************** Nick............termin porodu.....kg. nabyte......cm w pasie........płeć ************************************************************************************** RRR..................30.03.06...........1kg............78cm...............??? witch 3.............01.04.06.......... 4 KG............88CM.............???? Ania26..............02.04.06.........2,9kg............89cm..............????? kizia.................02.04.06.......... 2kg............89cm..............????? Elizabetaa..........02.04.06..........-4kg............78cm.............????? MEGI�.............04.04.06..........???????............??/................??? Happy_27.......... 05.04.06.........??????...........??????...............???? Przyszła Mama.....05.04.06..........2kg............60cm..............???? Czekolada_29.......08.04.06.........-2kg............82cm.............????? macieja8.............09.04.06..........1,5kg..........??????............????? ANNA80..............10.04.06..........?????.........???????................???? Mina29...............10.04.06.........??????..........??????...............???? KASIUNIA10009.....13.04.06..........1kg..........91 cm..............????? georginia............15.04.06...........2kg.........??????................???? Słonko80.............15.04.06..........-2kg...........??????............????? ona27.................16.04,06.........??????...........?????..............???? grazie................16.04.06..........1 kg...........86cm.............????? dorota275...........17.04.06..........??????..........64 cm............???? rybka25.............19.04.06............0kg...........74cm............????? renatajn............20.04.06............?????>..........???...............????? Silvia27..............21.04.06............?????...........?????.............???? Agnes78_Bdg.......21.04.06.............2,5kg..........?????.............???? Lolcia................23.04.06...........??????............79cm...........???? magdek..............26.04.06...........?????...........???????..............??? EVI_1985............27.04.06...........??????...........68cm............???? asiulak................27.04.06............0,5kg..........????............????? Roza.................29.04.06.............2kg............77cm............??? serek................30.04.06............ 0 kg ..........71 cm...........????? alaa...................??????.................???...............???.............???? gdusia...............??????..................????............????..............???? **************************************************************************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziewczyny co robić na te mdłości , dosłownie cały dzień mi się unosi , nie wymiotuje ale najchętniej bym to zrobiła. To jest moja pierwsza ciąża i jeśli te wszystkie dolegliwości będą się nasilać z taką siłą to chyba będzie ostatnia a zawsze chciałam mieć dwójkę dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renatajn
hej hej no niestety nie jestes w stanie sie ich pozbyc całkowicie - no ale pocieszajace jest to ze u wiekszosci kobiet mdlosci ustaja po 3 miesiącu a wiec juz niedlugo:)) Jak dla mnie najlepiej działaja: nie pozostawianie pustego żołądka, mniejsze posiłki, dużo pić, w miare duzo sie ruszac i nie myslec o tym jak bardzo mi niedobrze. Ja jeszcze dodatkowo zmagam sie z niesamowitym burczeniem w brzuchu - zwłaszcza wieczorem-hehe - głupia sprawa - zwłaszcza ze chodze na nauki przedmałżeńskie i jest bardzo kameralne grono wiec wszystko słychać:PP Macie jakies rady na to ??? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć USG genetyczne jest to usg (nagrywane na płytę cd lub kasetę video) oceniające rozwój płodu i wykluczające wady genetyczne płodu. Ja nie byłam na takim USG bo jeszcze w zbyt wczesnej jestem ciąży. USG takie miała wykonywana moje przyjaciółka w 4 miesiącu ciąży i przyniosła mi płytę żeby zobaczyła jej maluszka. Dziecko widać niezwykle dokładnie. Przyjaciółka po zajściu w ciąże miała ciągłe myśli że jest z dzieckiem coś nie tak a po USG myśli te odeszły. Bardzo ją to USG uspokoiło i teraz wszystkim przyszłym mamą poleca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja, jak już wcześniej pisałam, miałam na wczoraj wyznaczone usg. Robiłam je „państwowo” co niestety dało się odczuć. Lekarka je robiąca była niemiła, mojego małżonka nie wpuściła do gabinetu, nic nie chciała mi wyjaśnić, odzywała się tylko do pielęgniarki robiącej opis. Kontem oka na monitorze zobaczyłam mojego skarba, wyglądał jak pół człowieczek pół fasolka. Z opisu USG dowiedziałam się że ma 3 cm, co wskazuje na 10 tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rybka 25, nie mow, ze to ostatnia ciaża , bo o tych mdłosciach nie bedziesz pamietała już 6 m-cy po porodzie. To jest tak jak z porodem, zapytaj ktorejkolwiek rodzacej czy chce jeszcze jednego dziecka, to z reka na sercu kazda Ci przysiegnie,że absolutnie nigdy wiecej. A za dwa latka czesc z nich znowu sie stara. Mamy chyba zaprogramowana amnezje na sprawy ciazowo porodowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim! A czy któraś z pań może podać w przybliżeniu ile kosztuje ten krem Fisan? Też mnie zainteresował!:) RRR- to straszne co napisałaś!Mam nadzieję, że z Twoją koleżanką będzie wszystko ok.!Mój ginekolog wie, że pracuję w szkole i powiedział, że pół etatu to dla mnie będzie terapia w ramach walki z nudą. Więc już sama nie wiem co o tym myśleć...Ale fakt, że ja też przeziębiłam się:kicham, kaszlę, mam katar i potworny ból głowy .Wydaje mi się jednak, że to ma związek z tą wstrętną pogodą a nie pracą w szkole. Co do pracy, to jasne, że mi się podoba, zawsze o tym marzyłam!A jeśli jeszcze zacznę uczyć mojego przedmiotu-tj.języka polskiego to będę najszczęśliwsza!Też odrabiasz teraz staż? Bo nie wiem czy dobrze zrozumiałam...Jak Twoje przeziębionko? Ania26 mnie te sny też dręczą a kiedy jeszcze kilka dni temu moja mama powiedziała mi, że ma złe sny: śnią się jej jakieś chore dzieci i ja w czarnym welonie to aż mnie ciarki przeszły...A dodam, że mama jeszcze nie wie o ciąży...Wiem, że to tylko sny ale wytrącają mnie z równowagi...Ja ok.1, 2 w nocy wstaję robić siku i już po spaniu...Koszmar!Kręcę się i wiercę do rana! Pozdrawiam wszystkie mamusie!:) Dużo zdrówka! I mało mdłości! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkie Mamusie :) Dziś piateczek i nareszcie weekend i bedzie mozna się wyspać ;) Serek, cieszę się że widziałas swoje maleństwo i że jest ono już takie duże :) Mamy bardzo podobny termin wiec mój Maluszek tez pewnie ma już ze 3 cm :) :) Kiedy idziesz do prywatnego gina?? Bedziesz u niego tez robiła USG?? Ja do gina idę dopiero 4 października i juz nie moge się doczekać :) Apetytu cały czas nie mam ale widze po sobie i po swoim brzuszku że juz sie powiększa. Wczoraj powiedziałam 2 koleżankom z mojego działu o moim szczęściu. Powiedziały że bardzo sie cieszą i że się domyślały a po ostatnim szkoleniu to juz były całkowicie pewne, czekały tylko aż im potwierdzę te nowiny. Podobno inne dziewczyny tez juz się pytały ale one powiedziały że nic im na ten temat nie wiadomo ;) Skoro padają takie pytania to chyba już na prawdę po mnie widać ;) Nie wie jeszcze moja dyrektorka ale z tym chcę jeszcze 1,5 tygodnia poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta wielkość dzidziusia 3 cm to długośc ciemieniowo-siedzeniowa, bo oni tak licza, czyli od glowy do pupy, trzeba sobie jeszcze nózki dodac(jakis centymetr ) i wtedy jest prawdziwa długosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny powiedzcie mi proszę, czy od czasu jak bierzecie witaminy (Maternę) to też macie rano taki dziwny- mętny i ciemny mocz?? Od jakiegos czasu zauważyłam że ten mocz znacznie się różni i ma taki dziwny kolor. Zastanawiam się czy to bedzie po witaminach czy może to jeszcze cos innego :( Zawiozłam dziś do zbadania ale wyniki bedą dopiero w poniedziałek :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O rany Czekolada, to te nasze Maleństwa bardzo szybko rosną :) Rany ja już nie moge się doczekać następnego USG :) Chcę też iść na to USG 3D ale dopiero w 4 miesiącu tak by było widać już całego Maluszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czekolad_29
Silvia ja tez biore materne, ale mocz mam normalny, moze to cos co jesz, albo Twoj organizm tak własnie reaguje na materne, lub na ciaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anno 80. też kończę staż w maju, pewnie jak pójdę na L4, to go przerwę i już.Muszę sprawdzić w przepisach jak to jest, na jak długo można przerwać, żeby nie przepadł.Wiesz, że ja też jestem polonistką? ! Tak w ogóle to u nas dziś piękny dzień, a mi się po prostu nic nie chce...I jeszcze przyjedzie teściowa. Trzymajcie się, dziewczyny !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×