Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Happy_27

Termin kwiecien 2006!!

Polecane posty

tzn. z tą ochotką! Bo za przeziębieniem nie tęsknię! Mnie też od rano pobolewa głowa! Grazie dużo zdrówka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Mamusie! Widzę, ze was tez męczą te koszmarne bóle głowy! Jak sobie z nimi radzicie? U mnie zaczął sie 13 tydzień, ale zamiast poprawy jest pogorszenia, wczoraj znow wieczór spędziłąm z głowa nad sedesem! Brrr, jak ja tego nie znosze! A rano na badanie krwi bez śniadania, myślałam, ze wzróce cały żąłądek. Oczywiście krwi i tak mi nie pobrali, bo duza kolejka była i nie zdążyłąbym do pracy. A miało być tak pięknie od drugiego trymestru......... Ale ciesze sie ze ten pierwszy już za mną, mam nadzieje, ze juz nie wydarzy się nic złego! Chociaż ostatnio męczą mnie sny, ze krwawię. najpierw czerwona krew a potem czarna lub na odwrót. Nie potrzebnie przeczytałąm znaczenie takiego snu, bo teraz obsesyjnie o tym myśle, ze wydarzy się coś złego. A tak poza tym, to co u was Kobietki? Przesyłąm całuski ode mnie i mojego Maluszka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anno80 - fajnie z tą ochotą, fajnie, ale do czasu... ;) jak moje szczęście przychodzi z pracy zmęczone i leci czasem do następnej, to tylko ochota zostaje... echh tak źle i tak niedobrze... Ania26 - głowa do góry i nie yśl niepozytywnie!! przecież samemu można się nieźle nakręcić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witch 3
Witajcie ja miałam robione dziś usg bo to już 13 tydzień.Lekarz powiedział mi ,że łóżysko ułożone jest z dołu i być może macica jak będzie się rozciągała to pociągnie je do góry.Następne usg będę miała za 4 tygodnie, nic więcej mi nie powiedział .może wy posiadaci4ee jakies informacje o co dokładnie chodzi z tym łożyskiem??? Będę wdzięczna POZDRAWIAM pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witch z łożyskiem chodzi o to, ze jak jest ułożone nisko to zakrywa ujscie szyjki macicy (łożysko przodujace) Jest to bardzo niebezpieczna syyuacja dla kobiety i dziecka i najczesciej konczy sie pobytem w szpitalu przez ostatnie tygodnie ciazy i cesarka. Chodzi o to ,ze przy porodzie rozwiera sie szyjka i przy łożysku przodujacym dochodzi do odklejenia go i wydalenia zanim urodzi sie dziecko. o konsekwencjach nie bede mówila bo sa nieprzyjemne. NIE MARTW SIE JEDNAK ciaza jest na tyle malo zaawansowana, ze wszystko moze sie jeszcze unormować, w zależnosci gdzie lożysko ma glowny punkt zaczepienia. Jeśli wyżej to pojdzie do góry a jak nizej to zostanie na dole. Pozatym wykryte łozysko przodujace nie jest takie groxne bo robia cesarke zanim zacznie sie akcja i po kłopocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mogłam znaleść naszego topicu! Aniu, jak liczysz trymestry ? Mnie wyszło, że 2 zacznie się 31 09 ? Ja tez jestem teraz w 13 tyg. Dopadło mnie jakieś przeziębienie, a tu prawie nic nie wolno. Przytyłam dopiero 0,5 kg a prawie w nic się nie mieszczę.Wieczorem jest jeszcze gorzej.A u Was już widac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona27
czesc dziewczyny! dawno nie pisałam , jestem taka zabiegana! zaczął mi się 10 tydzień. mam mdłości, ale nie rzygam i czuję sie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny witch, chyba Cie wystraszylam, niepotrzebnie napisałam o tym łożysku przodujacym. Wracaj! Coś sie ostatnio dziewczyny opuszczacie w pisaniu. :( i nie ma co czytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ano nie ma co czytać... mam pytanie - przeziębiłam się. co najlepsze? oprócz oczywiście sposobu naszych babek, czyli lipy, czosnku, miodu etc. chodzi mi o rutinoscorbin. wiem, ze mogę brać, ale w jakich dawkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki Czekolada, jak mi nie przejdzie do pojutrza, idę do lekarza. a teraz spróbję tych wszystkich sztuczek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny po dniu milczenia daję znak życia. Kurczę, ile ja mam ostatnio pracy i cały czas nie odchodzę od komputera chyba informatyka urodzę. Mój mąż postanowił że chce iść ze mną na USG, ciekawe czy nie spanikuje przed wejściem. Zastanawiam się czy będzie widać już kształt mini człowieczka bo to dopiero 9 tydzień ciąży. Może któraś z Was była na USG w 9 tygodniu i napisze mi czy było widać wykształconą istotkę czy fasolkę. Czy tam gdzie mieszkacie też tak nagle się ochłodziło bo ja dzisiaj w pracy w dwóch swetrach siedzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i zrobiłam w końcu badanie na tokso – w obydwu klasach negatywny wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serek - ja byłam na przełomie 9 i 10tc. dzidzia miała prawie 3 cm i głowę, ręcę i nogi (kt. zawzięcie machała) i widziałam pikające serducho. myślę, że u Ciebie też tak będzie. odezwij się po :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grazi, no to mnie super nastawiłaś. Już nie mogę doczekać się tego USG. Bo wcześniej miałam myśl żeby je trochę przesunąć w czasie bo myślałam że znowu nic nie będę widziała na monitorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć. RRR gdzieś czytałam, ze pierwszy trymestr konczy sie po 12 tygodniach, zaś drugi przez to trwa troche dłuzej. Ale dokładnie nie wiem jak to jest. Napisz jak ty to liczysz.Dzis mnie dzieci strasznie wymęczyły w szkole (gimazjum), tak ze nic mi sie nie chce, nie wiem czy dociągne do półrocza. A poza tym pobolewa mnie brzuch i od razu sobie wyobrażam, że coś sie stanie. Musze chyba zmusić sie do pisania prac na studia, bo z tego myslenia to nic dobrego nie wynika. A poza tym to mam dziś kiepski humor! A jak u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trymestry
I trymestr pierwsze 14 tyg. II trymestr 15-24 tyg. III trymestr 16 ost. tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikkkka24
Nawet nie wiecie jak jestem wdzięczna za te słowa otuchy... Mimo wszystko pełno we mnie obaw... w sumie jak myslę o tym dziecku ,to zakladam ,ze nie urodzi sie ono zdrowe :( Pewnie źle sobie o mnie teraz pomyślicie...ale naprawde mam podstawy by tak myslec. Jak czytam o tym ,ze kobiety do ciązy pzygotowująsie przez rok i dbają o siebie...to inaczej myslec nie potrafię. To był katastrofalny rok dla mojego zdrowia...mialam depresję , żyć nie chcialam ,pomagalam sobie proszkami,narkotykami...taka prawda... THC to była w sumie codziennosc... chudłam ,jadłam byle co ...to było piekło. :( Byłam u lekarki... jestem w 10 tyg. nie slyszala tętna ,do tego czasu nie zleciła mi nawet badania krwi i moczu... w sumie nie wiem czy nie czas na to. USG robila mi w 6 tyg. i w sumie bylo widac tylko białą kropkę na monitorze... Wiem ,ze nie mozna za często robic USG ....ale kiedy najszybciej mozna wykryc jakies wady ?? Wiecie moze ile kosztują testy potrójne ? ...Tego lekarka tez mi nie potrafila powiedziec :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick............termin porodu.....kg. nabyte......cm w pasie........płeć ************************************************************************************** RRR..................30.03.06...........1kg............78cm...............??? witch 3.............01.04.06.......... 6 KG............85 CM.............???? Ania26..............02.04.06.........2,9kg............89cm..............????? kizia.................02.04.06.......... 2kg............89cm..............????? Elizabetaa..........02.04.06..........-4kg............78cm.............????? MEGI�.............04.04.06..........???????............??/................??? Happy_27.......... 05.04.06.........??????...........??????...............???? Przyszła Mama.....05.04.06..........2kg............60cm..............???? Czekolada_29.......08.04.06.......-2,5kg...........81cm.............????? macieja8.............09.04.06..........1,5kg..........??????............????? dowa.................10.04.06.........??????..........??????...............???? ANNA80..............10.04.06..........?????.........???????................???? Mina29...............10.04.06.........??????..........??????...............???? KASIUNIA10009.....13.04.06..........1kg..........91 cm..............????? georginia............15.04.06...........2kg.........??????................???? Słonko80.............15.04.06..........-2kg...........??????............????? ona27.................16.04,06.........??????...........?????..............???? grazie................16.04.06..........1 kg...........86cm.............????? dorota275...........17.04.06..........??????..........64 cm............???? Elunia_K.............19.04.06..........???????.........??????.............????? rybka25.............19.04.06............0kg...........74cm............????? Silvia27..............21.04.06............?????...........?????.............???? Lolcia................23.04.06...........??????............79cm...........???? magdek..............26.04.06...........?????...........???????..............??? EVI_1985............27.04.06...........??????...........68cm............???? Roza.................29.04.06.............2kg............77cm............??? serek................30.04.06............ 0 kg ..........71 cm...........????? alaa...................??????.................???...............???.............???? Agnes78_Bdg.......21.04.06.............2,5kg..........?????.............???? gdusia...............??????..................????............????..............???? asiulak................27.04.06............0,5kg..........????............?????/ **************************************************************************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła Mama
Czesc Dziewczyny,piszę,piszę i napisac do Was nie mogę..No więc zacznę od tego,ze po ostatniej wizycie u lekarza mam kótko mówiĄC KIEPSKI HUMOR..Byłam przekonana,ze przytyłam,tym bardziej,ze staram się jesc więcej niz przed ciążą,poniewaz popsuła się mi waga w domu o tym ile teraz warzę przekonałam się u lekarza.Otóz w ubraniu i butach wychodzi całe...43 kilo.Wiem,nie jest dobrze,zwazywszy,ze ja po prostu nie potrafie przytyc,mój organizm nie chce,a ja chce,juz niewiem co zrobic,nie chodzi mi o to,ze w ciązy to trzeba jesc za dwoje,bo to bzdura,trzeba jesc na dwoje,wiem o tym,ale boje się,ze nawróciła mi się anemia i zaszkodzi to malenstwu..Jutro lecę po wyniki i dam Wam znac,poza tym czas leci strasznie szybciutko,tylko wkurza mnie,ze ja juz po sobie widzę,ale znajomi,czy ludzie np:w poczekalni,kiedy rozmawiamy przed wizytą mówią do mnie:ojej,przeciez po pani wcale nic nie widac"Rzecz w tym,ze mi się marzy,zeby było widac..Niewiem jak Wy,ale mi juz nieco przeszła sennosc,teraz potrafie siedziec w nocy nawet do 1,czy 2 i nie moge wręcz usnąc,ale w pewnym momencie najzwyczajniej urywa mi sie film....Własnie,mam pytanko,znalazłyscie juz sobie cos do chodzenia na zimę?Kurtkę,czy plaszczyk,proszę,napiszcie co,bo ja wogóle nie mam koncepcji,chyba dlatego,ze z moim wzrostem trudno mi znalezc cos obszernego,zawsze kupowałam małe,obcisłe i króciutkie kurteczki w rozmiarze xs,a teraz?..No własnie na rękaw potrzebuje xs,lub s,a na brzuszek znacznie więcej(jak urosnie)tak więc jezdze i szukam i nic nie mogę znalezc,jesli macie jakis pomysl,albo juz dokonałyscie zakupu napiszcie .Pozdrawiam Was-buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serek - przypomniało mi się, że żeby dzidziusia zobaczyć jak ja go widziałam, trzeba mieć usg dowcippne, przez brzuch widac jakąs plamke. miałam i tak i tak robione, bo chciałam, żeby mój niemąż był przy tym ze mną... Przyszła Mama - głowa do góry!! przeciez zawsze można coś skrócić, przedłużyć, przerobić... poza tym po mnie też nic nie widac, a nie jestem szczupła, choć gruba też nie, chyba średniarą można mnie nazwać :) zobaczysz, jeszcze będziesz miała dość brzuszka i będziesz chciała jak najszybbciej urodzić :D a mnie przeziębienie już mija i strasznie się z tego cieszę!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszła mamo ja do tej chwili schudłam 3 kg i wiem, że schudne jeszcze ze dwa, bo zawsze tak mam, a dzieci zdrowe urodzilam. Przez pierwsze cztery miesiace to nic strasznego, a waga powinna sie wyrównać gdzies tak w piatym, i to nie odbiega od normy. Napisz ile masz wzrostu, Ja mam 167cm i w tej chwili waże 48 kg mikkkka, pomyśl sobie tak, nie wiedzialas że bedziesz w ciazy wiec nie robilas tego swiadomie. Teraz już sie nie martw, bo to sie odbije na dziecku, teraz już nic nie zmienisz. Popatrz ile kobiet, prawdziwych narkomanek, czy alkoholiczek rodzi zdrowe dzieci, niektóre z nich nie, ale wiekszosc rodzi zdrowe, naprawde, pomimo tego, że piły, czy brały narkotyki przez cala ciaze. A Ty jesli tylko chcesz nie musisz juz wiecej tego robić, Twój dzidzius ma jeszcze pól roku na rozwój i na pewno bedzie on prawidlowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła Mama
Dzięki za otuchę,kurczę,napradwe zazdroszcze wszystkim tym mamom,u których widac szybko spory brzuszek,ja tam wcale bym sie nie pogniewała jakby mi ktos ciągle mówił"Rany,ale masz brzuch juz duzy"..a tak spotykam ludzi,którzy wiedza o mojej ciązy tylko z plotek i widze jak mi sie badawczo przyglądają i ...powątpiewają..mmmmm...nie podoba mi się..Wypatrzyłam sobie w sklepie ciązowym koszulke z napisem"PUK PUK"na brzuszku,tyle tylko,ze teraz wyglądała by chyba dziwnie..więc jeszcze poczekam..Powiem Wam tez szczerz,ze przeraza mnie nieco to całe nacinanie krocza,nie samo w sobie,ale to,ze ponoc pozniej zdarza się dosc często,ze niknie przyjemnosc z seksu(baaardzo dla mnie wazna),oraz ponoc mozna wysiłkowo nie trzymac moczu w wyniku uszkodzenia zakonczen nerwowych..tak więc mam mieszane uczucia..Napiszcie,jak chcecie rodzic(tzn-z jakim znieczuleniem zewnąttrz oponowym,same,czy z partnerem,czy kims bliskim,lub dodatkową opieka poloznej)a poza tym jesli macie jakies ciekawostki,co warto jesc,czy pic piszcie koniecznie.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wprowadzam zmiany w tabelce *************************************************************************************** Nick............termin porodu.....kg. nabyte......cm w pasie........płeć ************************************************************************************** RRR..................30.03.06...........1kg............78cm...............??? witch 3.............01.04.06.......... 6 KG............85 CM.............???? Ania26..............02.04.06.........2,9kg............89cm..............????? kizia.................02.04.06.......... 2kg............89cm..............????? Elizabetaa..........02.04.06..........-4kg............78cm.............????? MEGI�.............04.04.06..........???????............??/................??? Happy_27.......... 05.04.06.........??????...........??????...............???? Przyszła Mama.....05.04.06..........2kg............60cm..............???? Czekolada_29.......08.04.06.........3kg............81cm.............????? macieja8.............09.04.06..........1,5kg..........??????............????? ANNA80..............10.04.06..........?????.........???????................???? Mina29...............10.04.06.........??????..........??????...............???? KASIUNIA10009.....13.04.06..........1kg..........91 cm..............????? georginia............15.04.06...........2kg.........??????................???? Słonko80.............15.04.06..........-2kg...........??????............????? ona27.................16.04,06.........??????...........?????..............???? grazie................16.04.06..........1 kg...........86cm.............????? dorota275...........17.04.06..........??????..........64 cm............???? rybka25.............19.04.06............0kg...........74cm............????? Silvia27..............21.04.06............?????...........?????.............???? Agnes78_Bdg.......21.04.06.............2,5kg..........?????.............???? Lolcia................23.04.06...........??????............79cm...........???? magdek..............26.04.06...........?????...........???????..............??? EVI_1985............27.04.06...........??????...........68cm............???? asiulak................27.04.06............0,5kg..........????............????? Roza.................29.04.06.............2kg............77cm............??? serek................30.04.06............ 0 kg ..........71 cm...........????? alaa...................??????.................???...............???.............???? gdusia...............??????..................????............????..............???? **************************************************************************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła Mama
Mikka,Ty się nie martw na zapas,to nie pomaga..Pomysl lepiej,z e jest pełno kobiet,które w ciązy zazywały(w dodatku swiadomie)np heroine,a mimo to urodziły zdrowe,choc słabe i chorowite dzieci.Oczywiscie nie jest to nic dobrego i głęboko pogardzam tymi,które to robią,jednak nie o to mi chodzi.Przeszłosci nie cofniesz,ale przyszłosc-owszem-lezy w Twoich rękach,pamiętaj i zamiast sobie wkładac do głowy rozne straszne rzeczy porozmawiaj o tym otwarcie z lekarzem,wiem,ze nie łatwo powiedziec obcemu człowiekowi"Jestem w ciązy,ale czasem wcinam dropsy,jaram jointy i wącham"ale rozmowa duzo Ci pomoze,a takze lekarz moze zadecydowac,aby podac Twojemu malenstwu dodatkowe srodki o działaniu ochronnym.Ciesz się teraz tym czasem i tak,jak mówie-zmobilizuj sie i pogadaj o tym z lekarzem,to nie sędzia,ani policjant,nic Ci nie zrobi,za to moze Ci pomóc.Jesli chciałabys pogadac,zawsze słuze słowem.Pozdrawiam Ciebie i Twoje Zdrowe na 100 % Malenstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszła mamo, naciecie krocza nie ma nic wspólnego z utrata przyjemnosci z seksu. Przy pierwszym porodzie miałam naciete, a przy drugim nie i po rzadnym nie znikla przyjemnośc. Nie wiem kto Ci to powiedział, ale to jakies bzdury. Z tym nie trzymaniem moczu to może sie tak zdarzyc przy bardzo trudnym porodzie i długim staniu głowki w kanale rodnym, ale chyba nie czesciejniż raz na jakis tysiac rodzacych. Wiec chyba nie ma sie czym martwic. Ja bede rodziła z mezem, jesli nie bede rodzic w godzinach jego pracy, trzeci poród to juz nie jest wydarzenie, wiec prawde mówiac niewiele o tym mysle. Jesc ani pic nie warto, bo moze sie okazac konieczne znieczulenie i wtedy jest problem. Ja przed drugim porodem zjadłam rano gotowane warzywa(ok 7.00)bo o 9.00 byłam umówiona na wywoływanie, ale sie spózniłam i przyszłąm dopiero na 11. Wolno pic wode, ale nie za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła Mama
Dzięki Czekolada,mam dwie znajome,które własnie po nacięciu narzekaja mocno na seks..a wiem,ze wczesnie był dla nich istotny,jedna urodziła rok temu,a druga półtorej roku temu.Mniejsza o to,cieszę się,ze to raczej rzadkosc i niecierpliwie czekam juz na Malenstwo,chocby mnie mieli nacinac i pięc razy bez znieczulenia..Poza tym nie sugeruje się koniecznie ich opinia,tyle tylko,ze nie chciała bym,aby mnie to spotkało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mozwe dlatego ,ze wszystkim nacinaja one pomyslały, ze to po tym im sie nie chce, ale to nie ma nic wspolnego z nacieciem. Seks nie sprawia przyjemosci bo jest dużo obowiazków, wstajesz w nocy itp, ale wiazanie tego z nacieciem to przesada. Zreszta ja zawsze miałam przyjemnosc z sexu (po ciazy, bo w ciazy nie) wiec nie widze problemu. Chodze czasami po forum i czytam głupie wypowiedzi nastolatkow, dotyczace np rozciagniecia pochwy po porodzie, ze sex przestaje byc wtedy przyjemny dla faceta. To jakas bzdura, kto jak kto, ale ja po dwoch porodach to powinnam byc mocno rozciagnieta a nie jestem. Nie słuchajcie 14 letnich forumowiczów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikkka >>> Ja też uważam że nie ma co martwić się na zapas i niepotrzebnie stresować. Zrób sobie USG genetyczne (robi się je chyba po 12 tygodniu) a na pewno cię uspokoi jego wynik. Dbaj o siebie, lepiej natychmiast rzuć wszelkie nałogi skoro masz się zadręczać że szkodzisz dziecku. Na pewno z czasem, jak oswoisz się z myślą że będziesz miała dziecko - przyjdzie spokój i ukojenie. Przyszła Mamo >>> Co do zimowego wierzchniego odzienia też mam problem co kupić. Miałam sobie kupić w tym roku nową sportową narciarską kurtkę ale w nowych okolicznościach chyba zmienię ja na jakieś poncho. Ha Ha. Grazie >>> Na USG idę jutro państwowo, więc pewnie będzie to tradycyjne USG a nie dopochwowe. Szkoda że nie będzie jeszcze widać mini dzieciątka tylko rozmazaną plamę. No trudno, zadowolę się takim widokiem. Jeśli chodzi o poród to nie myślałam jeszcze o tym. Nie wybrałam szpitala. Najchętniej chciałabym żeby mąż mi towarzyszył, jeśli nie da rady zostać ze mną do końca porodu nie będę naciskać. Nie boje się naturalnego porodu, nie mam żadnych czarnych myśli z tym związanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×