Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mama 21

Roczne urwiski 2004

Polecane posty

Ninko może to wina mediów ,że wcześniejsze katastrofy w Polsce były za mało pokazywane? Ja osobiście nie słyszałam o Gdańsku nic a nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninko - nasze dziewczynki są naprawdę podobne do siebie , nie widać tego na tych zdjęciach bo są stare , a dzieci zmieniają się bardzo , i chyba wszystkie mają tę przerwę między jedynkami ! Danti - twój Leonek to naprawdę duży kawaler , moja Patrysia to chyba jest jakiś krasnal , bo wydaje mi się taka mała przy innych dzieciaczkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz już nie ma co się zastanawiać. Tragedia okrutna. A my wczoraj beztrosko pojechaliśmy z Martusią do Ikei. Dopiero po powrocie pomyślałam o tym, że ta Ikea to taka sama hala jak ta wystawiennicza w Katowicach. Brrrrrrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatek - wszystko zależy od ujęcia na zdjęciu. Martusia jest dość spora. ma 89 cm. Wyślę Wam zaraz zdjęcia w nowej sukience ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninko śliczna dziewczynka w oięknej sukieneczce. Moja Patrycja suknie nosi rzadko , bo wydaje mi się że zmarznie mimo że w domu jest 22 st

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) A ja właśnie często staram się jej zakładać sukienkę i na pewno będę starać się ją nauczyć nosić sukienki i spódniczki. W końcu to dziewczynka!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz rację to dziewczynka , ja niestety najlepiej czuję się w spodniach , a Patrycja wygląda prześlicznie w sukieneczkach , może jak zrobi się cieplej to pomyślę o tym żeby ją częściej ubierać w sukienki . Ninko kto się opiekuje mała jak jesteś w pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz rację to dziewczynka , ja niestety najlepiej czuję się w spodniach , a Patrycja wygląda prześlicznie w sukieneczkach , może jak zrobi się cieplej to pomyślę o tym żeby ją częściej ubierać w sukienki . Ninko kto się opiekuje mała jak jesteś w pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam opiekunkę. Wróciłam do pracy ajk Martusia miała 5 miesięcy. Przez rok opiekowała sie nia jedna pani. Po roku musiała zrezygnować, bo pochorował się jej mąż. Potem, po lekkich perturbacjach, znalazłam inna panią. Póki co jest ok. Ale, wiesz, zawsze dziecko jest w obcych rękach, niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak te obce ręce są niestety najgorsze ale jak nie ma innego wyjścia , to co zrobisz?Trzeba zaufać . Ja na szczęście mam na miejscu moją mamę ale wiek już nie ten i jest jej ciężko ale mimo to mi pomaga . Ja musiałam wrócić do pracy , tak jak wszyscy, nie stać mnie na siedzenie w domu , a i tak mimo to że oboje pracujemy to jest ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No u nas poszło o to samo, czyli pieniążki na utrzymanie. Mamy mojej nie ma już od wielu lat, a teściowie ponad 70-letni, więc nie bardzo byliby w stanie. Póki co, wydaje mi się, że ta obecna opiekunka jest troche jak przedszkolanka. Umie Martusię fajnie zainteresować zabawą, czytają książeczki itp. Oby tak dalej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mojej Patrysi zabawa musi trwać cały dzień i to co chwilę inna , mama nieraz jest tak zmęczona że pada z nóg , a najważniejsze że opiekunka ma podejście do dziecka , ale wiesz mnie czasami opuszcza cierpliwość do mojej dziewczynki , nie wiem jak może zareagowac zniecierpl. opiekunka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, wolę tego nie wiedzieć. Sama czasami tracę cierpliwość. Pocieszam się tylko tym, że jak jestem z dzieckiem w domu, to zazwyczaj mam jeszcz pięć tysięcy rzeczy do zrobienia, a opiekunka zajmuje się \"tylko\" dzieckiem. No cóż, coś za coś. Jeszcze trochę, to dzidzia będzie mogła mi osobiście powiedzieć co porabiają. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie , czy dużo mówi? Patrycja jak przychodzę z pracy i np. wsadziła gdzieś paluszki to zaraz mi pokazuje , mówi już bardzo dużo słów i ogólnie bardzo dużo rozumie , teraz to chyba dzieciaczki rozwijają się szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D Z tym gadaniem jest tak śmiesznie, bo Martusi się buzia nie zamyka, ale większość, to takie dziecięce gadulenie. Z wyrazów ogólnie znanych, to mówi: mama, tata, dada, baba, niania, ładny, brudny, tatane (czyli pa pa!), tynene (czyli: nie wolno), mam (czyli: jeść). Poza tym nic. Próbuje powtarzać pojedyncze wyrazy. A Partycja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A oto zasób słow: mama , tata, dziadzia(chociaż nie ma), baba, ciocia,dzidzia, trzy , papa(papier) , pa , co to, kto to, pan, Bobo (nasz pies), cici(Kotek) , nunu (wilk), monio (smoczek), am ( jeść), dam (daj) , ma (masz), Manio(Mariusz mój siostrzeniec) no i wiele innych niezrozumiałych dla nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatek - super! Dużo mówi. Ale monio przebił wszystko! Rewelacja! Betti77- witamy! Napisz nam trochę o sobie i Marcelince. Czy ona jutro nie obchodzi imienin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odnośnie mówienia moja Marcelina ma 17 m-cy i już zaczęła łączyć dwa wyrazy np.mima lali tzn. nie ma lali,mi ma taty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Betti77 :D Nasz topik ma szczęście do dziewczynek, które mają rzadkie włoski i na pierszy rzut oka wyglądają jak chłopcy. ;) Moja Martusia jak ma spedenki, to wszyscy się pytają \"to chłopiec?\". A tak poważnie - Marcelinka pewnie jest non stop uśmiechnięta, co? Widać, że jest radosna. No i ma kowbojski kapelusz!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie , ja raz spotkałam znajomą w przychodni , Patrycja ubrana na różowo w kwiatki a ona mówi - Jaki śliczny chłopczyk!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D :D :D Dobre! Gratulować wyobraźni :) Dlatego jestem zwolenniczką zakładania dziewczynkom spódniczek i sukienek. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninko widze że twoja niunia też jest z sierpnia mogę zobaczyć jej fotki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to prawda moje dziecko ma rzadkie włoski już nie mogę się doczekac kiedy będe robić jej kitki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wysłałam Ci fotkę Martusi. U niej włoski już zdecydowanie się zagęszczają i są miejscami nawet dośc długie. Musiałam jej ostatnio podciąć pojedyncze włoski na grzywce. Ale do takiej czuprynki gotowej na kitulki, to mamy jeszcze baaaaaaardzo daleko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×