Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
sloneczko1984

porcelanowe koronki na zeby...

Polecane posty

Gość lenko i inni udręczeni
dentystka postanowiła usunąć mi 6 i 7 górną, z powodu resorpcji korzeni (a od lat sie u niej leczę i dopiero po rtg stwierdziła ten stan). Teraz ta sama pani ma mi zakładać most, wyceniła to w ten sposób: wkład 300 zł. i most 5 lub 6 punktów x 600zł. (5-ka jest słaba, leczona kanałowo i być może przeciągnie most na 4-kę). Nie wiem jaki to wkład i jaki most, ale czy brzmi to prawidłowo? I mam prośbę do osób z Warszawy o namiary na dobrego i niezbyt drogiego stoamtologa. Oprócz tego co napisałam wyżej, mam jeszcze inne problemy z zębami i jestem już załamana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczerbata123
Nie uwierzycie, bo ja też nie wierzę.Odłamał mi się kawałek jednego porcelanowego zęba na rogu.Zaraz będę dzwonić do dentysty i co? Pewnie trzeba go całego wymienić??? Załamałam się, bo przed wczoraj zaółożył mi most, a ja nawet (z obolałych zębów) nie zdązyłam nic nimi gryźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anabeeeeeeeeeelka
a ile kosztuje na nfz koronka na odlamanej sciance zeba? tzn nie mam jej od zewnatrz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do szczerbata123 no i tak to wlasnie jest musza niestety zdejmowac caly most zeby to naprawic-ciekawe czy przy okazji nie uszkodza zebow.ja mam dola pstchicznego juz od 6tygodni nigdzie nie wychodze i sobie juz z tym nie radze-boje sie tego mostu az na 6 zebow jak sie cos popsuje to pozostanie mi chyba tylko szczeka rucgoma.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do anabeeeeeelka. nfz chyba nie refunduje porcelany tylko zwykle(chyba)jesli to pojedynczy zabek to nie tragedia gorzej byloby z mostem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczerbata123
Beti ja mam mostek ma 3 zębach, a na jednym (tym co mi dzisiaj pękł) mam koronkę>..moje szczęście. Czyli 4 górne 2 i 1. Tobie też radzę zrobić mostek na 3 zęby, bo nie masz 1 to nie masz wyjścia, a na resztę koronki. Naprawdę nic nie widać,że to jest mostek a nie osobne zęby, bynajmniej u mnie, ale jak widzisz wszystko może się zdarzyć. A mój dentysta wyjechał na długi weekend i będzie w poniedziałek.Jutro rano miałam wyjeżdżać :( Mam nadzieję, że to wszystko tylko mi się śni. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izuunia5
czesc wam!!robilam porcelane na 4 zeby gorne i chcialabym sie dowiedziec czy bolaly was zeby po nalozeniu tych koron??bo odkad mam porcelany bardzo mnie boli 1 i 2 i niewiem czy zadzwonic do dentysty??prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do szczerbata123-ale dentystka powiedziala ze moze zrobic mi na reszte zebow osobne koronki-tylko ze umywa rece bo na moja odpowiedzialnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podejrzewam ze jak cos sie wydarzy to nie zrobia mi w ramach gwarancji tylko bede bulic kase-a czy ty dostalas jakas gwarancje i na ile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczerbata123
Izuunia ja miałam zakładaną koronkę i most na 4 górne zęby w środę wieczorem. Tez mnie bolały zęby, ale dzisiaj jest już lepiej.Muszą się chyba przyzwyczaić, ale...i tak jest takie głupie uczucie czegos obcego w gębie.Nie wiem jak ja sie do tego przyzwyczaję... Beti nie mam gwarancji. Zobaczymy jakie oczy dentysta zrobi w poniedziałek. Ja to wogóle jestem jego koszmarem :) Nie wyobrażam sobie ściągania tej koronki i dalszego cierpienia.Poza tym najbardziej boję się tego,że jak mi będzie robił odcisk to razem z nim wyjmie mi most, bo to tak mocno się przyzsie.Jeeeeezu! Załamana jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczerbata123
I jeszcze mam pytanie do tych osób, które mają juz koronki lub mosty.Jak Wam się je? Bo ja jestem załamana.Nie dość,że przeżuwam zębami tylnymi to mam wrażenie,że mi zaraz te przednie wystrzelą, a ugryźć cokolwiek to już mogę zapomnieć skoro po dwóch dniach koronka ułamała się bez powodu :( Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam koronke na jedynce
zlamalam korzen i na resztce korzenia mam koronke ale tą za 350 złotych na takim zelaznym z tylu wsadzie czy coś ..widac z tylu zeba w kazdym razie troche zelaza..i mam pytanie ..czemu mam ciagle od roku ponad dziaslo czerwone nad tą koronką .czy to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to czerwone dziaslo to moze byc reakcja na metal-tak mi sie wydaje z tego co sie obczytalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikt312
hej, mam okropne gorne jedynki (w ogole wszystkie zeby, nie dosyc ze zolte to jeszcze bardzo slabe), w dodatku sa martwe czyli jeszcze bardziej zolte niz inne :( ostatnio dentysta zaproponowal mi zrobienie koronek pelnoceramicznych sadzicie ze to dobry pomysl? ktos z was ma 2 koronki na jedynkach? jaka jest zywotnosc takich koronek (zakladajac ze bede b. uwazac na to co gryze)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczerbata123
Nikt312 nie wiem czy czytałaś moje powyższe posty, ale wiele bym dała,żeby mieć żółte zęby, ale własne. W środę wieczorem dostałam nowe ząbki, a w piątek rano już mi się odłamała koronka.Dzisiaj wieczorem idę do dentysty trzeba całą wymienić. Powolutku się przyzwyczajam, ale jedzenie to tragedia.Boję się,że nie tak ugryzę i zęby mi polecą. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polceramiczne czyli na metalu sa podobno mocniejsze od pelnoceramicznych ale sa mniej estetyczne-dlaczego boisz sie gryzc skoro tak mocno sie trzymaja -to tylko takie wrazenie takie koronki zeby zdjac trzeba rozbijac jakims rozbijakiem wiec chyba nie odpadna ci od samego gryzienia.wiadomo ze trzeba uwarzac na bardzo twarde rzeczy ale probowac mosisz jak maja odpacs to lepiej od razu po to zeby mozna bylo to naprawic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczerbata jesli ten stan bedzie sie utrzymywac przez okolo 1 miesiac tzn ze most sprezynuje czyli byl zle odlany metal to sie robi w ramach gwarancji wiec nie bedziesz placila powinni cie uswiadomic ze to jest na conajmniej 2 lata gwarancji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ljkgb
a w jakim jesteacie wieku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jygb
czy ktoś zna dobrego, niedrogiego dentystę na ślasku? Chodzi o koronki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaga123
Czy ktoś zna dobrego, rzetelnego dentystę w Gdańsku? Interesują mnie koronki i mostki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikt312
szczerbata123: moze to wina zle zrobionej koronki? slyszalam ze niektorzy problemow nie maja... a moje koronki maja byc na gwarancji 5 lat.. ale jeszcze sie nie zdecydowalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczerbata123
Lenka22 wczoraj lekarz zdjął mi koronkę, a za chwilę pękły mi 2 kolejne zęby. To wina nowego, droższego i niby najlepszego materiału ;)...dużo by pisać, ale nie tylko ja jestem poszkodowana. Trochę się nacierpiałam,ale za 2 dni odbieram nowe zęby. Wiem,że to tylko takie wrażenie,że podczas jedzenia zęby odpadną :),ale teraz wiem jak one mocno się trzymają jak lekarz wczoraj mi je ściągał. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczerbata123
Dziś odebrałam swoje ząbki. Jestem bardzo zadowolona.Są piękne i bez porównania do tamtych.Mam tylko nadzieję,że będą wytrzymalsze. Jestem przeszczęśliwa. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość delaney
byłam dzisiaj na konsultacji,bo chcę założyć koronki na jedynki i tak sobie teraz na ten temat tu czytam.Wyliczono mi za jeden ząb 650zł +leczenie kanałowe jednego zęba 170zł.Drogo to czy tanio?Nie wiem nawet jakie te koronki mają być bo dopiero teraz tu doczytałam,że są różne rodzaje,jak myślicie sądząc po cenie jakie mi zaproponowano?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do dalanej -ja place za porcelanowe na metalu 500 a za pelnoceramiczne 700-kanalowka 100 wiec chyba drogo zalezy tez w jakim miescie.ja tez mam wrazenie ze drogo place ale ceny sa zroznicowane .pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosias1
Witam, właśnie dzisiaj byłam na drugiej konsultacji w sprawie koronek. Mam mieć założone koronki na przednie jedynki i dwójki (razem 4 koronki). Jeden doktor polecil mi cały most na metalu na 6 zębów (od 3 do 3) ale jakoś mi to nie pasowało więc poszłam do innego dentysty ten z kolei zaproponowal mi zrobienie osobno 4 koron pełnoceramicznych 1000zł jedna ( cholernie drogo) plus 40zł za koronki tymczasowe. Moja prawa jedynka jest martwa więc trzeba najpierw założyć jakiś wkład potem na to dopiero ma być dana koronka. Czy ktoś miał zakladane koronki na martwe zęby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to masz ten szm problem co ja mialam miec most na 6 zabkach od 1 do 3 ale zdecydowalam ze kly czyli trojki beda osobno mniejszy koszt gdyby sie cos stalo-mam dwojki martwe czyli po kanalowce a w jednej wklad koronowo korzeniowy i jednej jedynki nie udalo sie uratowac wiec most na cztery zabki to jedyne rozwiazanie w moim przyoadku i 1000zeta to baaaardzo duzo nawet jesli sa pelnoceramiczne pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosias1
Niestety takie ceny :( za koronki za metalu 500zł, ale pełnoceramiczne wyglądają naturalnie, mam tylko nadzieję że za taką kasę zrobią mi to dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosias1
do beti1805 w jakim mieście robisz koronki? i czy dobrze robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×