Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
sloneczko1984

porcelanowe koronki na zeby...

Polecane posty

Witam! odradzam wszystkim mosty czy korony porcelanowe ja miałam 3 lata temu zrobiony mostek i 2 koronki razem 8 zębów , przez rok wygladało to ślicznie białe piękne ząbki ,jednak zaczeły mi się robic stany zapalne dziąseł , ból i smród .Na chwilę obecna jestem w trakcie leczenia i zostala mi jeszcze czesc mostu, ale i to w tygodniu dentystka zdejmie . Tak jak ktoś wcześniej napisał na forum to jest trumna dla zębów!!!Teraz zostaja tylko implanty albo proteza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sNoOpFizZLe1
witam jak wczesniej pisalem zdam Wam relacje z wstawiania koronek i slowa dotrzymuje : ) dzis zasiadlem na fotelu w celu spilowania zabkow pod koronki oczywiscie pod znieczuleniem sam zabieg nie bolal wogole tylko wbicie igly w podniebienie nie przyjemne a pozniej juz poszlo 45 minut pilowania hehe teraz gdy znieczulenie puscilo troszke pobolewa ale znosny bol zwlaszcza ze niezdecydowalem sie na te tymczasowe korony . Myslaem ze bedzie duzo gorzej zobaczymy jutro hehe ale jak narazie jest mozna powiedziec ok . za 7 dzionkow juz bede mial porcelanowe zabki miejmy nadzieje takie jak z moich marzen : ) cdn. ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kisage
przebicie sie przez cały temat od początku to 1,5h wyciete z życiorysu o 1szej w nocy, no ale do rzeczy. Obecnie mam do wyleczenia kilka zebow w tym 2 zeby koronki, obydwa martwe po leczeniu kanałowym, piłowania nie było bo jeden mi się całkowicie ułamał(kiedyś robiłem koronke ale nie porcelana, coś zwykłego), został korzeń a drugi lekko skruszony została plomba wie plombe dziś usunąłem i dodatkowo powtórne czyszczenie kanałów+jakieś lekarstwo, nastepna wizyta za 6tyg. Zdecydowany jestem raczej na porcelanowe na metalu - są to 4ki górne więc sądze, że będą wytrzymalsze(no i cena niższa) od całych z porcelany - sądzidzie, że to dobry wybór?? Proponowała mi jeszcze tańsze, nie porcelanowe ale nie sądze aby długo wytrzymały. Niepokoi mnie oczywiście wiele rzeczy takich jak opisywane były wcześniej, no ale to jeszcze dopytam dentystki next time. Co do cen, planowane i przybliżone przez dentystke: 1 wizyta, 50zł - otworzenie zeba/usunięcie resztek korony , powtórne czyszczenie kanałów(leczony był juz kiedyś kanałowo), zaaplikowanie lekarstwa w celu podbudowy tkanki kostnej 2 wizyta, 110zł - doczyszczenie kanałów, wypełnienie kanałów ćwiekiem, przygotowania pod forme metalową 3 wizyta, 350zł - nałożenie przygotowanej korony Ilośc wizyt jak znam życie pewnie może się zwiększyć :) W sosnowcu, dla chętnych mogę podać adres uważam, że solidnie wykonuje pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie mianowicie: mam robioną kanałowo górną 4, która kiedyś mi się ułamała, została doklejona plomba,k tak ze teraz mam tylko \'\'swój\'\' korzeń a reszta to doklejony ząb. Dentystka zaproponowała mi koronkę porcelanową za 450 zł, powiedziała że da mi gwarancję 15 lat że się nic nie stanie. Wiadomo ten doklejony ząb może się złamać. Ale do sedna czy jak zrobię sobie tą koronkę porcelanową to czy będe mogła założyć aparat korygujący na zęby? nie będzie to w niczym przeszkadzało? Pytam was bo jak na razie to jeszcze u ortodonty nie byłam bo nie mam kasy na aparat. Może ktoś z was wie? Z góry dzięki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona26*
Witam, 2 lata temu zdecydowalam sie na opilowanie 4 zabkow (dwie jedynki i dwie dwojki-przednie) pod tzw. licowki, jednak w zeszlym roku we wrzesniu zaczely mi one "strzelac" i efekt byl taki, ze budzilo mnie trzaskanie i szukanie na poduszce odpadnietych licowek. Zglosilam sie do stomatologa i wymyslila ona cudowny sposob na "piekny" usmiech- most. Opilowano mi zeby na trojkacik, termin realizacji 10 dni, zero przymiarki tak z biegu nalozone. Od samego poczatku jestem niezadowolona, nie moge sie do tego mostu przyzwyczaic, mam wrazenie ze seplenie i czasem mam problemy z mowa. Od tamtego czasu minelo juz pol roku a ja codziennie o tym mysle i kontroluje swoj usmiech- tzn. zakrywam reka usta. Poza tym od kilku tygodni odczuwam niemily zapach z ust, czasem jak "zassam" sline czuje niemilosierny smrod- inaczej tego nie potrafie nazwac. Nigdy, przenigdy nie zdecydowalabym sie na taki zabieg gdybym wiedziala jakie beda tego skutki... Co ja mam teraz zrobic?? Czy od nowa zainwestowac w inny most? I czym moze byc spowodowany tyn niemily zapach? Dodam, ze dwa zeby pod tym mostem byly martwe a dwa zdrowe i zywe.. Uwierzcie mi mnie ten problem wykonczy- nigdy nie czulam takiego dyskomfortu jaki mam teraz!! POMOCY!!! DORADZCIE COS!!! POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sNoOpFizZLe1
witam ponownie : ) dzis udalem sie do dentysty w celu zalozenia upragnionych koronek : ) sprawa oczywiscie sie skomplikowala jak to w zyciu bywa . Po dotarciu okazalo sie ze pan doktor jak to ujal musi przeleczyc jedyneczke kanalowo bo cos tam sie pokickalo hehe ale caly zabieg przeprowadzony byl w 25 minut po czym wkoncu zalozone zostaly koronki : ) Efekt jest wiecej niz dobry mam tylko nadzieje ze dziasla troszke ^opadna^ na dol gdyz nowe zabki wydaja mi sie troszke przyduzawe :P moze ktos moglby sie wypowiedziec na ten temat zebym wiedzial na czym stoje i czy duzo one opadna bylbym bardzo wdzieczny : ) pozdrawiam ludziska i zycze jak najmniej problemow z zabkami : ) cial cial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewka marchewka poruszyłaś temat,który również i mnie interesuje mój syn też chce założyć sobie aparat,myśli również o wybieleniu zębów i zrobieniu koronki na jedynkę i jaka powinna być kolejność wykonywania tych zabiegów? czy można założyć aparat ortodontyczny na koronkę? może ktoś wie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich hmmm aparat na koronke jasne ze nie zeby pod wplywem napiecia sie beda przesuwaly wiec aparat musi spelnic swoja funkcje do konca jesli koronka zostanie zalozozna to stanie sie nieszczelna zacznie wchodzic pod nia jedzonko i bedzie do zdjecia chociaz trzeba rozpoznac wade co bedziemy leczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze co do dziaselek to opadna ale minimalnie jesli zabki sa dosc duze to moze byc poprostu zle pobrany wycisk i zle ustalone zwarcie podczas wizyty u stomatologa jednak trzeba poczekac i dac im czas adaptacji okolo 2 tyg jesli do tego czasu nie beda bolaly ani z dziaselkami nic sie nie bedzie dzialo to nie ma powodu do obaw jednak wszystkim polecam koronki most w ostatecznosci gdyz przy jakichkolwiek stanach zapalnych ktore wystepuja dosc czesto musimy zdejmowac calosc przy koronie jest to jeden zab i nie niszczy struktury korzenia w innych zabkach musimy jednak pamietac ze dobry stomatolog to jest podstawa niestety teraz takich malo ja naszczescie jestem protetykiem pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich hmmm aparat na koronke jasne ze nie zeby pod wplywem napiecia sie beda przesuwaly wiec aparat musi spelnic swoja funkcje do konca jesli koronka zostanie zalozozna to stanie sie nieszczelna zacznie wchodzic pod nia jedzonko i bedzie do zdjecia chociaz trzeba rozpoznac wade co bedziemy leczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość extrajusta
A mam jeszcze jedno pytanko mam 20 lat i chce zrobic sobie korony na 4 przednich zebach ale czy ktos moze mi powiedziec czy one sie zepsuja, polamia lub cos takiego gdy bede w ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrajusta koronki co jakis czas sie zdejmuje gdyz sila natury dziasla sie osuwaja wiec sa nieszczelne bedac w ciazy jest mozliwosc ze koronki beda do usuniecia ale to sprawa indywidualna u kazdego moze to byc spowodowane gospogarka chormonalna niedoborem wapnia niestety tego nikt nie przewidzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce_koronki
Extrajusta, ja tez mam 20 lat i chce sobie nalozyc koronki na 4 gorne zeby bo mam miedzy nimi szparki a nie chce nosic aparatu przez 2 lata. Pani dentystka powiedziala ze efekt bedzie ladny ale szkoda zdrowych zebow ale ja sie uparlam i juz mam wizyte na 14 kwietnia!! Mam nadzieje, ze nie bede tego kiedys zalowac.. Dentystka powiedziala koronki beda na jakies 30 lat albo i wiecej bo z wiekiem moze sie cos dziac z dziaslami i trzeba bedzie wstawic nowe ale tym sie jeszcze nie martwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość extrajusta
ja wlasnie zaraz po swietach ide zalozyc koronki mialam zrobic metalowe ale beda porcelanowe bo wszedzie ludzie pisza ze potem dziasla sa sine a ja jak juz mam dac tyle kasy to chce miec znakomity efekt boje sie bo to ingerencja na cale zycie i to jeszcze przednie zeby ale co zrobic zeby byc pieknym trzeba zaryzykowac pozdrawiam wszystkie koronkarki mam nadzieje ze sa tez zadowolone osoby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce_koronki
extrajusta, no ja tez sie zdecydowalam na porcelanowe, moze moglabys pozniej wrzucic jakies fotki jak juz zrobisz?? I dlaczego bedziesz robic? Co ci sie nie podoba w Twoich zebach? ja ide na pilowanie 14 kwietnia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajtułapa
Witam. Czy może mi ktoś powiedzieć jak długo wytrzymują koronki porcelanowe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajtulapa dluzej wytrzymuja na podbudowie metalowej gdyz sa mocniejsze jesli sa faktycznie dobrze zrobione to nawet do 15 lat warunek odpowiednie utrzymanie czystosci i idealny stan dziasel jesli jednak maja byc na siekaczach czyli z przodu to proponuje wlokna szklane z ktorych wykonany zostanie wklad i najczesciej uzupelniane sa kompozytami pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elkon
witam! a ja mam dylemat na jaki most sie zdecydować, mam do wyboru: 1porcelanowy- najdroższy, 2kompozytowy i 3 z ivocronu najtańszy. Mo ze ktoś mi doradzi. Dentystka oczywiście poleca ten najdroższy porcelanowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mersi
Witam. Jestem w trakcie robienia koronek na 4 gornych zebach i po porostu jest to dla mnie koszmar Nie wiem czy to wina lekarza czy ja jestem przewrazliwiona. Ale mam pytanie czy mieliscie uszkodzone sasiednie zeby podczas pilowania? Bo moje kly sa strasznie naruszone Jak to w domu zobaczylam to ryczalam dwa dni! Nie wiem czy opieprzyc lekarza czy to jest jednak nieuniknione? Please pocieszcie mnie!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mersi a czy te kly byly wczesniej leczone ? bo jesli tak to mialy sie prawo obruszac wypelnienia ale jesli to byly zdrowe zeby to jaknajbardziej wina lekarza nie powinien nawet minimalnie naruszyc struktury zeba jesli on ci tlumaczy inaczej to widocznie boi sie odpowiedzialonosci jak najbardziej mozesz go skarzyc albo zaplacic mniej za korony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mersi
No to mnie zalamalas :((((( To byly zdrowiutkie nie naruszone kly :(((( Ide we wtorek do niego ciekawe co powie. A taki renomowany gabinet i wykwalifikowany stomatolog :/// Ide ryczec.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też byłam w renomowanym gabinecie - super dentysta i w ogóle. Zapłaciłam znacznie więcej niż piszecie. Niestety rozszczelniły mi się te koronki i zepsuły mi się korzenie opiłowanych zębów. Dentysta rozłożył ręce i stwierdził, że tak się \"zdarza\". Już dawno chodzę do innego dentysty. Teraz robię na to wszystko po trochu implanty. Chodzę regularnie na przegląd i w ogóle chyba na przeglądzie nie można tego wychwycić, bo ostatnio zrobiła mi się przetoka ropna pod mostem - \"bez ostrzeżenia\". I następny korzeń do wyrwania. Powinni chyba ostrzegać, że tak może być...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nata nie ostrzegaja bo to jest wina lekarza przetoka ropna robi sie z powoduzle przeleczonego zeba kanalowo i w momencie gdy sie zrobi stan zapalny a most nie zostanie usuniety wiadomo samo sie nie wyleczy przykro mi ze coraz wiecej stomatologow jest tylko lekarzami na papierku jesli chodzi natomiast o koronki to moja mama zakladala je 13 lat temu i teraz dopiero wymieniala na nowe bo sie starly i zrobily nieszczelne wiec wszystko da sie zrobic dobrze dla osob ktore zakladaja implanty to takze nie mozecie dac sie oszukac nie daj boze jesli by sie wam nie przyjal implant to nie jest wina organizmu no chyba ze ktos ma cukrzyce czy osteoporoze lub paradontoze ale najczestrzy odrzut implantow jest z powodow przegrzania przez lekarza taki implat na 90% nie zostanie zaadoptowany przez organizm pozdrawiam i trzymam za was kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaczenieccccc
witam! mam taki problem... nie mam korony dot. gornej czworki, zostal tylko korzen, który leczony byl kanalowo i jest na dziasle slad od tzw. przetoki. dodamze zab mnie nie boli - jednak dentysta odradzil mi wlozenia \"sztyftu\" w korzen i odbudowania na nim korony. Za to zaproponowal wyrwanie korzenia i zakrycie dziury koroną porcelanową. czy naprawde nie mozna jeszcze raz wypelnic kanałow i odbudowac zeba na tym pręcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zazsse44
ach te zeby ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hannahannah
...............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pyś83
Witam!!:) szukam dobrego stomatologa w Kielcach, który pomoże mi sie w końcu uśmiechnąc:) nie mam w górnej szczece 5 ząbków( 2 po lewej i 3 po prawej stronie) i 5 w dolnej szczece(podobnie jak u góry).Szukam kogoś kto jest dobry i jednocześnie nie "puści mi mnie z torbami" :):) napiszcie i podajcie przykaładowe ceny!!! Prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy ktos z Was ma doswiadczenia \"dentystyczne\" w Rzeszowie?? chodzi mi o namiary na dobrego stomatologa ? czy 500 pln za koronke porcelanowa to duzo czy malo???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musze powiedziec ze 500pln za koronke to jest teraz normalna cena tyle mniejwiecej stomatolodzy sobie zycza u mnie w zakladzie kosztuje 380 zl to jest chyba jedyny gabinet w lodzi gdzie sa takie ceny (oczywiscie + wklad to wynosi 520 zl ) niestety teraz takie sa ceny samam mam 2 koronki niestety bylam zmuszona sobie zrobic;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koroner
czesc! zamontowalem 2 korony rok temu za 1000pln sztuka.Obecnie czuje spory dyskomfort - uczucie ucisku w ich okolicy przez cały boży dzień,nieswiezy oddech (szczotkuje,nitkuje,płukam),ciagle poczucie obcego ciała w jamie ustnej.Zmian przy dziaslach nie zanotowano.Jest sposób zdiagnozowania czy cos sie dzieje pod koronkami? bo na rtg ni hu hu nie widac.Czy jest opcja nieinwazyjnego sprawdzenia co w koronie piszczy?Czy ingerencja wiąże sie z rozwaleniem korony?Czy korona możę być za ciasna?Bede wdzieczny za kazda odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×