Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
sloneczko1984

porcelanowe koronki na zeby...

Polecane posty

Gość dentysta
jak czytam te wypocziny to juz wiem kto glosowal w poprzednich wyborach..ludzie to ze ceny sa rozne to jest normalne,jeden dentysta przyjmuje w kanciapie 2 na2 na taborecie ,nie ma sterylizatorow i sprzetu a drugi ma unit za 80 tys,materialy za 2-3- tys do wypelnien i uwierzcie jak korona porcelanowa kosztuje 400 zl to dentysta ma z tego wielkie g...bo nie macie pojecia ile to wszystko kosztuje.np lampa do wybielana kosztuje 16 tys zl i jak sie ma zabieg wybielania za 1000 zl do tej maszyny...?tak to juz jest ze w wiekszosci nie wiecie o czym piszecie ,a najprosciej pojsc do lek i zapytac a nie pisac takie bzdury bo inni to czytaja i czasami nawet jakis stomatolog ..mona stracici ccec do wykonywania zawodu bo zwyczjnie nie zaslugujecie na to zeby wam cos dobrego zrobic w paszczach!do nauki!do ksiazek!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrobiłam sobie mosty, koronki, piłowanie zębów 5 lat temu. Trzy mosty wtedy kosztowały ok. 5 tys. Dentysta znany w mieście jako dobry fachowiec. Nikt nie uprzedził mnie, że może się to wszystko rozszczelniać... Najpierw złamał mi się jeden most i okazało się, ze korzeń w opiłowanym zębie się zepsuł - do usunięcia. Ostatnio to samo stało sie z drugim mostem - korzeń do usunięcia. Dentysta tylko rozłożył ręce i stwierdził, że tak bywa... NIE DAJCIE SOBIE TAK LEKKO PIŁOWAĆ ZDROWYCH ZĘBÓW!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ecinka-e
a jak czytam wypociny jak te od dentysty to mi sie noz w kieszeni otwiera! o co Ci do cholery chodzi,chyba zdajesz sobie sprawe ze uslugi stomatologiczne sa strasznie drogie dla przecietnego zjadacza chleba?a kwestia dtogich akcesoriow dentystycznych to inna sprawa......prosze tu nikogo nie obrazac!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olcia20
witam 2tyg temu mialam wypadek samochodowy w wyniku, którego jedynka wysunęla mi sie do przodu i zrobila sie sina od krwi,która sie doniej wylała a dwójka wczesniej(6lat) temu leczona kanalowo złamała sie jakos dziwnie ze trzeba ja usunac. poszłam do podobno najlepszego dentysty w moim miescie i powiedział ze zalozy mi korony porcelanowe na obu jedynkach z czego ta druga jedynka jest piekna i zdrowa wiec nie wiem czemu ja rusza i na dwojce tez jakas koronke zalozy. czy nie mozna nie ruszac tej zdrowej jedynki?ja to sie w ogole nie znam na takich rzeczach najlepiej to oczywiscie by bylo ze swoimi zabkami ale co sila wyzsza heh:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wampirek12345
Ja robie trzy koroneczki,dwie jedynki i jedna dwojka,kosz-bagatel 1650 ze wszystki....A wiec-szkliwo szklane wewnatrz kazdego zabka coby sie lepiej trzymal,szlifowanie, no i pircelanowe koroneczki.... Samo pilowanie..Boze zlituj!!! Cos koszmarnego,nie radze nikomu...potrojne znieczulenie nie pomoglo....wygladalam jak wampir!!!!Zakrwawiona.obolala.... Tymczasowe zabki na tydzien calkiem niezle....No i za tydzien po zabki...i po bolu!!!Ale swoje trzeba przezyc i wycierpiec!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia25
ludzie odpowiedzcie mi, mam dwa zęby potwornie popsute tzn, nie maja juz żadnych ścianek tylko jakby to powiedzieć samą podstawe, czy da sie do takich zebów wsadzić taki sztyft i załozyc koronkę ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jalil
heh dobrze wiedziec ze nie tylko ja mam fioła na punkcie swoich zębów...ja z kolei 8 lat chorowałam na bulimie efekt taki,że śnieżnobiałe zęby stały sie żółte i popsute. Założyłam aparat , kiedy go zakładałam miałam trochę zjechane jedynki i dwójki starte szkliwo itp. ale mój dentysta wyleczył mi ubytki, a ze szkliwem nic nie robił, bo stwierdził, że nie ma sensu pod aparat. Teraz wiem że był sens, bo szkliwo odchodzi mi płatami i mam ciemne plamy. A tu jeszcze minimum rok noszenia aparatu. ortodontka nic sobie z tego nie robi i o wszystko muszę ją prosić-bolą zęby, są wrażliwe jak cholera, ale dopiero, gdy sie upomniałam polakierowała mi i trochę pomogło. Już nie mogę w lustro patrzeć i nic nie moge zrobić bo ten aparat. Kasy tyle wydałam a itak wszystko nie tak, I tu jeszcze czytam, że nawet jak masz kase i cos zrobisz z zębami to może byc źle. Ludzie proszę piszcie chociaż,jak piszecie że coś Wam dobrze zrobiono, gdzie to zrobiliście!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nobody important
Hej. Mam problem; ) mam nadzieje, że ktoś z Was udzieli porady:) Mam jedną dwójkę wsuniętą do wewnątrz, efekt jest taki, ze wygląda to tak, jakbym nie miała zęba, co estetycznie jak mozna sie domyśleć nie wygląda, komfortowe też nie jest;) Nie chce nosić aparatu;) Na implant mnie nie stać;) Czy poza aparatem i implantem istnieje jakas inna możliwość? Jak uważacie..?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swittel5
witam zrobiłem sobie most koronki porcelanowe na tytanie.jedynki i dwójki górne,zęby byly zdrowe ale mialem miedzy nimi szpary,na dole brak jedynki,by efekt byl dobry postanowilem nałozyć koronki na dwie dwójki dolne.Hmm wyglad bylby ok.gdyby u nasady koronek nie bylo widać metalu,ponadto pani stomatolog zeszlifowala koronki że od strony wewnętrznej widać metal,teraz zaczał bolec mnie ząb pod koronka. mam wrażenie że dwie koronki sa zamałe (nazwalem to zamaly bócik)jezykiem wyczówam szczeilny między dziąsłem a koronką. Ciekaw jestem czy pani stomatolog odwalila lipe czy to tak ma być.za 7 koronek zaplacilem w grudniu 2007 5200 zl.czy moge mówić reklamacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia 20
witam juz kiedys pisalam ale wtedy nie mialam rozpoczetych prac na moich zabkach. no wiec dzis mialam szlifowane dwie jedynki nie bolalo NIC!!!! i wyrwana dwojke. nie wiem ale kazdy pisze ze zeby sa pilowane w trojkaciki a ja mam prostokaciki takie cienkie. jednym slowe wygladam koszmarnie boje sie spojrzec w lustro:( dopiero w pn ide po tymczasowe 3 zeby. zaplace za nie 600zl w sumie a poxniej jeszcze za kazda stala juz koronke 500zl. niezly wydatek mnie czeka:(((((oby efekt chociaz byl olsniewajacy heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kari18
witam wszystkich!moze ktos z was wie ile kosztuje poprawa zebow.Mam rowne biale ząbki tylko jest jeden problem są za male i nie raza snieznobialoscia a chce uzyska efekt usmiechu a\'la holywood;)prosze niech ktos odpisze jak wie cos na ten temat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolka77
Witam ja dziś zaczynam swoją przygodę z dentystą przede mną jeszcze długa droga :)dziś rwanie 8i7 a boje sie jak cholera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolka77
I już po ząbkach teraz tylko gojonko i wstawiamy wcale nie bolało nic a nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ostatnio robilam koronke na przebarwionego zeba, byl zdrowy ale nie estetyczny, koronka lumina art zalatwila temat, nie widac gdzie koronka a gdzie naturalne zeby, przekonalam sie ze nie warto oszczedzac na zdrowiu i urodzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela799
ile za koronkę na martwy zab nr 2 trafiłam dzis do gabinetu z czasów PrL u pani sensownie mowiła tylko zakład był brudny i o szczepienie przeciw żólaczce pytala mówiła e ząbka opiłuje i po tyg bedize korona o zastepczym ząbku nic nei wspomniała a czy ten zab tymczasowy zastepcvzy jest drogi,tak by nie chodzić z opiłowanym kłykciem...doradxcie prosze korona porcelanowa w mieście w woj łodzkim 350 zł drogo????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkaaas
hmm tanie u was te koronki ja pytalam o pelnoporcelanową to koszt jednej wynosi 1200 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marlena7777
Hej! Przebrnelam przez caly topic uffff ;) i o ile na poczatku bylam zdecydowana na zrobienie sobie koronek w celu zlikwidowania diastemii-szpar miedzy zabkami, tak teraz dociera do mnie nieodwracalnosc takiego kroku.... Czy ktos z was mial taki problem (w moim przypadku tylko gora, 6 zabkow 1-3) ze szparkami, a przy tym zabki zdrowe i biale, i zdecydowal sie na koronki/licowki/kompozyt???? I czy efekt byl zadowalajacy? Przyznaje ze nie mam ochoty na tak straszna ingerencje w zdrowe zabki, no ale tez jestem zdeterminowana zeby w koncu zapewnic sobie swobodny usmiech :) czy komus pomogl ten kompozyt w takiej sytuacji? dzieki z gory za wszelkie info bede zagladac regularnie i w razie braku odpowiedzi bombardowac ponownie!! :P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ecinka-e
kkkkkkaaassssssssss to ty masz strasznie drogie te koronki!!!!! u nas w Warszawie tez roznie ale pzrecietnie 700 zl oczywiscie jest duzo gabinetow gdzie mozna zaplacic o wiele wiele drozej ale przy tak duzej konkurencji i licznych zakladach mozna zrobic za przyzwoite ceny tylko trzba poszukac -efekt identyczny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ecinka-e
ja ci powie po swoich doswiadczeniach -nie mialam innej mozliwosci jak zrobienie koronki gdyz pekl mi zab przy dziasle,wiec ciesze sie ze mozna bvylo to zastapic koronkami i majac takowych dwie sztuki(wygladaja pieknie) juz kilka lat czuje sie je jako obce cialo i nidgy swiadomie bym sie nie zdecudowala na koronki tylko w celach estetycznych!!!!! z czasem dziasla wokol koronek staja sie wrazliwe ,odslaniaja sie ,zdarzaja sie stany zapalne......:( ,jedyne ewentualne madre posuniecie moim zdaniem w celach estetycznych to licowki.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ecinka-e
pisalam do Marleny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fatumek
Witam, mam spory problem z zebami, slaba kosc zaatakowana rozlegla pruchnica, kilka zebow martwych, 2 kolejne do zabicia a reszta do leczenia. Teraz zastanawiam sie, czy nie lepiej zrobic sobie korony. Mam 25 lat i troche boje sie tak bardzo ingerowac w slabe, ale wlasne zeby. Detysta mowi o leczeniu, ale nie jestem przekonany, poniewaz plomby swiatloutwardzalne trzymaja sie maksymalnie 2 lata. Czy ktos moglby mi doradzic jaka forme leczenia wybrac? Czy jest jakas inna forma zabezpieczenia zebow poza licowkami i koronami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkaaas
no cena taka bo to podobno pelnoporcelanowa na wkładzie ceramicznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ecinka-e
przewaznie tydzien ale moze byc krocej jesli znajdziesz gabinet gdzie maja pracownie protetyczna to bedzie z dnia na dzien i jak powiesz o wyjezdzie to tym bardziej zrobia na cito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ecinka-e
kkaaaaaasssssssss takie jak piszesz robi sie w wiekszosci czyli wypas a i tak jest taniej niz piszesz ,poszukaj lepiej tanszego gabinetu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolka77
witam wszystkich czy może mi ktos odpowiedzieć czy wstawienie dwóch zębów na most za 1100 zł za jednego to dużo bo w takim przypadku muszę zapłacić 4 razy 1100 bo po bokach będzie szlifował dwa na których będzie sie trzymał ten most i trochę mnie to martwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia 20
o matko to co to za dentysta taki drogi??:-/ ja mam most na jedynkach z porcelany za 500zl za jeden zab to u Ciebie jest ostro drogo. a jestem z Plocka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Marleny 7777 - NIE! sama sie przekonałam jaka to poważna ingerencja. Wszystko sie popsuło i teraz już nie mam zbytnio czym gryźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sNoOpFizZLe1
...nadszedl czas ze i ja postanowilem powalczyc z zabkami.Do tej pory mialem wyrwane z 3 zabki i dwa naprawione. pojutrze zmykam na wyrwanie ostatniego zabka 8ki i zeszlifowanie zabkow pod koronki a bedzie ich 5 z przodu i beda robione na zdrowych zabkach , na te tymczasowe sie nie zdecydowalem bo moim zdaniem szkoda nerwow i pieniazkow na taka zabawe i wole poczekac na te porcelanowe zaszywajac sie w domq hehe :P . Zobaczymy jak to bedzie bede Was informowal na biezaco , bedzie opisane jak jeszcze nigdy dotad : ) zapowiada sie ciekawa lektura dla zainteresowanych hehe ... pozdro600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość endżi **
...mam brzydkie jednki gorne i mysle sobie, czy moznaby je spilowac i zrobic koronki ?? Szkoda mi , bo są zdrowe, ale duże i troche zółte :( Co o tym sądzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×