Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Łodzianin

Praca w Mc Donalds

Polecane posty

Gość McD
Cześć ja pracuje w Mcdonald s prawda to ze trzeba mieć szybkie tempo ale nie prawda to ze na całym etacie się ma 650zł bo na mądra głowę to by było nie normalne praca jest ciężka ale nie raz też przyjemna zależy to od ludzi którzy tam pracują pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość McD
pierwszy dzień w pracy Mcd nie jest zły po prostu nerwy coś nowego :()

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Instruktor
witam, nie czytalem wszystkich komentarzy ale po paru pierwszych jestem zaskoczony. Praca w McDs nie jest taka zla jak sie wiekszosc rozpisuje. Na pełnym etacie wyciagam 1200 zł, godziny nocne to + 20% do stawki jaka sie posiada, na poczatek daja od razu 9,50 brutto / h. Pracuje tu 2 lata (nawet teraz jestem na przerwie w pracy i do was pisze). Przerwa fakt zaledwie 30 min, nie wazne czy masz 6h pracy czy 10. (ponizej 6h brak przerwy) ekwiwalent za pranie ciuchow i wlasne obuwie 0,50 gr. Awansuje sie calkiem szybko (ja po 1/2 roku) na instruktora, gorzej z managerem, musi byc wakat. W sezonie zimowym luz ale w lato trzeba zapier... i to konktetnie. Jezeli chodzi o atmostere w pracy i "krzyczacych, przeklinajacych pracownikow" managerow to nie zalezy od pracodawcy tylko od ludzi. Ja pracyje w Bialostockim Maku i nie narzekam na relacje z pracownikami pode mna jak i nade mna. Tak jak ktos juz napisal nie mozna sobie wybrac stanowiska, trzeba przejsc przez wszystkie gdyz makpracownik jest pracownikiem uniwersalnym i na kazdym stanowisku musi umiec sobie poradzic. Fajnym plusem jest pracownicza bonifikarta wydawana co 2 m-ce ze znizkami w kazdym maku, (wyglada jak dowod osobisty) ale znizki kiepskie bo ciagle i tak ceny podnosza. Faktem jest ze straty w postaci jedzenia laduja w koszu a nie sa dostepne dla pracownikow. Managerowie nie jedza jak im sie chce tylko im przysluguje dziennie jakas tam kanapka jak sa w pracy i pojda na przerwe. wiecej sie rozpisac nie moge bo przerwa mi sie konczy. Chetnie jeszcze sie odezwe jakbty ktos mial pytania prosze pisac. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do_paweł_instruktor
a pracujesz w mc korporacyjnym czy licencja? bo to też w sumie jest dość ważne ... 1200 na ręke przy pełnym etacie ze stanowiskiem wyżej, moim zdaniem mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eldo
Siema Mam pytanie dotyczące awansu na instruktora ? Chcecie się podzielić info. po jakim czasie awansowaliście ? Jak myślicie co miało wpływ na wasz awans ? W jaki sposób dowiedzieliście się , że będziecie instruktorami ? Przeczuwaliście coś wcześniej ? Z góry dzięki za info. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agggata0001
Awansowałam po 1,5 roku, może dla jednych to sporo czasu, ale jak na moją restauracje gdzie jest bardzo niski poziom rotacji, dość szybko :D Dowiedziałam się o tym na ocenie pracowniczej , która mamy co pół roku. Czy sie spodziewałam? Powiem, że tak ... Będąc głównie osoba serwisową nagle zaczęto mnie stawiać na stanowiskach takich jak Bin czy inicjator i żarciki typu " Ciekawe jak byś wygladała w szarym, Byłabys dobrym instruktorem".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fbgb
awans to i mozna dostac po miesiacu a jak ktoś liże dupe dla kieorwnika to i szybciej . Ale jak kierownik ocenia prace a nie to z kim chodzi na browary to pracuj dobrze staraj sie pokarz ze masz inicjatywe ze mozesz byc liderem to awansujesz jesli szukaja instruktora...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie było tak
pierwszy miesiąc ogólnie zapieprz że szok restauracja wysoko obrotowa licencja mało pracowników żeby ciąć koszty po 15 minutach na danym stanowisku trzeba było umieć wszystko bo jak nie to czasem taki zje****b że w pięty szło po miesiącu tak urokliwej pracy na konto wpłynęło 703 zł no to mówię tak dalej być nie może imprezki z instruktorami i menadżerami browarki itp. itd podlizywanie pierwsza klasa (ale w miedzy czasie się nie opieprzałem wszystkie testy na 100% praca pełną parą bez obijania) więc nie mówię że dostałem tylko za lizanie d**** ale na pewno przyspieszyło proces awansu po miesiącu byłem szary :P no ale po zwiększeniu obrotów czasu pracy i bardziej odpowiedzialnych zadaniach na moje konto wpłynęło 1027 zł szok!!!!!!!!!! o kurka to tak żyć nie będziemy po kolejnych 2 miesiącach byłem niebieski :P dodam że nie pracowałem wcale tak dawno temu - że moje zarobki takie niskie były po miesiącu dłłłłłłłłłłllugich godzin i nadgodzinach spędzonych w smrodzie frytury i całej tej restauracji zapieprzaniu za dwóch (to mi nie przeszkadzało) bardzo wielu dodatkowych obowiązkach i noszeniu niebieskiej koszulki na moje konto wpłynęło 1538 zł (ponad 200 godzin pracy w miesiącu) dałem im dwa miesiące i znalazłem coś innego bo za takie grosze się nie da pracować a dodam że moja pensja i tak była wysoka ja się kumpela dowiedziała ile mam to myślałem że wyjdzie z siebie bo ona wyciągała około 1300 może gdzie indziej jest lepiej ale u nas nie było a jak macie wybierać gdzie chcecie to radzę korporację nie licencję ale ogólnie są lepsze miejsca pracy ktoś napisał że jako instruktor 1200 - szczerze śmiech na sali chyba że dorabiacie tylko na wieczorne piwo w knajpie z kumplami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SauronaMiasto26
@u mnie było tak Jestem czerwony i w licencji w dobry miesiąc dostaję 1200+, więc nie rozumiem ostatniego zdania :) a pracuję w niskoobrotówce, co tak naprawdę nie ma żadnego znaczenia. O tych godzinach to też średnio mi się chce wierzyć, bo z doświadczenia wiem, że więcej niż pełny etat się nie da wyrobić w naszym mieście (co najwyżej możesz mieć godziny do odebrania), więc kolejny punkt, co do którego mam wątpliwości. I w tej kwestii mam takie same doświadczenia z korporacją, jak i licencją. Nadgodzinom mówią stanowcze nie. A co do korporacji to w 100% popieram, licencja opiera się na maksymalnym wykorzystaniu jednostki, czasy korporacji wspominam dużo lepiej, chociaż nie wiem jak to do końca wygląda teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziwne to co piszesz ' u mnie było tak' ja pracuję w licencji jestem instruktorem i wyciągam spokojnie 1600 na msc przy pełnym etacie więc nie wiem jakim cudem u Ciebie takie stawki i skąd możliwość 200h.. coś mi tu bajką zalatuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fsdsd
ja jestem czerwonym i mam 1400 zł a co do 200h to bez jaj nie ma opcji zeby mieć jakies nadgodziny w maku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość toreb
pracuję w mc już trzeci rok, obecnie na stanowisku mgr. stawki obecnie obowiązujące w korp: pracownik czerwony 1100-1300 instruktor 1200-1300 mgr 1400-2100 mgr personalny 1550 duże miasto wojewódzkie, kilkanaście maków wszystkie kwoty netto na pełnym etacie, bez nadgodzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jano
czy można mieć dredy w macu? mam zamiar zrobić.. ale czy mnie nie wywalą? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffw
Co wy piszecie ile kto ma... kto pracuje dłuzej to doskonale wie ze po roku czasu stawki nie sa dla każdego pracownika takie same... sa zróżnicowane jeśli ktoś się wybija ponad przeciętność będzie mieć więcej od kogoś kto bimba... a do do dredów raczej odpadaja....bo niby jak z nimi bys robił na kuchni już nie wspomne jak na serwisie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość toreb
dredy , o ile bedą spięte gumka, są dozwolone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na trasie wylotowej
a jak sytuacja ma się z romansem, ostatnio byłem na imprezie i była tam też dziewczyna, z którą pracuje razem, nie wiedzieliśmy, że mamy wspolnych znajkomych, i tak od słowa do słowa zaczelismy się całowac, delikatne pieszczoty a seksu nie było, bo powiedziała ze nie pozwala na to firma? ja tam pracuje dopiero miesiac, ona 2 lata, i nic o tym nie słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SauronaMiasto26
@na trasie wylotowej Bez przesady :) z pewnego punktu widzenia firma nie może Ci czegoś takiego zabronić. Sam znam kilka małżeństw i par, które albo pracowały, albo nadal pracują w McD. Jak dla mnie ten tekst, że firma nie pozwala brzmi absurdalnie śmiesznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafeterianki !
Napiłam cv w internecie, dostałam powiadomienie o rozmowie klasyfikacyjnej.. tak wiem, kokosów tam nie zarobie, ale praca na wakacje jak najbardziej dla mnie. Moje pytanie : co mam zabtac ze sobą na rozmowe? Jakich pytan moge sie spodziewac? Prosze wybaczyc ze nie szukam tych opdoiwedzi na forum, zalezy mi na czasie :) Pozdrawiam ciepło !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FSDGSFG
BEDA CIE PYTAC CZYM SIE INTERESUJESZ CZEMU MCDONALD'S CZY PLANUJESZ NAUKE ITD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafeterianki !
dziękuje, za odzwew, mam wziac ze soba cv? Ewentualnie swiadectwo ukonczenia szkoly ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja za 2 tyg zaczynam pracę managera dostałam sie z zewn rekrutacji ( nie było wewn bo kierowniczka chciała odswieżyć kadrę) miasto k. krakowa 60tys mieszk. stawka moim zdaniem niska 11.55brutto na miesiac ok 1500 bez nocek , kurcze jak czerwony wyciaga do 1300 to naprawde 1500 to minium na stan managera. ale cóż zobaczymy jak będzie a pracuje ktoś w mcd na tym stanowisku ? co nalezy do waszych obowiazków, jak wygladaja u was NOCKI da się wytrzymać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość menager2012
Hey, ja pracuję jako menager od 3 lat ale w restauracji w Warszawie i mam stawkę 17,30/h. Jak zaczynałam swoją menagerską kariere miałam 13,80. Jeśli chodzi o obowiązki to między innymi: kierowanie zmianą, wypełnianie dziennej karty bezpieczeństwa żywności, kontrola pracowników, sprzętu i standardów. wysyłanie pracowników na przerwy, rozliczanie kasetek. Praca jest przyjemna, ale to zależy jakiego masz kierownika i atmosferę w pracy. Jest wiele wymagań, którym musisz sprostać, walka o wyniki itp. Nocka? To najprzyjemniejsza praca. Zero ludzi, gości tylko inwentaryzacja, zamykanie dnia i utargu, drukowanie dokumentów i analiz. Czyli całą noc siedzisz przed komputerem a jeszcze dodatkowo Ci za to płacą 20% to każdej godziny. Pamiętaj, że po kursie Twoja stawka się podniesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do nocki to się nie zgodzę,bo u nas jest 24h więc drive hula całą noc również także menager nie siedzi sobie tylko w menelu i grzebie w papierach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość menago nie roby
Tak jak wyżej...układasz floor plan , rozliczasz kasjerów ,odpowiadasz na zmianie za cała restauracje i pracowników , puszczasz na przerwy , sprawdzasz czy wszystko na swoim miejscu , daty ważnosci , robisz zamówienia z HAVI jak za duzo ludzi a ruch maly to wymyslasz najgosza prace sugerujac ze pracownik nie musi tego robic moze isc do domu... na drugiej zmianie zliczasz utarg pakujesz w koperty opisujesz je wrzucasz do skarbca :) a na nocce... to zalezy ile pracowników... sa restauracje gdzie jest 1 menago i 1 nocnik - jak nazywa sie praocników nocki i wtedy nocki robi kuchnie / zmywak... a Ty liczysz sejf...idziesz liczyc magazyny ogolnie inwentarka wklepujesz potem jak sie zgadza w normaniew wklepujesz straty ile dane kasa zarobila w ciagu dnia... i potem robisz lobby ( sale ) i łazienki . opcja druga 1 menago 2 nocników to raczejnic nie robisz oprócz sowich rzeczy lub tylko zaplecze trzecia opcja drive 24 zapiepszasz jak dziwki wół :) musisz zrobic inwentarke stac na drvie lub klepach ''kanapki'' . I co jeszcze? 2x w tyg jest dostawa zewnętrzna z HAVI przyjeżdza na paletach daja Cu fakturę i sobie sprawdzasz czy wszystko jest policzysz to idziecie do creew room i podpisujesz papiery co 14 dni mycie combo ( od szejków i lodów ) rozbieranie go dokładne wyczyszczenie i później złożenie... tak dla Ciebie powiem ze jak skrecisz wszystko to nie zalewaj szejkiem odrazu i lodem... lepiej wlać wodę... jak pocieknie to przynajmniej strat nie bedzie duzych i poprawisz... a tak to zalezy od kierowika... czasami menago musi kuchnie otwierac robic tostyserwis itd . Praca nie jest zla... tylko jak pisza ludzie zalezy od kierownika moze byc fajnie i milo ale kierownik 3ma wzystko w reku a moze byc po chamsku i kierownik ktory wszystkich '' straszy '' .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to zajebbbiście tu gdzie bede pracowac jest drive 24h czyli chcecie mi powiedziec ze to ja bede obsługiwac go w nocy ? a kto zrobi za mnie papiery ? czyli czerwony zarabia do 1300 i nie ma nocek, ja dostane 1500 i zadup.czam w nocy na drive ? ---------------------------------------- co do stawek to widze ze jestem jeszcze dallleko za murzynami ktos miał 3 latat temu 13,80 na start a ja mam 11,55. ---------------------------------- chce jeszcze zapytac o egzamin, bo po pół roku bede go miała ( z racji tego ze nie pracowałam nigdy w mcd noja nauka wszystko musi trwac krócej niz innych menagów awansujacych wewnetrznie. jak wyglada ten egzanim ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do dollka
Myślę, że powinnaś jeszcze raz przemyśleć czy chcesz być managerem - z tego co piszesz można mieć obawy czy masz właściwe nastawienie, czy jesteś gotowa na ciężką pracę...a wynagrodzenie zależy też od regionu kraju w którym pracujesz...i jeśli myślisz, że praca managera=praca przy komputerze, w biurze, to już dzisiaj daj sobie spokój. w każdym razie życzę w pełni przemyślanej decyzji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffdfd do dollka
no a myślisz że kto ma go obsługiwać ?? jak bedzie np menago + 1nocnik ? kto bedzie sprzatac ? myslisz ze kierownik da na nocke 5 osob? moze gdyby to byla warszawa i duzy ruch ale w miejszym miejscie no łej heheh . Kiedy papiery? a co to kogo interesuje masz robic tak zebys sie wyrobila czasem bywa tak ze masz tygodniowke i mycie combo ( zawsze mozna dzien wczesniej umyc ) albo mycie combo i dostawa.... a miesieczna inwentarka liczysz wszystko łącznie z papierkami hehe co do zarobków wszędzie takie same oprócz warszawy i okolic min mińsk mazowiecki ma warszawskie ale siedlce normalne stawki... ja na poczatku po okresie próbnym dostalem 40 gr podwyżki do godziny dzis mam 3 zł wiecej po roku... i mam wiecej za h pracy niz inni bo nie boje sie pracowac.... :) no i popieram w mcDonald's nie siedzisz i nie pachnbiesz trzeba tez ostro napiepszac i nikogo to nie interesuje jak sie nie wyrobisz... to zostaniesz dłużej oczywiście za darmo... niech żyje korporacja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NO DOBRA JUZ DOBRA po co sie tak nerwować ---------- >ffdfd do dollka kazdy umie sie tylko chwlic ze jak to nie zapieprza w mcd ze nie boi sie pracy to pogratulowac tylko pewnie za 10 lat kazdy z was bedzie starał sie o rentę jak tak cięęężko pracujecie!!! pytanie - poco ?!!! ktoś was doceni - macie awans w kieszeni ?!!! przeciez to koporacja wyzyskiwaczy ------------------------------------------------------------------------------------- kazdemu pot po dupie leci ale zapierdziela bo trza !!!! pójdę zobaczę jak jest bo na forach się nie "leczy" jak stanowisko menago znów okaze sie praca na zmywaku to mnie juz tam nie zobaczą !!! na moje miejsce jest pewnie 100os chętnych, ale ja mam głupie szczescie i prace dostaje od pśtryklniecia palcem ! po raz zeby nie skłamac udało mi sie 4 x, ide na rozmowe i to mnie wybierają ! ---------------------------------------------------------- pozdr. -------------------------------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kardooiwa
dolllka masz racje, !!! nie dj sie zacharować, jesli masz ambicje a to okaze sie niewypałem szukaj innej. a pracujacy w maku niech dalej daja sie ......... jak sie nie ma wyboru, to sie lubi co sie mammamamamama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o co chodzi z tymi 0,50gr do kazdej godziny za pranie ? pranie czego i kto to pierze ???? a to 0,50 gr to brutto czy netto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×