Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość tarczycowa

TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!!

Polecane posty

gapulka, mam wrazenie ze moge miec cos podobnego mam niedoczynnosc, ostatnio na usg wskazane jest choroba hashimoto, pani doktor stwierdzila ze jeszce nie trzeb arobic antyciał, tylko dalej brac euthyrox?! czuje sie dobrze, włosy mi nie wypadaja, a przed braniem leku wyciagałam garsciami! ogolnie czuje sie dobrze pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiaaaaczek
JA tez bralam Euthyrox jak mialam 18 lat mialam brac go przez jakies 3 miesiace w koncu przedluzylo sie do ponad roku...Przestalam Mialam wole mlodziencze, czyli nie byla to ani nad ani niedoczynnosc...Kto go bierze niech pamieta o tym by go regularnie brac i nie przerwac Pani doktor mi powiedziala ze jesli zapomne wziasc jednej tabletki bede musiala leczyc sie od poczaku...:( moze tylko tak starszyla Nie wiem... Włosy w trakcie leczenia mi lecialy garsciami bylam strasznie senna jak wracalam ze szkoly to od razu kladlam sie spac Patofizjologia tarczycy powoduje tez duza nerwice z tego co zauwazylam... Teraz mam 21 lat od 2 lat nie interesowalam sie moja tarczyca 28 maja ide do endorynologa mam nadzieje ze badania beda dla mnie pozytywne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Gapulka
u kogo się leczysz?mozesz podac namiary na lekarkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam takie objawy: - uczucie zimna, lodowate dlonie i stopy -czesto dretwieja mi nogi do tego stopnia, że ich nie czuje -od minimum 2 miesiecy moja temp. ciala waha sie pomiedzy 35,2-35,5, a kiedys mialam normalna (36,6) -mam bardzo sucha skore, gdy nie stosuje balsamow to pojawiaja sie krostki -na ramionach i dekolcie pojawily mi sie krostki ktorych nigdy wczesniej nie mialam -czesto strasznie mnie boli głowa -trudno mam sie czegos nauczyć -mam straszny apetyt, ciagle moglabym cos jesc... i ciagle mam na cos ochote;/ -tyje :-( Powinnam isc do lekarza? Czesto do niej chodze i juz mi glupio;/ że znowu sobie jakas chorobe wymyslilam czy cos... no i mam 16 lat. Co o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i moja babcia miala jakies problemy z tarczycą. To moze byc dziedziczne? prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jak wy
spoxnastaka a jak z miesiączką? wizyta u lekarza na pewno nie zaszkodzi, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miesiaczki albo nie mam (zdarzaja sie odstepy okolo 50 dni), a ostatnio po 25 krwawienie;/ a juz sie cieszylam ze okres... a miesiaczkuje juz przeszlo 4 lata i kiedys wszystko bylo w miare w porzadku (23-29 dni)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gapulka
coz ja musze brac hormony do konca zycia. Zgadzam sie z moja poprzedniczka, ze trzeba stosowac regularne leczenie. Wiem , ze u dziewczyn z niedoczynnoscia okresy sa dlugie i bardzio bolesne , a u dziewczyn z nadczynnoscia wrecz przeciwnie. Odpowiadajac na pytanie gdzie sie lecze, moge podac namiary ale uprzedzam ze prywatne wizyty sa bardzo drogie. Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gapulka
do sponxnastki objawy , o ktorych piszesz wskazuja na niedoczynnosc tarczycy. Warto zrobic badania na Tsh i udac sie do endokrynologa. Jetse w okresie dojrzewania, a choroby tarczycy moga prowadzic do roznych uposledzen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a jeśli mam typowe objawy niedoczynności tarczycy czyli - zimne stopy i dłonie - zimno mi często i mam dreszcze nawet w upał - sucha skóa szczególnie niektóre partie twarzy np noc,czoło złu stan paznokci,wyschnięta śluzówka nosa,suche czerwone gardło - jednocześnie przez wiele lat miałam problemy z cerą trądzikowe i zaburzenia cyklu miesiączkowania - ospałość,mało energii ;/ teraz moje pytanie mam jeszcze obajwy które byłyby w sumie sprzeczne z powyższymi i się zastanawiam czy nie są ze sobą sprzeczne....bo często mam problemy mimo ogólnego poczucia że jest mi zimo i jestem ospała mam ataki potliwości, b dużo i szybko się pocę, szczególnie w stresujących sytuacjach,ale i bez niczego też, na tyle ze latem wstyd trochę nosić ubrania na których widać;/// i nie mam właściwie ochoty na sex...jakaś oziębłość;//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annanet
apropo Tarczycy.u mnie choroba rozwijała się podstępnie.śwoje złe samopooczucie usprawiedliwiłam niedawnym porodem, karmieniem piersia, i powrotem do pracy.KOleżanka kazała mi iść do lekarza i się zbadać.miałąm wszystkie symptomy nadczynności.Dostałam skierowanie na badanie krwi w celu określenia stężenie hormonów.wyszło ze mam nadczynność.dalej chodzę juz prywatnie bo bym umarła gdybym czekał na swoją kolej do np. lekarza endokrynologa.rejestrując się prywatnie muszę czekć miesiąc.zrobiłam w międzyczasie USG i wyszło , ze mam Hashimoto.czegoś tu jednak nie rozumiem.Dlaczego wobec tego ja Chudnę skoro objawem tej choroby jest min.tycie? biorę juz leki hamujące wydzielanie hormonów waga się utabilizowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gapulka
nie musisz miec wszytkich objawow, tzn nie musisz byc gruba chorujac na Hashimoto. Ja tez mam ta chorobe i jestem chuda jak patyk, waze ok 44 kg przy 162 cm. Poprostu tak to juz jest, nie musisz miec wszytkich ksiazkowych objawow. A to ze teraz masz z wynikow krwi nadczynnosc, to penie wina porodu i nie leczonej tarczycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna m
🌼Witajcie🌼 Właśnie dziś odebrałam wyniki badań TSH 1,05 (0,4 - 5,0) FT3 2,360 (2,02 - 4,43) Wyniki mieszczace się w normach,ale skąd te objawy? Wskazujące na niedoczynność, czy ktoś ma podobny problem? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gapulka
wazny jest tez wnik Ft4, czasem wyniki sa mieszczace sie w normie, ale nie koniecznie sa prawidlowe , i tak warto wybrac sie do lekarza. Moze potrzeba bedzie zrobic usg szyji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna m
FT4 tez robiłam wynik 1,340 (0,932 - 1,71),USG tarczycy - guzki i torbiele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gapulka
wlasnie dlatego mozesz miec takie objawy, bo skoro masz guzki i torbiele, to nie jest to normalne. Najlepiej wybrac sie do bardzo dobrego specjalisty, o jakich dzis ciezko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna m
Niestety masz racje,że o dobrych specjalistów jest bardzo trudno.Ja od ponad roku lecze się u endokrynologa i nie widze zbyt zadawalających efektow.Obecnie jestem bez leków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna m
Gapulka a Ty jak sobie radzisz?Masznadczynność czy niedoczynność?U mnie jest czasami ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gapulka
do annna m, moj opis choroby jest na tej stronie nieco wyzej, :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna m
Do Gapulka Po przeczytaniu doszlam do wniosku , że mamy ze sobą dużo wspolnego.Ja na początku miałam nadczynność(leczona Metizolem niestety jestem uczulona)Następnie endo stwierdzila niedoczynność i zleciła Letrox,niestety źle się czulam i lekarka kazała odstawić.Teraz zlecila mi Euthyrox ale ja boje się go przyjmowac,niebawem mam następną wizyte to zapadnie decyzja odnośnie leku.Moje wyniki mieszczą się w granicach normy ,ale są raz na granicy niskiej a raz wysokiej.Kazdy wynik mam inny,niestety na lekarza dobrego nie mogę trafić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna m
Moją chorobę też spowodował stres.Latem rowniez moja tarczyca siada,a ja funkcjonuje fatalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello! a co ja mam zrobić.trafiłam na lekarkę ?\"rzeżniczkę\". na tsh daje mi kiedy jej sie przypomni,ok,raz na kilka m-cy,mało tego niebada mnie,niewarzy,cały czas biore eutyrox 50,w tej samej dawce,w lewym płacie mam 10mm guzka,na biposję mi niekazała iśc bo za mały,ale ostatnio na usg powiekszył sie,lecz tylko o 1mm,i juz mam isc na biopsję,o co tu chodzi...a czym różni sie guzek 10 mmm od 11mm?????chyba niczym,oba wymiary kwalifikuja sie na biopsję,guzka wykryto mi ponad 3 lata temu,i zyje tak bez wiedzy jakie on ma pochodzenie,szukam cały czas innego lekarza,w olsztynie,jesli ktoś wie kto jest dobry,to prosze o namiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gapulka
do anna m wiec ja na dobrego lekarz atrafilam po 3 latach, mimo to moje wyniki skacza , bo mam teraz duzo problemow i stresu. W kazdym razie wiem, nauczylam si ejuz , ze z moja tarczyca to juz tak bedzie, dopoki nieunormuje mojego zycia w peien sposob. Hormony do konca zaycia, ale to nie jets tragedia, sa gorsze. Bardzo bym chcial z, zebym miala juz z tym spokoj i czasem nie mam sily z tym walczyc. Jetsem chuda jak patyk, wloanie dlatego jedna z pseuda endokrynologow, mnie metizolem potraktowakla. Nie spojrzala na wyniki usg, tylko na wynik TSH, a wtedy mialm nadczynnosc, boi nastapilo przedawkowanie laku. Bralam ten metizol 2 miesiace, myslalm , ze juz nie pociagne dlugo. Nie bylam w Polsce i nie milam jak sie zbadac. Po powrocie moje tsh wynosilo 85, ptrzy tym wyniku mialm juz problemy z miesniami tzw kostnienie miesni i problem z nadgarstkeim, nie pamietam jak to sie nazywa , ale bylo okropne. Nie wierze juz zadnemu innemu lekarzopwi poza moja wspaniala pania prof. Do renia 80 nie iwem jak to jest z guzkami, al emoze dlatego chce Ci zrobic biobsje, bo si epowiekszyl. Poza tym jesli nie ufasz swojemu lekarzowi, to poszukaj innego. Wiem tylko, ze jesli ma sie guzki to trzeba brac te hormony. Nie wiem nic wiecej na ten temat, ale w internecie jest bardzo duzo info na ten temat. Tylko musiz dlugo i wytrwale szukac. P.S sorki za literowki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna m
🌼Do Gapulka🌼 Mam do Ciebie wielką prośbę,jeśli możesz to podaj mi jakieś namiary na siebie,może numer gg,bardzo mi zależy na kontakcie z Tobą,moim zdaniem rada kogoś kto przechodzi to samo co ja jest wazniejsza od kiepskiego lekarza.Pazdrawiam❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gapulka
podaj mi swoj numer gg to sie odezwe , buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość YLI
Zaczyłam brać Euthyrox N50. I mam do was pytania czy po tym leku mozna zgrubnac? Maja one w sobie duza dawke hormonow... tzn ze sa tez to tabletki antykoncepcyjne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jak wy
do yli raczej nie powinnaś przytyć po tych tabletkach. może nawet się zdarzyć, że schudniesz po nich. i żeby było jasne- to nie są tabletki antykoncepcyjne!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdulaadula
Witam mam pytanie, czy jest któś tu kto miał usg tarczycy prawidłowe a tsh 4,59 i objawy typu:senność, zimno i stwierdzono niedoczynność a jednak sie wyleczył? Ja od 8 lat lecze nerice i moze to byc tez wywołane lekami, czy ktoś jest takim przypadkiem i brał leki wyrównał tsh i nie bierze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdulaadula
chyba nikogo nie ma a szkoda. jestem załamana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdulaadula
dr Q CZY MOGĘ PROSIC tWÓJ NR GG ALBO MEIL. CHCIAŁABYM DOWIEDZIEĆ SIĘ CZEGOS WIECEJ O OSOBACH KTÓRE SIE WYLECZYŁY Z TARCZYCY. TA WIADOMOŚĆ MNIE ZAŁAMAŁA NIE FUNKCJONUJE. JESTEM OSOBĄ KTÓRA WSZYSTKO BIERZE DO SIEBIE I BARDZO PRZEZYWA I TO MI PODCIEŁO SKRZYDŁA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×