Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość tarczycowa

TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!!

Polecane posty

Gość lemonnka
Witajcie! Przepraszam jeśli powtórzę pytanie ale stron w tym temacie jest ponad 95 ;)) Niedawno zdiagnozowano u mnie niedoczynność tarczycy - moje TSH wynosi 8,985, ANTY tpo OK za to ANTY-TG 352,9 (norma do 150 IU/ml) . Co znaczą te przeciwciała? Biorę Euthyrox N50 Powiedzcie czy przy tych lekach można pić kawę, piję sypaną staram się jedną na dzień a i tak usypiam;/ czy mozna się opalac? a jak z alkoholem (oczywiście nie w dużych ilościach ale tak okazjonalnie)?? Czy któraś z Was biorąc ten lek schudła czy może przytyła? Czy Was też boli głowa tak często?? Szyja mnie tez pokłuwa po bokach;/ Będe wdzięczna za odpowiedzi:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lemonnka
Witajcie! Przepraszam jeśli powtórzę pytanie ale stron w tym temacie jest ponad 90 ;)) Niedawno zdiagnozowano u mnie niedoczynność tarczycy - moje TSH wynosi 8,985, ANTY tpo OK za to ANTY-TG 352,9 (norma do 150 IU/ml) . Co znaczą te przeciwciała? Biorę Euthyrox N50 Powiedzcie czy przy tych lekach można pić kawę, piję sypaną staram się jedną na dzień a i tak usypiam;/ czy mozna się opalac? a jak z alkoholem (oczywiście nie w dużych ilościach ale tak okazjonalnie)?? Czy któraś z Was biorąc ten lek schudła czy może przytyła? Czy Was też boli głowa tak często?? Szyja mnie tez pokłuwa po bokach;/ Będe wdzięczna za odpowiedzi:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lemonnka
Witajcie! Przepraszam jeśli powtórzę pytanie ale stron w tym temacie jest ponad 90 ;)) Niedawno zdiagnozowano u mnie niedoczynność tarczycy - moje TSH wynosi 8,985, ANTY tpo OK za to ANTY-TG 352,9 (norma do 150 IU/ml) . Co znaczą te przeciwciała? Biorę Euthyrox N50 Powiedzcie czy przy tych lekach można pić kawę, piję sypaną staram się jedną na dzień a i tak usypiam;/ czy mozna się opalac? a jak z alkoholem (oczywiście nie w dużych ilościach ale tak okazjonalnie)?? Czy któraś z Was biorąc ten lek schudła czy może przytyła? Czy Was też boli głowa tak często?? Szyja mnie tez pokłuwa po bokach;/ Będe wdzięczna za odpowiedzi:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lemonnka
Witajcie! Przepraszam jeśli powtórzę pytanie ale stron w tym temacie jest ponad 90 ;)) Niedawno zdiagnozowano u mnie niedoczynność tarczycy - moje TSH wynosi 8,985, ANTY tpo OK za to ANTY-TG 352,9 (norma do 150 IU/ml) . Co znaczą te przeciwciała? Biorę Euthyrox N50 Powiedzcie czy przy tych lekach można pić kawę, piję sypaną staram się jedną na dzień a i tak usypiam;/ czy mozna się opalac? a jak z alkoholem (oczywiście nie w dużych ilościach ale tak okazjonalnie)?? Czy któraś z Was biorąc ten lek schudła czy może przytyła? Czy Was też boli głowa tak często?? Szyja mnie tez pokłuwa po bokach;/ Będe wdzięczna za odpowiedzi:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniczka300
Witajcie! Przepraszam jeśli powtórzę pytanie ale stron w tym temacie jest ponad 90 ;)) Niedawno zdiagnozowano u mnie niedoczynność tarczycy - moje TSH wynosi 8,985, ANTY tpo OK za to ANTY-TG 352,9 (norma do 150 IU/ml) . Co znaczą te przeciwciała? Biorę Euthyrox N50 Powiedzcie czy przy tych lekach można pić kawę, piję sypaną staram się jedną na dzień a i tak usypiam;/ czy mozna się opalac? a jak z alkoholem (oczywiście nie w dużych ilościach ale tak okazjonalnie)?? Czy któraś z Was biorąc ten lek schudła czy może przytyła? Czy Was też boli głowa tak często?? Szyja mnie tez pokłuwa po bokach;/ Będe wdzięczna za odpowiedzi:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lemonnka
Witajcie! Przepraszam jeśli powtórzę pytanie ale stron w tym temacie jest ponad 90 ;)) Niedawno zdiagnozowano u mnie niedoczynność tarczycy - moje TSH wynosi 8,985, ANTY tpo OK za to ANTY-TG 352,9 (norma do 150 IU/ml) . Co znaczą te przeciwciała? Biorę Euthyrox N50 Powiedzcie czy przy tych lekach można pić kawę, piję sypaną staram się jedną na dzień a i tak usypiam;/ czy mozna się opalac? a jak z alkoholem (oczywiście nie w dużych ilościach ale tak okazjonalnie)?? Czy któraś z Was biorąc ten lek schudła czy może przytyła? Czy Was też boli głowa tak często?? Szyja mnie tez pokłuwa po bokach;/ Będe wdzięczna za odpowiedzi:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska112
Czesc!! mnie wsyla lekarz na badanie tarczycy wystarczylo ze spojrzala ile waze a waze tylko 37kg i mam 153 cm wzrostu od dziecka mam zarowno wzrost jak i wage ponizej 3 centyli a teraz mam 22 lata waga ta mi sie utrzymuje od 4 lat jak na razie bez zmian ale szczupla jestem i mam niedobor wagi i wzrostu. Robilam kiedys badanie TSH i rok temu TSH wyszlo 1,5 czyli bez zmian jakie bylo takie jest czyli w normie ale tyle sie tego naczytalam o tej tarczycy ze az sie boje isc. Jestem mloda dziewczyna ale dla mnie to jakis koszmar!!! Dziewczyny czy ktoras tak miala czy jest juz ok???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc!! mnie wsyla lekarz na badanie tarczycy wystarczylo ze spojrzala ile waze a waze tylko 37kg i mam 153 cm wzrostu od dziecka mam zarowno wzrost jak i wage ponizej 3 centyli a teraz mam 22 lata waga ta mi sie utrzymuje od 4 lat jak na razie bez zmian ale szczupla jestem i mam niedobor wagi i wzrostu. Robilam kiedys badanie TSH i rok temu wyszlo 1,5 czyli bez zmian jakie bylo takie jest czyli w normie ale tyle sie tego naczytalam o tej tarczycy ze az sie boje isc. Jestem mloda dziewczyna ale dla mnie to jakis koszmar!!! Dziewczyny czy ktoras tak miala czy jest juz ok???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teresab
Mam nadczynność , zakwalifikowali mnie na leczenie radioaktywnym jodem. Czy ktoś już był tak leczony i co się działo po podaniu tabletki z jodem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 18Bartek
Witam. Pisałem tu kiedyś, podejzewano u mnie gruczolaka ale jednak okazalo sie ze MR opisywal ortopeda... i nie mialem gruczolaka. Biore teraz dawke 62.5 mikronów i ogolnie jest lepiej. Biore Eutyrox i doktor mowila ze mozna pić alkohol i zyc jak normalny czlowiek wiec praktycznie tylko branie tabelki rano i badania krwi co jakis czas do konca zycia... no ale lepsze to niz gruczolak przysadki i haschimoto. Mam 18 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domi 30
hej wszystkim! ja mam tarczyce (niedoczynnosc)juz od roku,aktualnie jestem w ciazy w 6 miesiacu i przed mialam juz unormowane tsh.Kiedy zaszlam w ciaze tsh skoczylo az do 60!!! potem bywalo roznie ale moja endo kazala mi brac SELEN dwa razy dziennie wiec przez ok.3 miesiace juz biore taka dawke (200mg) i teraz czytajac coraz wiecej na ten temat wystraszylam sie czy aby go nie przedawkowalam!!!??????????? Boje sie jaki to moglo miec wpyw na moje malenstwo!Pytalam o to moja endo ale powiedziala ze normalna kobieta w ciazy bierze 65 ale ze ja mam niedoczynnosc wiec to co innego.Mimo wszystko obawiam sie czy 200--to juz nie byla przesada???? Czy ktos cos moze wie na ten temat??? PROSZE NAPISZCIE!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domi 30
.....dodam tylko ze oprocz tego biore jeszcze euthyrox 100 no i witaminki dla kobiet w ciazy czyli FEminatal. prosze odpiszcie!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaaa________
domi, bardzo dobrze, że bierzesz ten selen. On obniża ilosc przeciwciał i dzięki temu szansa na to, że przejdą one na dzidzię jest mniejsza. Dawka 200 mikrogramów jest standardową dawką zalecaną osobom z hashimoto, również kobietom w ciązy. Nic się nie martw, nie przedawkujesz - maksymalna dzienna dawka jest wielokrotnie wyższa. Ale zwróć uwagę na rodzaj selenu, jaki łykasz. Są jego różne "odmiany" i nie chodzi tylko o przyswajalność, ale i o to, czy nie dokłada się on niepotrzebnie w organiźmie. W sieci znajdziesz info na ten temat, choćby na forum gazeta.pl. Jest tam spore forum o hashimoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DOMI nie jestem lekarzem jeno starym hashi ktora stara sie duzo czytac. Z tego co wiem maks. dawka dzienna jest duzo wiekasza jak napisala Ci martulkaaaa. Nie martw sie. Ta ilosc co bierzesz jest wg mnie b. bezpieczna tym bardziej ze w naszej szerokosci selenu w jedzeniu jest b. malo. Zycze \'szybkiego\' porodu i zdrowego potomka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ONA_29
Hej, ja też mam problemy z tarczycą, tzw. wole guzkowe. Już sama nie wiem co mam z tym robić. Wszyscy straszą mnie, że to się może uzłośliwić i takie tam. Gdzieś słyszałam o metodzi9e dr Viktora Żenni. Może ktoś z Was wie na ten temat coś więcej? Dzięki za odpowiedzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Odebrałam wyniki TSH i jestem przerażona - 48,87 mlU/l. myslę że mogę zapomnieć w najbliższym czasie o zajściu w ciążę. Czy ktos już walczył z taką niedoczynnością a poźniej cieszył się dzidziusiem. I jak długo trwa leczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziulka 75
maja010479 Ja miałam >75 TSH spadło w maju do 14,7 moja endo powiedziała że na jesień jak będzie tak ładnie spadać to mogę próbować .Rok temu maiłam poronienie wiec radze uregulować i jestem dobrej myśli.moje leczenie trwa od lutego więc jakieś pięć miesięcy. Teraz pokićkało mi się z prolaktyną wyciek z piersi i plamienia zamiast miesiączek nie wiem jak u Ciebie to wygląda.Lekarka na pewno będzie się pytać jak miesiączki.Hormony powiązane są z niedoczynnością.Bądz dobrej myśli.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od ponad miesiaca boli mnie po obu stronach szyja jakby czuje taki ucisk.Mam 20 latMoja mama choruje dlugo na tarczyce.Robie prywatnie badania . Moj wynik aktualny TSH to 3,243 a norma jest 4,000 pani w laboratorium powiedziala mi ze wynik jest w normie.Ale nie wiem czemu boli mnie szyja po obu stronach czy moze to ma zwiazek jakis z rosnacymi zebami madrosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żeby sprawdzić czy to
nie od tarczycy wystarczy zrobić USG tarczycy taki wynik, czyli tsh powyżej 3 może już świadczyć o chorobie, jeżeli masz objwy niedoczynności (prawidłowo tsh wynosi 1-2), warto też zbadać przeciwciała ja bym zrobiła badanie przeciwciał, USG i jeżeli czujesz, że to może być niedoczynność, lub jeżeli te badania wyjdą marnie, to poszłabym do endo a szyja może boleć po bokach z wielu powodów - węzły chłonne albo nawet tak "odległe" problemy jak choroby "kobiece" (np. macicy) mogą się tak objawiać, to może być też na tle nerwowym albo wynikać z problemów z kręgosłupem - jak okaże się, że to nie tarczyca, to idź do lekarza, niech zleci inne badania jak naciśniesz palcem na dziąsła nad przyszłymi ósemkami i w obu miejscach poczujesz ból (obie dolne się wyżynają), to być może to od rosnących zębów, ale jest to mało prawdopodobne pozdrawiam, Zuza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ehhhhhhhhhhh
znalzlam na necie jakie sa objawy nadczynosci tarczycy. ja mam takie: # zwiększona potliwość # nietolerancja gorąca # kołatania serca i tachykardia # duszność # uczucie osłabienia (często uczucie zmęczenia podczas chodzenia po schodach) # ogólna niechęć do wysiłków fizycznych i intelektualnych # wzmożony apetyt # drżenie rąk # nieregularne miesiączkowanie # bezsenność co o tym sadzicie? [u lekarza jeszcze z tym nie bylam]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuza_a_a_a_a
Moim zdaniem to nie wskazuje jednoznacznie na niedoczynność, powody mogą być też inne. Ale żeby to sprawdzić wystarczą proste badania, można je zrobić też prywatnie za niewielką kasę bez skierowania - TSH, przeciwciała, dla pewności jeszcze USG tarczycy. Zresztą TSH i USG tarczycy powinno się robić regularnie co kilka lat bez względu na to, czy ma się chorą tarczycę czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam podobne objawy i mam niedoczynnośc... chociaż głównie przy niedoczynności powinnam być znużona ,śpiąca ,apatyczna i uczucie zimna mi jest często gorąco ,takie uderzenia ciepła( na klimakterium jestem za młoda),jestem energiczna ,ale z chwilowymi spadkami energii mam nieregularne miesiączki przybieram na wadze mimo normalnego jedzenia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Będzie_OK
Ja mam pytanie czy mogę brać Metizol gdy mam podrażnioną trzustkę i czy ten Metizol wpływa na podrażnienie tego organu ? proszę o odpowiedź bo wizyta u endokrynologa jest dopiero po wakacjach ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Będzie_OK
Ja mam pytanie czy mogę brać Metizol gdy mam podrażnioną trzustkę i czy ten Metizol wpływa na podrażnienie tego organu ? proszę o odpowiedź bo wizyta u endokrynologa jest dopiero po wakacjach ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mam pytanie, dzis odebrałam wyniki: tsh mam 8,22 ft4 14,3 zero jakichkolwiek objawów "tarczycowych" czy wysokie tsh z góry oznacza niedoczynność? czy możliwe, że po prostu "taka moja uroda" to wysokie tsh? czuje sie dobrze... z gory dziekuje za odp!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mam pytanie: dzis odebrałam wyniki: tsh mam 8,22 ft4 14,3 zero jakichkolwiek objawów "tarczycowych" czy wysokie tsh z góry oznacza niedoczynność? czy możliwe, że po prostu "taka moja uroda" to wysokie tsh? czuje sie dobrze... z gory dziekuje za odp!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mam pytanie: dzis odebrałam wyniki: tsh mam 8,22 ft4 14,3 zero jakichkolwiek objawów "tarczycowych" czy wysokie tsh z góry oznacza niedoczynność? czy możliwe, że po prostu "taka moja uroda" to wysokie tsh? czuje sie dobrze... z gory dziekuje za odp!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mam pytanie: dzis odebrałam wyniki: tsh mam 8,22 ft4 14,3 zero jakichkolwiek objawów "tarczycowych" czy wysokie tsh z góry oznacza niedoczynność? czy możliwe, że po prostu "taka moja uroda" to wysokie tsh? czuje sie dobrze... z gory dziekuje za odp!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mam pytanie: dzis odebrałam wyniki: tsh mam 8,22 ft4 14,3 zero jakichkolwiek objawów "tarczycowych" czy wysokie tsh z góry oznacza niedoczynność? czy możliwe, że po prostu "taka moja uroda" to wysokie tsh? czuje sie dobrze... z gory dziekuje za odp!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×