Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość tarczycowa

TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!!

Polecane posty

Gość do martulkaaaaa
sorry,mam selen ale inenj firmy, pomyilam firmy, nie mam z solgaru, mam z walmarku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! wróciłam właśnieod mojego endo,mam podwyższoną dawkę (5 dni 75,2 dni -50 euthyroxu) ,na szczęscie progesteron spadł d granic przyzwoitości :)) A na temat selenu endo odpowiedziała mi ,że przy niedoczynności to standard że są braki w mikroelementach i powinno się je wszystkie co jakiś czas uzupełniac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaaa
do anonima nie będę sie kłócić na siłę, bo ani ja, ani Ty nie jesteśmy specjalistami w tej dziedzinie wiem tylko tyle, ile powiedzieli mi lekarze i ile przeczytałam na temat tej choroby leczyłam sie u paru świetnych lekarzy (i kilku fatalnych, których pominę), jednego za granicą i na punkcie wypadania włosów jestem przeczulona, bo to był główniy powód, dla jakiego poszłam do endokrynologa i dzięki temu mnie zdiagnozowano w ich opinii po wyrównaniu hormonów objawy niedoczynności mogą dawać zmainy w tarczycy, np. guzki albo torbiele, ale nie przeciwciała jako takie natomiast wahania poziomu przeciwciał wpływają bezpośrednio na poziom hormonów tarczycy i to może powodować wystąpienie objawów niedoczynności, takich jak wypadanie włosów - tym bardziej dobrze jest pozbyć się nadmiaru przeciwciał teraz, któremu lekarzowi uwierzymy? ;-) tak czy tak, warto sprawdzić różne możliwe przyczyny wypadania włosów, zamiast siedzieć, nic nie robić i płakać, bo lekarz powiedział, ze to od przeciwciał, których i tak jego zdaniem nie obniżymy podobno według najnowszych badań na wypadanie włosów duży wpływ ma witamina D, to temat wcześniej nie dyskutowany, a pacjenci nie wiedzieli, że mogą się badać w tym kierunku - jak będziecie miały okazję zagadnijcie o to lekarza, albo same zbadajcie poziom 25OHD (nie wszystkie laboratoria to robią, więc uwaga) - witamina D ma też ogromny wpływ na inne organy i układy, więc tak czy tak warto to zbadać. Nie mówiac już o tym, że przyswajanie wapnia bez witaminy d jest praktycznie niemożliwe, więc włosy mogą wypadać gdy wapnia mamy pod dostatkiem, ale mamy niedobory witaminy D. Wcześniej o witaminie D mówiło się w kontekście krzywicy u dzieci, teraz dostrzega się inne jej funkcje. a ilość przeciwciał można obniżyć, tylko znowu lekarze o tym nie informują - łatwiej im powiedzieć, ze tego się nie leczy i już selen z solgaru - wydawało mi się, że jest OK, chyba właśnie taki kupowałam ostatnio w Polsce, ale oczywiście mogłam coś palnąć, sprawdźcie przed zakupem, czy nie jest to selen na drożdżach selenowych. O ile dobrze pamiętam selen w formie l-selenometioniny czy selenitu sodu jest nie tylko skuteczniejszy w zbijaniu przeciwciał niż selen na drożdżach, ale też nie odkłada sie w organiźmie, jak ten drugi. Więc dla Hashimotek wskazany jest tylko ten nie na drożdżach i jeszcze o nieszczęsnych przeciwciałach - jeżeli ktoś zna angielski lub niemiecki proponuję poczytać o sposobach na ich obniżenie na zagranicznych stronach internetowych, bo w Polsce niewiele się o tym pisze i mówi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do martulkaaaaa
to jak to wytłumaczysz? ja trafilam do endokrynologa własnie ze wzgledu nadmiernego wypadania włosów, brwi i rzes.porobilam badania rozne i w kierunku tarczycy tez, i okazako sie ze tsh i hormony mialam i nadla mam ksiązkowe, a tylko anty-tpo podwyzszone . I tak jest juz od 2 lat ze wyniki sa dobre w dobrych normach, poza cialami anty-tpo.Nigdy nie mialam ani nadczynnosci ani niedoczynnosci, mam tylko caly czas podwyzszone anty-tpo .a włosy leca juz 2 lata.wiec jak wytłumaczysz to skoro hormony w normach, nie mam co regulowac, bo nie jestem w niedoczynnosci....a wsłoy wypadaja bardzo.I napewno jest to od tarczycy, bo leca z glowy ,brwi ,rzesy.wiec skoro hormony dobre, nie ma nadczynnosci, to pozostaja tylko anty-tpo podwyzszone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marvirra
to co poradzic jak ja tez mam tylko anty Tpo podwyzszone i wlosy i brwi i rzesy leca i nic na to nie pomaga ?? znacie jakies cudowne sposoby ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaaa
anonimie, nie widziałam Twoich wyników, więc nie wiem. Mój endo twierdzi, że zawsze znajdzie się jakaś przyczyna, trzeba tylko szukać, a przeciwciała moga tylko powodować nocne napady niepokoju, bo wtedy właśnie najsilniej atakują tarczycę. To może być też niedoczynność utajona - na to pomogą hormony. Bierzesz hormony w ogóle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do martulkaaaaa
pewnie ze biore hormony ze wzgledu na te włosy, a wyniki hormonow mam naprade dobre-2 bardzo dobrych lekarzy to stwierdziło.Wiec gdyby nie te włsoy to wogole nie brałabym ich. ale co z tego jak włosy i tak nadal wypadaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do martulkaaaaa
Piszesz ze ''a przeciwciała moga tylko powodować nocne napady niepokoju, bo wtedy właśnie najsilniej atakują tarczycę. To może być też niedoczynność utajona - na to pomogą hormony.'' a jak wygladaja te nozcne napady? bo nie wiem o co tu chodzi, nic takiego nie mam.w nocy spie jak zabita, i własnie ja czuje sie wieczorami i noca super. napisz mi dokładniej o co chodzi z ta niedoczynnoscia utajona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaaa
dokłądniej nie wiem :-) musisz sama poszukać generalnie chodzi o to, że wyniki hormonów są dobre, bo we krwi jest właściwa ilość hormonów, ale w komórkach ciała już nie, a tego badaniami się nie sprawdza a spowodowane jest to problemami z dostarczeniem hormonów do komórek, co może mieć różne przyczyny, jak na przykład brak równowagi kwasowo-zasadowej czyli tu powstaje problem jak hormony "dostarczyć" do komórek, co je blokuje itp. - jak pewnie się domyślasz, sprawa jest bardziej skomplikowana, wymaga bardziej holistycznego podejscia do choroby, co jak wiemy zwykle nie jest mocną stroną endokrynologów a ataki przeciwciał na tarczycę zdarzają się najsilniej podobno właśnie w środku nocy, koło 24 (zależnie od rytmu dobowego danej osoby), albo przeszkadzają w zasypianiu, albo nawet budzą ze snu nie ma jednego opisu, bo każdy reaguje inaczej, nie każdy też je ma zwykle to po prostu uczucie strachu, niepokoju, paniki poczucie, że jeżeli się nie wstanie, to coś się stanie, albo jeżeli się nie ruszysz czy otworzysz oczu, to coś się stanie nieracjonalny strach po prostu, ale trwa tylko chwilę najczęściej opisują je osoby, które mają znacznie podwyższony poziom przeciwciał, liczony w tysiącach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katrin.84
Ja zanim zaczęłam się leczyć na niedoczynność włosy wypadały mi garściami, później jak zaczęłam brać euthyrox nie było poprawy, a hormony były juz w normie, dopiero po 10latach leczenia nie mam żadnych objawów niedoczynności, ale to chyba wszystko dzięki ciąży. Po ciąży nie mam suchej skóry, włosy nie wypadają, tylko wieczorem już nie kontaktuje, ale poprostu kładę się wcześnie spać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziulka 75
Jejka wiecie co czytam to wszystko i głupieje.Ja byłam 9 kwietnia u mojej endo i powiedziała że wypadają mi włosy a ona na to że włosy wypadają przy nadczynności biote teraz euthyrox 75 i przestały wypadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marvirra
Dziewczyny powiedzcie czy sa jakies sposoby na zbicie przeciwcial orpcz selenu i ciazy ?? mam we wrzesniu slub i jak tak dalej pojdzie to nie bede miala ani brwi ani rzes ?? slyszalam ze niektorzy biora enkorton ?? czy on pomaga ?? bo ja wiem ze na przeciwciala nie ma lekarstwa tak kazdy lekarz mowi i nie chca tego encortonu zapisywac ale czytalam na innych forach ze zbija anty Tpo. Probowala ktoras z was ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annaaaa do marvirra
marvirra Ty przypadkiem nie jestes z Olsztyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marvirra
a jestem a cio ?:) znamy sie moze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annaaaa do marvirra
Nie, nie znamy, ale cos kojarzylkam ze jestes z Olsztyna, ja z pod Olsztyna,U kogo sie leczysz jesli mozna wiedziec? Ja zaczełam u dr Bandurskiej-Stankiewicz, a obecnie lecze sie u dr Bauknecht

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marvirra
ja u Hanny Ankowskiej. A Ty co masz? też przeciwciala ?? czy samo tsh ?? ja nie wiem co z tymi moimi przeciwciałami zrobic a od nic wypadaja mi wlosy, brwi i paznokcie :( slyszalam o tym enkortonie ale nikt nie chce go przepisywac. Endo mowie ze jak sie ma przeciwciala to sie ma i tyle ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marvirra
tez sie wybieralam do dr Bauknecht tylko co ona moze mi innego powiedziec ?? bo raczej enkortonu tez nie da :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annaaaa do marvirra
Ponoc te panie sa najlepsze w Olsztynie, zaczelam u Bandurskiej ale ze wzgledów finansowych zmienialm na dr Bauknecht, gdyz wizyty u dr Banddurskiej sa nie na moja kieszen.a dr. Bauknecht podobno nie jest gorsza od Bandurskiej.Ale wiesz, ja juz trace nadzieje, a ostatnio to juz masakra z tymi włosami, a juz i tak ich mi niewiele zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do annaaa marvirra
to Ty tez masz problem z wlosami ?? ale dali ci cs na nie ?? co ci powiedzieli?? jakie masz wyniki ?? tez masz problem z przeciwcialami ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annaaaa do marvirra
A robilas poziom ferrytyny? dziewczyny mi podpowiadaja abym zbadala ferrytyne, mimo ze zelazo mam dobre.W przyszlym tygodniu zrobie,chociaz ju zwatpiłam ze to ona moze miec takze wpływ na wypadanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do annaaa marvirra
ja juz wszystkoz robilam :) ferrytyne mam w normie :) badałam tez androstendion, kortyzol, dheas i testosteron zeby wykluczyc adrogenowe i PCOS i wszystko w normie :( lykam H-Pantoten na wloski, uzywam Placenty i radicalu w kapsułkach i nic nie pomaga :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annaaaa do marvirra
Ja takze mase badan zrobilam i wszytsko w normach,a co do androgenowego, to tez na poacztaku myslalam ze to androgenowe, no ale ponosc przy androgenowym nie wypadaja brwi, rzesy.Przy androgenowym wypadaja tylko z głowy.Ja juz przestalam brac jakies tabletki na włosy, nie uzywam juz zadnych wcierek bo to bez sensu, jesli to od tarczycy, a bralam od marca ubieglego roku , wiec ponad rok i zadnej poprawy!Watroba muzi odpoczac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annaaaa do marvirra
A ile włosow mniej więcej dziennie Ci wypada? i masz przesiwty? w ktorych miejscach na glowie najbardziej widac u Ciebie spustoszenie? Jesli chodzi o paznokcie to łamia mis ie, mimo ze nie sa cienkie, sa nawet dosc grube ale kruche .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do annaaa marvirra
u mnie na glowie to tak nie widac raczej przeswitow. ja mam krecone wlosy to to pomoga. nie wiem ile dziennie bo nie czesze wlosow wiec ciezko powiedziac a leca raczej rownomiernie z calej glowy. Tak przy myciu jak myce co 4 dni to ok. 150 mysle ze wypada. moze 200. ale mi tez brwi wypadaja i rzesy i to mnie starsznie martwi bo tam to malo wlosow jest i widac gdy leca :( a co ci twoj endokrynolog powiedzial i jakie leki dal ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annaaaa do marvirra
Przepisal euthyrox bo nic innego na to nie ma,z tym ze moze mi wycofa, bo tsh i hormony w normie.A lekarz powiedzial mi ze przykro jej jest niestety,i ze w hashi niektore jej pacjentki maja plackowate łysienie...........tego sie obawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do annaaa marvirra
niow alsnie ja tez mam euthyrox ale mi nie ywcofa bo mialam tsh 4,04 woec w gornej granicy teraz mam 1,24 wiec bede sobie to lykala. No wlasnie ci lekarze tacy sa ze nie chca nic dawac na te antyciala ale ten enkorton poodbno naparwde pomaga i zbija je. Ja tam musze go sobie jakos zalatwic wole niz byc lysa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co to jest
ten enkorton? i czy na recepte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marvirra
niestety to jest steryd wiec na recepte i dlatego lekarze nie chca go dawac ale czytalam na roznych forach ze naparwde zbija antyciala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co to jest
le[iej nie brac sterydow, na poczatek pomagaja ale pozniej efekt jest odwrotny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona7777
Witam! Ktoś może wie, czy we Wrocławiu podają w jakiejś klinice jod radioaktywny na tarczyce? Bardzo proszę o informację, a może jest tu ktoś, kto brał ten jod i może się wypowiedzieć na ten temat... chodzi mi o to, czy są jakieś skutki uboczne itd. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×