Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość tarczycowa

TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!!

Polecane posty

hej mam pytanie: dzis odebrałam wyniki: tsh mam 8,22 ft4 14,3 zero jakichkolwiek objawów "tarczycowych" czy wysokie tsh z góry oznacza niedoczynność? czy możliwe, że po prostu "taka moja uroda" to wysokie tsh? czuje sie dobrze... z gory dziekuje za odp!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odebrałam dziś wyniki tsh 2,65 przy normie do 5,5 czyli ok.,ale misiączki nadal nieregularne i tyję !!!!już 7kg przy aktywności fizycznej i ograniczeniu ilości jedzenia... lekarz twierdzi ,że to choroba postępująca i trzeba się z tym pogodzić...ale mi ię nie podoba takie podejście...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam pytanie. I będę ogromnie wdzięczny za odp. Czy można mieć coś nie tak z tarczycą, gdy wszystkie wyniki krwi TSH itd. wychodzą OK. Tzn. czy może wyjść coś na USG Tarczycy ( bo tego nie robiłem). Generalnie mam problemy ze zdrowiem i dużo wskazywało by że to może być tarczyca, ale wyniki z krwi są ok i się zastanawiam czy zrobić jeszcze USG tarczycy. Było by super jeśli ktoś by odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stull
Ja mam zawsze dobre wyniki, zawsze w normie TSH a od lat mam guzy na tarczycy ( na szczęście podobno niegroźne). Guzy wyszły tylko po USG, trzeba je zrobic żeby mieć pewnośc, ze tarczyca jest ok. Tylko tak można to sprawdzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odp.A pytanie czy można mieć nadczynność lub niedoczynność tarczycy i objawy z nimi związane jeśli wyniki krwi TSH itd były ok, a w USG by coś wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzkaaa______
może tak być żeby sprawdzić wszyskie możliwości, trzeba sprawdzić TSH, ft3 i ft4, przeciwciała tarczycowe i zrobić USG napisz, jakie masz wyniki - normy nie są dla każdeogo, dobry lekarz wychwyci nieprawidłowości, nawet jezeli na pierwszy rzut oka ich nie widać, chodzi między innymi o wzajemne proporcje ft3 i ft4 oraz o TSH, które mimo że w normie, to jednak przy charakterystycznych objawach niedoczynności nie powinno przekraczać 2,5, jeżeli jest wyższe i ktoś ma objawy, to oznacza najczęściej niedoczynność kwalifikującą do leczenia nietety na NFZ lekarze dają najczęściej tylko skierowanie na TSH, żeby zrobić sobie cały "zestaw" najlepiej iść do prywatnej przychodni, albo zapłacić za dodatkowe badania, jeżeli jest taka możliwość a jakie masz objawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robiłem już wszystkie możliwe badania na tarczyce TSH, ft3 ft4 itd. i wszystko było super w normie, bym musiał poszukać gdzieś te wyniki bo nie pamiętam już. U mnie główny problem to zupełnie inna sprawa to depresja i nerwica i nie mogę z tego wyjść biorąc już mnóstwo leków na depresje,ale nie jedna osoba już mi mówiła że mogę mieć coś z tarczycą. Ale wszystkie wyniki były zawsze ok bo już kilka razy robiłem badania krwi. Jedynie czego nie robiłem to właśnie USG. A moje objawy pasujące także do tarczycy to uczucie ciśnienia na wysokości szyji (ucisk w gardle lub przełyku, lekarze mówią ze to nerwowe ale sam już nie wiem) nadmierne wypadanie włosów. Ale najgorsza jest depresja, wiem że to nie forum od tego, ale już chwytam się wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazłem wyniki: TSH3 : 1,62 FT3: 3,35 FT4: 1,86 więc jak widać wszystko w normie, aż za bardzo. Więc pewnie nie potrzebnie tu zawracam głowę, ale warto zapytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lysoglowa
zrób sobie jeszcze przeciwciała.. przy chorobach psychicznych (depresja) mogą wypadać włosy.. nie wiem czy Cię to najbardziej niepokoi.. ja od pół roku walczę z wypadaniem, mam zapalenie tarczycy... na depresję też chorowałam.. jak bierzesz jakieś leki przeciwdepresyjne, włosy mogą wypadać też od nich, nie ma reguły, mnie akurat od leków nie wypadały.. nie wiem od czego masz tą depresję, może masz jakieś problemy (coś nie tak z osobowością, sorry że tak piszę), może warto udać się do jakiegoś dobrego psychologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lysoglowa
nie koniecznie wszystko w porządku; to, że wyniki są w normie nie oznacza "w porządku". Ja też miałam TSH w normie a wyszło, że mam zapalenie. Na moje oko masz trochę za niskie TSH a jak TSH spada to FT3 i FT4 rośnie, a Ty masz chyba w górnej granicy oba, możesz mieć początki nadczynności... ale to tylko "może".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za wszystkie odp. No właśnie w życiu wszystko mi się super układa nie ma powodów do takiego stanu. Dlatego szukam innego wytłumaczenia, bo już sam nie wiem. A włosy wcześniej wypadały niż zacząłęm brać jakieś leki. Jeszcze jednym z czynników takich charakterystycznych to spuchnięte oczy zwłaszcza rano, znaczy powieki. To w sumie nie wiem czy jest sens robić to USG tarczycy,a te wyniki krwi to około rok temu robiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lysoglowa
to ponów badania, zobaczysz czy się coś zmieniło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spuchniete powieki sa przy
zaburzonej pracy tarczycy, do tego zmeczenie, sennosc lub bezsennosc, depresja, niemiarowe bicie serca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ONA_29
Ponawiam pytanie! Czy słyszał ktoś o metodzie Viktora Żenni? Czytałam gdzieś w necie blog Doroty Stalińskiej (miała chorobę Graves'a Basedov'a i podobno ją wyleczył). Napiszcie coś proszę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa_27
Cześć, mam bardzo nietypowe wyniki, moj endokrynolog zalamal ręce, z innym umowilam się dopiero za tydzień- może ktoś z forumowiczów się zetknął z taką sytualcją: 1 badania z poczatku lipca: tsh- 1,94 (norma 0,40-4,00) Ft3 -7,13 (norma 1,80-4,20) Ft4 -0,88(norma 0,89-1,76) 2 badanie koniec lipca: tsh 1,91 ft3 6,01 ft4 0,88 (normy te same) no i 3 badanie z dzisiaj(6 sierpnia) tsh 1,74 ft3 5,82 ft4 0,81 anty TPO> 10(norma do 35) Jestem w 16 tygodniu ciąży, miałam 3 tygodnie temu nieprzyjemny wylew- tzw poronienie zagrazające- nic się dzidzi nie stało, ale przyczyna nieznana. Teraz mam lekką anemie, biorę żelazo i kwas foliowy. Endokrynolog mowi, ze z jednej strony mam niedoczynność, z drugiej nadczynność, z tsh zaś normę:) czuję się ogólnie dobrze, chociaż jestem nieco senna i mocno zaniepokojona. Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa_27
anty TPO poniżej 10, więc w normie, bo pomylilam znaczki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzka__________
specem od nadczynności może nie jestem, wiec może czegoś nie wiem, ale te wyniki nie wyglądają bardzo źle i zdecydowanie nie wskazują na nadczynność, ale na niedoczynność (w ciąży interpretuje się je trochę inaczej i normy laboratoryjne wiele nie pomogą) tsh w ciąży spada, stąd ciżko na podstawie tsh wnioskowac, z jaką chorobą mamy do czynienia i jak jest ona zaawansowana tsh nie jest w ciąży miarodajne, ale uznaje się, że powinno się mieścić w zakresie 0,5-1 - to najzdrowszy w ciąży poziom najwazniejsze jest tu ft4 i na ten wynik powinno się głównie patrzeć ft3 powstaje (w dużym uproszczeniu) z ft4 w organiźmie - u Ciebie więcej, bo jesteś w ciąży, stąd ten wynik - niestety jak prześledzisz swoje wyinki, wytwarza tego hormonu coraz mniej, co spowodowane jest najprawdopodobniej niedoborem ft4 wytwarzanego przez tarczycę moim zdaniem powinnaś dostać hormony - w najpopularniejszych tabletkach jest ten hormon, który bada się jako ft4, a tego Ci w tej chwili brakuje ft4 powinno być w ciąży blisko górnej granicy normy - i bardzo łatwo to uzyskać biorąc popularne hormony tarczycowe typu euthyrox czy letrox organizm sam sobie już wyreguluje ilość wytwarzanego ft3, więc jego poziomem nie musisz się martwić mam nadzieję, ze nie namieszałam :-) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koko666
z NADCZYNNOSCI tarczycy mam takie objawy: # zwiększona potliwość # nietolerancja gorąca # duszność # uczucie osłabienia (często uczucie zmęczenia podczas chodzenia po schodach) # ogólna niechęć do wysiłków fizycznych i intelektualnych # wzmożony apetyt # drżenie rąk # ciepła i wilgotna skóra # nieregularne miesiączkowanie # bezsenność jednak gdy ma sie nadczynnosc to objawem jest takze UTRATA MASY CIALA. a ja wlasnie szybko grubnę ;/ wiec co jest grane?? skoro szybko grubne a nie chudne to nie mam nadczynnosci tarczycy?? chociaz mam 10 innych objawow tego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam podobne objawy i mam niedoczynnośc... chociaż głównie przy niedoczynności powinnam być znużona ,śpiąca ,apatyczna i uczucie zimna mi jest często gorąco ,takie uderzenia ciepła( na klimakterium jestem za młoda),jestem energiczna ,ale z chwilowymi spadkami energii mam nieregularne miesiączki przybieram na wadze mimo normalnego jedzenia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gocha777
Witam wszystkich proszę o pomoc, od pól roku mam wyciek z jednej piersi tylko w danej fazie cyklu miesiączkowego , koloru zielonkawego nie podbarwionego krwią, wynik usg piersi dwa razy robiony jest ok i mammografia też, cykl miesiączkowy jest ktutszy o pare dni a w gardle czasami mam jakby węzełek który łykam i łykam, byłam na badaniach 1 fazy cyklu w szpitalu ale jeszcze nie mam wyników czy to moze być od tarczycy, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzkaaa____
to może być związane z prolaktyną, a to z kolei często jest związane z chorą tarczycą robilłaś badania prolaktyny i hormonów tarczycy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goch777
tak ale jeszcze nie mam wyników byłam w szpitalu na karowej na oddziale endokryn-ginek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Africca
Witam.Od ponad roku lecze sie na pooperacyjna niedoczynnosc tarczycy.Regularnie chodze do endo,ktora sukcesywnie zwieksza mi dawke hormonu.Nie czuje sie najlepiej,ale nie o tym chcialam... Mam pytanie-czy ktos z Was wie moze czy takim osobom jak ja nalezy sie pobyt w sanatorium?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andziulka 75
do goch777 Witam serdecznie ja też mam wyciek z piersi miałam robione badanie na prolaktyne po obciążeniu idę za 2 tygodnie do endo dam znać jak będę coś konkretnego wiedziała.Dowiadywałam się wcześniej i tak zdarza się przy niedoczynności tarczycy że wzrasta prolaktyna.Nie możemy się denerwować bo prolaktyna wzrasta od stresu.Jestem ciekaw jak u Ciebie z miesiączkami.Bo ja plamie przez jakieś 3 dni i koniec.Przyznam się że z niecierpliwością czekam na wizyte u endo.Pozdrawiam cieplutko i bądzmy dobrej myśli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gocha777
do Andziutka75 U mnie tez teraz z miesiączkami jest róznie, do lutego były normalne 5 dniowe , w lutym zrobiłam sobie wypalanke nadżerki i zaczeło sie , przed miesiączką ze dwa dni moze trzy roznie - brzydko plamię potem pojawia sie miesiaczka ta właściwa na 4 dni , ja juz sama nie wiem moze zabieg ten był zle wykonany cytologie miałam robiona w pazdzierniku wyszła II gr. bez zadnych komurek nowotworowych nie wiem co myśleć, boje sie, ja tez gorąco pozdrawiam gocha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soniak4444
Witam. Czy ktoś miał może interpretację yiniku o treści: grupy typowych tyreocytów, przemawiają za zmianą o charakterze łagodnym typu: adenomatoid nodule. Bardzo się denerwuję, czekam na wizytę u endokryn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzkaaaa___________
chodzi o to, że zmiana jest niegroźna, składa się z typowych komórek tarczycy badanie nie wskazuje też na zapalenie tarczycy, więc wszystko jest OK jeżeli guzek nie jest bardzo duży, to nic się z nim nie robi, a po leczeniu hormonalnym (jeżeli u Ciebie są wskazania) może się zmniejszyć czy zniknąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia_82
Witam wszystkich, czy możecie polecić dobrego endokrynologa. Mieszkam w okolicach Krakowa. Oczywiście chodzi mi o prywatną praktykę. Część wyników badań tarczycy mam w normie ( TSH 1,06, FT3 4,97, FT4 10,79). Przeciwciała anty TPO wyszły mi 52,58 IU/ml (norma do 5,61). Dodatkowo przeciwciała ANA 1 i Ana 2 dodatnie. Miałam podejrzenie miastenii, badanie z krwi wyszło dodatnio ( ARAB 2,4 nmol/l), ale wszytkie pozostałe badania, czyli tomografia śródpiersia wykluczyła grasiczaka, EMG ujemne, próba z tensilonem ujemna. Prowadząca mnie pani doktor poleciła konsultację u endokrynologa. Do 18 roku życia brałam euthyrox 50 lub 100 oraz jodid, ponieważ miałam objawy niedoczynności tarczycy. Później się wszystko unormowało i niebyło konieczności dalszego leczenia farmakologicznego. Bardzo proszę o pomoc w znalezieniu dobrego specjalisty. Z góry bardzo dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Badanko
Witam mam pytanie czy ktoś z obecnych tutaj na forum łyka / łykał taki lek na tarczycę Thyrosan ? chciałbym wiedzieć jak on działał i jakie były skutki uboczne brania tego leku ? :) jeszcze jedno czy ten lek podrażnia np wątrobę czy muszę brać osłonowy na wątrobę bo wiem że witaminę B do Thyrosanu trzeba brać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama73
mam guza w tarczycy 2.5 cm czekam na wynik biopsji moze ktos mial podobny problem i wie co mnie dalej czeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×