Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość tarczycowa

TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!!

Polecane posty

Gość dagadiga
tak, wszystko jest możliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dagadiga
nie znam sie na normach ft3 i ft4 wiec nie wiem czy masz je w normie. pierwszy wynik tsh mozna powiedzieć że jest w normie. a drugi wskazuje na nadczynnośc. a może brakuje ci witamin albo masz bardzo zakwaszony organizm. Ja na odkwaszanie piłam proszek Alkala-n. Są tam paski na które sie sika i sprawdza czy jest organizm zakwaszony (tak orientacyjnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beata09081987
robiłam sobie wyniki na mg, elektrolity, ferrytynę i wszystko w normach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dagadiga
twoje objawy pasują do nadczynności tarczycy i twój ostatni wynik tsh też o tym mówi w dodatku jesteś po porodzie równie dobrze może to być coś innego nie koniecznie tarczyca ale żeby wyeliminować tarczyce musisz isc do dobrego endokrynologa. równie dobrze możesz być przemęczona albo możesz być jakimś długotrwałym stresie i stąd te objawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do dagadiga
co ty za bzdury dziewczynie wciskasz?????????? jej drugi wynik tsh wcale nie wskazuje na nadczynnosc!!! jest w , a beata ma 0.normie, chyba slepa jestes!!! ja mam 0.450 i jest tez dobry a Beata ma 0.848 wiec wynik tsh ma super! Jak sie nie znasz to nie wprowadzaj kogos w bład!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do gościa wyżej
przecież nie napisała ża MA niedoczynność tylko że może mieć NAUCZ SIE CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM FRAJERZE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boomer do Beata
Podasz wynik ferrytyny z normami? Moim zdaniem możesz mieć poporodowe zapalenie tarczycy. Masz objawy złej pracy tarczycy i do tego czujesz ucisk w szyi. Przed lekarzem może zrób tak: USG u dobrego specjalisty (80-100 zł) przeciwciała antyTPO i antyTG (razem ok. 70 zł) i z tymi wynikami pośmigaj do endo. Szkoda, żebyś nie mogła nacieszyć się potomkiem. Koniecznie odwiedź http://tinyurl.com/hashimoto-forum i tam podaj swoje wyniki. Otrzymasz tam cenne rady i wsparcie. Powodzenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basedowiczka
witam czy ktoś z tu obecnych miał problemy z oczami tj wytrzeszcz lub jakieś nacieki w wyniku tarczycy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beata09081987
mój wynik ferrytyny 12,50 (10-291)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boomer do Beata
No, wynik ferrytyny zdecydowanie wskazuje na anemię! Stąd te zawroty głowy i osłabienie. Ja przy takim wyniku nie miałam siły wstać z łóżka. Utrata wagi pewnie od zapalenia tarczycy, gdzie mogą być objawy nadczynności i niedoczynności. Po raz kolejny polecę Ci forum: http://tinyurl.com/hashimoto-forum Gdzie poczytasz więcej o ferrytynie i znajdziesz historie podobne to Twojej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beata09081987
wydaje mi sie jeszcze ze ta utrata wagi spowodowana jest tez i słabym apetytem.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beata09081987
a czy przyspieszone bicie serca to może byc przez tą ferrytyne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beata09081987
duzo sie zgadza z moimi objawami, mam nadzieje ze problemów z tarczyca unikne i że to tylko te żelazo......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boomer do Beata
Jeśli masz poporodowe zapalenie tarczycy to są dwa wyjścia 1) przejdzie Ci po jakimś czasie 2) zostanie Ci do końca życia Mam nadzieję, że będzie to 1) I tak, przyspieszone bicie serca może być od anemii. Żeby podnieść tak niską ferrytynę potrzebujesz żelaza na receptę, koniecznie. Zwykłymi witaminkami niewiele da się zrobić. Te badanie są konieczne, napiszę jeszcze raz: USG u dobrego specjalisty (80-100 zł) przeciwciała antyTPO i antyTG (razem ok. 70 zł) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beata09081987
hej byłam na usg tarczycy, radiolog mi powiedział ze wszystko jest ok......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beata09081987
jak sie odczuwa palpitacje serca?? czy to takie uczucie pulsowania w środku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beata09081987
pulsowania w środku i na całym ciele??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Beata09081987
a czy ten spec od usg był dobry? jeden zrobił mi usg nerek i powiedział że wszystko jest dobrze, poszłam do innego i stwierdził że mam mały kamień w nerce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Beata09081987
u mnie kołatanie serca wygladało tak że cały czas czułam bicie serca, jakbym była po jakimś ostrym wysiłku fizycznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, mam pytanie. Czy jeśli ktoś cierpi na problemy związane z tarczycą, powinien mieszkać nad morzem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PYTANIE: czy u osób z niedoczynnością/nadczynnością tarczycy wskazane jest mieszkanie nad morzem (jod)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Kajtuś
ludzie którzy mieszkają nad morzem też chorują na tarczycę i co z tego powodu mają sie wyprowadzić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zrozumiałyśmy się. Nad morzem są sanatoria, świeże powietrze. Ja pytam czy powinni w sensie, że byłoby to dla nich dobre.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zrozumiałyśmy się. Nad morzem są sanatoria, świeże powietrze. Ja pytam czy powinni w sensie, że byłoby to dla nich dobre.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zrozumiałaś mnie, pytam czy to może sprzyjać leczeniu? Oczywistym jest dla największego tłuka, że nadmorskie powietrze nie szkodzi chorym na tarczycę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Kajtuś
przy nadczynnosci tak przy niedoczynnosci nie ale samym pobytem nad morzem nie wyleczysz tarczycy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beata09081987
hej, mam jeszcze pytanie..... przy przy braku tej ferrytyny to ja moge sie czuc raz lepiej raz gorzej?? bo sa momenty że jest ok, a mam momenty że mnie takie słabości nachodzą i w głowie robi mi sie jakoś tak dziwnie, jakby mi ciarki przechodziły i pulsuje mi wszystko we mnie...... dodam, ze ok miesiąc temu robiłam morfologie i była ok, żelazo miałam 29(50-150), niedawno żelazo miałam już 54....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do kajtuś, dzięki za odpowiedź. Nie mam jeszcze pewności czy jestem chora, wkrótce wybieram się na badania, a za miesiąc przeprowadzma nad morze (dlatego chciałam wiedzieć). Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilcia1
mam pytanie.czy jak ktoś ma podwyższone anty tpo-blisko 100, a pozostałe wyniki tj tsh i hormony tarczycy w normie, to będzie jakoś leczony???? jak???? dodam,że mam wszystkie objawy niedoczynności, czy hashimoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×