Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość tarczycowa

TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!!

Polecane posty

Gość ewabluszcz
Wiecie, że w jednym ze sklepów można dostać Jod aktywny w tabletkach za darmo lub kupić bardzo tanio? Z tego co widziałam to mają promocję z uwagi na termin przydatności do spożycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewabluszcz
Wiecie, że w jednym ze sklepów można dostać Jod aktywny w tabletkach za darmo lub kupić bardzo tanio? Z tego co widziałam to mają promocję z uwagi na termin przydatności do spożycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewabluszcz
Wiecie, że w jednym ze sklepów można dostać Jod aktywny w tabletkach za darmo lub kupić bardzo tanio? Z tego co widziałam to mają promocję z uwagi na termin przydatności do spożycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewabluszcz
Wiecie, że w jednym ze sklepów można dostać Jod aktywny w tabletkach za darmo lub kupić bardzo tanio? Z tego co widziałam to mają promocję z uwagi na termin przydatności do spożycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinamilon
Wiecie że w jednym ze sklepów mozna otrzymać za darmo jod aktywny lub kupić go bardzo tanio? Z tego co widziałam to związane to jest z terminem przydatności do spożycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinamilon
Wiecie że w jednym ze sklepów mozna otrzymać za darmo jod aktywny lub kupić go bardzo tanio? Z tego co widziałam to związane to jest z terminem przydatności do spożycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinamilon
Wiecie że w jednym ze sklepów mozna otrzymać za darmo jod aktywny lub kupić go bardzo tanio? Z tego co widziałam to związane to jest z terminem przydatności do spożycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwina2011
Hej:) byłam u endokrynologa i dostałam skierowanie na tsh i tf4 i tf3 i jeszcze na usg tarczycy ( mój pierwszy wynik TSH to 0,08- nadczynność tarczycy), powiedzialam mu o swoich bólach, bezsenności, bólach żołądka, przygnębieniu, niechęci do wszystkiego i powiedział ze muszę przestać się wszystkim denerwować , przestać myśleć że tu mnie boli, że jak zjem cokolwiek to będzie mnie znowu mdliło czyli muszę jeszcze uspokoić nerwy a powinno być lepiej..... zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również leczę się na nadczynność tarczycy a dokładnie na chorobę basedowa. Moje leczenie trwa już rok rok i 3 miesiące, więcjuż jestem prawie na finiszu. Nurtują mnie jednak te przeciwciała TRAB,a dokładniej czy ich ilość nie wpływa na ewentualny nawrót choroby po zaprzestaniu przyjmowania leków. Ja na początku choroby miałam ich 14 przy normie do 1. Dodam również że chciałabym zajść w ciąże ale moja endokrynolog mi zabrania, a ginekolog twierdzi że nie ma przeciwskazań, więc już zgłupaiałam. Napiszcie dziewczyny jak to u was jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasti21
witam ,1,09,2011 mialam operacje usuniecia lewego plata tarczycy operacje przeszlam super rekowalenscenja tez ale mam inny problem.po operacji dostalam okres i w pazdzierniku tez a od 13 pazdziernika po zakonczeniu juz nie ? niewiem co mam myslec biore euthyrox75 i niewiem czy przez te tabletki zatrzymalami sie miesiaczka a niemam jej juz od 13,10,2011 robilam testy ciazowe ale nic a dalej niemam okresu czy ktos mial takie same objawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okres może wariować przy zaburzeniach hormonalnych. Zbadaj sobie przynajmniej TSH, żeby zobaczyć, czy nie wpadłaś w niedoczynność. Od Euthyroxu okres się nie zatrzymuje, raczej od zbyt małej dawki Euthyroxu. Kiedy masz wizytę u endo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasti21
no bylam u endo w grudniu i powiedziala mi ze mam sie przyzwyczaic bo tak bede miec a badania mialam robione i cos mowila ze mam tsh4 bardzo wysokie.a euthyrox75 biore a bralam z poczatku 50.wiec niewiem co teraz poszlam do ginekologa i zalecil mi badanie krwi. powiem ze jestem juz zalamana niby operacja miala mi dac lepsze samopoczucie a zaczynaja sie problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spokojnie :) rób zlecane badania i poczekaj cierpliwie. Trochę czasu minie, zanim poziom hormonów po Euthyroxie się unormuje. Ważne są regularne badania i wizyty, żeby dobrać odpowiednią dawkę. Ja też nie miałam okresu przez kilka miesięcy, ale po unormowaniu hormonów wrócił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasti21
witam i coz bylam u ginekologa dzis i dostalam tabletki na wywolanie miesiaczki po dlugiej rozmowie bede chyba musiala zmienic lekarza jeszcze czas pokaze.pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraN
Cześć. Mam do Was pytanie, czy tarczyca mogła się powiększyć w ciągu jednej nocy? Nic nie wiem o nadczynności a nie mam kiedy przeczytać całego wątku :( Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraN
Dodam że do lekarza mogę iść dopiero za kilka dni :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela871
powiedzcie mi blagam co oznaczaja te wyniki co mi jest ?mam takie wyniki ;TSH 3. 487 norma od 0,25 -4.0 FT3 4.54 norma; od 3.5 do 6.5 FT4 17.88 normy od 11.5 do 22.7 przecwciala Anty TG 25.9 norma od 0 do 60 a przeciwciala AntyTPO Asa najgorsze bo mam ich az 4119 a norma jest od 0 do 60. ... prosze o odp dodam ze mam nadpotliwosc i uczucie zmeczenia, czesto bezsennosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do angela871
Twoje wyniki wskazują na niedoczynność i Hashimoto (zapalenie tarczycy). Idź do dobrego endokrynologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calinka mała
Czesc dziewczynki. Ja pisalam tu jakis czas temu. Bylam w koncu u endo, pokazalam stare wyniki i kazal barac euthyroxu 50 za trzy mce badania wszystkie.. Sluchajcie, a czy tarczyca moze bolec??bo mnie pobolewa, dusi mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calinka mała
Tarczyca moze bolec sluchajcie?? A jesli tak, to o czym moze swiadczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gloria93474365
U mnie stwierdzono niedoczynność. Ale jakoś nie zauważyłam, żeby coś się zmieniło w moim wyglądzie i organizmie w przed leczeniem, jak i w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasti21
hey dziewczyny ostatnio pisalam ze niemiesiaczkuje podobno przy tarczycy to normalka tak bynajmniej mi powiedzial ginekolog wiec dostalam luteine 50mg bralam 5dni 2*1 tabl. i przyszla nareszczcie po 4 miesiacach od operacji.wiec jak ktos ma takie same problemy nie zalamywac sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasti21
hey dziewczyny ostatnio pisalam ze niemiesiaczkuje podobno przy tarczycy to normalka tak bynajmniej mi powiedzial ginekolog wiec dostalam luteine 50mg bralam 5dni 2*1 tabl. i przyszla nareszczcie po 4 miesiacach od operacji.wiec jak ktos ma takie same problemy nie zalamywac sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grytka
Hej chciałam zapytać o badania ft3i ft4 czy można je zrobić na fundusz zdrowia czy tylko odpłatnie.Mam niedoczynnośc tarczycy tak stwierdził lekarz rodzinny po badaniu tsh 5,45 (norma 4,2) musze zrobic te dwa wskaźniki i usg tarczycy i iść do endokrynologa tyle tylko że już wiem że na nfz nie mam szansy się dostać więc muszę iść prywatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasti21
hey ja za badania tsh3 tsh4 placilam ok 30zl ale za usg to nieplacialm bo dostalam od lekarza rodzinnego skierowanie wiec w przychodni nic nie placilam .jesli dostaniesz tez skierowanie na biopsje to niestety tez bedziesz musiala zaplacic ja placilam za 4 naklocia 240zl.ale nalepiej zapytaj sie swojego lekarza o skierowanie a pozniej o termin w swojej przychodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwina2011
Hej pisałam 19.01 , ze ide na usg i badania TSH, TF3, TF4 i wiecie co wyszło TSH na poziomie 0,083 a jeszcze 2 tyg. temu było na poziomie 0,086 te pozostałe wyniki w normie i usg tarczycy prawdłowe - i jestem załamana - nie dostalam zadnych lekow bo moj endo powiedział " że nie chce mi rochwiać tarczycy" podejrzewa jakis stan zapalny ale kazal przyjsc na kontrol za 3 miesiące i jeszcze raz zrobic TSH , TF4 i TPO - a ja nie wytrzymam do wizyty która mam wyznaczona na kwiecien - bede bardzo wdzieczna za namiary na skutecznego , sprawdzonego i dobrego endokrynologa na terenie Warszawy- - z góry dziękuję za namiary :) naczytałam sie o problemach z zajściem w ciążę przy problemach z tarczycą i jestem przerazona - proszę Was bardzo o namiary na spawdzonego endo - dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguś24
Witam Wszystkim proszę o pilną poradę co mam zrobić ? od o.k 2tyg zauważyłam momęty jak mnie dusi w szyi , mam napady zimna , dreszcze , miesiączka znowu jest nieregularna , tyje , włosy mi wypadają , jestem osłabiona ospała , dziś w nocy zrobiło mi się słabo strasznie mnie dusiło w szyi że aż wymiotowałam , potem przeszło i teraz na nowo powraca z coraz większym natężeniem czuje jakby mnie w szyi rozsadzało, szyia jest jakby po prawej stronie powiększona , dodam że kiedyś chorowałam za młodości na tarczycę , czy ona nie wróciła ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calinka mała
Musisz pojsc do endo i zrobic badanka. Ale to chyba wiesz, wiec po co pytasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×