Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość tarczycowa

TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!!

Polecane posty

Gość eweewelinek
Do "mam takie jedno małe pytanko" >a powiedz mi jeszcze jedno - czy ból w kolanach i stawach biodrowych też może mieć coś wspólnego z tarczycą ? Szczerz? Nie mam zielonego pojęcia. Zapytaj lekarza... U mnie przy nadczynności nic takiego się nie pojawiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam takie jedno małe pytanko
ok zapytam :D a nie wiesz może czy ważne będzie skierowanie wydane 22-08-2008 ? :D :D bo nie wiem czy sie zwalniać z pracy czy mnie wogóle do domu nie odeślą :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eweewelinek
Skierowanie z 22.08 powinno być ważne, nie wiem dokładnie ale myślę, że skierowania są ważne miesiąc tak, jak recepty... Chyba, że lekarz napisze Ci na nim dokładną datę ważności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już mam diagnozę: obojętne wole z licznymi drobnymi guzkami o łagodnych zmianach nie do operowania, więc chyba dobrze nie wiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam takie jedno małe pytanko
nie napisał więc luz ;) dzięki Ci bardzo KOchana 😘 odezwę się jak będą wyniki 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam takie jedno małe pytanko
Chadka a jakieś objawy masz/miałaś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eweewelinek
Jeszcze do: "mam takie jedno małe pytanko" Nie wiem, co tam masz w tych badaniach do zrobienia oprócz hormonów, natomiast jeżeli chodzi o hormony tarczycy, nie musisz być na czczo. Możesz więc iść o dowolnej porze dnia i nie musisz się zwalniać z pracy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje wyniki były tsh 0,16 pozostałe ft4, ft3 w normie. Ponadto powiększone wole i nawet myslałam, że to nadczynność, ale ten wynik tsh ponoć dla tego typu diagnozy taki jest. Biorę letrox 0,5 tabletki codziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Baty 41
Chciałam o cos zapytc, ale nie widze Cie na forum, jesli bedziesz mogłabyc sie odezwac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oiiy22
Moze mi ktos zinterpretowac, odebrałam wynik z biopsji-W dolnej czesci płata (drobny)-w rozmazach widoczny koloid, komorki pecherzykowe(normotypowe) leżące w płatach, grupach i pojedynczo,pojedyncze kuliste struktury pechcerzykowe, pojedyncze histiocyty. W górnej czesci płata (drobny)- w rozmazach widoczny dosc obfity koloid, komorki pecherzykowe (normotypowe) lezace w płatach, grupach i pojedynczo, pojedyncze limfocyty,histiocyty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czegos tu nie rozumiem
mam autoimmunologiczne zalaenie tarczycy czyli poczatek hashimoto, i wypadaja mi bardzo włosy, dopiero od niedawna biore leki.Iteraz nie wiem czy to od tej choroby mi wypadaja, bo jedni pisza ze przy hashi wypadaja a inni ze nie.Bata 41 napisała ze ma poczateke hashimoto i endo powiedziala jej ze to od tego wypadaja włosy, a inna dziewczyna pisala ze jej endo powiedziala ze od hashi nie wypadaja(bo od podwyzszonych przeciwcial włosy niby nie wypadają. To juz zgłupiałam, moze ktos sie wypowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bata41
Witam wszystkich, Może rzadko piszę, ale często czytam to forum, traktuję je jak kopalnię wiedzy, więc spoko, w zasadzie można powiedzieć , że jestem czujna. I potwierdzam, odkąd zaczęłam brać leki (Euthyrox) przestały mi wypadać włosy. Są średniej długości, troche je rozjaśniam, więc na początku (ok 1 rok temu) sądziłam, że fryzjerka dała za mocną farbę albo zaraziła mnie grzybicą . I stąd moje wędrówki po lekarzach i cala masa badań (łącznie na obecność grzyba ), aż jedna dermatolożka oświeciła mnie mówiąc, że włosy wypadają ALBO z powodu tarczycy ALBO z powodu niedoboru hormonów żeńskich. Po zrobieniu p-ciał , endo dała mi leki po których w ciągu paru dni (7 ?) wypadanie włosów uległo zahamowaniu. I mówię prawdę , bo tak jest, chociaż dalej nie mogę przekonać się do fryzjera. Po zrobieniu dodatkowych badań mam wizytę u Endo w poł. października więc zobaczę co dalej i napiszę, oczywiście. Serdecznie pozdrawiam B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Baty
a jakie dodatkowe badania zlecił Ci endokrynolog? i jestes pewna ze to od tej tarczycy Ci wypadała włosy? a przetłuszczały Ci sie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Baty
a jakie masz anty-tpo ile wynosi, a tsh i hormony jakie masz? czy masz powiekszona tarczyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam jedno małę pytanko
EWELINNEK poszłam na czczo bo badałam morfo, OB, cukier, poziom Fe, elektrolity, potas i w ciul innych rzeczy :D chyba z 7 fiolek krwi mie zabrały piguły wstrętne :P :D :D i zbadałam też te dwa pozostałe hormony tarczycy każdy płatny po 20 zł i nawet jakbym miała na skierowaniu to i tak musialabym płacić bo skierowanie nie było od lekarza specjalisty :) no w każdym razie jutro już chyba będą wyniki , najpóxniej w czwartek bo mieszkam w małym mieście i na wyniki tarczycy czeka sie ciut dłużej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bata41
Dodatkowe badania: estradiol, testosteron, SHBG,DHEAS,FSH. Hormony tarczycy miałam w normie, a p-ciała nieznacznie podwyzszone: jak norma wynosi 35 to ja miałam 62 przy a-TPO. I nie jestem niczego pewna, bo nie jestem lekarzem. I to chyba tyle. pozdrawiam B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mela31
do Aniaś hey! co tam u Ciebie po wizycie u endo?mam nadzieję ,ze wszystko w porządku :)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mela31
Witam Wszystkich! ponawiam pytanie czy ktoś z was był operowany we Wrocławiu?bardzo proszę o odpowiedz!POZDRAWIAM:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam jedno małę pytanko
🖐️ ja ndal czekam na wyniki będą dopiero wpiątek :O dzisiaj odebrałam krew i mocz wszystko idealnie jedynie lekko podwyższone OB - 12 ale to i tak luz bo zawsze mam 16 - 20 mój rekord to 28 :P :P no ale przynajmniej cukier wykluczyłam bo mam 76 a myślałam, ze ta ciągła sennośc to moze od cukru bedzie ale jednak nie :O a przy tarczycy chorej chce sie spac cały czas ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość często przy niedoczynności
chce się spać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam jedno małę pytanko
no ale podbno sie tyje przy niedoczynności nie ? a ja od x lat nieprzerwanie 55 kg i ani pół deko więcej więc kurcze nie wiem chociaż czytałam, że podbno nie każdy tyje ehhhh do piątku sie nie doczekam chyba :P :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eweewelinek
Do "mam jedno małe pytanko": Może tak być, że przy nadczynności chce się spać. Ale nie musi. Podobno przy niedoczynności niektórzy tyją. A podobno przy nadczynności chudną. Ale nie muszą - ja mam niezmiennie przez całe życie takie same gabaryty. Spoko, poczekaj na te wyniki i daj znać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czegos tu nie rozumiem
mam autoimmunologiczne zalaenie tarczycy czyli poczatek hashimoto, i wypadaja mi bardzo włosy, dopiero od niedawna biore leki.Iteraz nie wiem czy to od tej choroby mi wypadaja, bo jedni pisza ze przy hashi wypadaja a inni ze nie.Bata 41 napisała ze ma poczateke hashimoto i endo powiedziala jej ze to od tego wypadaja włosy, a inna dziewczyna pisala ze jej endo powiedziala ze od hashi nie wypadaja(bo od podwyzszonych przeciwcial włosy niby nie wypadają. To juz zgłupiałam, moze ktos sie wypowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KAŻDY CZŁOWIEK JEST INNY
KAŻDY ORGANIZM INACZEJ REAGUJE, WIĘC PEWNIE JEDNYM WYPADAJĄ WŁOSY, INNYM NIE,JEDNI TYJĄ- INNI NIE.WIĘC WSZYSTKIE INNE SPRAWY U CIEBIE OK TYLKO Z TARCZYCĄ MASZ PROBLEMY TO WYCHODZI NA TO ŻE JEST TO POWIĄZANE ZE SOBĄ.POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KAŻDY CZŁOWIEK JEST INNY
WIĘC JEŚLI WSZYSTKIE INNE SPRAWY U CIEBIE OK (CZYLI NIC WIĘCEJ CI NIE DOLEGA)TYLKO MASZ PROBLEM Z TARCZYCĄ TO OZNACZA ŻE JEST TO POWIAZANE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fufulaki
Witam ja odebrałam wyniki i Tsh mi wyszło 34,000 lekarka kazała powtórzyć badania i nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć . Tarczycę mam powiększoną od jakiegoś msc i czuje kluskę w gardle ale nie zawsze. Jutro idę znowu na badania tylko troszkę obawiam się wyników. Może wy coś wiecie na ten temat czy jest możliwa pomyłka lub dlaczego Tsh jest tak wysoki?? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biore od miesiaca
euthyrox, a włosy nadal wypadaja,moj endokrynolog mowil ze jak zaczne sie leczyc czyli brac tabletki to stan włosow sie poprawi..a ja biore juz miesiac te tabletki i włosy nadal wypadaja tak jak wypadały...moze to za krotki okres brania tabletek?? jak to jest z tym czasem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam jedno małę pytanko
witam;) hmmm mam wyniki i u mnie to chyba nie była wina tarczycy :O wyszło mi tak: TSH 3,540 norma: 0,27 - 4,20 fT-3 2,82 norma: 2,57 - 4,43 fT-4 0,98 norma:0,93 - 1,7 to ostatniw jakby na granicy ale jednak w normie :P hmmm kijowo bo musze szukac dalej skąd to złe samopoczucie :O zostały mi chyba do zbadania chyba hormomy płciowe bo tak to już wszystko przebadałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meg25
czesc dziewczyny pomóżcie mi ja bylam u lekarza rodzinnego bo mialam wysoki puls i dala mi skierowania na tsh wiec wyszedl niski bo 0,004 lekarz stwierdzilam nadczynnosc i dala mi propalolol tak wiec udalam sie do endokrynologa i pani doktor zrobila usg i nic nie wykryla (na szczecie) obejrzala wyniki tsh i dala mi lekrstwa THYROZOL 20 wiec jak zaczelam z nia rozmaiac to rece zalamalam nie potrafila odpowiedziec na moje pyt.przygotowalam sie idac do niej i wiedzialm jakie sa objawy tej choroby ja mianowicie nie mam ich tylko bezsennosc i czesto jest mi zimmo mam zimne stopy i rece oraz marzne a moja waga rosnie juz 4 kg do przodu a nie jem za duzo naprawde jak sie odchudzam i ograniczam jedzenie to malo co ale chudne jestem zalamana bo przy tarczycy powinnam schudnac a nie tyc !!!!!!!! boje sie ze przez tableki bedzie jeszce gorzej !!! czy wy bralyscie ten lek i czy tyjecie po lekach prosze niech ktos mi POMOZE!!!!! ja juz depresje zalapalam !!! i czemu tyje!!!!mam nadczynnosc a tu dziwne objawy moze ta lekarz sie myli prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×