Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość tarczycowa

TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!!

Polecane posty

witam. piszę z pytaniem: 19 sierpnia miałem wycinaną większą część płata tarczycy wraz ze sporym gruczolakiem, który się na nim pojawił. operacja przebiegła dobrze i wyniki wyszły dobre. niestety, ponad miesiąc po operacji zaobserwowałem podwyższoną temperaturę, wahającą się między 36,4 rano a 37,4 w ciągu dnia. zwykle, przed operacją, miałem podwyższoną temperaturę cały czas, ale przypisywałem to temuż guzowi, jako, że nikt nie potrafił postawić innej diagnozy. przez miesiąc po operacji wysokość temperatury była wzorowa - 36,6, dopiero od tygodnia mam podwyższoną i strasznie się pocę [czego wcześniej nie było]. czy może to być spowodowane zbyt dużą ilością hormonów, które przyjmuję z zewnątrz [biorę Letrox150]? czy może być jakaś inna przyczyna takiej reakcji organizmu? wreszcie - czy ktoś z Was miał takie objawy po usunięciu płata tarczycy i czym to okazało się być spowodowane? z góry dziękuję za odpowiedzi. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do zzzmartwiony
Jest tylko jeden sposób, żeby sprawdzić, czy masz wlaściwa dawkę hormonu - trzeba zrobić badania. Sprawdź tsh i ft4 (badanie krwi, trzeba zrobić przed wzięciem tabletki rano).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kika32
Witam!! Mój wynik TSH to 0.57 O czym to świadczy??? Termin do endokrynologa mam dopiero na grudzień......to jest chyba dolna granica normy!!!! Mam nadzieję ze dobrze to rozumie...ze to nie tarczyca daje mi w kość tylko coś innego....a może taki wynik ma prawo już dawać takie symptomy o jakich pisałam strone wcześniej??? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eweewelinek
kiko, rzeczywiście, wynik TSH jest w granicach normy i to bardzo dobrze. Nie wiem, ja na Twoim miejscu pogadałabym o tym z lekarzem pierwszego kontaktu, skoro sugerował Ci tarczycę, a to prawdopodobnie nie to, to niech szuka dalej przyczyny. Możesz zrobić dodatkowo badanie hormonów tarczycy - ft3 i ft4 - ale raczej też będą w normie, skoro TSH jest w normie. I jeszcze taka rzecz mi przyszła do głowy po przeczytaniu Twoich postów: czy Ty nie masz przypadkiem jakiejś nerwicy? Może tutaj należałoby szukać? Na tle nerwowym z ciałem potrafią się dziać najprzedziwniejsze rzeczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość An-Dy
>>kiko Masz co prawda wynik TSH w granicach normy ale b. niski czyli w strone nadczynnosci. Powinnas sprawdzic jeszcze same hormony tarczycowe FT3 I FT4 bo one powiedza wiecej. Wiem ze ja ze swoim TSH=0.354 (jakie zrobilo mi sie w lecie, patrz str 56 i 57) mialam juz trzesiawke rak (zero przesady) jak w Parkinsonie w srodku bylam cala na sprezynkach (choc FT3 i FT4 byly jak najbardziej w normie). Te normy sa statystyczne a przeciez kazdy reaguje indywidualnie. Dopiero drastyczne ograniczenie dawki przyjmowanego euthyroxu doprowadzilo do uspokojenia. Czy nie mozesz wybrac sie do endo wczesniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem, że muszę sprawdzić poziom hormonów i wiem, jak należy to zrobić ;-) zanim to jednak zrobię, chciałem spytać tu, czy ktoś ma lub miał podobne wariacje w podobnej sytuacji. no nic, będzie trzeba pytać lekarza. dzięki. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chodziło mi głównie o to, czy to jest, lub może być spowodowane dawką hormonu, który przyjmuję, a nie o to, czy jest ona odpowiednia, bo to, jak już powiedziałeś/-aś, trzeba sprawdzić badaniami. no nic. dzięki raz jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kika32
Dzięki za odpowiedzi - podpowiedzi!!!! Może to i nerwica....bo kto jej nie ma w dzisiejszych czasach???? Hmmm....samotnie wychowuje dwoje dzieci i pracuje...może to przemęczenie Ale naprawde czuje że dzieje się coś zemną nie tak!!! Od paru dni doszedł mi ucisk pod krtanią...jakbym miała jakąś gule....coś mnie dusi!!! Trudno mi przełykać nawet śline....język mi się plata jak mówie!!! Niestety na prywatnego endo mnie niestać....muszę jeszcze troszke się pomęczyć! Dzięki za pomoc!!!! Milutkiego dnia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>Kiko Rozumiem Cie. Sama bylam .... takim dzieckiem wiec wiem jak sie liczy kazda zl. Wtedy wydatek 40-50 PLN (nie pamietam dokladnie ale chyba tyle zaplacilam w sierpniu za oba hormony w Wawie, mysle ze gdzie indziej moze byc troche taniej) rozwala budzet rodzinny. A moze na dodatkowe badania moglby Cie skierowac internista? Moze do niego kolejki krotsze a wtedy mialabys w garsci i wyniki z FT3 i FT4 gdy juz bedziesz u tego endo. Inaczej sprawa bedzie sie rozciagac. Gula moze swiadczyc i o tym ze cos dzieje sie z tarczyca ale moze byc czysto nerwowa. Z tym nie mam doswiadczenia. Trzymaj sie dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kika32
Dzięki za zrozumienie i pocieszenie Hashi!!! Do internisty wybieram się w poniedziałek więc na pewno poproszę o dodatkowe badania W takim stanie życie jest na prawde przykre i przypomina wegetację. dziś uświadomiłam sobie ze moja mama miała guza złośliwego tarczycy (na szczęście małego 1 na 1 cm)...po operacji w Gliwicach wszystko skończyło się u niej dobrze......mam nadzieję że mnie to nie spotka....hmmm Odsuwam takie myśli daleko od siebie..... Pozdrawiam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika1999
Hej dziewczyny, Powiedzcie mi czy jak swedzi mnie w okolicach tarczycy juz od czerwca (choc wtedy myslalam, ze to uczulenie na slonce), od niedawna tez skora glowy (probowalam zmianiac szampon nic nie dalo) i ogolnie jakis zly humor mam caly czas, myslalam ze to moja wina, ze juz taka jestem, ale teraz sie zastanawiam czy to nie moze byc przez hormony? Okres mam regularanie co 26dni ( powinno byc troche wiecej, ale przynajmniej regularnie jest) i mam 18 lat, nigdy nie bralam tabletek anty, ani na nic nie chorowalam - poza tym ze czesto lapie mi drogi oddechowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>monika Skoro masz takie problemy z drogami oddechowymi to mozesz miec jakies bakterie tamze. Zrob sobie wymaz w jakims dobrym laboratorium. Sprawdz co tam siedzi (grzyby?, bakterie?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! ja również mam chorą tarczyce a do tego choruje na zespół sjogrena( choroba tkanki łącznej- często idzie w parze z chorą tarczycą :(niestety ) chciała bym sie dowiedzieć czy macie jakieś sposoby na wypadanie włosów, tak dokładnie nie wiem na wsutek, której z tych chorób mi one wypadają ale juz bardzo mało mi ich zostało, wkrótce grozi mi całkowite wyłysienie:( biore obecnie od 3 miesięcy merz spejal i myje włosy dermena i nic mi nie pomaga, próbowałam już wielu papek, płukanek.... prosze pomóżcie!!! Pozdrawiam Kamila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to nie lecz skutków
ale zajmij sie przyczyną,na skutek chorsj tarczycy tracisz włosy wiec wylecz najpierw tarczyce,a problemy z włosami zniką:)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wazzzna
ja zrobiłam sobie badania i wyszlo mi że mam nadczynnośc tarczycy ale nie bylam jeszcze u endokrynologa. czy o coś poważnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a po co
Ci endokrynolog???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już lecze tarczyce, no wyleczyć jej nie wylecze bo endokrynolog powiedział że jest wyniszczona na wskutek choroby tkanki łącznej biore codziennie Euthyrox 75, a do tego sterydy i arechin, a włosy wypadają nonstop i nie widze żeby mi odrastały:( mam już ich naprawde malutko:( może znacie jakieś sposoby na ich wypadanie? Pozdrawiam. kamila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uhm
nie da sie pomóc włosom nie likwidujac przyczyny ich wypadania,trzeba tarczyce wyleczyc i tyle i nie wazne co mówi endokrynolog,on chce sprzedac swiństwa z apteki ma przeciez umowy z zakładami farmaceutycznymi,to jest biznes ,nikt tu sie o Twoje zdrowie nie martwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eweewelinek
PROPONUJĘ PROWOKATOROM I DEMAGOGOM GŁOSZĄCYM SLOGANY NA TEMAT LEKARZY I KONCERNÓW FARMACEUTYCZNYCH (nie mając na tyle dobrego stylu, żeby się chociaż podpisać), ŻEBY PRZENIEŚLI SIĘ NA INNE FORUM, BO ICH GADANINA JEST TUTAJ NIE NA TEMAT I NIKOGO NIE INTERESUJE. wazzzna: nadczynność tarczycy może być początkiem kilku chorób. Po jej stwierdzeniu najlepiej wykonać dodatkowe badania - USG, przeciwciała anty-TPO - żeby dowiedzieć się, czym nadczynność jest spowodowana. Do endokrynologa na pewno musisz pójść, i to jak najszybciej, ale bez paniki. To nie jest stan zagrożenia życia ;), natomiast im szybciej prawidłowo to zdiagnozujesz i zaczniesz się prawidłowo leczyć, tym szybciej zaczniesz się lepiej czuć, więc nie zwlekaj niepotrzebnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uhm
a co tak trudno jest przyjac prawde????łatwiej jest życ w niewiedzy i zakłamaniu????i tak to wszystko sie niedługo rozwali,wielkie mocarstwa padały i nawet teraz kryzysowi sie nie oprom,wiec i ta cała falszywa lekarska dziedzina tez padnie w koncu i tak wyjdzie wszystko na jaw:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eweewelinek
Dobrze, a teraz idź sobie pogadać gdzie indziej. naprawdę mówisz nie na temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uhm
chemia nie mozna sie wyleczyc,mozna tylko łagodzic skutki a i tak niszczysz sobie organizm,endikrynolog tylko pogorszy Ci zdrowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eweewelinek
A czym można w takim razie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uhm
jest bardzo wiele skutecznych i naturalnych metod ,sa zdrowe sprawdzone i skuteczne,ale odeszło sie od nich ze wzgledu na wieli biznesowy przemysł farmaceutyczny to ta sama metoda co przemysł petrochemiczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uhm a jak rownowazysz niedoprodukcje hormonow naprzyklad? Wyciagiem z rumianku ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ostatnio jestem bardzo nerwowa wkurza mnie niewiadomo co miewa kołątanie serca szybciej sie ecze, mam jakies dusznosci i ciagle jestem głodna na szczescie temu towarzyszy niezla przemiana materii czytalam troche ostatnio o tarczycy , czy te objawy moga byc z nia zwiazan??? z gory dziekje za od i pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eweewelinek
Setunia, mogą. Powiedz o tym lekarzowi, niech Ci da skierowanie przynajmniej na TSH. Wtedy będziesz wiedzieć, czy to nadczynność czy nie, i będzie można dalej myśleć co z tym fantem zrobić. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eweewelinek
uhm, Jak zapewne zauważyłaś/eś, na tym forum staramy się udzielać konkretnych rad i konkretnych odpowiedzi. Jeżeli możesz, podaj parę skutecznych sposobów leczenia tarczycy, bo na razie z tego co mówisz nic kompletnie nie wynika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×