Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość tarczycowa

TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!!

Polecane posty

Gość MaRcY cHa
tak szukalam i kazde witaminy maja jod :( i to wyglada ze 1 tabketka witaminy np.maxivit ma wiecej jodu w sobie niz tabletka euthyrox

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edka27
Witam ponownie. Właśnie wróciłam od lekarza. Mam guzka wielkości 4,2cm i lekarz powiedział mi że jest tak duży że muszę robic biopsję. Dobija mnie termin oczekiwania na winik biopsji (6 tygodni) człowiek czuje się jakby czekał na wyrok albo ułaskawienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedo
moi drodzy czy ktos z was przy swojej chorobie tarczycy mial slodki posmak w ustach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MaliBu5
czytam od poczatku kazdy wasz post czytam o tej tarczycy i wychodzi na to ze musze sie zbadac mam objawy jak jedna dziewczyna ale na innym forym :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gagor
edka27 No 6 tygodni to kawał czasu ,może poprostu zmień lekarza ,ja na wynik czekałem 2 tygodnie i nie ukrywam ,że to były bardzo długie dwa tygodnie.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leydis
witam przed miesiacem zrobilam badanie wynik tsh 0,002 lekarka ponownie skierowala mnie na badanie tym razem tsh to 0,000 skierowala mnie tym razem do endokrynologa wizyta w koncu wrzesnia co te wyniki oznaczaja poradzcie prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy ktorejs z Was
wypadaja włosy przy guzkach na tarczycy,ale przy wynikach tsh i hormonow w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eweewelinek
Do leydis: To oznacza ni mniej ni więcej, tylko nadczynność tarczycy. Niczym się nie przejmuj, poczekaj spokojnie do wizyty u endokrynologa, który właściwie powinien zlecić Ci też inne badania (USG, może też przeciwciała anty-TPO - żeby się upewnić co do tego, co Ci jest). Ze swej strony myślę, że dobrze byłoby do tego endo pójść z gotowymi badaniami hormonów tarczycy - ft3 i ft4 - wraz z badaniem TSH służą one do wstępnego orzekania, co się z tarczycą dzieje. Nie ma się czego bać, dostaniesz tabletki i po jakimś czasie będziesz zdrowa, a przynajmniej normalnie funkcjonująca. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość semo
czy wypadaja włosy przy guzkach na tarczycy,ale przy wynikach tsh i hormonow w normie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leydis
do eweelinek dziekuje za dobra rade i slowa otuchy powodzenia .leydis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do semo
mogą wypadać - tak jak mogą pojawiać się inne objawy niedoczynności albo nadczynności (poza tym tzw. "normy" nie są właściwe dla wszystkich i nie zawsze się sprawdzają)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy przy chorobach tarczycy
przetłuszczaja wam sie włosy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vvvvvvvvvop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do semo. Mi wypadaja wlosy, choc wyniki mam w normie. Leca mi juz tak z 2 i pol roku. Po tabletkach troszke sie uspokoilo ale i tak leca ponad miare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do gunia43
piszesz ze wyniki masz w normie, to co jest z Twoja tarczyca? na co chorujesz? i czy Twoje włosy oprocz wypadania sa matowe szorstkie i sie przetłuszczaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak sobie to wszystko czytam i doszlam do wniosku ze jak najpredzej musze sie wybrac do endokrynologa. A propos braku okresu przy zaburzeniach z tarczyca... Ktos napisal ze bierze tabletki na wywolanie miesiaczki... Czy te tabletki mozna dostac bez recepty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oiiy22
Moze mi ktos zinterpretowac, odebrałam wynik z biopsji-W dolnej czesci płata (drobny)-w rozmazach widoczny koloid, komorki pecherzykowe(normotypowe) leżące w płatach, grupach i pojedynczo,pojedyncze kuliste struktury pechcerzykowe, pojedyncze histiocyty. W górnej czesci płata (drobny)- w rozmazach widoczny dosc obfity koloid, komorki pecherzykowe (normotypowe) lezace w płatach, grupach i pojedynczo, pojedyncze limfocyty,histiocyty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam takie jedno małe pytanko
kiedyś, kiedyś dawno temu miałam podejrzenie niedoczynności piszę podejrzenie gdyż wyszła niedoczynność z krwi, ale nie została potwierdzona badaniem USG więc endokrynolog uznał, że to był przejściowy stan natomiast lekkie wole od tamtego czasu pozostało każdy lekarz, do którego idę pierwszy raz zawsze pyta, czy leczyłam/lecze sie na tarczyce wiec dla lekarzy chyba jest ono jednak widoczne ale wracajac do mojego pytania - czy przy chorej tarczycy mogą występować zawroty głowy, mdłości, nudności, przyśpieszone bicie serca, drżenie rąk i ciągłe zmęczenie ? bo nigdzie o zawrotach głowy nie znalazłam a mam je ponad miesiąc już, miałam robione RTG kręgosłupa szyjnego, byłam u 2 neurologów, u laryngologa, miałam RTG zatok obocznych nosa i nic wszystko ok a ja sie czuje jak wrak :O jutro idę na badanie krwi pod kątem tarczycowym włąśnie , ale nie wiem czy jest sens bo nigdzie nie znalazłam żeby ktoś z chorą tarczycą miewał zawroty głowy :/ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam niekiedy zawroty głowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam takie jedno małe pytanko
no ja własnie mam ale nie zawsze w jeden dzien mam, potem 2 dni luz i tak własnie myslałam czy sie ma czy sie nie ma :D no nic jutro oddam krew do badania i zobaczymy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do oiiy22
do oiiy22 - limfocyty wskazują na chorobę Hashimoto, tarczyca przechodzi stan zapalny....leczenie hormonami (jeżeli masz dużą ilosć guzków, któryś z nich jest duży albo tarczyca jest powiększona tak, ze przeszkadza np. w oddychaniu - do rozważenia zabieg chirurgiczny). W kazdym razie nic bardzo złego z tego badania nie wynika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oiiy22
mam 2 guzki małe bo 5 mm i drugi 3 mm i powiekszony jeden łat tarczycy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eweewelinek
Do "mam takie jedno małe pytanko": Objawy, jakie opisujesz, wskazują raczej na nadczynność. Bardzo dobrze, że zbadasz krew pod kątem chorej tarczycy (dobrze oprócz TSH zrobić ft3 i ft4, bez tego nie da się za wiele stwierdzić). Co do zawrotów głowy - nie mam pojęcia, zapytaj endokrynologa; przy tej samej chorobie różni ludzie mogą mieć różny "zestaw" objawów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam takie jedno małe pytanko
Ewelinnek dziękuje bardzo za odp ;) ;) no nie wiem może to nadczynność chociaz kiedyś mi niedoczynność wyszła wiec nie wiem może w drugą stronę poszło :P :D w sumie ani nie tyje ani nie chudnę więc ani to ani to hehe ale mam powiększone wole więc kurde sama już nie wiem mój lek.rodz mi tylko TSH zlecił [ plus Fe, Ob, i takie tam inne ] i teraz myślę, czy aby nie dopisać tam tego Ft4 i Ft3 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam takie jedno małe pytanko
bo nie chce mi się kłuć 2 razy :O :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eweewelinek
Do "mam jedno male pytanko": Dopisać na skierowaniu nie wiem czy się da, ale możesz sobie dodatkowo zażyczyć w laboratorium zrobienia tych badań odpłatnie, każdy z tych 2 hormonów kosztuje mniej niż 20PLN. Nie tylko nie będą Cię dwa razy kłuć, ale i krew do badania, jeśli badasz więcej niż jedną rzecz, powinna być z tego samego pobrania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam takie jedno małe pytanko
ewelinnka tenks 😘 faktycznie nie będę oszukiwać tylko poproszę o odpłatne przebadanie tych 2-óch pozostałych hormonów w ciągu ostatnich 3 tygodni wydałam prawie 300 zł na leki i lekarzy więc dodatkowe 40 zł mnie nie zbawi :D a powiedz mi jeszcze jedno - czy ból w kolanach i stawach biodrowych też może mieć coś wspólnego z tarczycą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×