Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość tarczycowa

TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!!

Polecane posty

Gość Kasiaaa17
Witam. Mam 17 lat i niedawno dowiedzialam sie, ze choruje na niedoczynnosc tarczycy. Objawem bylo to, ze bardzo wypadaly mi wlosy... dlatego postanowilam zrobic badaia. Wyszlo, ze mam lekka niedoczynnosc. lekarz przepisal mi Euthyrox, 1tabletke dziennie. Zrobilam ponownie badania i teraz jest wszystko OK. Martwi mnie, ze strasznie pogorszyl sie stan mojej cery :( dostalam bardzo obfity trądzik, czego wczesniej nie mialam. Czy to moze miec jakis związek z tarczycą ? Bardzo proszę o pomoc!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiaaa17
Witam. Mam 17 lat i niedawno dowiedzialam sie, ze choruje na niedoczynnosc tarczycy. Objawem bylo to, ze bardzo wypadaly mi wlosy... dlatego postanowilam zrobic badaia. Wyszlo, ze mam lekka niedoczynnosc. lekarz przepisal mi Euthyrox, 1tabletke dziennie. Zrobilam ponownie badania i teraz jest wszystko OK. Martwi mnie, ze strasznie pogorszyl sie stan mojej cery :( dostalam bardzo obfity trądzik, czego wczesniej nie mialam. Czy to moze miec jakis związek z tarczycą ? Bardzo proszę o pomoc!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AgaAGA 19
Witam. Nie mogę spać bo źle sie czuje i kałacze mi serce wiec zasiadłam do komputera i postanowiłam poczytac, poszukać co mi moze byc. Trafiłam na to forum. I niemal jestem pewna, że mam problemy z tarczycą. Ogólnie źle sie czuje, cały czas serce bije mi jak szalone, pzez co nawet spać nie mogę właśnie, przez okres 2 lat strasznie przytyłam, a wczesniej byłam chuda jak anorektyczka, miewam wysokie cisnienie i lekarz rodzinny skierował mnie do kardiologa i nic to nie dało. Wiem ze moze juz pisane było kiedy co i jak z ta tarczyca, ale prosze napiszcie mi ile kosztuje badanie poziomu hormonów tak prywatnie bez skierowania i kiedy powinno sie je robić, bo wyczytałam ze w odpowiednim dniu cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eweewelinek
Do AgaAGA19: Hormony możesz zbadać w dowolnym dniu cyklu, o dowolnej porze dnia (nie musisz być na czczo). Cena za 1 hormon waha się od ok. 18 do ok. 25 PLN, a należy zbadać 3 hormony - dwa tarczycowe (ft3 i ft4) oraz przysadkowy TSH. Polecam laboratoria przyszpitalne - przeważnie są dobre i robią bez problemu badania odpłatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daisycmok
Widzę, że duzo osób ma ten sam problem co ja...no ale nie jest to znowu jakas tam straszna choroba wiec da sie z tym zyc :) Wie ktos moze czego powinno sie unikac w jedzeniu a co jest wskazane dla osób które maja problemy z tarczyca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fitulka
Hej. Jaka macie grupę krwi? Wiekszość osób które maja problemy z tarczycą mają frupę krwi O ostatnio mi to lekarz powiedził, nie zdazyłam zapytać dlaczego. Ja mam własnie grupę krwi O, a WY?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wreszcie lekarz potraktowal mnie serio....zrobil mi badania,mam niedoczynnosc,zapalenie tarczycy,mam leki zapisane i musze miec diete....a myslicie ze problemy ginekologiczne,np z jajnikami tez moga byc zwiazane z tarczyca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eweewelinek
Do fitulka: To nie ma znaczenia. Ja mam A Rh+ na przykład, czyli chyba najpopularniejszą z możliwych. Pierwsze słyszę, żeby jedno z drugim miało jakiś zwiazek. Do MaRcYcHa: A jakie masz problemy z tymi jajnikami? Nie jestem lekarzem, ale wydaje mi się, że to prawdopodobnie nie ma związku; jednak najlepiej zapytać gineko- albo endokrynologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werala
A co z dietą? co trzba jesc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gagor
fitulka ja mam tak jak Ty 0Rh+ Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stu ll
mam też guzy od 6 lat i grupę krwi 0Rh +

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
torbiele na jajnikach,raz poznikaly po tabletkach anty,wiec kazal gin odstawic.ale teraz sa znowu i on twierdzi ze to od niedoczynnosci tarczycy,natomiast endok.stwierdzil ze to nie ma zwiazku.bede brala ten lek eut...zapomnialam nazwe.i mam prowadzic diete,nie wiem czy sobie poradze....a biorac ten lek mozna inne leki przyjmowac?np witaminy jakies,maxivit,centrum,albo anty tabletki?bo nie bardzo wiem......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszyskich ! Pojawiam się dziś pierwszy raz, ale chyba dłużej tu \"zagoszczę \".Jak większość z nas miąłabym pytanka do miłych koleżanek czy wynik TSH 0.15 to już nadczynność ...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krapa
Myślę, że z tą grupa krwi to coś jednak jest ja znam wiekszość osób z grupa krwi 0 które chorują na tarczycę. Sama mam 0 rh+. hmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytam te wypowiedzie i chyba rzeczywiście coś w tym jest ja też mam grupę 0 Rh+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NOWANEF
odnośnie grupy krwi, to nie jest tak do końca znam mnóstwo osób które maja inną grupę krwi i chorują na tarczycę, mają guzy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trakotka
Ja też O Rh+ i nadczynność mam :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mela31
cześć!ja jestem tu nowa.czytam wasze wypowiedzi i trochę jestem zaniepokojona.moja sytuacja jest taka:zauważyłam guzka w dolnej części szyi ,natychmiast poszłam do lekarza który nic nie widział,ale ja wyprosiłam skierowanie na wyniki.wynik tsh w normie.poszłam więc prywatnie na usg,okazało się ,że mam dwa guzki bardzo duże bo 21mm prawie w całości pokryty przez torbiel,drugi 24mm niejednorodny z mikrotorbielkami.cały czas czynie sobie wyrzuty dlaczego wcześniej niczego nie zauważyłam.jestem zarejestrowana już do endokrynologa,boję się strasznie.proszę napiszcie coś!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mela31
???????????????????????????????????????????? ??????????????????????????????????????????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzis pierwsza tabletke wzielam i staram sie diete wprowadzac......ale powiem szczerze nie wierze w to ze dam rade......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KamilaK134
Witam wszystkich:) Wiecie co z ta Tarczyca juz sie calkiem pogobilam.Non stop z nia albo dobze albo zle,idzie sie wykaczyc!Bralam tabletki na tarczyce przez 6miesiecy,bo Tarczyca prodokowala za malo Hormonow bylo wszystko wporzadku,oprocz tego ze zaczyelam strasznie przybierac na wadze,teraz bylam u lekarza bo mi sie powiekszyla prawa strona szyji jest bardzo spochnieta,do tego zaczelam miec goraczke,porobilam wszystkie badania i wyszlo mi ze mam za dozo Hormonow.Lekaz kazal mi natychmiastowo odstawic tabletki.Teraz gdy odstawilam tabletki znowu sie zaczelam zle czuc,tzn.jest mi non stop zimno,chodze senna,mam strasznie sucha skore,twarz obrzeknietom,i do tego miewam dusznosci.A i mam problem z zajsciem w ciaze.Mam pytanie do was,czy mozna sie samemu zgodzic na usoniecie operacyjne Tarczycy czy raczej nie,a moze lepiej dalej ja leczyc.Bo szczeze mowiac te leczenie juz mnie zaczyna meczyc.Prosze o odpowiedz.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halo kobietki Jak czesto u ludzi występuje chora tarczyca? bo ja sie naczytalam o tym na tym forum i juz mnie bierze paranoja ze cos mam nie tak z moja tarczyca:( nie mam grubej szyji i nie wyczuwam zadnych guzkow,wiec stad moje pyt: czy jesli zrobie badania krwi i wyjda ok te hormony tarczycy to znaczy ze mam zdrowa tarczyce? czy kazdy powinien robic usg tarczycy czy tylko jak sa podejrzenia po wynikach krwi i wygladzie szyji? Odp prosze na moje pyt i przepraszam z góry za paranoje ale hipohondryczka jestem,co sie naczytam to u siebie znajduje:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mela31
ja zas połknęłabym wszystko aby okazalo się że to pomoże i że nie jest to coś złego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja 555
Witam Wszystkich Po raz pierwszy tutaj piszę, poczytałam sobie troszkę Wasz topic ponieważ mój lekarz rodzinny skierował mnie na badanie w kierunku tarczycy. Jak na razie zrobiłam badanie tsh, ktorego wynik to 4,19. Zaniepokoiłam się nieco, na co moja lekarka stwierdziła że za około 3-4 miesiące powinnam sobie zrobić badanie ft3 i ft4. W związku z czym mam pytanie, czy moze powinnam te badania teraz zrobić by móc ewentualnie wcześniej zacząć się leczyć? Bardzo proszę o doradzenie mi w tej sprawie. Pragnę dodać, że bardzo wypadają mi włosy(mam tak od ok. 3 lat, oczywiscie po wizycie i specyfikach dermatologa mam spokoj na dlugi czas, ale to powraca :() Poza tym nadmiernie się pocę :( Teraz dopiero skierowano mnie na te badania być może to ma związek z tarczycą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytammmmmmm
JEśli piszecie tutaj,że od niedoczynności spada przemiana materii i sie puchnie od nagromadzenia wody w organizmie to moge przyjac ze objawami sa rzadkie oddawanie moczu i rzadkie wypróznainie sie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eweewelinek
Droga Endko, tak, TSH 0,15 raczej może być objawem nadczynności. Dla pewności proponuję zrobić ft3 i ft4, koniecznie. Jeśli coś wyjdzie - pójść do lekarza. Droga .K.A.S.I.U.N.I.O, wiele osób ma problemy z tarczycą, są to głównie kobiety, ale nie oznacza to, że ten problem przytrafia się każdemu. Tak naprawdę najczęściej badania krwi robi się dopiero wtedy, kiedy człowiek źle się czuje - nie ma czegoś takiego, jak powszechan profilaktyka chorób tarczycy, polegająca na robieniu tych badań na wszelki wypadek. Choroby tarczycy objawiają się nie tylko zmianami we krwi - przede wszystkim dają szereg nieprzyjemnych objawów, które z pewnością być odczuła (nie ma sensu ich tu wymieniać, bo jest ich wiele, a i tak każdy odczuwa inny ich zestaw - jak sobie poczytasz losowo wybrane wypowiedzi tutaj, to zobaczysz, co się ludziom dzieje). Zasadnicze pytanie brzmi więc: czy zauważyłaś u siebie coś, co Cię zaniepokoiło i czego nie można wytłumaczyć jakąś inną przyczyną? Jeśli nie czujesz się źle, to chyba nie ma sensu szukać sobie choroby, bo to Cię do niczego nie zaprowadzi. Jeśli masz jakieś objawy, to o nic napisz. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja 555
Bardzo proszę o odpowiedź na moje pytanie :D To dla mnie bardzo ważne jeśli możecie to proszę mi powiedzieć co mam z tym dalej począć :( Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedzi 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×