Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość tarczycowa

TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!!

Polecane posty

Gość Bata41
Włosy przestały mi wypadać już parę dni po rozpoczęciu brania Euthyroxu +100 mg selenu dziennie. Teraz po pół prawie roku brania tych specyfików zapomniałam (odpukać), że miałam taki problem... pozdrawiam serdecznie B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytryna wawa
nerwiczka --> wszystko zalezy od tego, jak się czujesz, jakie masz objawy. Bo jeżeli wszystko jest OK, nie masz zbyt wysokich przeciwciał czy guzków, to nie masz niedoczynności. Natomiast jeżeli zauważyłaś u siebie objawy niedoczynności, to hormony powinno się przepisywać przy tsh powyżej 2,5. Są zdrowe osoby z tsh 4 i są takie, które mają bardzo dokuczliwe objawy niedoczynności przy takim samym tsh. To tak z grubsza ;-) bo samo tsh tak naprawdę to tylko wstęp do diagnozowania chorób tarczycy. Ważny jest jeszcze poziom hormonów tarczycy, przeciwciała, USG. Jeżeli rozpoznajesz u siebie objawy niedoczynnosci - rób dalsze badania i szukaj dobrego endo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nerwiczka
cytrynowa wawa------- wlosy mi wypadaja od dawien dawna to swidczy o niedoczynnosci chyba pozatym mam kolatania serca a to znowu sie tyczy chyba nadczynnosci, no i mam inne problem z sercem taki jak kopniecia, ogolnie ejstem ospala robilam cukier ale byl ok, czuje sie jakbym byla glupia, niedorozwinieta umysloowo, nic nie potrafiaca i do niczego sie nie nadajaca, nie wiem sama , moze jednak pojde do tego endokrynologa sprobuje wydrzec od internisty skierowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NERWICZKA A ja do znudzenia bede powtarzac ze takie objawy moga takze swiadczyc o ... grzybicy ukladu pokarmowego lub ogolnoustrojowej. Zastosoj na miesiac, dwa chocby diete przeciw grzybicza (poszukaj w necie) i zobacz czy beda zmiany samopoczucia. Mozesz sie zdziwic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Bata41
Napisz prosze dokladnie jakie mialas wyniki wczensiej tzn TSH TF3 FT4. Wiem ze mialas anty-tpo podwyzszonem podobnie jak ja.ja biore lek ale włosy nadal mi wypadaja Prosze napisz mi jakie mialas wyniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nerwiczka
hashi pierwsze slysze...sama sie dokopuje wszystkiego co sie da bo lekarze to tylko zbywaja...niestety...dzieki pczytam i zobacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nerwiczka
hashi pierwsze slysze...sama sie dokopuje wszystkiego co sie da bo lekarze to tylko zbywaja...niestety...dzieki pczytam i zobacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NERWICZKA Gdyby tego \'nie przerobila\' na sobie tez bym nie wiedziala. Ponad rok temu zaczelam sie czuc coraz gorzej, podejrzewalam moje resztki tarczycy a wyniki .... bez zmian. Az w koncu padlam kompletnie (w tym stany podomdleniowe) no i okazalo sie ze mam ... wlasnie grzybice ogolnoustrojowa. Leczenie jej to same (w kontekscie tarczycy) zyski - jak chcesz zobacz moj wpis na 56 i 57 str)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do HAshi
a jakie mialas konkretnie objawy tej grzybicy i jak leczysz ją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hashi, czy możęsz wkleić tu linka do tego tematu o grzybicy? Wiem, wiem, jest wyszukiwarka ale tych tematów o grzybicy jest kilka, wklej ten konkretny, to wszyscy skorzystają. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nerwiczka
Hashi a powiedz mi jak Ci to zdiagnozowano?? jaklekarza naprowadzic aby to sprawdzil i zeby nie wyszlo ze jestem madrzejsza od niego i podwazam jego autorytet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nerwiczka
Hashi a powiedz mi jak Ci to zdiagnozowano?? jaklekarza naprowadzic aby to sprawdzil i zeby nie wyszlo ze jestem madrzejsza od niego i podwazam jego autorytet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa
nerwiczka, sama idź do laboratorium i zrób test. Lekarze nie są zbyt chętni do takich badań ;-) z niewiadomych powodów zresztą. Tylko poszukaj laboratorium, które robi porządne badania.Przekop internet i znajdx takie, które "hoduje" preparat odpowiednią ilość dni. Bo badanie kandydozy tego wymaga. Zwykłe badanie niczego nie wykryje. A sama możesz zrobić jutro rano test śliny. Opis też nzajdziesz w internecie. Normalnie plujesz rano do szklanki z wodą i oglądasz co się dzieje. Niby metoda chałupnicza, ale zwykle można dzięki niej sprawdzić, czy się ma grzybicę, czy nie. Oczywiście nie jest to rzadna metoda diagnostyczna i na tej podstawie lekarz nie będzie przepisywał środków na grzybicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anaa_18
WItam wszystkich. U mnie nadczynność tarczycy wykryto w gimnazjum. Brałam przez około dwa lata metizol. I gdy miałam dobre wyniki lekarz zalecił mi odstawić tabletki. I po pól roku do kontroli. Zrobiłam sobie ostatnio badanie i TSH wyszło 0,05 przy normia 0,25-5,00. :( A już myślałam że jestem zdrowa!:( że to nie wróci.. to znaczy że będę leczyła się całe życie? Jak myślicie będę teraz dalej metizol musiała łykać ? czy jakaś inna metoda będę się leczyć? w przyszłym tygodniu mam wizyte u lekarza i strasznie się martwię:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doramar
witam, bardzo niedawno dowiedziałam się, że mam nadczynność tarczycy, lekarz endokrynolog stwierdził, że po badaniu USG, że nie ma guzków,ani innych zman wymagających leczenia operacyjnego i zapisał mi thyrozol 20 oraz propranolol 10. Niestety po około 3 tygodniach zażywania leku thyrozol swędzą mnie stopy oaz pojawiła mi się pokrzywka, nie wiem, czy jest na to jakaś rada bo objawy nie należą do przyjemnych szczególne w nocy.(niestety jeszcze bardzo mało wiem o tej chorobie) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tarczyca
Witam! Wiem,ze temat tsh juz kilkakrotnie pojawial sie na tym forum, jednak czy ktos moglby sie wypowiedziec na temat mojego wyniku, ktory wynosi 5,3 przy normie 5,5. Od dluzszego czasu zle sie czuje, mam czesto dusznosci, w zasadzie to codziennie,tylko raz mniej odczuwalne a raz niepokojace. Wczesniej myslalam,ze to wina mojego niedroznego nosa (mam przerost malzowin nosowych), jednak mysle,ze to nie jest jedyna przyczyna mego zlego samopoczucia. Poza tym cierpie na bezsennosco. Potrafie przez kilka nocy pod rzad nie spac. Wstaje rano i doslownie ryczec mi sie chce. Szybko sie mecze, czasami pokonam doslownie 3 schodki ,a serce zaczyna mi bic jakbym nie wiem co zrobila (dzieje sie tak przede wszystkim po tych bezsennych nocach). Przy \"skrecaniu klatki piersiowej\" slychac dziwne swisty, ktorych wczesniej na pewno nie bylo. Robilam rowniez rtg klatki piersiowej. Wynik byl nastepujacy: \"zrost u podstawy lewego pluca. Obraz pluc i serca prawidlowy\". Zaniepokojona moim zlym samopoczuciem postanowilam najpierw udac sie do lekarza rodzinnego, ktory zlecil mi zrobienie kilku podstawowych badan, w tym tsh (robione pierwszy raz w zyciu). OB, morfologia, zelazo byly bez zarzutu, jedynie to tsh. Oczywiscie lekarz powiedzial,ze tsh znajduje sie w normie, jednak czytajac to forum, okazuje sie,ze ludzie z granicznymi wartosciami rowniez czesto sie lecza. Bede wdzieczna za kazda rade i opinie. Jestem zaniepokojona moim zlym samopoczuciem i chce cos z tym zrobic! Nie wiem czy sprawa wieku jest tutaj istotna, w kazdym razie mam 23 lata. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maryska9087
czesc dziewczeta ja polecam pania doktor z Jaworzna, Ewa Skinderowicz, po 2 latach blednych diagnoz,w koncu trafilam na dobrego lekarza, na prawde juz tracilam nadzieje, jestem w koncu wyleczona www.skinderowicz.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maryska9087 Do kogo chodziłas wczesniej kto postawił te błędne diagnozy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tarczyca
A czy ktos moze polecic jakiegos endo z Warszawy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tarczyca
A czy ktos moze polecic jakiegos endo z Warszawy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Camomil
. Euthyrox slyszalam ze lekarze przepisuja to lekarstwo na strate wagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Camomil
. Euthyrox slyszalam ze lekarze przepisuja to lekarstwo na strate wagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×